Page 3279 of 3302 FirstFirst ... 2279277931793229326932763277327832793280328132823289 ... LastLast
Results 65,561 to 65,580 of 66038

Thread: Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

1. Back To Top | #65561
    Registered User crocodilu's Avatar
    Quote Originally Posted by radurdx View Post
    Serios, chiar ești la nivelul în care nu îți permiți un device la lansare?
    Ce legatura are baba cu prefectura... Amice, ai dat-o cu bata in balta, te-ai crezut destept si ai luat la misto o chestie care s-a dovedit adevarata. Ba ai mai fost si mare fudul dupa asta. Era vorba de disponibilitatea oficiala in RO la operatori, nu te mai fa ca nu pricepi acum.
    Ia si tu o lectie de umilinta, ca nu esti nici pe departe asa istet cum te crezi, ba din contra, cere-ti scuze aluia de care ai facut misto si move on.
    You carbon-based lifeforms are so fragile, allow me to demonstrate...

2. Back To Top | #65562
    Quote Originally Posted by _-livio-_ View Post
    eu as mai astepta cu x-ul pana apar testele de ecran, sa nu fie un burn-in gate.
    iOS 11 includes software to avoid burn-in on iPhone X OLED screen | 9to5Mac

3. Back To Top | #65563
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    avoid=/= mitigate.
    e o chestie inevitabila, daca panoul e samsung e mai ok pt ca au imbunatatit viata pixelilor.

"We’ll have to wait and see if this becomes a real problem for people when the phones ship later this month."

din articol.

Quote Originally Posted by Ice_2k View Post
    Daca tot comentam la nivelul asta de detalii, vezi ca avoid > mitigate
    irelevant, e avoid in titlu si mitigate in cod si articol.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

4. Back To Top | #65564
    Speed maniac Ice_2k's Avatar
    Quote Originally Posted by _-livio-_ View Post
    avoid=/= mitigate.
    Daca tot comentam la nivelul asta de detalii, vezi ca avoid > mitigate

5. Back To Top | #65565
    Registered User TKD29's Avatar
    Doar mie mi se pare ca iphone x e urat cu spume?
    Intel i3-4160 ,GA-B85-HD3 , Asus GTX 960 , Corsair 8GB DDR3 , SSD 120GB, 1TB Samsung , LED Dell 24 , DVD-RW Pioneer DVR-216D , Audigy 2 ZS Platinum, Logitech G19s, Logitech G402, Magnat 880, Case CM Storm

6. Back To Top | #65566
    Registered User
    Spatele urat ca si Note8, iar pe fata arata mai bine ca Essential. In ios11 GM sunt cateva wallpapere negre pentru a masca zona de senzori

7. Back To Top | #65567
    puturos irecuperabil EMI's Avatar
    Quote Originally Posted by EMI View Post
    Singura chestie care mă lasă un pic perplex e faptul că a devenit asimetric sus-jos, și nu vorbesc de urechiușele alea de sus ale ecranului. În jocuri o să-l ții ciudat. Înainte era beton la grip. Și simetric.
    EMI, îti raspund pentru ca esti cel mai meseriash de pe-aici. Urechiusele alea se sting în jocuri, of course, dar se va stinge SI partea de jos, la nivelul colturilor rotunjite. În acest fel, va ramâne simetric. Te rog, chiar daca esti obosit, nu mai confunda Apple cu alte firme.
    Dacă ești bogată, frumoasă, celibatară și cauți un geniu, trimite-mi un mesaj privat.

8. Back To Top | #65568
    22 sep cu 29 sep
    27 oct cu 3 nov
    I expect nothing. I fear no one. I am free.

9. Back To Top | #65569
    Eu nu am văzut sa se stingă urechile, EMI obosit sau EMI odihnit. Nici in jocuri, nici in video, nici in aplicații. Urechile rezista

10. Back To Top | #65570
    Care sunt "urechile" de care vorbiti?

11. Back To Top | #65571
    Quote Originally Posted by dr_dumi View Post
    Daca ar fi sa comparam cum a fost pana acum cu senzorul de amprenta pe device-urile Samsung vs iPhone, ceva imi spune ca acest face id de la iPhone va fi mult peste ceea ce ofera S8 in prezent. Si nu trebuie sa fii hater sau fanboy ca sa-ti dai seama de asta. De cate ori nu mi s-a intamplat sa nu functioneze face unlock-ul pe S8, de IRIS nu mai zic.
    Era trendul la disparitia spatiului disponibil în partea de jos al smartfoanelor, unde prin traditie toate maimutzele de producatori implementasera TouchId precum Apple.

Vine Samsung.
    - shefu, la aparatul de anul acesta nu ne mai ramâne spatiu de buton TouchId jos, oricât de turtit si ineficient l-am face.
    - nu-i nimic, îl mutam pe spate.
    - dar shefu, pe spate, nu stiu daca ati încercat, devine bataie de joc ?
    - am zis îl mutam pe spate 11!!!

Vine Apple
    - sir, ce facem, ca nu mai avem spatiu pentru TouchId ?
    - nu-i nimic, inventam alta chestie si mai tare
    Dacă ești bogată, frumoasă, celibatară și cauți un geniu, trimite-mi un mesaj privat.

12. Back To Top | #65572
    Quote Originally Posted by Hayabusa View Post
    Si eu cred ca va functiona mai bine pe iphone. Problema e ca mie nu imi place si mi se pare putin peste mana acest tip de deblocare. E mai intuitiv si mai util prin amprenta (bine, nu cum e plasata acum la samsung).
    Nu numai ca va functiona mai bine, dar în 3 ani toata concurenta va folosi doar FaceId.

13. Back To Top | #65573
    Quote Originally Posted by spawn2012 View Post
    e bomba X-ul , daca a ridicat samsung pretul la note8 , ei de ce nu ar ridica ?
    Sa nu uitam realitatea.

Samsung baga si el pret imens, sa nu cumva sa fie perceput firma de cartier. În realitate, totul se va vinde din start SUB pretul oficial. Nu mai zic de caderea pretului în timp.

Apple ? Nu numai ca ramâne reperul high-end ca prestatie si pret dar se va vinde din start PESTE pretul oficial. Apoi, scaderea pretului în timp ... care ?

14. Back To Top | #65574
    Quote Originally Posted by Alexneo View Post
    Si tocmai aici e spilul, ca nu face mai multe decat un telefon de 500 euro.
    I loled.

Quote Originally Posted by Alexneo View Post
    Anyway, la noi in tara cel putin, filmul s-a rupt zic eu la Iphone6. Daca pana la 5 si 5s ii vedeai pe toti cu ultimu' model in mana de la valutisti si pana la vanzatoare de aprozar, de la 6 in sus a inceput sa se subtieze piata, multi migrand pe Samsung si Huawei mai nou.
    Ceea ce mi se pare un pas spre normalitate. iPhone e un aparat high-end si elitist si natural ar trebui purtat de medici, avocati, notari, manageri, familia regala a Angliei, presedintele SUA, oameni seriosi, nu de aprozaristi.

15. Back To Top | #65575
    Registered User linbetwin's Avatar
    Pe mine mă impresionează FaceID, TrueDepth Camera, hardware noise reduction, neural network pe un chip de telefon, Portrait Lighting şi toate trucurile software ale camerei.

Sincer, nu ştiu ce vrea lumea. Dacă nu aduceau nimic nou, nu era bine. Dacă au adus multe schimbări, "Vai, unde e taciaidiu' meu ! Vai, tre' să calculez unghiu' din care mă uit la telefon şi eu am fost corigent la geometrie..."

Acest thread, peste câteva luni: "Vai, ce tare e FaceID ! Cât de rapid şi precis e ! Mult mai bun decât TouchID ! Nu mai e nevoie să-ţi scoţi mănuşa iarna..."

Vrem inovaţie, dar să nu ne ia TouchID-ul strămoşesc, butonul mecanic ancestral şi jackul dacic.

Şi nu mai comparaţi FaceID cu gimmickul Samsung care poate fi păcălit cu o poză.
    i5 4670K @ 4.4 GHz | Noctua NH-D15S | Asus Z87-Pro | Kingston 2x4 GB DDR3 @ 1866 MHz | MSI Radeon RX 480 8GB Gaming X | Samsung 840 Series 120 GB | 2x Seagate Barracuda 2 TB | Corsair Carbide 400Q | Corsair RM650x | Acer XF270HU | Logitech G810 | A4Tech Bloody V3 | Fiio Andes E07K + Alesis M1 Activ MK2 | Windows 10 64-bit

16. Back To Top | #65576
    Care sunt "urechile" de care vorbiti?
    Partea din stânga și dreapta decupajului.

17. Back To Top | #65577
    Dude, ala e TVA-ul....
    Pana acum tva era paritatea dintre € si $. La fiecare lansare erau 649€ sau $ pana la 7 daca nu ma insel.
    A crescut si la ei pretul combustibilului. Ipad pro s-a scumpit (in afara de base version), base versionurile la iphone sunt acum 699 de la 649, Apple care s-a scumpit. Si mai spunea retardul de Tim ca fac produse pe care si le poate permite oricine.

Singurul lucru bun e jet black de 32gb.
    NL55T6K4 Reducere 1% La PCGARAGE

18. Back To Top | #65578
    @linbetwin tot tre sa scoatem manusa pentru swipe up In rest de acord

19. Back To Top | #65579
    Quote Originally Posted by M V P View Post
    Pana acum tva era paritatea dintre € si $.
    No offense da' zici prostii si nu inteleg de ce insisti fara macar sa verifici cand iti zic mai multi ca te inseli...

20. Back To Top | #65580
    Registered User Scorpio's Avatar
    Quote Originally Posted by jules2010 View Post
    Partea din stânga și dreapta decupajului.
    Sincer .. voiai o banda neagra sus ? Si mie mi s-a parut putin ciudat .. dar daca te gandesti mai bine .. .e o varianta ok.

1.  
Page 3279 of 3302 FirstFirst ... 2279277931793229326932763277327832793280328132823289 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks