Page 3314 of 3314 FirstFirst ... 231428143214326433043311331233133314
Results 66,261 to 66,275 of 66275

Thread: Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

1. Back To Top | #66261
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    Quote Originally Posted by Ice_2k View Post
    In 5 minute (presupunand ca ajung asa repede la un alt device de pe care sa il pot bloca) imi citeste mail-urile, imi vede mesajele, vede unde-i fi-miu, vede poze cu toata familia, vede unde stau, imi vede calendarul si deci cand voi fi plecat, thx but no thx.
    Nu eram ironic, eram serios, e cam nasol sa iasa cine stie ce mail-uri in public.
    Am senzatia in schimb ca tu ai prea multe chestii sensibile pe tel

Aia cu ghosting-ul e cel mai probabil de la camera, daca am ajuns sa ne dam cu parerea despre fineturi din astea din clipuri de pe youtube e grav.
    Also ghosting pe telefoane n-am mai vazut de ani buni si atunci doar la frig serios, n-am umblat pe chinezarii si nici nu ma intereseaza.

2. Back To Top | #66262
    Quote Originally Posted by gabytzuuuz View Post
    Am zis că toate au? Că toate sunt fix la fel? Dar ce am văzut eu azi, da, chiar era penibil. Asta însă arată standardul de calitate scăzut. Adică este foarte posibil să se regăsească pe mult mai multe. Te aștepți să vezi asta la chinezării ieftine nu la ultimul model de iphone... Trist.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Boss, esti atat de limitat incat iti faci veacul pe un thread unde stai si flamezi intr-una, e clar ca nu te intereseaza produsul, bagi doar fitile. Move along.

3. Back To Top | #66263
    Speed maniac Ice_2k's Avatar
    Quote Originally Posted by _-livio-_ View Post
    Nu eram ironic, eram serios, e cam nasol sa iasa cine stie ce mail-uri in public.
    Am senzatia in schimb ca tu ai prea multe chestii sensibile pe tel
    Stiu ca erai serios, eram de acord cu tine Eu zic ca am chestii average pe telefon, poze cu familia, calendarul de la birou, telefonul lu’ fi-miu in find my friends, nu mi se pare nimic exagerat...

4. Back To Top | #66264
    Registered User gabytzuuuz's Avatar
    Quote Originally Posted by quze View Post
    Boss, esti atat de limitat incat iti faci veacul pe un thread unde stai si flamezi intr-una, e clar ca nu te intereseaza produsul, bagi doar fitile. Move along.
    LOL. Ce de boși p-aici Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.
    Și bos! Vezi ca eu n-am jignit pe mineni da!

Epic post: Exista led de notificari de mult timp la iphone, doar ca trebuie sa-l pui cu spatele in sus !
    )

5. Back To Top | #66265
    Registered User trandafirdoru's Avatar
    Quote Originally Posted by Ice_2k View Post
    In 5 minute (presupunand ca ajung asa repede la un alt device de pe care sa il pot bloca) imi citeste mail-urile, imi vede mesajele, vede unde-i fi-miu, vede poze cu toata familia, vede unde stau, imi vede calendarul si deci cand voi fi plecat, thx but no thx.
    In acele 5 minute poate sa opreasca accesul la internet si sa studieze in voie continutul telefonului.
    Securitatea (hardware+software) e un mare atu la iphone, pe langa sistemul de operare.

personal, trec cu vedea "ghostingul" si lipsa mufei de casti

6. Back To Top | #66266
    Quote Originally Posted by crocodilu View Post
    deci safirul e totul, good to know, in rest nu e nimic diferit intre astea doua.
    Come on, ce-i cu comment ul asta? Mie mi se pare ca e o singura concluzie aici: nu merita sa dai banii aia pe watch dacă nu îți oferă protecția promisă. Mai bine iei pe cel mai ieftin și zici mersi ca un nene pe net ți-a arătat și explicat de ce se zgârie și cel mai scump.
    Imi plac ceasurile. E fain să ai geam din Safir la el, dar nu e un capăt de lume dacă nu ai.
    E puțin rusinica sa te lauzi cu Safir care se zgârie deja de la mohs 6. Cred ca mai bine ii puneau gorilla glass sincer. Și da, safir la ceasuri de 300 eur nu e ceva rar. În general cred ca strict geamul de safir la ceasuri costa vreo 100-200 eur. Mai mult la branduri premium poate. Bănuiesc ca cel de watch e mai scump din cauza formei inedite, dar în caz ca avea cineva dubii, mai bine iei watch mai ieftin. End of story.
    Cyanide & Happiness!

7. Back To Top | #66267
    Registered User crocodilu's Avatar
    Come on dude, comparam mere cu roti dintate. Compari o chestie de pe un smartwatch, care ofera 1 milion de features, fata de aceeasi chestie de pe un watch normal si gata, tragedie ca primii cer bani in plus.
    E ca si cum ai zice ca noi doi suntem la fel pt ca purtam chiloti de aceeasi culoare. Da-l in ... mea de safir si foloseste (sau nu) ceasul pentru softul si feature-urile pe care le ofera. Pe bune, va legati de absolut toate tampeniile care n-au nicio importanta in folosirea zilnica.
    Cine cumpara watch-ul ala pt ca are safir sau pentru ca e un smartwatch din ecosistemul Apple ? Cum mai bine sa-mi iau un watch mai ieftin, cand intreg scopul achizitie ar fi sa ai un APPLE smartwatch? Cam ca aia ca decat sa-ti iei un iPhoneX....mai bine iti iei un telefon mai ieftin cu lanterna.
    You carbon-based lifeforms are so fragile, allow me to demonstrate...

iPhone 6s Plus de vanzare...

8. Back To Top | #66268
    Nu m-am legat de nimic dar ignori un aspect foarte important.
    Eu iti spun ca pretul care ajunge la end user pentru safir la un ceas este de vreo 100eur. Iti zic asta pentru ca sunt branduri (elvetiene, nu china, daca iti pasa) care au cam acelasi model de ceas cu si fara safir, si cam asta e diferenta de pret intre ele. Hai sa zicem 150 eur pentru Tissotul ala. Sa zicem.

Deci tu in loc sa dai 150 pe un ceas dai 300 ca are si safir. Bun?
    Acu gandeste-te ca diferenta intre un Apple Watch de $400 (GPS cu celular) si unul de $1300 sta DOAR in materialele folosite, asa sustine si producatorul, pentru ca primesti ceramic si safir. Corect?
    Deci eu compar 2 produse APPLE care sunt identice tehnic, dar separate de o carca de bani pentru materiale. Ok? With me so far?

Ce am zis eu, daca nu te loveai de dragostea nemarginita fata de apple, nu este ca e acelasi rahat un tissot cu un apple watch, ci ca diferenta aia de $900 este NEJUSTIFICATA pentru ca materialele pe care le folosesc nu sunt de calitate (daca e sa credem clipul respectiv). Adica Tissot sunt in stare sa puna un safir si sa creasca pretul cu $100-150. Apple creste pretul cu $900 dar nu pun safir de aceeasi calitate. Poate au bagat banii astia in carcasa si curea, who cares. Ideea e ca rezultatul dezamageste.
    Cineva care vrea Apple il foloseste ca pe un Apple watch. Ideea e daca cineva vrea Apple Watch si se gandeste "oare merita sa dau mai multi bani pentru materiale premium?" la care raspunsul pare a fi un NU cat se poate de clar.

Vezi, exact despre asta vorbeam acum 2 pagini. Doar pe threadul asta apare dragostea asta care orbeste si cand argumentele sunt cat se poate de clare. Eu compar Apple watch cu Apple watch si tu zici ca am comparat iPhone X cu un telefon cu lanterna. Si eu sunt ala absurd, nu sunteti voi un pic prea indragostiti de un brand incat ii luati apararea "no matter what".
    Cyanide & Happiness!

9. Back To Top | #66269
    A parut ca ai comparat Apple cu Tissot, nu Apple cu Apple.

"Poate au bagat banii astia in carcasa si curea, who cares". Pai cum who cares, ca asta iti poate strica toata argmentatia. De unde stii tu ca n-au bagat acolo ? Sau cine stie unde au bagat. Eu nu stiu unde au bagat (poate Tissot are o pestera in curte de unde-si scoate safirul), pe tine nu te intereseaza unde au bagat, dar e clar ca ne fura cu 1000$. See the problem here ?
    Ca merita $900 in plus la acelasi ceas pt niste materiale mai bune ? Evident ca nu pentru multi. Ca, concurenta le-a pus cu $50 ? Bravo lor, who cares, ca sa te citez.

Diferenta intre cele 2 tabere este cum reactioneaza la ceva NEJUSTIFICAT. Stim toti ca, uneori, e nejustificat, nu ai descoperit tu singur gaura din covrig. Doar ca unii simt nevoia sa comenteze incontinuu despre astea, o problema usor de evitat devine argumentul suprem anti-Apple. Pe cand ceilalti sunt mai rezervati, stiu singuri ce merita sau nu sa cumpere pentru ei si atat timp cat rezultatul final in lumea Apple e mult mai bun ca in alta parte, asta e.

Nu e nimeni indragostit de un brand, parca sunteti in clasa 1-a cand va aud cu asta. Singura chestie e ca ne place 99% de la ei si e plin topicul asta de comentarii aiurea doar despre restul de 1%.
    Pe bune, eu daca as avea atat de comentat impotriva unui produs/brand cat aveti unii dintre voi pe aici, mi-as reevalua putin viata si cum imi petrec timpul. Mi-as scoate din cap firma si produsele alea care nu-mi plac, le-as ignora complet si mi-as vedea de citit/invatat despre ceva ce ma intereseaza si-mi place. Sa faci invers, mi se pare o completa pierdere de vreme, mai ales cand recidivezi.

10. Back To Top | #66270
    Registered User angry's Avatar
    Dragi compatrioti, se pare ca experienta mea cu iOS 11 nu e intocmai deosebita pana acum. Felicitari celor cu 6s carora va merge mai bine. Eu pe 7 Plus am observat o relativa incetinire a performantei, cate un app close din cand in cand. Ce ma deranjeaza cu adevarat: se intampla sa-l scot din buzunar si sa fie in camera, chiar si cu 1-2 poze facute. Ca am adus vorba camerei, nici sa o deschizi din lockscreen nu mi se mai pare ceva smooth.
    Eram intr-un apel, apasam pe volum, inteleg a facut sliderul mai intuitiv dar efectiv nu-l vedeam si nu reuseam sa dau volumul mai incet.
    Cei care nu va grabiti, asteptati un .0.2 , .0.3 desi la release mare poate chiar pana la .1.1 se rezolva majoritatea bugurilor.

11. Back To Top | #66271
    Nu e nimeni indragostit de un brand, parca sunteti in clasa 1-a cand va aud cu asta. Singura chestie e ca ne place 99% de la ei si e plin topicul asta de comentarii aiurea doar despre restul de 1%
    Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc. Este una din cele mai bune glume de pe aici în ultima vreme.

Am impresia că de fapt deranjează argumentele și perspectiva că ele sunt și adevărate...și asta creează frustrare (logic).

Pe bune, eu daca as avea atat de comentat impotriva unui produs/brand cat aveti unii dintre voi pe aici, mi-as reevalua putin viata si cum imi petrec timpul. Mi-as scoate din cap firma si produsele alea care nu-mi plac, le-as ignora complet si mi-as vedea de citit/invatat despre ceva ce ma intereseaza si-mi place. Sa faci invers, mi se pare o completa pierdere de vreme, mai ales cand recidivezi.
    N-ai vrea tu așa, din minim bun simț să nu te mai pretinzi un fel de guru atotștiutor și să lași prostiile cu revelațiile, introspecția și viața pe alte planete?Chair nu-și au sensul aici. În principiu se postează despre iPhone! Din lipsă de idei și argumente îți place să bați câmpii? Cred că e mai bine să-ți ții părerile inutile pentru tine sau deschizi un topic cu titlul "hai să aberăm împreună" și aberăm cât vrei.

Epic post: Exista led de notificari de mult timp la iphone, doar ca trebuie sa-l pui cu spatele in sus !
    )

12. Back To Top | #66272
    Ai o impresie proasta, ca intotdeauna. Toata lumea e de acord cu problemele si argumentele dar avem o alta reactie la ele, daca nu ne place, nu cumparam, simplu. De fapt se pare ca nu e asa simplu pt unii.
    Nu cumva ultima parte e 100% pentru tine ? Ti se potriveste absolut perfect, cum ti s-a mai sugerat de multi de aici.
    Jeez, de ce-mi bat eu capul cu tine...probabil ca ma plictisesc cat se instaleaza HighSierra.

13. Back To Top | #66273
    Registered User 2dor's Avatar
    Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.

14. Back To Top | #66274
    Registered User 2dor's Avatar
    Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.

15. Back To Top | #66275
    Ai o impresie proasta, ca intotdeauna. Toata lumea e de acord cu problemele si argumentele dar avem o alta reactie la ele, daca nu ne place, nu cumparam, simplu. De fapt se pare ca nu e asa simplu pt unii.
    Nu cumva ultima parte e 100% pentru tine ? Ti se potriveste absolut perfect, cum ti s-a mai sugerat de multi de aici.
    Jeez, de ce-mi bat eu capul cu tine...probabil ca ma plictisesc cat se instaleaza HighSierra.
    Ce se întâmplă când frustrările personale iau locul argumentelor și rațiunii? Se ajunge la 'discuții' tâmpite! La aberații; la non sensuri. La jigniri personale. La 'sfaturi de viață' pe un forum unde subiectul este un telefon Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.. How stupid is that? (nu mai zic de 'glumițele' penibile cu iz de superioritate: măcar de ar fi funny glumițele astea )

Mai grăbește-te la faza cu topicul ăla. Ce spui pe aici ar avea mai mult sens acolo Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc..

)

1.  
Page 3314 of 3314 FirstFirst ... 231428143214326433043311331233133314

Bookmarks

Bookmarks