Page 3286 of 3303 FirstFirst ... 2286278631863236327632833284328532863287328832893296 ... LastLast
Results 65,701 to 65,720 of 66059

Thread: Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

1. Back To Top | #65701
    5S cu 10.3.3 pe APFS ruleaza binisor.

2. Back To Top | #65702
    Speed maniac Ice_2k's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexneo View Post
    Asa e, dar nu stiu in ce masura e relevant la perioade 3+ ani de la lansare. Am avut si experienta proasta cu un iphone 5s care se misca foarte greoi la un moment dat cu ultimele release-uri.
    Relevant sau nu, nu ajungem nicaieri daca "garantezi" lucruri care sunt pur si simplu neadevarate, mai ales cand inteleg ca stiai asta. Androizii primesc in general maxim 2 upate-uri majore si, din cauza problemelor cu operatorii printre altele, rata de adoptie a noilor versiuni este foarte mica. In contrast, un iPhone va primi in general 4 update-uri majore, fara interventia altor factori externi astfel incat rata de adoptie este f mare. Chiar nu e nimic discutabil aici.

3. Back To Top | #65703
    Quote Originally Posted by crocodilu View Post
    Pai sa o luam pe rand:

- este un telefon mai ingrijit decat altele cu un OS mai ingrijit decat altele, corect. E "decat" asta, nu e suficient, ce-ai vrea sa fie altceva ?
    - pret de x ori mai mare. Sigur, de 0.x poate, sunt telefoane pe piata la pret foarte apropiat
    - ecosistemul normal ca e gandit sa stoarca bani, dar in acelasi timp le da oportunitatea si altora sa castige ceea ce altfel nu ar fi putut. Oricum, cam tot asa fac si altii
    - cu iOS-ul putem discuta pana poimaine daca vrei, pana la urma toate fac acelasi lucru pentru user, fiecare alege pe care-l prefera, e putin stupid sa trambitzezi in 2017 ca unul e mai bun ca altul. Fiecare are atuurile lui.
    - Butonul Back nu ne deranjeaza, pe mine unul ma deranjeaza butonul Back din Android, care crede ca tot telefonul meu trebuie sa se comporte ca un WebBrowser si nu ca un computer.
    - Unora li se pare butonul din i7 intuitiv si rapid, deci nu e bun de nimic argumentul asta.

E un telefon facut mai cu simt de raspundere decat altele, cu un ecosistem mai inchegat si unificat, cu un pret putin peste restul si cu asta basta.
    Vezi că poți face și postări decente înloc de : "eu sunt un sărăntoc arogant și dacă eu nu îmi permit device-ul pe care îl apreciez când se lansează atunci nu cumva să îndrăznească să și-l permită altcineva!". Nu te obosi să dai reply că te bag la ignore dupa ce postez, ești obositor.

4. Back To Top | #65704
    Quote Originally Posted by Scorpio View Post
    Wow .. just wow ). "Chinezii". Momentan ... huawei are smartphone-uri peste ce prezinta Apple.
    Nimeni nu are nimic peste iPhone. Cu atât mai mult în niciun caz huawei. Și sunt destul de sigur că sunt locuri în țară în care dacă pui un Huawei pe masă îți iei o flegmă între ochi.

5. Back To Top | #65705
    Quote Originally Posted by Ice_2k View Post
    Relevant sau nu, nu ajungem nicaieri daca "garantezi" lucruri care sunt pur si simplu neadevarate, mai ales cand inteleg ca stiai asta. Androizii primesc in general maxim 2 upate-uri majore si, din cauza problemelor cu operatorii printre altele, rata de adoptie a noilor versiuni este foarte mica. In contrast, un iPhone va primi in general 4 update-uri majore, fara interventia altor factori externi astfel incat rata de adoptie este f mare. Chiar nu e nimic discutabil aici.
    Nu stiam dude pana nu ai mentionat tu, cause I don't give a fck (foarte serios vorbind, nu m-a pasionat subiectul). La momentul actual exista Android 7 si il am pe telefon, ceea ce pot sa si garantez. Mai departe mi se rupe. Iphone primeste 4 updates fata de 2 Android, fabulos, sunt sigur ca asta e primul motiv pentru care 90% dintre iphone users cumpara iphone.

6. Back To Top | #65706
    Registered User angry's Avatar
    Eu sunt destul de fericit ca saptamana viitoare o sa am ultimul iOS chiar inainte de aparitia noului iPhone.

7. Back To Top | #65707
    Quote Originally Posted by Alexneo View Post
    Nu stiam dude pana nu ai mentionat tu, cause I don't give a fck (foarte serios vorbind, nu m-a pasionat subiectul). La momentul actual exista Android 7 si il am pe telefon, ceea ce pot sa si garantez. Mai departe mi se rupe. Iphone primeste 4 updates fata de 2 Android, fabulos, sunt sigur ca asta e primul motiv pentru care 90% dintre iphone users cumpara iphone.
    Păi cu Android 7 o să și mori. Ai 7 pentru că cu ăsta a venit telefonul sau pentru că atunci când s-a lansat telefonul 7 era deja de 6 luni pe piață și era de porc să nu facă update la el. Oricum, oficial cu ăla mori. Chiar dacă între timp iPhone a trecut de la ios7 la ios11.

8. Back To Top | #65708
    Quote Originally Posted by angry View Post
    Eu sunt destul de fericit ca saptamana viitoare o sa am ultimul iOS chiar inainte de aparitia noului iPhone.
    Really? Asta te face pe tine fericit? Nu ma bag cand lumea vrea tot timpul cel mai nou gadget, ca și eu eram asa, inteleg bine sindromul. Dar sa te bucuri ca săptămâna viitoare apare un update de software e ciudat. Find a hobby.

Nu înțeleg de ce se cearta lumea pe preț. E de departe cel mai subiectiv aspect. De ce ii pasă unuia cât dau alții pe el? Nu îți convine prețul? Nu ți se pare ca merita? Nu îl cumpăra! Easy. Dacă telefoanele cu android ar fi același lucru as înțelege, dar sunt diferențe majore. Lasă omul sa dea banii dacă considera ca merita.
    Cyanide & Happiness!

9. Back To Top | #65709
    Registered User angry's Avatar
    E fun sa scoti afirmatia din context si s-o aplici in alt caz?

10. Back To Top | #65710
    puturos irecuperabil EMI's Avatar
    Deci un iX face cam aceleasi lucruri ca si un P din ala Lite, da ? Si se merita mai mult ala Lite indubitabil, Apple e doar marketing.

Plec la culcare cu un zâmbet larg
    Dacă ești bogată, frumoasă, celibatară și cauți un geniu, trimite-mi un mesaj privat.

11. Back To Top | #65711
    Registered User
    Mai avem putin pana in 2018 si, dupa atatea teste care au demonstrat ca nu doar specificatiile conteaza, lumea inca le considera plusuri sau minusuri. WOW. Intre 2 sisteme care ruleaza acelasi sistem de operare, specificatiile conteaza, intr-adevar, dar nu poti compara specificatiile unui sistem optimizat si dezvoltat de o companie pentru device-ul pe care tot aceasta il produce vs un sistem open source adaptat si modificat de zeci de companii.

12. Back To Top | #65712

Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

Cub: unele dintre features sunt pe parte de software. Întotdeauna îmi doresc sa am parte de cel mai nou sistem de operare.
    Cred ca asta e unul din principalele avantaje Apple. Poți folosi un telefon fără probleme și la 3 ani de la lansare. Când aveam Android schimbam telefonul aproape anual sa pot tine pasul. Mi se părea ca după un an telefoanele se mișcau îngrozitor.

Dar acum nu vad de ce insistati aiurea în comparații. Cine își va cumpăra IPhoneul nu a avut niciodată Huawei pe lista de opțiuni. Eu la momentul asta oscilez intre s8 și ix. Huawei poate face un super hardware dar eu am trecut de vârsta în care judecam telefonul după GHz procesorului și cantitatea de ram. Acum apreciez alte lucruri cum am spus și mai sus. Și chiar și asa dpmdv nici cei de la Samsung nu oferă aceeași experienta de utilizare.

13. Back To Top | #65713
    Registered User Scorpio's Avatar
    Tu nu poti intelege sau te prefaci ca nu intelegi ? 1. Samsung e departe de a avea cea mai buna experienta software. 2. Habar nu am ce procesor am in p9 ... dar merge impecabil la aproape 2 ani de la cumparare. Asta in timp ce i7 mi se pare o tristete de telefon.

O sa vezi Mate10 acum ... nu va discuta cu iTEN.

14. Back To Top | #65714
    Fother Mucker vlad_heretic's Avatar
    Quote Originally Posted by radurdx View Post
    Și sunt destul de sigur că sunt locuri în țară în care dacă pui un Huawei pe masă îți iei o flegmă între ochi.
    S-a redeschis Bamboo?
    "People will read again."

15. Back To Top | #65715

Si i7 este trist pentru ca? Nu de alta dar multi isi iau android pentru ca iti ofera libertate, dar nu au facut root si nu au pus custom rom niciodata.

Faci pe ambele sisteme acelasi lucru, nu prea mai exista chestii ce le faci pe android si pe ios nu, ca user normal. Singura chestie care imi vine in cap, pe android poti folosi telefonul pe post de stic.

Sent from my iPhone using Tapatalk

16. Back To Top | #65716
    Registered User noris08's Avatar
    ati remarcat ca, daca in loc de iphonex scrii ix, iphone 10 devine iphone 9?
    Everybody lies! (House M.D.)

17. Back To Top | #65717
    Registered User ciocanul's Avatar
    Quote Originally Posted by wisepiggy View Post
    Eu la momentul asta oscilez intre s8 și ix. Huawei poate face un super hardware dar eu am trecut de vârsta în care judecam telefonul după GHz procesorului și cantitatea de ram. Acum apreciez alte lucruri cum am spus și mai sus. Și chiar și asa dpmdv nici cei de la Samsung nu oferă aceeași experienta de utilizare.
    Eu am oscilat intre s8 si I7 pana am instalat un i7 la cineva: transfer de numere, setari, etc... nu mare lucru. M-am jucat cu el si mi se pare ca se misca mai lent ca s8-ul, optiuni putine, poze mai naspa, iOS-ul pare un android dumbed down ca sa fie siguri ca e testat bine pe chestiile putine ce le are. Decizia mea e luata, eu raman la Android si voi lua s8 plus(m-am jucat si cu asta). Poate ma insel, poate iX si noul os o sa fie racheta, mai asteapta. Oricum ar fi bine sa te joci putin cu ele inainte sa iei decizii. Stiu si care au iPhone si nu vor sa mai auda in veci de Android.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

18. Back To Top | #65718

Care sunt optiunile ce lipseau pe iphone? Si apropo, de viteza unui telefon, am facut ceva basic pe un s8, umblat in gdrive etc. La un moment dat a dat fail aplicatia, nu mai incarca pozele. Pe 6s si acelasi wifi mergea brici. Aplicatia de olx are un fel de lag, merge foarte ciudat vs cea de pe ios, iar trendul se continua in cazul multor aplicatii.

19. Back To Top | #65719
    Registered User 2dor's Avatar
    Parca aici nu e topic de versus...
    Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.

20. Back To Top | #65720
    Registered User

Pai si cine forteaza nota? Pana in lansarea asta, ultimele luni a gost clean, nu se discuta despre alte device-uri, pana cand au inceput sa-si verse unii frustrarile de ajung sa compare iphone-ul cu huawei pX lite.

1.  
Page 3286 of 3303 FirstFirst ... 2286278631863236327632833284328532863287328832893296 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks