Thread Introduction
Page 2434 of 2441 FirstFirst ... 143419342334238424242431243224332434243524362437 ... LastLast
Results 48,661 to 48,680 of 48805

Thread: WoT - Discutii generale

1. Back To Top | #48661

Mama ce'au nerfuit artileria. E drept ca acum e al dracului de precisa, incarca mai repede, si te scoate din joc 20 de secunde, insa doar 470 dmg la o ratare? Niste cretini domne'.

WoT - Discutii generale-shot_079.jpg

2. Back To Top | #48662
    Registered User alexx12's Avatar
    Quote Originally Posted by 86C415 View Post
    Mama ce'au nerfuit artileria. E drept ca acum e al dracului de precisa, incarca mai repede, si te scoate din joc 20 de secunde, insa doar 470 dmg la o ratare? Niste cretini domne'.

Si dupa daca zici ca artileria nu are ce cauta in jocul asta si ca este un concept imbecil si extrem de prost din punct de vedere istoric, arty fanboys iti spun ca e extrem de balansata si e nevoie de "skill" ca sa fii jucator bun de arty. Iar idiotenia e ca WG fac schimbari si nerfuiesc in prostie ceea ce nu trebuie nerfuit zicand "it's historically innacurate".
    Rusi retardati.
    No! Try not. Do, or do not. There is no try.

3. Back To Top | #48663

Au nerfuit pe dracu,baga cate 3 bucati pe partida,eu de exemplu joc cu heavy pe linia japoneza,te toaca de nu mai poti face nimic,dupa ce ca da splash in mai multe tancuri cu o lovitura echipajul timp de cateva secunde nu mai este bun de nimic,ai tinta cat casa si te misti de parca tancul are senilele lipite cu super glue de pamant,sincer cred ca arty este cancer pentru jocul asta!!!Da iti trebuie un skill al dracu de bun sa stai cu degetu pe mouse si sa dai cu un singur click damage in mai multe tancuri odata,este asa de greu si frustrant sa stai ascuns si sa dai dmage in cei care se bat fata in fata,cere skill si curaj nebun!Deja dupa cateva partide in halul asta se termina inevitabil cu Alt-F4...De ce mama dracu nu fac un server unde artileria sa fie tabu?

4. Back To Top | #48664
    Registered User
    Acum nu mai e artileria franceza si ruseasca cea mai buna , s-au intors rolurile cu nerful artileriei.

5. Back To Top | #48665
    Registered User Killing one's Avatar
    Quote Originally Posted by Kamaz5410 View Post
    Au nerfuit pe dracu,baga cate 3 bucati pe partida,eu de exemplu joc cu heavy pe linia japoneza,te toaca de nu mai poti face nimic,dupa ce ca da splash in mai multe tancuri cu o lovitura echipajul timp de cateva secunde nu mai este bun de nimic,ai tinta cat casa si te misti de parca tancul are senilele lipite cu super glue de pamant,sincer cred ca arty este cancer pentru jocul asta!!!Da iti trebuie un skill al dracu de bun sa stai cu degetu pe mouse si sa dai cu un singur click damage in mai multe tancuri odata,este asa de greu si frustrant sa stai ascuns si sa dai dmage in cei care se bat fata in fata,cere skill si curaj nebun!Deja dupa cateva partide in halul asta se termina inevitabil cu Alt-F4...De ce mama dracu nu fac un server unde artileria sa fie tabu?
    Tocmai pentru ca jocul sa aduca si mai multa frustrare vis a vis de mega super echilibratul uber match maker care este cel mai fair si cel mai matrix programed de culmea te baga numai cu tembeli si dementi notorii in echipa iar adversarul 90% din joc castiga si are cei mai buni jucatori, acceasi chestie este si cu cotetele alea care numai dau one shot dar te toaca marunt si bine.
    Stiam ca limitase parca la 2 maxim pe joc acum vad cate 3 pe meci de ma seaca, aseara ma tocat consecutiv 4 reprize la rand dadeau numai pe mine ca deh jucam cu heavy si t34 fiind incet de fel mai aveam si stun + damage ...o luasem razna..cica incercam sa fac bani...

6. Back To Top | #48666
    Registered User cosmin-jojo's Avatar
    Daca ar fii dupa voi ar trebui nerfuit tot , mai putin tancurile cu care jucati ,jocul e facut sa joci cu majoritatea tancurilor din joc , nici mie nu mi plac td urile de ex jpz cind imi ia jumate din hp acum sa le nerfuiasca nu , ca doar am si eu td si nu mi ar conveni , la fel si arty la ce sa le nerfuiasca trebuia le reduca numarul la 1 maxim 2 pe meci , sa fiu cu heavy japonez intr un meci unde majoritatea sint medii de mi dau ocolul si rup ficatii in mine acum ce ar trebui sa faca sa le nerfuiasca , nu ca am si eu medii in garaj la fel si eu ii pot provoca neplaceri la unul cu td sau cu heavy in meci .

7. Back To Top | #48667
    Da iti trebuie un skill al dracu de bun sa stai cu degetu pe mouse si sa dai cu un singur click damage in mai multe tancuri odata,este asa de greu si frustrant sa stai ascuns si sa dai dmage in cei care se bat fata in fata,cere skill si curaj nebun!
    Iti recomand sa joci artilerie inainte sa-ti dai cu parerea despre cat de usor se joaca
    JDM trio.

8. Back To Top | #48668
    Registered User Scorpio's Avatar
    Hahahaha .. Ca la loterie. Click .. Pica nu pica. Hai rezare las o balta.

9. Back To Top | #48669
    Quote Originally Posted by Rezare View Post
    Iti recomand sa joci artilerie inainte sa-ti dai cu parerea despre cat de usor se joaca
    Si ce este asa de greu sa tragi intru un grup de tancuri?te electrocuteaza mousul cand joci cu artileria?ce mama dracu este asa de greu sa urmaresti la adapost ca un las si sa tragi?daca era asa de greu cum spui tu nu juca nimeni cu ea!!!

10. Back To Top | #48670
    sa va uitati la stats dupa ce vi-o luati de la arty. Doar jucatorii fff slabi joaca cu asa ceva.... (acum mai gasesti si exceptii ca esti obligat pentru misiuni. Dar sa ai 2000 3000 de meciuri cu arty e fucked up)

11. Back To Top | #48671
    Registered User Kristion's Avatar
    eu joc cu arty daca sunt oleaca ciupit pt ca nu necesita o atentie atat de mare. Dar si asa, nu e chiar asa usor, reload mare, damage meh ( sunt la tier 6 la nemti), riscul de a muri f repede daca vine un light peste tine. Cei care se plang sunt ofticati ca au stat cu tinta doar pe ei, dar de ce nu va ascundeti dupa un zid? Atunci o sa isi mute tinta pe altcineva si uita de voi...

12. Back To Top | #48672
    da, jucatorii de arty au stats slabe, e greu sa te faci colorat sau sa castigi meciuri jucand cu ea.
    de aceea nici nu ai sa vezi colorati jucand cu arty, nu da bine la stats. Daca se apuca de jucat cu arty se duce pe apa sambetei culoarea frumoasa

13. Back To Top | #48673
    Quote Originally Posted by Kristion View Post
    eu joc cu arty daca sunt oleaca ciupit pt ca nu necesita o atentie atat de mare. Dar si asa, nu e chiar asa usor, reload mare, damage meh ( sunt la tier 6 la nemti), riscul de a muri f repede daca vine un light peste tine. Cei care se plang sunt ofticati ca au stat cu tinta doar pe ei, dar de ce nu va ascundeti dupa un zid? Atunci o sa isi mute tinta pe altcineva si uita de voi...
    Super idee,o sa-mi cumpar un zid din premium shop si il montez pe tanc,si asa o sa le arat degetul mijlociu artileristilor!

14. Back To Top | #48674
    Quote Originally Posted by Scorpio View Post
    Hahahaha .. Ca la loterie. Click .. Pica nu pica. Hai rezare las o balta.
    Deci "ca la loterie" pentru tine inseamna "unbalanced", sa inteleg? Boss, sunt harti unde cu artileria nici n-ai in ce sa tragi, iar in alea in care ai in ce sa tragi ai reload de 30 de secunde (sau chiar 40, hello gw panther) ca sa dai si tu, daca nimeresti, 400 damage. Game changer, ce sa zic.

Dar na, inteleg ca in general trebuie nerfuite toate tancurile celor din echipa adversa
    JDM trio.

15. Back To Top | #48675
    Ideea e ca arty e super banal de jucat .... nu trebuie sa stii sa stai pe harta, hull down , pick, + - la fiecare tanc, situatii aiurea... NIMIC. trebuie doar sa stii pe unde se strang tancurile (Asta o faci dupa 1000 lupte) si "loteria"..lovesti nu lovesti.

Pnm .. am si eu arty tier 8 ... gameplay-ul e mizerabil.

16. Back To Top | #48676

Quote Originally Posted by dianaada View Post
    da, jucatorii de arty au stats slabe, e greu sa te faci colorat sau sa castigi meciuri jucand cu ea.
    de aceea nici nu ai sa vezi colorati jucand cu arty, nu da bine la stats. Daca se apuca de jucat cu arty se duce pe apa sambetei culoarea frumoasa
    Ai si tu o obsesie...

WoT - Discutii generale-1.jpgWoT - Discutii generale-2.jpgWoT - Discutii generale-3.jpgWoT - Discutii generale-4.jpgWoT - Discutii generale-5.jpg

17. Back To Top | #48677
    Registered User alexx12's Avatar
    Quote Originally Posted by Rezare View Post
    Deci "ca la loterie" pentru tine inseamna "unbalanced", sa inteleg? Boss, sunt harti unde cu artileria nici n-ai in ce sa tragi, iar in alea in care ai in ce sa tragi ai reload de 30 de secunde (sau chiar 40, hello gw panther) ca sa dai si tu, daca nimeresti, 400 damage. Game changer, ce sa zic.

Dar na, inteleg ca in general trebuie nerfuite toate tancurile celor din echipa adversa
    Ce reiese din ceea ce ai spus tu este ca tie ti se pare ca artileria necesita "schil" doar pentru ca are reload mare si da abia 400 damage. Da frate, da 400 damage, dar pe langa aia 400 damage iti mai da si stun , iti omoara juma' de neam din tanc, mai sparge vreo cateva module, si de cele mai multe ori iti rupe si senila, lasandu-te in curu gol intre inamici. Si pe langa asta, nici nu ai nevoie sa nimeresti cu artileria ca sa dai damage sau critical hituri. MUREAM DE FERICIRE cand artileria dadea langa mine si cumva imi omora tunarul.
    Si da, am jucat cu artilerii de tier mare pe contul unui prieten cand il ajutam la misiuni pentru ca el avea alte treburi si nu putea juca, si pot spune ca artileria nu necesita deloc skill. Necesita doar sa stii unde sa te pui... ceea ce afli dupa 1000 de meciuri si necesita putina materie cenusie.

Si @Kristion serios frate? Gaseste un zid dupa care sa stai daca da artileria pe tine? For real? Prin ceea ce spui vrei sa insinuezi ca daca da artileria pe tine, activeaza modul camper si stai dupa zid, fara sa iti ajuti echipa cu nimic doar din cauza ca exista artilerie care sta in baza, cu o mana pe mouse si una in pantaloni asteptand sa dea in urmatoru nefericit care se gandeste saracu sa iasa din cover sa joace si el jocul asta ca omu'.

Da-mi-as palme.
    No! Try not. Do, or do not. There is no try.

18. Back To Top | #48678
    Quote Originally Posted by alexx12 View Post
    Ce reiese din ceea ce ai spus tu este ca tie ti se pare ca artileria necesita "schil" doar pentru ca are reload mare si da abia 400 damage. Da frate, da 400 damage, dar pe langa aia 400 damage iti mai da si stun , iti omoara juma' de neam din tanc, mai sparge vreo cateva module, si de cele mai multe ori iti rupe si senila, lasandu-te in curu gol intre inamici. Si pe langa asta, nici nu ai nevoie sa nimeresti cu artileria ca sa dai damage sau critical hituri. MUREAM DE FERICIRE cand artileria dadea langa mine si cumva imi omora tunarul.
    Si da, am jucat cu artilerii de tier mare pe contul unui prieten cand il ajutam la misiuni pentru ca el avea alte treburi si nu putea juca, si pot spune ca artileria nu necesita deloc skill. Necesita doar sa stii unde sa te pui... ceea ce afli dupa 1000 de meciuri si necesita putina materie cenusie.

Si @Kristion serios frate? Gaseste un zid dupa care sa stai daca da artileria pe tine? For real? Prin ceea ce spui vrei sa insinuezi ca daca da artileria pe tine, activeaza modul camper si stai dupa zid, fara sa iti ajuti echipa cu nimic doar din cauza ca exista artilerie care sta in baza, cu o mana pe mouse si una in pantaloni asteptand sa dea in urmatoru nefericit care se gandeste saracu sa iasa din cover sa joace si el jocul asta ca omu'.

Da-mi-as palme.
    Bun si pina la urma care este ideea sa scoata arty din joc ? Sa campeze maimutele pina la minutul 14 , nu ca acum nu se campeaza in nesimtire te uiti la medii toti pe linie cu td , apoi ies din boscheti dupa 7 minute si stau pe mijlocul hartii si cind da arty pe ei nu le convine , acum daca voi nu jucati cu arty sa nu mai joace nimeni sau cum ca nu inteleg , voi vreti sa stati pe mijlocul harti dupa o piatra ceva sa va faceti talentul , de ce sa se scoata sau sa se nerfuiasca tancuri in prostie de dragul unora care habarnau sa joace jocul asta , crezi ca mie imi place cind imi da arty senile jos si ma iau toti la tinta nu imi convine , sau cind pic cu 6 - 7 td uri in meci si pic din 2 lovituri , dar tac dq din gura ca am si eu td si la fel ii plesnesc si eu pe altii .

19. Back To Top | #48679

E fix, da' fix opusul. Cei care de ani de zile militeaza impotriva artileriei sunt jucatorii care au cat de cat habar cu ce se haleste WoT-ul.

Este o clasa cu skill cap scazut care'i pedepseste pe adeptii jocului agresiv. Ca si rng-ul sau gold ammo-ul, principalii beneficiari sunt habarnistii.

20. Back To Top | #48680
    E fix, da' fix opusul. Cei care de ani de zile militeaza impotriva artileriei sunt jucatorii care au cat de cat habar cu ce se haleste WoT-ul.

Este o clasa cu skill cap scazut care'i pedepseste pe adeptii jocului agresiv. Ca si rng-ul sau gold ammo-ul, principalii beneficiari sunt habarnistii.
    Nici eu nu sint adeptul goldului , in fine jocul asa a fost de la inceput cu arty si td uri ca nu ne place asta e nimici mie nu mi plac anumite tancuri in joc dar nu ma vezi pe forum sa ma pling de x si y , nici mie nu mi place cind merg pe o linie de tancuri si apoi sa mi fie nerfuit in ultimul hal ca nu stiu unii sa stea in cover sau care cred ca da arty numai pe ei din 15 jucatori dar na , iar ideea cu skill scazut nu stiu cum o vezi tu la fel pot spune si eu despre jucatorii de td uri sau de heavy .

1.  
Page 2434 of 2441 FirstFirst ... 143419342334238424242431243224332434243524362437 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks