Page 19 of 19 FirstFirst ... 916171819
Results 361 to 377 of 377

Thread: Total War: WARHAMMER

1. Back To Top | #361
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Quote Originally Posted by slicker View Post
    Aceeasi grafica, acelasi joc, 120 fps all the time versus 25 fps drops in campaing mode pe TW2 ? really ? Nici pe departe.
    Nu mi se pare a fi aceeasi grafica, are elemente in plus la iluminare si harta. In campania in TW2 are multe elemente daca dai zoom, paianjeni de asteapta in gauri, dragoni de zboara prin munti, astea sigur consuma resurse. Dar ca optimizare uitati-va mai jos am testat cu o reluare, GPU usage rare ori cand scade sub 90%. Asta nu se intampla in TW 1.
    O 980 Ti sau echivalent scoate peste 60 fps in 1080p High, o 1080Ti e necesara pentru 1440p si la 4k Dumnezeu cu mila, SLI de 1080 Ti sau ceva
    Last edited by droopy_ro; 01-11-2017 at 14:26.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

2. Back To Top | #362
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

3. Back To Top | #363
    Registered User Wolfe's Avatar
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

4. Back To Top | #364
    Ma uitam mai devreme la el, dar nu stiu ce sa zic dpdv al bugurilor. Nu e perfect TWW2 in stadiul asta dar am terminat cu elfii rai si sobolanii doua campanii, fara probleme.
    - Captain Jack Donovan

5. Back To Top | #365
    Registered User warpath's Avatar
    E bun modul, dar nu il iei pt bug fixes ci pt modificarile aduse, daca iti plac cum suna
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

6. Back To Top | #366
    "Game over man, game over ! "
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Total War: WARHAMMER-warhammer2_2017_12_02_12_59_30_513.jpg  
    - Captain Jack Donovan

7. Back To Top | #367
    Registered User lanteean's Avatar
    Total war ofera gratuit un DLC, la alegere dintre urmatoarele 3: Sparta, Nomadic, Black Sea colonies, sau Rome II la 66 % reducere. oferta valabila pana in 26 decembrie

8. Back To Top | #368
    Quote Originally Posted by lanteean View Post
    Total war ofera gratuit un DLC, la alegere dintre urmatoarele 3: Sparta, Nomadic, Black Sea colonies, sau Rome II la 66 % reducere. oferta valabila pana in 26 decembrie
    Unde boss ?
    Bla bla bla ... noT

9. Back To Top | #369
    Quote Originally Posted by AltShiftKill View Post
    Unde boss ?
    https://dashboard.totalwar.com/home
    Faci cont si iti alegi jucaria.
    Nimic nu este mai rău decât prostia agresivă

10. Back To Top | #370
    Registered User Shade®'s Avatar
    Din fericire are și Rome II topic dedicat.
    Live in your world, get pwned in mine!

11. Back To Top | #371
    Haha au anuntat ca Norsca va aparea in TWW2 abia in Mai
    Total War: WARHAMMER II - Development Update - Total War

Macar update-urile din Foundation au promis ca le fac luna asta, iar in luna Ianuarie vor scoate un DLC nou care ramane sa-l dezvaluie in curand.

12. Back To Top | #372
    Registered User Shade®'s Avatar
    Perioada e mare, foarte mare dacă vrei, dar nu mi se pare de râs. Din contră, mi se pare de aplaudat orice comunicat venit din partea oricui care, printre altele, recunoaște și face public faptul că ”we screwed up”.

Iar DLC-ul cryptic din Ianuarie, programat inițial pt. early December, care crezi că e ?
    Live in your world, get pwned in mine!

13. Back To Top | #373
    Din ce am văzut pe forumuri mulți oameni ziceau că ar fi vorba de Tomb Kings, deși eu aș crede mai degrabă că este vorba de un addon cu unități pentru Skaven/Lizardmen.
    As prefera totuși să nu am dreptate și să scoată Tomb Kings, sunt de departe cea mai interesantă rasă pentru mine.

14. Back To Top | #374
    Astia se afla pe harta actuala ca locatie ? ma indoiesc ca or sa mareasca harta doar pentru o rasa.
    - Captain Jack Donovan

15. Back To Top | #375
    Land of the Dead, Araby, Lahmia, ce mai, aproape tot Southlands poate fi considerat teritoriul Tomb Kings.

16. Back To Top | #376
    Bun, probabil ca o sa fie integrati Tomb Kings in campania Vortex si campania mare din prima.
    Cat de usor a fost sa jucati cu Teclis ? sunt la a 3a campanie in TWW2 si e de departe cea mai grea din cauza public order care imi face praf economia.
    Last edited by droopy_ro; 07-12-2017 at 13:22.
    - Captain Jack Donovan

17. Back To Top | #377

Mwuhahahahahaa !

PS: o rugaminte daca are cineva GTX1080 sau 1080TI sa ruleze un benchmark in 1080p/1440p cu presetul high sau ultra. Multumesc.
    - Captain Jack Donovan

1.  
Page 19 of 19 FirstFirst ... 916171819

Bookmarks

Bookmarks