Thread Introduction
Page 2436 of 2441 FirstFirst ... 143619362336238624262433243424352436243724382439 ... LastLast
Results 48,701 to 48,720 of 48806

Thread: WoT - Discutii generale

1. Back To Top | #48701
    Registered User
    Nu e ca si cum o echipa are arty, iar cealalta nu are deloc, sansele sunt egale.

2. Back To Top | #48702
    Moderator Ivan's Avatar
    Artileria ar putea fi desfiintata si jocul nu ar suferi.

Din pacate unele s-au vandut pe bani (leffe) si asta nu se va intampla niciodata.

3. Back To Top | #48703
    Registered User
    S-ar putea introduce lansatoare de rachete v1-v2.

4. Back To Top | #48704

Ca artileria previne campatul nu'i doar fictiune, e fix opusul realitatii.

Deshideti orice stream si va lamuriti urgent. Pentru ca in general streamer'ii sunt jucatori buni/agresivi, vedeti cat de "mult" campeaza si cat de "rar" da artileria dupa ei. E asurd.

Nu'i vorba de sanse, e vorba ca strica complet gameplay-ul si reduce enorm numarul pozitiilor jucabile.

5. Back To Top | #48705
    Eu joc arty de vreo luna si ceva deci nu stiu cum era arty acum ceva timp, aia de care aud aici ca era si mai naspa. Am cateva pareri si eu despre arty.
    - nu mi se pare asa usor de jucat cum se zice pe aici. Nu poti trage de oriunde in oricine cum se vehiculeaza pe aici.
    - se rateaza enorm de mult consider eu.
    - ai multe meciuri in care daca ai o echipa retarda si in care nu te apara nimeni, ai mari sanse sa termini in primele 5 minute fara damage dat.
    - sunt foarte multe meciuri pe harti cu cladiri in care esti in plus.
    - consider ca acum un TD se joaca mult mai usor decat un arty. Si vad multe exemple de TD-uri care campeaza intr-un loc si doar clickuiesc soarecele. A sa nu uit... mai apasa pe W cate putin in caz ca nu are nimic in raza. Greu deh...

Da, sunt cam multe cate 3. Eu as dori cate una, as face si eu damage mai mare . Oricum astia cu HT-urile care se vaita sunt de obicei genul "Mi-am luat O-I sa merg de-a dreptul sa imi dea astia dinguri, si de fapt arty ma urmareste nenorocitul" Nici cel mai mic gest de a se ascunde nu il au dar totusi arty ii urmaresc.

6. Back To Top | #48706
    Registered User cosmin-jojo's Avatar
    Quote Originally Posted by Kidu View Post
    bai ce tragedie cu arty... nu inteleg de ce este un chin pentru unii jucatorii, asa mult stati pe loc?
    Nu stau pe loc dorm linga o piatra cu goldul pe teava asteptind porostul sa vina si cind il trezeste arty din somn sare ca maimuta in sus , cam aia se intimpla , sa facut atita tam tam pe o arty parca nu ar fii decit el si arty in joc de da numai pe el .
    Mare iti e gradina doamne .....
    Last edited by cosmin-jojo; 03-01-2018 at 16:08.

7. Back To Top | #48707
    Registered User cosmin-jojo's Avatar
    Quote Originally Posted by MOISES View Post
    Eu joc arty de vreo luna si ceva deci nu stiu cum era arty acum ceva timp, aia de care aud aici ca era si mai naspa. Am cateva pareri si eu despre arty.
    - nu mi se pare asa usor de jucat cum se zice pe aici. Nu poti trage de oriunde in oricine cum se vehiculeaza pe aici.
    - se rateaza enorm de mult consider eu.
    - ai multe meciuri in care daca ai o echipa retarda si in care nu te apara nimeni, ai mari sanse sa termini in primele 5 minute fara damage dat.
    - sunt foarte multe meciuri pe harti cu cladiri in care esti in plus.
    - consider ca acum un TD se joaca mult mai usor decat un arty. Si vad multe exemple de TD-uri care campeaza intr-un loc si doar clickuiesc soarecele. A sa nu uit... mai apasa pe W cate putin in caz ca nu are nimic in raza. Greu deh...

Da, sunt cam multe cate 3. Eu as dori cate una, as face si eu damage mai mare . Oricum astia cu HT-urile care se vaita sunt de obicei genul "Mi-am luat O-I sa merg de-a dreptul sa imi dea astia dinguri, si de fapt arty ma urmareste nenorocitul" Nici cel mai mic gest de a se ascunde nu il au dar totusi arty ii urmaresc.
    Eu am mers pe arty cind sa cerut la clan asa ceva , am mers pe linia americana si cea uk au foast foarte bune atunci acum sint meh , pai da tocmai de aia se supara ca le strica stilul de joc nu mai pot sa stea lipiti de o pietrica sa si faca stilul )
    Last edited by cosmin-jojo; 03-01-2018 at 15:53. Reason: mda

8. Back To Top | #48708

Imo nu exista termen de comparatie intre TD-uri si SPG-uri. Cei care se limiteaza la campat in TD-uri nu le joaca corespunzator. Orice vehicul e usor de jucat prost.

Nu stiu pe lume traiesc cei care sustin ca artileria da dupa camperi de dupa pietre dar e clar ca WoT'ul e complet diferit acolo.

9. Back To Top | #48709
    Quote Originally Posted by cosmin-jojo View Post
    Nu stau pe loc dorm linga o piatra cu goldul pe teava asteptind porostul sa vina si cind il trezeste arty din somn sare ca maimuta in sus , cam aia se intimpla , sa facut atita tam tam pe o arty parca nu ar fii decit el si arty in joc de da numai pe el .
    Mare iti e gradina doamne .....
    Daca taceai...vorbiti ca sa va aflati in treaba,il doare-n cot pe ala cu arty de aia care stau ascunsi ca nu ii vad si daca stau dupa un bolovan degeaba trag in el,tocmai in aia cu heavy care dau push trag ca acolo se scoate parleala,voi cititi ce scrieti?

10. Back To Top | #48710
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by MOISES View Post
    - nu mi se pare asa usor de jucat cum se zice pe aici.
    Nu zice nimeni ca e usor de jucat (bine), doar ca strica jocul.

11. Back To Top | #48711
    Registered User Caal-Shto's Avatar
    Cel mai bine ar limita la una pe joc si toata lumea ar fi multumita. Chiar m-am amuzat intr-o seara cand am dat cu M55 pentru o misiune si scria acolo ca poate dura mai mult sa intri cand joci cu arty. A durat ceva fix o secunda , iar urmatorul meci am dat cu TD, dupa 40 de secunde am intrat.
    Inca o chestie, parca nu se mai da one shot cu arty...si totusi mi-am luat cu Leo de la suedezi unul de la o arty de 7 sau 8.
    Ar trebui revenit la Gold ammo pe bani, nu mi se pare deloc corect sa il poti lua pe credite. La ce naiba mai au tancurile armura? Vrei sa penetrezi un Mouse? Folosesteti creierul si flancheaza. De aia si se campeaza mult de ceva vreme, fiindca toti au gold pe teava si asteapta fraierul sa iasa.
    Sa limiteze tierurile la +1 maxim. Cred ca si asta e motivul goldului pe credite. Cand dai cu un tier 8 cu penetrare mica si dai de mouse, nu prea ai sanse sa penetrezi.

Mult prea multe lighturi si auto loadere in ultima vreme. In special auto loadere....
    Intel I5 2500k@4.5 Ghz || Cooler Noctua NH-U12P || MSI P67A-GD65 || Mushkin Blackline Ridgeback 4GB@2000Mhz || Sapphire R9 390 Nitro Backplate || SSD Samsung 840 EVO 240Gb
    || DVDRW Samsung SH-S183L/RSMM || Creative X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro|| Roccat ISKU Multicolor Keyboard || Logitech G502 Proteus Spectrum RGB || JoyStick Top Gun Afterburner 2 || Sursa Corsair RM750i 750W 80+ Gold....updating system components
    ...finished

12. Back To Top | #48712
    Registered User Scorpio's Avatar
    Quote Originally Posted by Ivan View Post
    Nu zice nimeni ca e usor de jucat (bine), doar ca strica jocul.
    Nu e usor sau greu .. e pur si simplu o loterie.

13. Back To Top | #48713
    Registered User alexx12's Avatar
    Quote Originally Posted by Caal-Shto View Post
    Cel mai bine ar limita la una pe joc si toata lumea ar fi multumita. Chiar m-am amuzat intr-o seara cand am dat cu M55 pentru o misiune si scria acolo ca poate dura mai mult sa intri cand joci cu arty. A durat ceva fix o secunda , iar urmatorul meci am dat cu TD, dupa 40 de secunde am intrat.
    Inca o chestie, parca nu se mai da one shot cu arty...si totusi mi-am luat cu Leo de la suedezi unul de la o arty de 7 sau 8.
    Ar trebui revenit la Gold ammo pe bani, nu mi se pare deloc corect sa il poti lua pe credite. La ce naiba mai au tancurile armura? Vrei sa penetrezi un Mouse? Folosesteti creierul si flancheaza. De aia si se campeaza mult de ceva vreme, fiindca toti au gold pe teava si asteapta fraierul sa iasa.
    Sa limiteze tierurile la +1 maxim. Cred ca si asta e motivul goldului pe credite. Cand dai cu un tier 8 cu penetrare mica si dai de mouse, nu prea ai sanse sa penetrezi.

Mult prea multe lighturi si auto loadere in ultima vreme. In special auto loadere....
    Asta ^
    I see you are a man of culture as well
    No! Try not. Do, or do not. There is no try.

14. Back To Top | #48714
    spg-urile au fost nerfuite masiv in ultima vreme.
    cu 212A dadeam in mod curent 800+ damage la Maus sau la alte heavy tier X. de mai bine de jumatate de an damage-ul s-a redus la jumatate, si acum cu Object 261 abia daca faci 400 damage la un heavy X. merita mai mult sa tragi in meds sau in td-urile open top, dar astea sunt relativ rapide si sansele sa le lovesti sunt mai mici. de lights nici nu mai vorbim, doar daca dai de vreun noob care sta nemiscat in vreun tufis ai ceva sanse (reale) sa faci damage, in rest...
    singurele chestii are au mai ramas la SPG-uri sunt area damage-ul (daca stii unde sa tintesti, poti lovi simultan 2-3 tancuri, eventual sa le si omori daca au low health) si stun-ul, care-i destul de overrated (are efecte serioase doar daca tancul e expus, astfel incat sa poata fi lovit de ceilalti)
    Ignore list: Stagirioritic

15. Back To Top | #48715
    Ce bine simt nerful cand imi da artileria 1000 damage in Tiger II,al dracu nerf.

16. Back To Top | #48716

WoT - Discutii generale-shot_111.jpgWoT - Discutii generale-shot_116.jpg

Skill si imprecizie.

17. Back To Top | #48717
    exact ce spuneam si eu. un tun care pe hartie are pen 52 si damage 1050 loveste un tanc cu armura de maxim 40 si reuseste sa provoace 542 damage.
    Ignore list: Stagirioritic

18. Back To Top | #48718

Deci trecem peste faptul ca eram in miscare, intr'un TD mic si rapid, iar ala care a tras era o momaie aflata in coltul opus al hartii.

Sa zic merci ca a lovit track-ul si n'a penetrat.

19. Back To Top | #48719
    Registered User Irenicus's Avatar
    Quote Originally Posted by 86C415 View Post
    Imo nu exista termen de comparatie intre TD-uri si SPG-uri. Cei care se limiteaza la campat in TD-uri nu le joaca corespunzator. Orice vehicul e usor de jucat prost.

Nu stiu pe lume traiesc cei care sustin ca artileria da dupa camperi de dupa pietre dar e clar ca WoT'ul e complet diferit acolo.
    Cine joaca artilerie si nu da prioritar dupa camperi nu o joaca corespunzator. Artileria are 2 prioritati - in ordinea asta: tancuri spotate care se ingramadesc in acelasi loc si apoi camperi. Preferabil camperi in td-uri care nu se urnesc din loc tot meciu.

Orice vehicul e usor de jucat prost.

Quote Originally Posted by 86C415 View Post

Skill si imprecizie.
    Daca mergi in linie dreapta.
    N-ai cum sa faci ceva dintr-o tara in care 7,4 milioane sunt spalati pe creier

20. Back To Top | #48720
    Registered User Scorpio's Avatar
    cica camperi ... vrei sa ies in fata lor ?... normal ca se joaca hulldown / la colt pe harta vs tancurile inamice. Si arty doar click .

1.  
Page 2436 of 2441 FirstFirst ... 143619362336238624262433243424352436243724382439 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks