Page 3278 of 3302 FirstFirst ... 2278277831783228326832753276327732783279328032813288 ... LastLast
Results 65,541 to 65,560 of 66038

Thread: Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

1. Back To Top | #65541
    Registered User
    Am presupus datorita "pentru ca samsung" si "eu vorbesc din experienta mea cu samsung".

Si da, daca nu iti dai seama dupa ce iti recitesti postul ca ai avut reply-uri agresive, nu e problema mea. Dupa cum vezi, noua astora de pe thread-ul asta, cei care au iphone, ne pasa mult, de aceea asteptam cu drag fiecare lansare samsung sa intram pe thread-urile respective si sa aratam cu degetul la orice pare sau e implementat prost, inutil samd. Cum am zis, poate e vorba si de educatie, pe langa altele.

2. Back To Top | #65542
    Fother Mucker vlad_heretic's Avatar
    Experienta mea proasta cu Samsung, bro. Credeam ca era evident.

LE - Dar de unde stii ca nu am iPhone? Am folosit jumatate de an SE si cateva luni un 6s. Ca acum folosesc un Huawei, nu are nici o legatura cu critica mea despre noua generatie de aifoane. Calm the fu*k down! Am mentionat Samsung pentru ca, din cate stiu, sunt singurii care folosesc face unlock. Si critic absolut orice producator pentru ca sunt obiectiv, nu hater. Cat de inteligent esti tu ca sari de cur in sus si imi pui la indoiala inteligenta pentru un cacat de telefon?
    Last edited by vlad_heretic; 13-09-2017 at 07:43.
    "People will read again."

3. Back To Top | #65543
    Registered User
    Buna sau proasta, nu poti sa stii daca e buna sau proasta si aceasta implementata de apple. Deocamdata asteptam, "istoria" spune ca ce au implementat , poate nu perfect sau nici macar aproape de perfect, dar a fost peste concurenta dpdv al optimizarilor si mai mult de atat, au fost urmati si de alte companii care au dezvoltat device-uri sau softuri care sa lucreze cu sistemul propus de ei. Din nou, nici asta nu garanteaza ca sistemul va functiona cum trebuie.

4. Back To Top | #65544
    Deci ce luam daca luam? Pe mine decupajul ala de la X ma rupe in doua...

5. Back To Top | #65545
    Nick anterior: mom Hayabusa's Avatar
    Quote Originally Posted by dr_dumi View Post
    Daca ar fi sa comparam cum a fost pana acum cu senzorul de amprenta pe device-urile Samsung vs iPhone, ceva imi spune ca acest face id de la iPhone va fi mult peste ceea ce ofera S8 in prezent. Si nu trebuie sa fii hater sau fanboy ca sa-ti dai seama de asta. De cate ori nu mi s-a intamplat sa nu functioneze face unlock-ul pe S8, de IRIS nu mai zic.
    Si eu cred ca va functiona mai bine pe iphone. Problema e ca mie nu imi place si mi se pare putin peste mana acest tip de deblocare. E mai intuitiv si mai util prin amprenta (bine, nu cum e plasata acum la samsung).
    Time is on my side

6. Back To Top | #65546
    Quote Originally Posted by jules2010 View Post
    Aia e si la mine problema. Imi zgarie ochii! Cand faceau aia prezentarea, indiferent ca erau intr-un joc sau o poza, nu ma uitam decat la decupajul ala! Si am ceva indoieli si la lipsa butonului home. Chestia cu swipe pare intuitiva, dar dureaza mai mult decat o simpla apasare.
    In rest telefonul e superb si mi se pare ca scoate din schema cu totul iphone 8.
    Time is on my side

7. Back To Top | #65547
    Doctor dr_dumi's Avatar
    "Inainte de a bate cu pumnul in masa uita-te daca e vreun cui scos." - Bouvril

8. Back To Top | #65548
    Speed maniac Ice_2k's Avatar
    Quote Originally Posted by Hayabusa View Post
    Si eu cred ca va functiona mai bine pe iphone. Problema e ca mie nu imi place si mi se pare putin peste mana acest tip de deblocare. E mai intuitiv si mai util prin amprenta (bine, nu cum e plasata acum la samsung).
    Chiar sunt curios de ce spui asta. Dacă va funcționa așa cum spun ei, practic nu va trebui să faci nimic, doar să ții telefonul în poziția în care îl ții normal când te uiți la el și se va debloca singur.

9. Back To Top | #65549
    Registered User 2dor's Avatar
    Eu am 2 dileme la X. Prima e cu butonul de Home care imi place si nu spun ca nu ma pot obisnui cu slide, dar e ciudat in acest moment si a doua cu decupajul de sus. In jocuri la prezentare, ecranul era decupat de camere si nu vad logica. Mai bine se opreste la linia camerelor decat sa ai lipsa din content.
    Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.

10. Back To Top | #65550
    Va trebui sa ne obișnuim cu noile gesturi, o sa le avem pe iOS 11. Sa zicem ca e chestie de obișnuința. Mai greu o sa fie când luam iPad in mâna și o sa dam swipe și pe el avem buton home.
    Cu decupajul total de acord. Cu ala nu știu dacă ma pot obișnui, la fel cum nu îmi place cum se reflecta lumina pe edge-urile samsungului...

11. Back To Top | #65551
    Registered User Scorpio's Avatar
    Quote Originally Posted by Hayabusa View Post
    Aia e si la mine problema. Imi zgarie ochii! Cand faceau aia prezentarea, indiferent ca erau intr-un joc sau o poza, nu ma uitam decat la decupajul ala! Si am ceva indoieli si la lipsa butonului home. Chestia cu swipe pare intuitiva, dar dureaza mai mult decat o simpla apasare.
    In rest telefonul e superb si mi se pare ca scoate din schema cu totul iphone 8.

Ai folosit vreodata Blackberry ? Gestul pentru home e mult mai ok / natural decat apasarea pe un buton. Ma bucur ca au zburat butonul fizic de pe fata.

12. Back To Top | #65552
    Quote Originally Posted by Ice_2k View Post
    Chiar sunt curios de ce spui asta. Dacă va funcționa așa cum spun ei, practic nu va trebui să faci nimic, doar să ții telefonul în poziția în care îl ții normal când te uiți la el și se va debloca singur.
    Pentru ca nu il foloseam pe samsung, desi functiona ok. Eu obisnuiesc sa deblochez telefonul in pozitii mai ciudate, dar nu e asa grav; pana la urma e chestie de obisnuinta.
    Time is on my side

13. Back To Top | #65553
    Quote Originally Posted by Scorpio View Post
    Ai folosit vreodata Blackberry ? Gestul pentru home e mult mai ok / natural decat apasarea pe un buton. Ma bucur ca au zburat butonul fizic de pe fata.
    Da, am folosit si tocmai asta nu mi-a placut
    Time is on my side

14. Back To Top | #65554
    Trancestatic Iceman's Avatar
    N-au specificat capacitatile bateriilor?
    ​Questionable ethics.

15. Back To Top | #65555
    Quote Originally Posted by jules2010 View Post
    Nici eu nu sunt hotărât dacă va fi 8 sau x. Totuși Xul este un pas în fata din mai multe pct de vedere.

16. Back To Top | #65556
    Registered User 2dor's Avatar
    Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.

17. Back To Top | #65557
    Chiar daca inca e devreme de spus dar din hands on videos, face id a mers flawless pana acum.

Pe mine ma tenteaza un X pentru ca are cam tot ce vreau de la un telefon si nu ma deranjeaza sincer decupajul, poate live va fi altfel. Ma omoara insa pretul(ca principiu), mai ales daca trebuie sa cumpar si un adaptor de fast charging + pad wireless charging ajung aproape la 6000 lei

18. Back To Top | #65558
    Registered User spawn2012's Avatar
    e bomba X-ul , daca a ridicat samsung pretul la note8 , ei de ce nu ar ridica ?

19. Back To Top | #65559
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    eu as mai astepta cu x-ul pana apar testele de ecran, sa nu fie un burn-in gate.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

20. Back To Top | #65560
    Registered User ciocanul's Avatar
    Merita 6000 lei. E un semn de valoare si opulenta.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

1.  
Page 3278 of 3302 FirstFirst ... 2278277831783228326832753276327732783279328032813288 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks