Page 3281 of 3309 FirstFirst ... 2281278131813231327132783279328032813282328332843291 ... LastLast
Results 65,601 to 65,620 of 66169

Thread: Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

1. Back To Top | #65601
    Registered User ciocanul's Avatar
    Cat a ajuns lumea sa se agite cu niste rahaturi ce le fac lumea mai buna cu 0.0000000000000000000000023%.
    Emoji vorbitor, recunoastere faciala kinetica, pui un dinozaur intr-un film la care nu o sa se uite nimeni. Ce pompos se prezinta, zici ca au lansat racheta pe Marte. Nu e vorba doar de apple, si restul sunt tot acolo. Lumea s-a tembelizat si se agita pt niste nimicuri.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

2. Back To Top | #65602
    Quote Originally Posted by Colo View Post
    22 sep cu 29 sep
    27 oct cu 3 nov
    Ceva abonamente speciale pt lansare? La Orange ma refer

3. Back To Top | #65603
    puturos irecuperabil EMI's Avatar
    Chiar daca la scara galactica Apple nu amelioreaza viteza luminii, totusi Apple seteaza standardul în domeniul lui. Am vazut, de zece ani încoace, cum fiecare noua implementare a fost perfect facuta.

La Samsung am vazut ce a iesit din scrollul cu ochii, din dat paginile fluturând din mâini si multe alte gimmick-uri. La ora lansarii lor, haterii Apple tare se bucurau de "adevaratele inovatii" si repetau cum Apple de fapt nu face nimic.

Si am vazut si câti ani au fost necesari pentru ca alti producatori sa ajunga din urma implementarile Apple.

Apropo, stiati ca pâna si la Galaxy S8 si Note8, ultimele racnete din domeniu, referintele Android, minunile anului 2017, alea, recordingul 4K UHD e limitat la 10 minute ?
    Dacă ești bogată, frumoasă, celibatară și cauți un geniu, trimite-mi un mesaj privat.

4. Back To Top | #65604
    Registered User noris08's Avatar
    legat de "urechile" alea - puneti problema gresit, nu e ceva negativ, ci exact invers

ecranul e pana sub "urechi", la nivelul decupajului, iar urechile sunt bonus de ecran unde se mai afiseaza cate ceva
    surprinzator, dar sunt de accord cu emi, cred ca dezvoltatorii vor modifica aplicatiile pentu a scala automat imaginea in sensul de a nu avea continut in zona respectiva

incercati un exercitiu, luati o poza de ix, rasuciti cu 180 grade si asezati-o langa poza unui alt telefon, fie el si mix2.
    tot asa nashpa vi se mai pare ix?
    Everybody lies! (House M.D.)

5. Back To Top | #65605
    Light Budweiser's Avatar
    Daca la 1200€ sau cat costa, ati ajuns sa faceti exercitii de imaginatie.. e trist.

Sent from TouchWiz.

6. Back To Top | #65606
    Speed maniac Ice_2k's Avatar
    A - ai vz noul Audi?
    B - de kkt frate
    A- de ce mah?
    B - are 2 faruri rotunde, plm, si Trabant-ul avea asa
    A - du-te frate atunci si ia-ti Trabant
    C - plm, daca la banii aia ii face concurenta pana si Trabantul...

7. Back To Top | #65607

8. Back To Top | #65608
    Registered User gabytzuuuz's Avatar
    Oare cum o fi să dai banii pe un iPhone și să te uiți la un amoled făcut de Samsung? ))

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Epic post: Exista led de notificari de mult timp la iphone, doar ca trebuie sa-l pui cu spatele in sus !
    )

9. Back To Top | #65609
    Registered User
    Quote Originally Posted by gabytzuuuz View Post
    Oare cum o fi să dai banii pe un iPhone și să te uiți la un amoled făcut de Samsung? ))

Cică e oled de la Lg

10. Back To Top | #65610
    Registered User _-livio-_'s Avatar

la fel cum si procesoarele erau facute de samsung, poate chiar si acum. asta conteaza doar la fanboys si hateri.

ce n-am vazut in schimb e daca mai are sau nu 3d touch.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

11. Back To Top | #65611
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Quote Originally Posted by EMI View Post
    Apropo, stiati ca pâna si la Galaxy S8 si Note8, ultimele racnete din domeniu, referintele Android, minunile anului 2017, alea, recordingul 4K UHD e limitat la 10 minute ?
    Daca filmeaza mai mult explodeaza, vrei sa faca victime?

12. Back To Top | #65612
    Quote Originally Posted by _-livio-_ View Post
    la fel cum si procesoarele erau facute de samsung, poate chiar si acum. asta conteaza doar la fanboys si hateri.

ce n-am vazut in schimb e daca mai are sau nu 3d touch.
    Are

13. Back To Top | #65613
    Trancestatic Iceman's Avatar
    Buna observatie, din pacate nu s-a vazut live chestia asta 'in the heat of the moment'.

In alta ordine de idei... ca in fiecare an, lumea face misto si-apoi cumpara in draci.
    ​Questionable ethics.

14. Back To Top | #65614
    Idee e că amoled ul a fost mereu considerat inferior de fanii apple. Până acum! Fie că este făcut de Samsung sau LG tot " amoled suprasaturat și nașpa este" (sunt sute de postări pe forum despre subiectul ăsta). Practic prin lansarea lui iPhone x apple confirmă superioritatea tehnologiei amoled (lucru știut deja de ani de zile de toată lumea dar nerecunoscut de hateri ).

Epic post: Exista led de notificari de mult timp la iphone, doar ca trebuie sa-l pui cu spatele in sus !
    )

15. Back To Top | #65615
    Quote Originally Posted by noris08 View Post
    legat de "urechile" alea - puneti problema gresit, nu e ceva negativ, ci exact invers

ecranul e pana sub "urechi", la nivelul decupajului, iar urechile sunt bonus de ecran unde se mai afiseaza cate ceva
    surprinzator, dar sunt de accord cu emi, cred ca dezvoltatorii vor modifica aplicatiile pentu a scala automat imaginea in sensul de a nu avea continut in zona respectiva

incercati un exercitiu, luati o poza de ix, rasuciti cu 180 grade si asezati-o langa poza unui alt telefon, fie el si mix2.
    tot asa nashpa vi se mai pare ix?
    Oricum o învârți tot arata dubios

Instagram

16. Back To Top | #65616
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    e o chestie de preferinte, am s7, s8 si 6s si prefer de departe lcd-ul, cel de pe i7+ mi se pare f ok, cu toate ca nu are ppi f mare.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

17. Back To Top | #65617
    Idee e că amoled ul a fost mereu considerat inferior de fanii apple. Până acum! Fie că este făcut de Samsung sau LG tot " amoled suprasaturat și nașpa este" (sunt sute de postări pe forum despre subiectul ăsta). Practic prin lansarea lui iPhone x apple confirmă superioritatea tehnologiei amoled (lucru știut deja de ani de zile de toată lumea dar nerecunoscut de hateri ).

Ma intreb si eu, tehnologia (am)oled de-acu' cativa ani e aceeasi cu aia de azi?

18. Back To Top | #65618
    Registered User

Apare la anul always on display dar varianta perfecționata pe iphone.

19. Back To Top | #65619
    Registered User crocodilu's Avatar
    Quote Originally Posted by Ice_2k View Post
    Ma intreb si eu, tehnologia (am)oled de-acu' cativa ani e aceeasi cu aia de azi?
    Normal ca nu, a fost si un slide in prezentare despre asta, explicat asa babeste sa priceapa toata lumea, in care asta a si fost concluzia, pana acum tehnologia nu a fost suficient de buna, acum da. Simplu, dar na.
    You carbon-based lifeforms are so fragile, allow me to demonstrate...

20. Back To Top | #65620
    Quote Originally Posted by Ice_2k View Post
    Da. E fix același lucru. Tot suprasaturat, tot culori "incorecte", tot alb "murdar",tot contrast mare, tot true black...probabil tot pentile matrix...etc. Diferă rezoluțiea, dar în mare parte e la fel.

)

1.  
Page 3281 of 3309 FirstFirst ... 2281278131813231327132783279328032813282328332843291 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks