Thread Introduction
Page 2448 of 2450 FirstFirst ... 14481948234823982438244524462447244824492450 LastLast
Results 48,941 to 48,960 of 48983

Thread: WoT - Discutii generale

1. Back To Top | #48941
    Quote Originally Posted by vladutz1995 View Post
    sunt nou in wot si m-am decis sa imi fac un medium de la usa. ( am m3 lee acuma daca nu ma insel ) . Vreau sa continui pe ramura asta, si eventual daca nu imi place, ma duc pe cea de jos, de heavy.

As dori ceva ponturi de la voi ( cum sa fac experienta mai repede, cum sa maresc acuratetea gloantelor etc...)

As dori sa imi spuneti cam ce tankuri sunt op .. mi-ar place ceva care merge rapid ( am incercat pz 1 c - dar nu mi-a placut fiindca nu prea nimeream/dadeam dmg cu el) ).

Daca sunt chestii care se dau gratis, iarasi as dori sa stiu.
    Mersi
    Dezinstal este singurul sfat care il pot da!!!

2. Back To Top | #48942
    Moderator Ivan's Avatar
    De ce colega? Din motive de etica? Te gandesti ca nesprijinind economia Beralusului ai putea da o mica lovitura Rusiei?
    Te ingrijoreaza potentialul timp pe care l-ar pierde jucand in loc sa faca ceva constructiv pentru societate?

Sau doar ai avut niste meciuri proaste si te-ai gandit sa ne impartasesti experienta?

3. Back To Top | #48943
    Registered User alexx12's Avatar
    Quote Originally Posted by vladutz1995 View Post
    sunt nou in wot si m-am decis sa imi fac un medium de la usa. ( am m3 lee acuma daca nu ma insel ) . Vreau sa continui pe ramura asta, si eventual daca nu imi place, ma duc pe cea de jos, de heavy.

As dori ceva ponturi de la voi ( cum sa fac experienta mai repede, cum sa maresc acuratetea gloantelor etc...)

As dori sa imi spuneti cam ce tankuri sunt op .. mi-ar place ceva care merge rapid ( am incercat pz 1 c - dar nu mi-a placut fiindca nu prea nimeream/dadeam dmg cu el) ).

Daca sunt chestii care se dau gratis, iarasi as dori sa stiu.
    Mersi
    Ok deci ca si linii foarte bune pentru inceput iti recomand sa mergi in continuare pe linia cu M3 Lee catre M48 Patton. Alte medii similare sunt mediile rusesti T62-A si Obj.140 (as opta pentru obj totusi). Dar daca vrei mediu si mai rapid, dar sa sacrifici armura, Leopard 1 este bun (dar greut). Alt mediu care e foarte fun e E50M.
    In rest, ca sa ai macar la inceput cate un tanc din fiecare clasa, mergi pe heavy-uri pe linia lui IS-7 de la rusi, sau chiar si la americani doar ca la americani pana la tier 8-9 trebuie sa inveti sa te pozitionezi astfel incat sa te bazezi pe armura turelei (aka hulldown). Pentru TD-uri o linie foarte buna si fun este linia catre Jg.Pz E100. Pentru lights te poti opri si la tier 9, T-54 lightweight fiind tata light-urilor la 9. Iar pe artilerii... doar daca ti se pare fun sa stai in fundul hartii si sa dai de sus in inamicii care sunt destul de nefericiti sa intre in campul tau vizual si sa ai si line of fire pe ei.
    In rest, tutoriale pe youtube, inveti weakspot-urile tancurilor (asta se invata pe parcurs totusi, nu trebuie sa stai sa examinezi fiecare tanc in parte).
    Iar pentru a imbunatati acuratetea tunurilor, apoi, nu prea ai multe solutii. In primul rand, poti sa te uiti la fiecare tun si unde scrie gun dispertion poti vedea acuratetea. 0.30-0.35 e acuratete foarte buna. 0.35-0.40 e acuratete ok-ish 0.40-0.45 e acuratete cam proasta iar peste 0.45 inseamna ca fie trebuie sa tragi cu el de aproape, fie trebuie sa ai noroc. Iar peste 0.45 au tunurile "derp" (damage mult, pen putin, cel mai bine folosite cu HE-uri, daca nu sunt deja default) si cele de artilerie. Cu artileria totusi nici nu trebuie sa nimeresti direct ca tot dai damage...
    In rest, sunt chestii pe care le inveti jucand. A da, si daca vrei sa avansezi repede, cumpara premium. E ceva gen ~45 de lei luna de premium. In rest, bafta. O sa ai nevoie .
    No! Try not. Do, or do not. There is no try.

4. Back To Top | #48944
    Registered User cretud's Avatar
    Nu mai e valabil ca la prima batalie cu un tanc sa fii top tier? Mi-am luat-o aseara. prima batalie cu IS-M m-a dat vs tier 10. A fost ultra fun cu 175 pen si tancul stoc...
    NZXT Phantom 530, Seasonic X-750, Asus P8Z77-V, Intel Core i5 3570K@4,2 GHz, Thermalright HR-02 Macho, 2x8GB DDR3 1600 Kingston HyperX, MSI GTX 1080 Gaming X, 1x 250 GB SSD Samsung 850EVO, 2xHDD S-ATA2 WD 2 TB, Logitech 2.1, Razer Deathadder 2013, Logitech G610, Samsung 24"

5. Back To Top | #48945
    Moderator Ivan's Avatar
    Ba da, dar e mai mult un guideline decat o regula.
    Daca matchmakerul nu-ti gaseste rapid meci relaxeaza regulile.

Si desigur, asta se intampla doar daca nu esti in pluton.

6. Back To Top | #48946
    Registered User alexx12's Avatar
    Am patit de extrem de multe ori sa fiu in primul meci ever cu un tanc si sa fiu bagat in +1 sau chiar +2 tiers. Chiar si cand nu eram in pluton. Si asta se intampla chiar si pe la tier 8, care e unul dintre cele mai jucate tiere.
    No! Try not. Do, or do not. There is no try.

7. Back To Top | #48947
    Registered User Scorpio's Avatar
    niciodata.

8. Back To Top | #48948
    Quote Originally Posted by DaBomb View Post
    Am citit pe undeva o stire din partea wargaming ca in viitorul apropiat nu o sa mai apara. Nu stiu daca era reala sau nu.
    Mercy,am să mai astept puțin dacă nu am să mă orientez spre alt tank.

9. Back To Top | #48949
    de auto loadere ce ziceti ? nu e mai dificil la IS uri ca nu pot pune tunul in sus sau jos ?
    Last edited by vladutz1995; 15-02-2018 at 17:00.
    Nu fi prost ca tara geme !

10. Back To Top | #48950
    azi in 70% din meciuri s-a tras in mine full gold , desi eram si cu light..i-au adus comunistii unde au vrut pe jucatori. Papagali.
    de aia sirfoch merita respect!

11. Back To Top | #48951
    Da asa e. Cu noile armuri op din joc toata lumea incarca gold la greu de la tier 8 in sus...

12. Back To Top | #48952
    Registered User TKD29's Avatar
    Daca s-a ajuns sa traga TD cu gold in LT...wtf?
    Intel i3-4160 ,GA-B85-HD3 , Asus GTX 960 , Corsair 12GB DDR3 , SSD 120GB, 1TB Samsung , LG 4K , DVD-RW Pioneer DVR-216D , Sound Blaster Z, Logitech G19s, Logitech G402, Magnat 880, Case CM Storm

13. Back To Top | #48953
    Pai stii cum e faza? Cum am patit eu aseara... Jucam in turela pe mines in fata cu 2 td-uri grille si 268-4 care se spotau din cand in cand plus un 705, si maus care ma sacaiau din lateral. Iti dai seama ca eram full heat nestiind ce oportunitate am si care se spoteaza primul.Cand se spota grille automat ii dadeam si lui cu heat... Dupa meci ofticat ca a pierdut ma facea gold noob da nu a vazut ca langa el era un td cu ditai armura...

14. Back To Top | #48954
    La ce s-o plange grillu' de gold, ca nu e ca si cum facea bounce pe ap.
    JDM trio.

15. Back To Top | #48955
    AKI akileon's Avatar
    minciuni, wargaming a zis ca se foloseste maxim 5% munitie premium
    emigrant

16. Back To Top | #48956
    Registered User Scorpio's Avatar
    Quote Originally Posted by TKD29 View Post
    Daca s-a ajuns sa traga TD cu gold in LT...wtf?
    Pai tu esti incarcat cu gold pentru obj 268 4. Pac apare un light ... doar nu stai ~10 15 secunde sa incarci ap . Dai goldu' si asta e.

Quote Originally Posted by Rezare View Post
    La ce s-o plange grillu' de gold, ca nu e ca si cum facea bounce pe ap.
    Mai ales ca ai sanse mai mari sa nu faci damage cu gold (presupund ca nu e apcr ).

Eu cu wz 132 1 prefer sa dea in mine cu heat-uri and shit . Ap-ul / apcr-ul imi dau pen cam oriunde.. heatu' nu.

17. Back To Top | #48957
    Registered User bogrado's Avatar
    Quote Originally Posted by akileon View Post
    minciuni, wargaming a zis ca se foloseste maxim 5% munitie premium
    Tier 1-10 s-ar putea sa fie adevarat.
    Daca iei in calcul tier 8+, e clar ca procentul e mult mai mare.

18. Back To Top | #48958
    Nu stiu ce sa zic, cum ziceam leveluiesc liniile americane de heavy si td si la t3-4-5 una din doua penetrari e gold.
    JDM trio.

19. Back To Top | #48959
    5% ???

acestea le-am salvat ca mi-a venit idea pe final, dar asa au fost majoritatea.

WoT - Discutii generale-shot_3813-.jpg WoT - Discutii generale-shot_3814-.jpg

20. Back To Top | #48960

Se plange brigada pley4fan de tancuri OP si gold spam de ani de zile, WG-ul a inteles ca asta'si doreste playerbase-ul.

1.  
Page 2448 of 2450 FirstFirst ... 14481948234823982438244524462447244824492450 LastLast

Bookmarks

Bookmarks