Page 3277 of 3302 FirstFirst ... 2277277731773227326732743275327632773278327932803287 ... LastLast
Results 65,521 to 65,540 of 66038

Thread: Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

1. Back To Top | #65521
    Quote Originally Posted by angry View Post
    Samsung degeaba se straduieste, arunca o lopata de features si poate prinde ceva, la iPhone ai certitudinea ca tehnologia respectiva e adaptata cat de bine se poate si continua sa avanseze.
    Da, cum sa nu
    Azi am asistat din nou la acel moment din an cand credinciosii Apple de rit ortodox s-au adunat pentru a primi Adevarul revelat de oracolul din Cupertino.
    Adevar pe care in urmatoarele 12 luni il vor propovadui cu ardoare, ca fiind unic si original intru toate celelalte creatii.
    Cu toate astea, multi dintre credinciosi vor propovadui anul acesta doar din auzite, intrucat sacrificiul cerut de zeul lor este imens chiar si pentru cei mai fanatici dintre ei.

Si uite asa incepu povestea telefonului cu urechiuse...

2. Back To Top | #65522
    Registered User Iiii's Avatar
    Nu stiu cati s au prins, dar e iPhone 10 ca denumire, de acolo acel X. Intrebarea e unde e iPhone 9 ). X e cifra romana. Cum si la Samsung Galaxy Note 8. E Note8 scris legat, iar daca citim rapid, aflam si de ce

3. Back To Top | #65523
    Registered User

Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

Quote Originally Posted by Alexneo View Post
    Da, cum sa nu
    Azi am asistat din nou la acel moment din an cand credinciosii Apple de rit ortodox s-au adunat pentru a primi Adevarul revelat de oracolul din Cupertino.
    Adevar pe care in urmatoarele 12 luni il vor propovadui cu ardoare, ca fiind unic si original intru toate celelalte creatii.
    Cu toate astea, multi dintre credinciosi vor propovadui anul acesta doar din auzite, intrucat sacrificiul cerut de zeul lor este imens chiar si pentru cei mai fanatici dintre ei.

Si uite asa incepu povestea telefonului cu urechiuse...
    Vezi ca angry nu e fan iphone, din cate imi amintesc a avut samsung o mare perioada din timp si chiar a avut ceva remarci aspre asupra dispozitivelor apple, asa ca pana sa judeci si sa jignesti subtil cumparatoeii de produse apple, vezi si cui ii dai reply. Daca cineva apreciaza ecosistemul apple nu inseamna ca e "credincios apple" "oaie" si mai stiu eu ce. Si apropo, vezi ca exista thread de versus daca mai simti nevoia sa mai scrii ceva povesti care te framanta. Acolo te poti intalni cu cei de nivelul tau si sa radeti de oile alea proaste care cumpara iphone-uri, caci aparent la fiecare lansare iphone se gasesc cativa baieti carora apple le-a luat painea de la gura si incep sa abereze pe thread-ul acesta. De atatia ani ma intreb de ce nu se intampla si invers. Hmm. Probabil ca educatia e unu' dintre motive, pe langa multe altele.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by JAGUAROXX; 13-09-2017 at 04:47.

4. Back To Top | #65524
    Fother Mucker vlad_heretic's Avatar
    Quote Originally Posted by Ice_2k View Post
    Pe ce te bazezi la afirmatia asta? De cate ori a lansat Apple un feature atat de important si n-a functionat as advertised?
    Pe Samsung. Iar daca functioneaza as advertised, tot retard mi se pare sa belesti ochii si sa misti capul in mai multe directii. Nu mai zic de Apple Pay si ce cozi vor fi la MCD in state, vor pune astia 6 readere, la 1.4m, la 1.5m, la 1.6m, la 1.7m, la 1.8m si la 1.9m (you must be this tall to apple pay). Daaa, mult mai simplu decat sa dai cu dejtu in partea de jos, fara macar sa te uiti. Unde ajungem asa, DNA id, blood ID, suflu in fiola?

Related
    iPhone X: New Phone, Old Features – Big Potential - YouTube
    Last edited by vlad_heretic; 13-09-2017 at 05:29.

5. Back To Top | #65525
    Speed maniac Ice_2k's Avatar

Quote Originally Posted by vlad_heretic View Post
    Pe Samsung. Iar daca functioneaza as advertised, tot retard mi se pare sa belesti ochii si sa misti capul in mai multe directii. Nu mai zic de Apple Pay si ce cozi vor fi la MCD in state, vor pune astia 6 readere, la 1.4m, la 1.5m, la 1.6m, la 1.7m, la 1.8m si la 1.9m (you must be this tall to apple pay). Daaa, mult mai simplu decat sa dai cu dejtu in partea de jos, fara macar sa te uiti.
    Lasand la o parte minunatul motiv "pe samsung" dat pt aiureala de mai devreme, te faci de rahat aiurea, nimic din ce-ai zis nu se aplica. Nu belesti capul in nicii directie, nu e nevoie de readere la diferite inaltimi (wtf?!), nu mai bine te uiti la prezentare ca sa vezi cum functioneaza pe bune si vii dup-aia cu hatereala? Nu de alta, da' e destul de penibil sa critici cu atata ardoare lucruri care n-au nicio legatura cu produsul.

6. Back To Top | #65526
    Quote Originally Posted by M V P View Post
    Penibil. Nu numai ca 999$ nu se mai transforma in 999E (desi ar trebui sa fie mai putin) acum sunt 1159E. Superb marketing Apple. Superb.
    Dude, ala e TVA-ul....

7. Back To Top | #65527
    Esti ok, vrei un pahar cu apa? Trebuie sa te uiti la telefon intr-un anumit unghi si cu ochii larg deschisi, iar readerele actuale sunt puse aiurea. Nu eu ma fac de rahat, ci apple, inlocuind un sistem de securitate simplu si bun cu un rahat. Lucrez in domeniu si e posibil sa stiu mai multe ca tine. Dar vad ca esti fanboy, nu vad sensul continuarii discutiei.
    "People will read again."

8. Back To Top | #65528
    Quote Originally Posted by Ice_2k View Post
    De unde ai scos 1200?
    Quote Originally Posted by trandafirdoru View Post
    Cred ca a bagat din greseala de 2 ori tva. Cel mai probabil e 999$/€, cum au anuntat, +taxe (tva)
    "Prices are all for the 64GB base model
    US prices don't include the mandatory sales tax
    EU prices include VAT"

iPhone X, iPhone 8 duo release dates and pricing across the world - GSMArena.com news

my bad, am crezut ca preturile europene nu includ tva. Oricum, 1200eur (tva inclus) e tot ... retard
    iar varianta 256gb oricum o sa fie 1500+eur (tva inclus).
    si considerand ca sunt preconizate putine bucati puse la vanzare, se vor bate orbeții pe ele ceea ce va duce la cresterea pretului, econ 101

Quote Originally Posted by JAGUAROXX View Post
    50 de milioane sunt 50 de milioane.
    actually sunt cinci mii ... au trecut doar 12 ani de cand cu denominarea din 1 iulie 2005
    Au trecut 10 ani de la denominare. Vorbim in milioane şi in RON | Economica.net | Romania TV

Quote Originally Posted by JAGUAROXX View Post
    sper la un SEv2, dar sansele sunt foarte mici.
    mai juma' de an până la noul se: New iPhone SE is coming in early 2018, rumor says - GSMArena.com news

9. Back To Top | #65529
    @Jaguaroxx chill man.
    Am tot respectul pentru Apple si modelul lor de business. Fac bani, lumea cumpara, insa e evident ca nu mai inoveaza. Si cand ziceam de credinciosi nu ma refeream la voi astia de pe forum, ci la persoanele non tech, ownerii de firme, firmulite si cucoanele lor care nu pot pune poze pe Instagram decat daca sunt facute cu ultimul model de Iphone. Intelegi ideea.

Asta era valabil si pentru modelele anterioare de Iphone, dar trebuie sa te intrebi, how much is too much? Parca tu ziceai ca 50 mil sunt 50 mil, indiferent ce stie sa faca telefonul.
    Si tocmai aici e spilul, ca nu face mai multe decat un telefon de 500 euro.

Anyway, la noi in tara cel putin, filmul s-a rupt zic eu la Iphone6. Daca pana la 5 si 5s ii vedeai pe toti cu ultimu' model in mana de la valutisti si pana la vanzatoare de aprozar, de la 6 in sus a inceput sa se subtieze piata, multi migrand pe Samsung si Huawei mai nou.

10. Back To Top | #65530
    Esti ok, vrei un pahar cu apa? Trebuie sa te uiti la telefon intr-un anumit unghi si cu ochii larg deschisi, iar readerele actuale sunt puse aiurea. Nu eu ma fac de rahat, ci apple, inlocuind un sistem de securitate simplu si bun cu un rahat. Lucrez in domeniu si e posibil sa stiu mai multe ca tine. Dar vad ca esti fanboy, nu vad sensul continuarii discutiei.
    Degeaba scoti cuvantul magic "fanboy" si o dai pe ironii, tu esti cel care bate campii, nu are nicio importanta unde sunt puse readerele de apple pay. De asemenea, nu e nevoie de "larg deschisi", doar sa te uiti normal.

11. Back To Top | #65531
    Banuiesc ca ai deja telefonul si ai folosit deja face unlock si apple face pay?

12. Back To Top | #65532
    Pretul e mare pentru un smartphone dar probabil e mare si pentru ca probabil samsung cere o groaza de bani pentru acele display-uri. Sunt curios cat va costa in RO, stiu ca iphone 7 a fost 660$ in US iar eu l-am cumparat cu precomanda de la EMAG la 3300 ron(~715 euro la vremea aia) chiar daca pe apple store DE a fost mai scump(~760e).

13. Back To Top | #65533
    Nu, dar am belit ochii la prezenatre astfel incat sa am macar un mic habar despre ce vorbesc.

14. Back To Top | #65534
    Registered User

O sa raspund la fel, ca vad ca ipocrizia e in floare. Le-ai folosit tu, stii tu cat de comod sau nu e? E un gimmick cu niste utilitate datorita securitatii nu neaparat a comoditatii. Cand dadeai din cap sa faci scroll nu mai era atata scandal(probabil din cauza ca nu prea mergea). Macar casca ochii si intelege cum functioneaza si apoi dezlantuie-te, de fapt nu stiu de ce cer asta, mai devreme altu' pe aici a inteles ca iti baga lumina in ochi pentru face recognition(a vazut o poza) si gata a luat foc. Atata tamtam la orice lansare apple, ce vreti sa vi se spuna? Ca sunteti inteligenti si ca alegerea voastra e cea mai buna? Vreti confirmari? Ma jur ca nu pot sa inteleg de unde atata prostie in jurul fiecarei lansari, an de an.

Alex, da, mi se pare ca s-a ajuns la prea mult cu preturile telefoanelor. Inteleg sa platesc ecosistem, sa platesc soft ca nu e opensource ca in celelalte cazuri, inteleg sa fie mai scump si accept datorita optimizarilor si pentru ca nu am batai de cap cu el, dar 1150 de euro mi se pare destul de deplasat pentru un telefon.

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. Back To Top | #65535
    Eu vorbesc din experienta cu Samsung face unlock si da, am belit si eu ochii la prezentare si am observat ca trebuie sa te uiti la telefon dintr-un anumit unghi. Si nu-mi fac sperante prea mari sa functioneze ceva perfect din moment ce a dat fail chiar in prezentare. De asta am dubii. Voi aveti certitudini pentru ca "orice face Apple functioneaza". Apoi va atacati cand va face lumea fanboys

16. Back To Top | #65536
    Quote Originally Posted by trandafirdoru View Post
    Cred ca a bagat din greseala de 2 ori tva. Cel mai probabil e 999$/€, cum au anuntat, +taxe (tva)
    Ia mai calculează o data. Cat fac 1000*1.19?
    Cyanide & Happiness!

17. Back To Top | #65537
    Ghost Hardware vLD's Avatar
    Uite ma ca vin si apple din urma cu hexa core si 3gb ram ))))))). Oricum arata mai bine mi mix2 de la xiaomi decat iphone X, apple si samsung vad ca inca folosesc speaker`ul ala cu partea metalica.

Ahhh, am uitat, mi mix e ceramic.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.-apple-iphone-x-5.jpg   Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.-xiaomi-mi-mix2-3.jpg  
    metoda de contact : organized_nature@rocketmail.com

18. Back To Top | #65538
    Doctor dr_dumi's Avatar
    Daca ar fi sa comparam cum a fost pana acum cu senzorul de amprenta pe device-urile Samsung vs iPhone, ceva imi spune ca acest face id de la iPhone va fi mult peste ceea ce ofera S8 in prezent. Si nu trebuie sa fii hater sau fanboy ca sa-ti dai seama de asta. De cate ori nu mi s-a intamplat sa nu functioneze face unlock-ul pe S8, de IRIS nu mai zic.
    "Inainte de a bate cu pumnul in masa uita-te daca e vreun cui scos." - Bouvril

19. Back To Top | #65539
    Registered User
    Eu vorbesc din experienta cu Samsung face unlock si da, am belit si eu ochii la prezentare si am observat ca trebuie sa te uiti la telefon dintr-un anumit unghi. Si nu-mi fac sperante prea mari sa functioneze ceva perfect din moment ce a dat fail chiar in prezentare. De asta am dubii. Voi aveti certitudini pentru ca "orice face Apple functioneaza". Apoi va atacati cand va face lumea fanboys
    "Dar sunt sigur ca iFace ala o sa fie de rahat, puteau amana si sa puna amprenta in ecran."

Deci esti sigur ca iFace o sa fie de rahat, desi n-ai inteles cum functioneaza, nu ai folosit sistemul propus de apple, ti se pare de rahat sa misti capu' dar probabil erai ud cand ai vazut "samsung smart scroll" si sunt sigur ca l-ai folosit pana la epuizare. Bun, daca tot am stabilit chestiile astea, sa trecem mai departe. Touchid-ul(in diferitele lu variatii propuse de diferiti producatori) functioneaza la fel? Au acelasi principiu, dar toate sunt la fel de rapide, acurate etc? Nu. Dar tu esti sigur ca iFace o sa fie de rahat ca ai folosit sistemul propus de Samsung si merge fara probleme. Sunt curios daca merge la fel de fara probleme ca touchwiz-ul.

Daca tot vrei sa compari asa cum ai comparat pana acum, senzorul de amprenta exista si pe samsung si pe iphone. Nu-mi spune ca ala de pe samsung functioneaza la fel de bine ca asta de la apple. De-asemenea nu-mi spune ca nu ai avut N probleme, lag si erori cand foloseai face lock-ul. In fine, nu inteleg de ce dau reply unora care n-au ce face decat sa-si verse frustrarile pe thread-ul asta de fiecare data cand apple lanseaza ceva. Apple care iar vinde, iar ii este implementata si adaptata tehnologia pe care o adauga in produsele lor pentru a oferi continuitate etc. Daca te-ai intreba de ce nu reactionam si noi astia cu apple asa la fiecare lansare de produs de la "concurenta" pe thread-urile dedicate, sunt curios ce ti-ai raspunde. Pe scurt, sunt curios daca realizezi nivelul la care te cobori(sau poate urci, dupa caz).

dr_dumi, nu mai spune asa, sau si tu esti oita, spalat pe creier si asa mai departe de catre Apple? Ai grija la afirmatiile de genu', caci cine ie cu apple ie prea prosti.

20. Back To Top | #65540
    De ce presupui ca m-a umezit vreodata ceva facut de Samsung sau de orice alt producator? Pentru ca zic ceva "de rau" de iPhone, inseamna ca sunt fan Samsung sau ca urasc Apple? Sunteti fantastici. Nu-mi pasa de razboiul vostru intre telefoane, am avut doar o opinie. Poate am parut agresiv, sorry, ma retrag.

1.  
Page 3277 of 3302 FirstFirst ... 2277277731773227326732743275327632773278327932803287 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks