Page 3282 of 3305 FirstFirst ... 2282278231823232327232793280328132823283328432853292 ... LastLast
Results 65,621 to 65,640 of 66095

Thread: Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

1. Back To Top | #65621
    Registered User noris08's Avatar
    Quote Originally Posted by Banzay View Post
    Oricum o învârți tot arata dubios

Instagram
    paharul pe jumatate plin, sau pe jumatate gol?

e mai bine o dunga neagra continua dintr-o parte in cealalata a ecranului, sau doar o bucata neagra intre "urechi"?
    Everybody lies! (House M.D.)

2. Back To Top | #65622
    Speed maniac Ice_2k's Avatar
    Quote Originally Posted by gabytzuuuz View Post
    Da. E fix același lucru. Tot suprasaturat, tot culori "incorecte", tot alb "murdar",tot contrast mare, tot true black...probabil tot pentile matrix...etc. Diferă rezoluțiea, dar în mare parte e la fel.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    eu intrebam ironic dar e amuzant ca imi raspunzi serios, incorect si, bineinteles, sigur pe tine.

3. Back To Top | #65623
    Registered User gabytzuuuz's Avatar
    Quote Originally Posted by crocodilu View Post
    Normal ca nu, a fost si un slide in prezentare despre asta, explicat asa babeste sa priceapa toata lumea, in care asta a si fost concluzia, pana acum tehnologia nu a fost suficient de buna, acum da. Simplu, dar na.
    Simplu într-adevăr. Îi zice marketing. Dar na...

Quote Originally Posted by Ice_2k View Post
    eu intrebam ironic dar e amuzant ca imi raspunzi serios, incorect si, bineinteles, sigur pe tine.
    As fi tare curios să-mi răspunzi serios și sigur pe tine ce s-a schimbat asa dramatic. Pare că știi

Epic post: Exista led de notificari de mult timp la iphone, doar ca trebuie sa-l pui cu spatele in sus !
    )

4. Back To Top | #65624
    Registered User
    Nu te pune cu gabytzu, ca are mintea odihnita. E tipul de utilizator care stie ca 3gb>2gb, 2.5ghz peste 2ghz si 4 nuclee > 2 nuclee, chiar daca ruleaza softuri diferite.

Pana si televizoarele au fost luate prin suprindere de super amoledul care revolutiona tehnologia de prin 2013 LOL. /s

Oare sony cand anuntau acum cateva luni primul lor tv 4k OLED, stiau ca sunt fumate tehnologiile de ceva timp? Pfff...ce fraieri... Multa lume nu intelege ca apple foloseste o tehnologie atunci cand merita folosita si a evoluat, nu esti alpha/beta tester pentru ei.

PS: Si da, daca nu si-au bagat nasul sa faca tot felul de calibrari(ma indoiesc ca n-au facut-o), tot suprasaturate si tot alb galbejiu e, dar la cum ne-au invatat apple, sigur s-au facut ceva teste si nu au aruncat cu oledul pe hartie ca niciodata nu au fost in angrenati in "paper specs war". Vorba aia, in 2013 unii aveau octa-core si toate nebuniile, iar altii se bucura la un i7 hexa core.

5. Back To Top | #65625
    puturos irecuperabil EMI's Avatar
    Oricum o învârți tot arata dubios

Instagram
    Acel film nu e în format 16:9 ci "mai turtit", probabil setat astfel pentru demo "pseudo full screen".
    Dacă ești bogată, frumoasă, celibatară și cauți un geniu, trimite-mi un mesaj privat.

6. Back To Top | #65626
    Quote Originally Posted by JAGUAROXX View Post
    ... Multa lume nu intelege ca apple foloseste o tehnologie atunci cand merita folosita si a evoluat, nu esti alpha/beta tester pentru ei.
    Sau cand rămân în urmă și trebuie să prindă din urmă competiția ca să țină pasul. OLED? bezeless? wireless charging? Hmmmm. Oare unde am mai văzut? și de când există? Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.
    Ah. Îmi scapă!

Epic post: Exista led de notificari de mult timp la iphone, doar ca trebuie sa-l pui cu spatele in sus !
    )

7. Back To Top | #65627
    Registered User
    Sa prinda din urma competitia? Unde? Pe hartie?

In cazul asta toti ar trebui sa prinda din spate competitia, ti-am zis, da-le mail alora de la sony ca ce au scos ei acum cateva luni, 4k oled, deja aveai tu in 2013 pe telefon. Ah, nu uita de intel, spune-le sa scoata dreacu din oferta i7-le ala hexa core ca e degeaba. Poti face acelasi lucru si cu AMD, nu stiu ce vor sa demonstreze cu R3/R5/R7, 16-32 de nuclee sau nimic, ca altfel, se intorc in 2013.

Intr-o alta nota: Acum ca iphone are wireless charging, urmareste ce se va intampla cu tehnologia asta sa intelegi ca atunci cand cineva care conteaza adopta o tehnologie, evolueaza intr-un anume ritm. In acelasi timp, iti multumim ca ai fost beta tester, datorita tie s-au facut calibrari, optimizari samd.

8. Back To Top | #65628
    Și în mașini găsești deja wireless chargingApple iPhone - discutii generale, deblocare etc.Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.. Nu mai zic de lămpi, mese și alte bălării? Ce-o să se întâmple?

)

9. Back To Top | #65629

Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

^
    Periuța mea de dinți are wireless și e waterproof
    Apple Magic!

Quote Originally Posted by EMI View Post
    Acel film nu e în format 16:9 ci "mai turtit", probabil setat astfel pentru demo "pseudo full screen".
    IPhone x nu are format 16:9. Rezoluția e 2436×1125

Indiferent de content o sa aibă letterboxes pe toate marginile sau o sa taie din imagine.

Aspect Ratio Calculator - 4:3, 16:9, 21:9 (Ratio calculator)

10. Back To Top | #65630
    Registered User Heaven's Avatar
    Quote Originally Posted by noris08 View Post
    paharul pe jumatate plin, sau pe jumatate gol?

e mai bine o dunga neagra continua dintr-o parte in cealalata a ecranului, sau doar o bucata neagra intre "urechi"?
    Mai bine o dunga neagra pentru ca nu-ti acopera continutul clipului.

Insa vad ca aspect ratio e 19/9, deci presupun ca la un aspect ratio normal de 16/9 clipul nu intra sub acea banda.

11. Back To Top | #65631
    Speed maniac Ice_2k's Avatar
    ^
    Periuța mea de dinți are wireless și e waterproof
    Adevaru' ca wireless charging care dureaza 24h pt o bateriuta e fix ce-mi doream in telefon. Ca sa nu mai zic de buton de cauciuc pt easy waterproofing. Bine ca n-ai zis de ochelarii tai de soare ca-s waterproof, era la fel de relevant...

12. Back To Top | #65632
    Light Budweiser's Avatar
    Avand in vedere ca display-ul este certificat Dolby Vision & HDR10, cel mai probabil, producatorul display-ului este LG.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Last edited by Budweiser; 13-09-2017 at 15:59.

13. Back To Top | #65633
    Doctor dr_dumi's Avatar
    Pacat ca nu sunt mai multe culori disponibile, din ce am vazut sunt doar 3 la iPhone 10: hauriu, coca white si fingerprint magnet black, nu?
    "Inainte de a bate cu pumnul in masa uita-te daca e vreun cui scos." - Bouvril

14. Back To Top | #65634
    Quote Originally Posted by Heaven View Post
    ...
    Insa vad ca aspect ratio e 19/9, deci presupun ca la un aspect ratio normal de 16/9 clipul nu intra sub acea banda.
    asa cred si eu.
    deocamdata nu exista continut 19/9, 18/9, pana apare va aparea si iphone xi fara "urechi". etapa asat as considera-o intermediara

in alta ordine de idei, pozele tot 4/3 le face?

15. Back To Top | #65635
    Registered User crocodilu's Avatar
    Quote Originally Posted by gabytzuuuz View Post
    Și în mașini găsești deja wireless chargingApple iPhone - discutii generale, deblocare etc.Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.. Nu mai zic de lămpi, mese și alte bălării? Ce-o să se întâmple?

Hai man, foloseste-ti capul, ca sigur ai... Fa abstractie ca e Apple, cand o firma mare de tot, cu atati clienti si influenta, isi declara suportul pentru un format, oricare ar fi el, e clar ca urmeaza un boom in utilizarea lui si adoptia lui pe scara mult mai larga decat pana in momentul ala, cand era sustinut de firme mai mici si fara prea mare influenta sau putere financiara.
    Si daca o sa ai ocazia compara un iPhoneX, nu cu ultimul amoled de la Samsung, ci cu unul din 2013 pe care-l ridici in slavi. Ce naiba, compara S5/6/7/8, nu vezi nicio diferenta?

Nu vezi ca ai lacune mari de logica doar pentru ca e vorba de Apple ?
    You carbon-based lifeforms are so fragile, allow me to demonstrate...

16. Back To Top | #65636
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    probabil exista si o optiune de "stretch" cum are s8 ca sa afiseze pe tot ecranul.
    perioada de tranzitie pana se apuca devs de modificat aplicatiile pt rezolutia lui va fi putin ciudata.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

17. Back To Top | #65637
    Registered User catanzaro27's Avatar
    Quote Originally Posted by trandafirdoru View Post
    Daca citeste ca in printscreenul atasat, cam naspa...
    Sper ca e doar o explicatie a "invisible ir dots", nu o lumina
    Nu este lumina aceea, stai relax, va fi suficienta lumina ecranului, care by the way cica e cea mai mare la un ecran de tel. Ramane de vazut.

~Curent~
    iPhone 5S

~Past~
    Nexus 4, 5
    Allview X2 Soul
    Samsung Galaxy Mega
    Samsung Galaxy Note 1, 2, 3
    Samsung Galaxy Nexus
    Acer S500
    Samsung Galaxy S, S3, S3 Mini, S5, S6 & A3
    Samsung Galaxy Xcover
    Samsung E100
    HTC Wildfire S
    iPhone 3G, 3GS, 4, 4S, 5, 5C, 5S
    , 6, SE
    LG Chocolate, G Flex 2, G2
    Motorola W220
    Sony Ericsson W800,
    K810
    Sony Xperia Z Ultra, Z & Z2
    Nokia E52
    Nokia Lumia 520, 800
    Nokia E63, E52
    Nokia 6500 Slide
    Nokia 6131
    Nokia 6300
    Nokia E50
    Nokia 3220
    Nokia 3210
    Alcatel OT311

18. Back To Top | #65638
    Quote Originally Posted by Budweiser View Post
    Avand in vedere ca display-ul este certificat Dolby Visio & HDR10, cel mai probabil, producatoruk display-ului este LG.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    nu era plin netul de zvonuri ca e de la samsung, ca doar ei au capaicitatea de a produce atat de multe paneluri cate cere apple?

19. Back To Top | #65639
    Registered User catanzaro27's Avatar
    La iPhone X, din cauza asta, ca nu Samsung va livra ecranul, cred ca vor avea probleme cu livrarile la greu.

Quote Originally Posted by vlad_heretic View Post
    Esti ok, vrei un pahar cu apa? Trebuie sa te uiti la telefon intr-un anumit unghi si cu ochii larg deschisi, iar readerele actuale sunt puse aiurea. Nu eu ma fac de rahat, ci apple, inlocuind un sistem de securitate simplu si bun cu un rahat. Lucrez in domeniu si e posibil sa stiu mai multe ca tine. Dar vad ca esti fanboy, nu vad sensul continuarii discutiei.
    Ma, pe bune, tu de unde esti? Citesti macar ce se spune in stiri despre un feature sau altul? Ca la prezentare 100% nu te-ai uitat.

Quote Originally Posted by anetgrup View Post
    Arată foarte bine iphone x sunt curios cum se simte în mână. Ideea ca degeaba arată f bine un telefon ca noi le impopotonam cu tot felul de huse grosolane. Azi am avut o revelatie cât am dat husa jos la s8 plus ul meu si am vazut cat de bine arata fara husa. Exact cum vezi o femeie frumoasă goală. 95% din utilizare telefonul va sta in husa...pacat.
    La iphone x sunt curios în modul full screen cum va reda conținutul video luând în calcul acea bandă unde e grila si senzorii
    Asta mi se pare cea mai mare prostie pe care o fac multi, n-am pus husa la nici un telefon pe care l-am avut, ever. You must enjoy the present!

Quote Originally Posted by m-m-c View Post
    Daca filmeaza mai mult explodeaza, vrei sa faca victime?
    )))))

Quote Originally Posted by _-livio-_ View Post
    e o chestie de preferinte, am s7, s8 si 6s si prefer de departe lcd-ul, cel de pe i7+ mi se pare f ok, cu toate ca nu are ppi f mare.
    Eu recunosc ca-mi place AMOLED la greu, de cand a aparut el asa pe la nenea Samsung.
    Last edited by catanzaro27; 13-09-2017 at 16:13.

~Curent~
    iPhone 5S

~Past~
    Nexus 4, 5
    Allview X2 Soul
    Samsung Galaxy Mega
    Samsung Galaxy Note 1, 2, 3
    Samsung Galaxy Nexus
    Acer S500
    Samsung Galaxy S, S3, S3 Mini, S5, S6 & A3
    Samsung Galaxy Xcover
    Samsung E100
    HTC Wildfire S
    iPhone 3G, 3GS, 4, 4S, 5, 5C, 5S
    , 6, SE
    LG Chocolate, G Flex 2, G2
    Motorola W220
    Sony Ericsson W800,
    K810
    Sony Xperia Z Ultra, Z & Z2
    Nokia E52
    Nokia Lumia 520, 800
    Nokia E63, E52
    Nokia 6500 Slide
    Nokia 6131
    Nokia 6300
    Nokia E50
    Nokia 3220
    Nokia 3210
    Alcatel OT311

20. Back To Top | #65640
    puturos irecuperabil EMI's Avatar
    IPhone x nu are format 16:9. Rezoluția e 2436×1125

Indiferent de content o sa aibă letterboxes pe toate marginile sau o sa taie din imagine.

Aspect Ratio Calculator - 4:3, 16:9, 21:9 (Ratio calculator)
    Ca X nu are ecran 16:9 spuneam si eu. În filme si jocuri o sa aibe "stinse" partea de sus (sau stânga daca îl tii orizontal) cu senzorii si partea de jos (dreapta pt orizontal) în dreptul culturilor curbe. Acele zone vor putea fi folosite de aplicatii diverse, pot fi considerate bonus, pot gasi întrebuintari pe viitor dar un film 16:9 va fi mereu afisat ok. Repet, între extremele sus/jos stinse.

Dar îmi place ce rapid gaseste lumea un fail în calcule elementare de aspecte si proportii la Apple. La Apple ! Apple care calculeaza pe 10 ani înainte orice molecula si bit din aparate.
    Dacă ești bogată, frumoasă, celibatară și cauți un geniu, trimite-mi un mesaj privat.

1.  
Page 3282 of 3305 FirstFirst ... 2282278231823232327232793280328132823283328432853292 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks