Page 3450 of 3450 FirstFirst ... 245029503350340034403447344834493450
Results 68,981 to 68,997 of 68997

Thread: Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

1. Back To Top | #68981
    Registered User
    Și eu am aceeași problemă, dar nu-mi dau seama sigur, totuși cred că era și înainte de update problema asta.Eu opresc bluettoh tot timpul de când pățesc așa, dar faza enervantă că până a doua zi o iau de la capăt și iar se activează singur. Când mă sună cineva se oprește muzica, dar telefonul nu-mi sună.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Back To Top | #68982
    Registered User 2dor's Avatar
    Quote Originally Posted by Ice_2k View Post
    Incepand cu 11.2 (cred), ma lovesc de o problema tare enervanta. Cand sunt in masina, telefonul mi se conecteaza la BT-ul masinii si toate sunetele sunt rutate prin sistemul audio al masinii. Inclusiv sunetele de notificari si indiferent daca masina are telefonul pus ca audio source sau daca e pe radio/media. Ca atare, nu aud notificarile. Asta e asa de multe iOS-uri iar solutia (stupida da’ macar era) era sa deschid control center si sa mut de pe masina pe “iPhone” audio output. Acum insa, nu mai merge, se comporta aiurea rau meniul ala. Arata ca e pe iPhone (dar nu e) si nici nu pot muta bifa pe altceva. Si mai bizar e ca din Waze merge comutarea, desi pare ca deschide acelasi meniu al iOS-ului. Dar cand il deschid din Waze, merge ok.
    S-a mai lovit cineva de asta?
    Niciodata nu am avut aceasta problema. Doar convorbirile le ia prin sistemul masinii.
    Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.

3. Back To Top | #68983
    Speed maniac Ice_2k's Avatar
    Quote Originally Posted by 2dor View Post
    Niciodata nu am avut aceasta problema. Doar convorbirile le ia prin sistemul masinii.
    Se intampla doar daca masina suporta si music streaming prin BT

4. Back To Top | #68984
    Da nu am streaming la Comand dar tocmai am gasit ca se poate activa din meniu secret. Sa vedem daca o merge.
    Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.

5. Back To Top | #68985
    Registered User dkreventon's Avatar

Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

Doar Samsung a făcut un feature cu routingul sunetelor de notificări pe o cale diferita, începând cu S7.
    Și pe mine ma enervează faza asta și nu am ce sa fac.
    Și mai mult ma enervează ca nu pot asculta melodiile din Shazam la BT. Îmi apare doar difuzorul telefonului ca device de playback. Trebuie sa stau mereu sa caut fiecare melodie manual pe Youtube.

Ieri mi-a făcut o faza nemaiîntâlnită pana acum. Nu se mai auzeau convorbirile în difuzorul de sus. Nici măcar nu se auzea tonul de apel. Credeam ca e bun de trimis în garanție.
    Iar acum 3 zile, orice cuvânt scris într-o căsuță de mesaj (whatsapp, sms, Facebook messenger) care depășea spațiul primului rand și era automat inserat pe al doilea, îmi genera lag de o secunda la acea trecere. La fel pățeam și când îl ștergeam și îmi comuta pe rândul anterior.

Ambele probleme s-au rezolvat cu cate un restart.
    Dacă la android dădeam restart la doua zile ca sa își revină din hiccups și ca sa nu apuce să facă memory corruption ca sa se restarteze singur, la iOS se pare ca nu e situația mai roz.

S, iP4, S2, G Nexus, S3, i5, N4, HTC M7, S4, N5,Note 3, HTC M8, S5, Note 4, S6, S7, S8, iPad Air

6. Back To Top | #68986
    Eu sunt pe beta si sunt multumit de cum merge. Buguri serioase pe beta nu am avut pana acum, eventual doar drain si lag pe ici pe colo.

7. Back To Top | #68987
    Nick anterior: sushy OVyDiK's Avatar
    Ia incercati sa conectati telefonul prin cablu si prin bt pt convorbiri.facand asta eu aud muzica,notificarile si absolut toate sunetele prin masina iar cand te suna poti alege prin ce vb.ba chiar functioneaza muzica de pe soundcloud/music si peste se aude waze.bine nu e chiar comod...

8. Back To Top | #68988
    Pai asa am airplay si appletv in masina, ideea era sa mearga automat cum e normal, intri in masina si se leaga singur la BT. Mi se pare incredibil de stupid ceea ce face acum, chiar si fara bug-ul nou aparut.

9. Back To Top | #68989

10. Back To Top | #68990

Mama...40% drop in performanta pe iphone 6,crunt.daca mai ai norocul si de throttle te-ai scos...din joc Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc. bine ca de la 6s incoace nici nu se simt patchurile

11. Back To Top | #68991

Quote Originally Posted by OVyDiK View Post
    Mama...40% drop in performanta pe iphone 6,crunt.daca mai ai norocul si de throttle te-ai scos...din joc Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc. bine ca de la 6s incoace nici nu se simt patchurile

S-a mai discutat aia cu 40%, includea si battery throttling testul...

12. Back To Top | #68992

Am o problema constantă la IPhone X, in sensul ca atunci când ma suna cineva, nu îmi apare pe ecran sau dureaza câteva secunde pana sa îmi apăre cine ma suna și butonul de răspuns.
    Dacă ii dau restart, își revine, dar nu pt mult timp.

13. Back To Top | #68993
    Quote Originally Posted by Ice_2k View Post
    S-a mai discutat aia cu 40%, includea si battery throttling testul...
    My bad,nu am vazut

14. Back To Top | #68994
    Registered User furious's Avatar
    Quote Originally Posted by vladmarcu86 View Post
    Am o problema constantă la IPhone X, in sensul ca atunci când ma suna cineva, nu îmi apare pe ecran sau dureaza câteva secunde pana sa îmi apăre cine ma suna și butonul de răspuns.
    Dacă ii dau restart, își revine, dar nu pt mult timp.
    Am avut si eu problema asta , in primele zile de utilizare prin noiembrie . Acum vad ca e totul ok , de cand am inceput sa folosesc 11.2.5

15. Back To Top | #68995
    Buy Kamagra Gold 100mg is contraindicated in patients with allergy to the medication or those who are treated with nitrates (such as nitroglycerin). This combination can result in very low blood pressure that can lead to a stroke, a heart attack, or death. Do not take this medication if you are under 18 y.o.
    Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.-kamagra-gold-banner.jpg

16. Back To Top | #68996
    Registered User
    S-a intamplat ceva azi. Nu mai functioneaza serviciul Wi-Fi Calling. Asa din senin. Tot incerc sa-l activez si nu reusesc. Imi da un mesaj de genul ca trebuie sa contactez operatorul sa activeze serviciul. Am sunat, Orange zice ca e totul in regula, mi-au dat chiar si o resetare. Tot nimic. Primesc acelasi mesaj. Orice sugestie e binevenita.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

17. Back To Top | #68997
    Reset network settigs.ai in vedere ca pierzi parolele de la wifi.in caz ca le ai in keychain,opreste-l inainte si activeaza l dupa reset.

1.  
Page 3450 of 3450 FirstFirst ... 245029503350340034403447344834493450

Bookmarks

Bookmarks