Thread Introduction
Page 1 of 2396 123411511015011001 ... LastLast
Results 1 to 20 of 47909

Thread: WoT - Discutii generale

1. Back To Top | #1

WoT - Discutii generale

Peers!

Searched through youtube and found a teaser of a new mmorpg about tanks. It's called World of Tanks. Here's the link for youtube video YouTube - World of Tanks Debut Teaser and also some pics from the official website Screenshots | World of Tanks – Free Action MMO Game Looks like it will be mmo about tank battles... Any ideas?

2. Back To Top | #2
    EPIC FAIL trailerul
    Asa jocul pare promitator

3. Back To Top | #3
    German tanks tree is available at the official website Art | World of Tanks – Free Action MMO Game

4. Back To Top | #4
    Came across a devs' interview about World of Tanks: Interview with World of Tanks' Mike Zhivets - Massively
    Screenshots look amazing and info sound promising.

5. Back To Top | #5
    Registered User
    cred ca m-am cam saturat de tancuri si armata:/ si...wtf...mmorpg despre tankuri ? O.o
    Iti dau reducere 1% la PC Garage daca folosesti acest voucher 7AWJ2T9K.

6. Back To Top | #6
    Eu m-am saturat de mmo-uri de 2 lei fantastice,vreau si ceva real nu numai povesti de adormit copilasii (sunt vreo 3-4 care sunt frumoase restu)

7. Back To Top | #7
    Gresesc ei cand il promoveaza ca mmoRPG. Cel mai probabil e doar mmo gen Battlefield Heroes care avea si el elemente prin care cresteai in nivel si dobandeai skilluri noi dar tot nu era rpg. Asa ar fi interesant, dar o chestie m-a cam dezamagit: poti avea in aceeasi echipa tancuri americane, germane, rusesti.

8. Back To Top | #8
    @Dutzulica Era si o idee treaba cu factiunile dar de ex. era 1 vs 2 (germania vs america si rusia ) intelegi + ca vor baga si tancuri britanice dar asta dupa lansare

9. Back To Top | #9
    Mda, intr-un fel s-or fi gandit ca nu vor putea avea jucatorii distribuiti uniform intre factiuni. Si s-ar fi ajuns la situatii inacceptabile in care astepti prea mult ca sa intri in joc ca in STO. Dar oricum ei au spus ca include si razboiul din Koreea.

10. Back To Top | #10
    Vor fi cu evenimente(event) din WW2 cum ar fi kursk,poate stalingrad etc si poate din koreea(dar asta mai tarziu)

11. Back To Top | #11
    With or without religion, good people can behave well and bad people can do evil;
    but for good people to do evil—that takes religion.

12. Back To Top | #12
    Este "belea". Merita incercat

13. Back To Top | #13
    De acord, foarte distractiv si captivant. De ieri seara joc si acum am pe langa cele 2 tnacuri initiale un PzKpfw II si un tun autopropulsat ambele upgradate. Din punct de vedere al serverelor, nu am repros - fara lag, jocul are de la 70 fps in sus.
    WoT - Discutii generale-wot1.jpg WoT - Discutii generale-wot2.jpg
    With or without religion, good people can behave well and bad people can do evil;

14. Back To Top | #14
    Da, e captivant jocul dar la mine cam scade fps-ul cate odata aiurea
    Sper sa mai optimizeze jocul si pentru placile video de low profile ca doar nu toti o sa aibe pc-uri de la nasa dar asta e de vazut pe viitor
    Ah ma enerveaza cei cu artileria ca sunt cam over powered si au precizia mare
    Lag nu e dar din cauza enginului pe care il folosesc ati observat ca se mai intampla cate odata sa se teleporteze tancurile dar din cate am inteles vor sa rezolve si treaba asta
    Good Luck Comrades!

15. Back To Top | #15
    Nu e OP, are si multe dezavantaje. La distanta mica e irelevanta, incarca proiectilul mult mai greu si isi stabilizeaza teava ca sa zic asa mult mai incet decat restul blindatelor. Unde mai pui ca depinde de raza vizuala a celorlalti.
    Daca ti se pare nedrept ca ai fost "one shotted" de artilerie, gandeste-te ca SPG-ul ala al meu are 150mm iar un tanc de tier similar are 37mm. Asta e realitatea si sa stii ca din proprie experienta nu-i usor sa tintesti cu artileria - asta in legatura cu precizia altora. De fiecare data cand misti tinta iti imprastii punctul probabil de impact si treubie sa astepti un pic sa se restranga.
    La faza cu teleportatul am observat si eu la vreo doi si m-am gandit ca au probleme cu lagul sau netul lor. Oricum, pc-ul meu are peste doi ani jumatate, luat destul de outdated si n-am nici o problema.

16. Back To Top | #16
    @dutzulica N-am jucat dar imi sareau toti dracii cand vedeam ca imi da decat o bucata un artillery,stiu ca are armura slaba am prins cativa si din 2 lovituri erau gata
    Nu numai eu am problema asta cu performantele, au mai multi, unii chiar au pc-uri destul de bune spuneau ca aveau fps-uri mici dar am zis de aia e beta producatorii au spus ca vor sa faca cerintele cat mai mici adica sa optimizeze jocul iti zic eu ca in cerintele alea care sunt acum(cred ca pe viitor le vor schimba) spunea la low ca merge si pe un Geforce 6800 iti zic eu ca ala pe low nu o sa aibe mai mult de 10 fps-uri

Poate ne vedem la o batalie am numele Bizzy1

17. Back To Top | #17
    Am intrat si eu ieri . Este "belea" , jocul asta

18. Back To Top | #18
    Hai ca am mai avansat si eu cu cateva tancuri si ajunsesem sa nu mai omor nimic. Asa mi-am adus aminte de acel auto aim si incurajat de primele killuri am inceput sa-i mai iau si de la distanta. Si au inceput sa faca figuri si la mine, se miscau super rapid de colo colo. Si recomandau devii ca la distanta sa folosesti auto aim. Pt ca practic eu ii vedeam undeva, adr tinta tunului meu se ducea in alt loc si acolo ii nimerea de fapt. O sa rezolve ei treaba asta pana la urma.
    Acum ce problema am e ca aud tot timpul "bounced off". Am ajuns la stadiul in care blindajul e prea gros la unele tancuri chiar si in lateral, iar tank destroyers au blindajul frontal imposibil de penetrat. Dar ma rog, mergem inainte . A, si in legatura cu artileria, nu prea am mai jucat cu ea deloc, nu are continuitatea tancurilor sau a TD-urilor. Adica mai sunt cateva modele dupa asta care il am eu dar acelasi calibru, protectie asemanatoare, poate doar radio range mai mare. Si din ce am auzit, mai incolo nu mai avariaza tancurile asa mult, unii ziceau ca nici nu mai renteaza la cat costa reparatul si munitia.
    Sper sa ne vedem pe campul de lupta. Am ales calea panzerelor.

User: dutzu

19. Back To Top | #19
    Este normal ca artileria sa te distruga din prima dar important este si cine tinteste In al doilea rand trebuie sa te folosesti de terent, sa te camuflezi , cand esti descoperit sa te misti , s.a.m.d.. Ca intr-un razboi real. Si oricum ne trebuie si mai multa experinta, dar asta o sa o dobandim cu timpul. Viteza este iarasi un lucru esential, nu mai poti fi luat usor in target daca ai viteza.
    Ei oricum cu problemele care sunt , cum este normal sa fie la inceputul unui joc, jocul pare destul de promitator, ceva nou

Cred c-am sa ma reprofilez pe jocul asta ca aia de la Star Treck online , si-au bagat picioarele in el de joc

20. Back To Top | #20
    Vai...am dat odata nas in nas cu un tiger, ce sa ii faci frate ca ne-a tras-o erau vreo 3 KV-uri si-au luat-o ca la hotii de cai
    Si ma enerveaza in harta aceea cu orasul ala care undeva este un castel sus acolo imi apar texturile de la tanc cu rosu doar pe harta aia in rest jocul merge bine...chit ca pe harta aia am fps-ul mare fata de alte harti e un bug si am trimis mail la dev`s si au zis ca stiau de problema asta si ca o sa rezolve

1.  
Page 1 of 2396 123411511015011001 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks