Results 1 to 19 of 19

Thread: Total War: Arena

1. Back To Top | #1
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar

Total War MOBA

We knew Creative Assembly was preparing something interesting to reveal at GDC, and it turns out that thing is Total War: Arena. It’s a team-based combination of MOBA and real-time strategy, and it will be free-to-play, and you can sign up for info on the closed beta now. And that’s what we know today.

http://i.imgur.com/gUainds.png

2. Back To Top | #2
    Registered User emptylica's Avatar
    Uhm, what?
    From all the things I lost
    I miss my mind the most!

3. Back To Top | #3
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    a venit 1 aprilie mai devreme pt aia

4. Back To Top | #4
    Banned
    Republica Bananiera Romanistan, Bucuzbekistan
    nu e pacaleala din moment ce jocul a fost anuntat pe toate site-urile de stiri, iar pe site-ul oficial Total War iti cere emailul pentru Beta

5. Back To Top | #5
    Registered User emptylica's Avatar
    Pro move
    From all the things I lost
    I miss my mind the most!

6. Back To Top | #6
    Banned
    Creative Assembly anunță Total War: Arena | ComputerGames.ro

La fel ca în majoritatea titlurilor MOBA, două echipe de câte cinci jucători se vor înfrunta pentru supremație. Însă în Total War: Arena fiecare participant la bătălie vă controla trei unități, iar acțiunea nu va fi limitată la o anumită perioadă istorică, așa că e posibil să vedeți înfruntări între armatele lui Napoleon și cele ale Imperiului Roman

Empire Earth???
    Last edited by Tactician Shooter; 29-03-2013 at 11:58.

7. Back To Top | #7

Total War: Arena

Tocmai ce a fost anuntat un nou proiect Total War al celor de la Creative Assembly.

The Creative Assembly Announce F2P Total War: Arena | Rock, Paper, Shotgun

Ce parere aveti despre aceasta decizie?

8. Back To Top | #8

9. Back To Top | #9

10. Back To Top | #10
    Chiar eram curios ce se mai aude de proiectul asta. Inca mai am acea invitatie pt closed beta primita odata cu achizitionarea Rome 2.

11. Back To Top | #11
    A intrat in closed alpha. Am jucat aseara putin.

12. Back To Top | #12
    Banned
    Quote Originally Posted by HaiTata View Post
    A intrat in closed alpha. Am jucat aseara putin.
    Si cum e?

13. Back To Top | #13
    Idea e interesanta. E cu influente din MOBA. Se joaca 10 vs 10 si catiga cine cucereste baza echipei adverse sau daca se termina timpul cine a facut mai mult damage (cred, inca nu sunt sigur).
    Deocamandata poti sa alegi sa joci cu greci sau romani si ai comandanti Caesar sau Germanicus + Scipio care cred ca se cumpara cu gold si de la greci ai Leonidas, Miliades si Alexandru cel Mare cu gold. Fiecare general are skiluri diferite.
    Spre exemplu eu joc cu Germanicus si este attacker/heavy. Am skille ca charge sau turtle impotriva la range.

Incepi cu 3 unitati si pe astea le upgradezi. In timp ce joci capeti XP si bani (destul de complexa chestia: tine cont de dmg, de jocul in echipa, de capturarea obiectivelor si scade pentru friendly fire si chestii de genul). Cu xp si cu banii upgradezi imbracamintea si dupa in unitate de acelasi fel mai buna: aruncatori de sulite, arcasi, luptatori de aproape cu sabia sau sulita, calaresti, o gama destul de variata de catapulte.
    Ideea este ca ma asteptam in alpha sa nu fie toti handicapatii mintali dar din pacate sunt numerosi. Isi iau cate 3 unitati de arcasi si dau clickuri ca prostii. Jocul te anunta sa te opresti pentru ca ataci cu friendly fire dar dobitocii nu pricep. Si te trezesti ca dupa ce ai blocat o trecatoare cu o armata si tii in loc 4 vine bou tau si iti decimeaza soldatii.
    Hartile sunt facute bine, profi. Poti sa te folosesti foarte mult de mediu inconjurator si ai avantaje si dezavantaje. Imi place si cum au implementat fogul.
    Oricum dupa ce trece weekendul o sa-mi bag nasul mai mult in el sa vad ce si cum.

14. Back To Top | #14
    beta keys

1) 5VJQ8-67HPZ-9NQID
    2) AQFR2-DNCC4-F80Y5

15. Back To Top | #15
    Instalat, jucat doua meciuri, neimpresionat, dezinstalat.

Hartile sunt frumoase , mult mai reliefate, chiar mai detaliate si mai bine facute decat cele din Rome 2, numai zic de avantajele/dezavantajele tactice oferite de relief.

Dar e tare repetitiv: conduci o mana de trei unitati sub comanda unui comandant istoric ales de tine, te bati, capturezi niste stegulete, forturi si obtii argint, ceva victory points cu care iti upgradezi unitatile si atat.
    Cica se bazeaza foarte mult pe cooperare, dar care cooperare cand dai numai peste noobi care se despart de echipa si pleaca de unii singuri la mama naibii ca sa fie ciuruiti de echipa adversa?

Avansezi extrem de lent si cred ca trebuie sa te descurci vreo cateva zeci de meciuri numai cu leeves ca sa poti obtine macar o unitate amarata de hastati sau o unitate de light hoplites.
    O fi in stadiul beta, dar nu ma astept ca versiunea finala sa fie mai buna.
    E bun poate de jucat in pauza de masa la serviciu, desi cred ca pentru asta exista alternative mai bune. Total War Battles: Kingdom de exemplu mi se pare mai motivant: pe langa lupte cu o mana de trei unitati, acolo macar mai si construiesti si intretii o cetate si cuceresti ceva teritorii.
    Last edited by Gambler Rambler; 17-07-2015 at 15:28.

16. Back To Top | #16
    Registered User
    Chiar nu are sens sa compari cele doua jocuri...in Arena lupti contra altor jucatori si ai libertatea de ati decide tactica,in Kingdom nu ai nici cea mica optiune in timpul luptelor si lupti cu AI-ul.Dap,evolutia in Arena e lenta daca nu nu participi la lupte

17. Back To Top | #17
    Registered User
    daca exista doritori am 3 coduri de acces.Astept PM

18. Back To Top | #18
    Registered User
    Daca joaca cineva si cauta party, add pe Steam: Steam Community :: Undac . Am tier9 Miltiades, tier8 Leonidas, Tier 5 Germanicus etc; deci pot juca la orice nivel.

19. Back To Top | #19
    Registered User primusamurai's Avatar
    salut. mai joaca careva? e in closed beta acum. e cam boring fara un 'friendly chat'

1.  

Bookmarks

Bookmarks