Page 3470 of 3473 FirstFirst ... 247029703370342034603467346834693470347134723473 LastLast
Results 69,381 to 69,400 of 69458

Thread: Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

1. Back To Top | #69381
    trippin' duKeZZ's Avatar
    Quote Originally Posted by vladmarcu86 View Post
    Are 11.3 pe el?
    al meu? da, din ziua din care a aparut.

2. Back To Top | #69382
    Quote Originally Posted by crixalis View Post
    Voi ce folie pentru ecran folosiți pe X ?
    Am pus una de sticla dar e asa de groasa ca zici ca am un geam termopan peste telefon.
    Sau dacă nu folosiți, cum se prezintă ca rezistența ?
    Da-le-n colo de folii și huse. Ai grija in ce buzunar îl pui sa nu fie cu fise sau chei și bucură-te de telefon așa cum e el.
    Chiar dacă prinde niște zgârieturi fine, nu merita sa pierzi bucuria de a-l folosi așa gol.
    Iar dacă îl dai de pământ, ghinion Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc..

3. Back To Top | #69383
    Registered User crixalis's Avatar
    Da-le-n colo de folii și huse. Ai grija in ce buzunar îl pui sa nu fie cu fise sau chei și bucură-te de telefon așa cum e el.
    Chiar dacă prinde niște zgârieturi fine, nu merita sa pierzi bucuria de a-l folosi așa gol.
    Iar dacă îl dai de pământ, ghinion Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc..
    ai și tu dreptate, dar îmi place sa am
    un lucru in stare buna. Husa nu folosesc, ar fi păcat, doar folie, nu ma bucura sa văd zgârieturi pe ecran. Cu spartu, am sa i fac asigurare, abea l am luat de la Vodafone.

4. Back To Top | #69384
    Registered User
    Ar mai fi o variantă cu folia siliconată stil alien doar pentru ecran. Eu îl țin așa și abia se observă. E mult mai ok decât sticla.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Back To Top | #69385
    De curiozitate, tu ce faci cu telefonul ăla de simți nevoia să-l folosești "gol", pe unde-l bagi?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

6. Back To Top | #69386

Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

Quote Originally Posted by crixalis View Post
    Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc. ai și tu dreptate, dar îmi place sa am
    un lucru in stare buna. Husa nu folosesc, ar fi păcat, doar folie, nu ma bucura sa văd zgârieturi pe ecran. Cu spartu, am sa i fac asigurare, abea l am luat de la Vodafone.
    Eu folosesc o husa de piele de la Apple care mi se pare ca mărește gripul. Iar pe ecran nu am nimic și de când îl am pana acum nu am văzut zgârieturi.

Radu nu e nevoie să-l bagi undeva. E destul să-l pipăi.

7. Back To Top | #69387
    Quote Originally Posted by radurdx View Post
    De curiozitate, tu ce faci cu telefonul ăla de simți nevoia să-l folosești "gol", pe unde-l bagi?

In cur.
    Alta întrebare!

8. Back To Top | #69388
    In cur.
    Alta întrebare!
    Am bănuit, să-l folosești sănătos.

9. Back To Top | #69389
    Registered User crocodilu's Avatar
    Ce discutie de om inteligent.... vlad, tu inca stai la povesti cu radurdx? Banuiesc ca dupa astea 2 reply-uri inteligente din partea lui, ti-a trecut, da ?

Revenind, tu ai dreptate oarecum cu telefonul fara folii, dar e o mica problema. De cand au aparut Plus-urile astea, telefonul e tot mai 'alunecos', in parte multumita clientelei din ziua de azi, care vrea telefoane subtiri.
    Practic, oricata grija ai avea, sansele sa-ti alunece din mana sunt destul de mari. Iar in cazul asta, o husa (sub orice forma ar fi ea) devine din pacate esentiala. Folia pe ecran nu, din aia n-am pus in viata mea, dar o husa care mareste grip-ul, te salveaza din anumite situatii. Si cu husa l-am scapat de vreo 2-3 ori dar nu a patit nimic.
    You carbon-based lifeforms are so fragile, allow me to demonstrate...

10. Back To Top | #69390
    Registered User noris08's Avatar
    ...
    la cat costa un spate de ix, e foarte mare ghinion
    mie mi-a cazut miselul acum vreo 3 saptamani si am o carcasa d-aia care nu acopera si capetele, deci protectie minima, dar a scapat doar cu un semn cat un varf de ac intr-un colt.
    ati remarcat ca iphoanele au tentinta sa cada in majoritatea cazurilor intr-un colt?
    Everybody lies! (House M.D.)

11. Back To Top | #69391
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Quote Originally Posted by radurdx View Post
    Am bănuit, să-l folosești sănătos.

Ce kinky esti.

12. Back To Top | #69392
    Quote Originally Posted by noris08 View Post
    la cat costa un spate de ix, e foarte mare ghinion
    mie mi-a cazut miselul acum vreo 3 saptamani si am o carcasa d-aia care nu acopera si capetele, deci protectie minima, dar a scapat doar cu un semn cat un varf de ac intr-un colt.
    ati remarcat ca iphoanele au tentinta sa cada in majoritatea cazurilor intr-un colt?
    Probabil sunt 99% sanse ca orice dreptunghi sa 'cada' pe un plan intr-un colt, comparativ cu o 'aterizare' perfect aliniata pe vreo muchie. Chiar si atunci, cade pe 2 colturi

13. Back To Top | #69393
    Registered User Mandea's Avatar
    Are legatura cu distributia greutatii. ma indoiesc ca e perfect echilibrat. daca trebuie sa o mai faca si pe asta inginerii, la cate alte compromisuri fac deja, cred ca se arunca de la etaj. ar insemna niste compromisuri mai nasoale. plus ca nimeni nu il scapa ca si cum l-ar avea in plan perfect orizontal.

14. Back To Top | #69394
    am vrut sa spun un colt de sus, dar "de sus" s-a pierdut pe drum.
    probabil e in functie de distributia greutatii, dupa cum zice mandea

15. Back To Top | #69395

Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

Mie mi-au căzut doar in colțurile de jos. Cred ca-i la nimereala.
    Treaba cu husa depinde și de activitatea fiecăruia, mediul in care lucrează fiecare...
    Eu am purtat într-un timp, dar o dădeam jos când ajungeam acasă și aveam mai mult timp de stat pe telefon.
    Ca observatie: mi-au apărut niște puncte pe spatele telefonului, probabil de la praful de sub husa respectiva.

16. Back To Top | #69396
    Am putea sa discutam si despre cum cade o pisica cu un sandwitch legat de spatele ei
    Cu husa, nu m-a deranjat pe niciun telefon, dar parca m-ar zgaria putin pe ochi daca as avea 8+ cel rosu, proaspat lansat.... la ala nu i-as pune si as avea grija mai mare sa nu-l scap.

17. Back To Top | #69397
    sau poate un ix rosu

18. Back To Top | #69398
    Poate sigur ala de 6.4 sau cat o sa fie Daca se vinde rosu din prima zi, al meu e

19. Back To Top | #69399
    Registered User Telboy's Avatar
    Salut băieți, a reușit cineva să facă să meargă car play si pe alte mașini?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

20. Back To Top | #69400
    For Sale - Buy Now SeikQ's Avatar
    Am tot rasfoit pe net si nu am gasit nimic concret. Desteptii de la Toyota s-au gandit sa-mi puna doar mirrorlink. Daca stie careva vreo metoda, ascult...
    Do you know the difference between an error and a mistake? Anyone can make an error. But that error does not become a mistake until you refuse to correct it.

1.  
Page 3470 of 3473 FirstFirst ... 247029703370342034603467346834693470347134723473 LastLast

Bookmarks

Bookmarks