brat WoT - Discutii generale - Page 368
Thread Introduction
Page 368 of 1696 FirstFirst ... 2683183583653663673683693703713784184688681368 ... LastLast
Results 7,341 to 7,360 of 33912

Thread: WoT - Discutii generale

Registered User
    Felicitari bre anubis. Ai luat banu gros.

---------- Post added at 17:55 ---------- Previous post was at 17:54 ----------

Eu zic ca putem continua ce am inceput azi. Poate reusim ceva pe viitor.

Registered User Anubis22's Avatar
    Multumesc, aveam nevoie...

vreausa@plec.din.ro skyblue's Avatar
    Sa imi dau si eu cu umila mea parere de noob in ce priveste meciul 2.

Ati avut doua tancuri pe deal practic in afara actiunii o mare parte din meci , in conditiile astea ei au facut superioritate numerica pe restul hartii de dupa linia ferata . La un moment dat am vazut la ei si un IS3 intorcandu-se spre base/peste linia ferata cand a observat ca IS3-urile voastre nu sunt pe acolo.
    AMX-ul ala al lor a stat la baza pantei/hull down ca sa fie sigur pentru ei ca nu va dati jos (neobservati) si stati cuminti acolo sus . Poate merita sa intrati amandoi un pic agresiv in el imediat ce era posibil .
    ** Sa fim iubitzi !!! **

Hihi. OGRE a luat lozul cel mare... sa curga goldul..:P

Registered User
    Care are IS-7, oare se merita sa dau 6 mil credits pe asa ceva?...Am jucat de la cineva cu is-7 cateva ture si stie dracul ,parca e mai slab decat is-4. E drept, altfel de tank, alte tactici,mai mult mi se pare a fi un IS-3 upgradat.

Macar se scot ceva bani cu is-7?, am jucat acu foarte mult timp cu is-7 deci nu stiu ce s-a mai schimbat. Intreb deoarece acum am facut si eu research, dar...6 mil, cam mult.

Banned
    Quote Originally Posted by nosferat View Post
    Care are IS-7, oare se merita sa dau 6 mil credits pe asa ceva?...Am jucat de la cineva cu is-7 cateva ture si stie dracul ,parca e mai slab decat is-4. E drept, altfel de tank, alte tactici,mai mult mi se pare a fi un IS-3 upgradat.

Macar se scot ceva bani cu is-7?, am jucat acu foarte mult timp cu is-7 deci nu stiu ce s-a mai schimbat. Intreb deoarece acum am facut si eu research, dar...6 mil, cam mult.
    se pare ca odata cu 7.2 end-tier tanks vor avea un pic de boost la castiguri, si IS-7 va avea si profilul micsorat cam cat un T-59 deci va fi mult mai greu de nimerit in weakspots and stuff ... russian bias at its finest )

Registered User raizen4's Avatar
    Salut tuturor,am inceput si eu azi sa joc wot si vreau,daca se poate desigur,niste indrumari deoarece nu am mai jucat genul acesta de jocuri(am vrut sa testez si alte genuri de jocuri,care sa fie mult mai tactice decat celelalte mmo-uri de duzina).Deci pentru inceput vreau sa intreb:
    -imi pot cumpara de la inceput tancuri?ca am 300 gold si nu stiu ce sa fac cu ei,momentan i-am convertit
    -am un tank t-127 momentan,este bun? si ultima intrebare: cum fac cercetare pentru un anumit arbore(vreau sa ajung la t-34)?facand lupte cu acel tip de tank sau pot cu orice tip?

Registered User WarpS's Avatar
    Faci lupte pe linia tancului respectiv. Urmaresti sagetile din techtree. Nu converti goldul pt xp/gold ca nu iesi bine. Mai degraba iei o zi premium cu 250 gold si rupi tastatura in 2 in acea zi (aka joci multe ore sa scoti bani) decat sa-i transformi in 10.000 credite. T-127 e tanc premium ->are un bonus de acumulare xp/credite fata de cele normale si e si mai ieftin de intretinut, dar fiind tier mic nu scoti bani cu galeata. Joaca cu el cateva meciuri sa strangi bani pt upgrades pe linia dorita (bt-2, bt-7 etc).

Registered User raizen4's Avatar
    ok,ms de sfaturi,cont premium am o zi(am primit 300 gold+o zi premium si tancul ala),am vazut ca exista plutoane,cum pot intra intr-unul?(sau cand)

Manic Miner burebista's Avatar
    WoT War atmosphere by Jafdet.
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

Quote Originally Posted by raizen4 View Post
    ok,ms de sfaturi,cont premium am o zi(am primit 300 gold+o zi premium si tancul ala),am vazut ca exista plutoane,cum pot intra intr-unul?(sau cand)
    Dai sus sub Start Battle (Random battle parca scrie) si se deschide o lista de tipuri de batalii. Alegi Plutoon si apoi aparare o casuta in care alegi coechipierul (din friends list sau dai search) si ii trimiti o invitatie. Cont standard = maxim 2 in pluton, cont premium 3. Doar liderul de pluton trebuie sa aiba premium pt a juca in 3, nu e necesar ca toti 3 sa aiba.

Registered User
    Mi-am luat tunul de 120 pe T34 si nu am innebunit pe drum. A fost cam nasol, dar am invatat cate ceva. Am pierdut cam 1.5 mil credite (cand ramaneam fara bani de munitie scoteam KV-ul, ca sa vezi jale), si la sfarsit mi-am vandut toolboxul pentru bani de tun, ca nu mai aveam rabdare.
    Maiculita mama, e foarte tare tunul. Trebuie sa ma obisnuiesc cu idea ca penetreaza la fel de bine ca ala de pe ferdi, ca ma astept sa dau ding in laterala de IS3 din cand in cand (cel mai enervant a fost cand l-am facut pe un T-44 steel wall tragand numai in periscop), dar nu, tata, intra in tot ca in branza. Si, sincer, nu mi se pare ca trage mult mai rar ca 105-ul, tot repejor e. Ce sa mai vorbim, o sa imi fie dor de T34 tier 9.

Uite un meci, nu zic ca e nemaipomenit, dar e bun.
    Victory!
    Battle: Cliff Saturday, March 10, 2012 10:55:30 PM
    Vehicle: T34
    Experience received: 1,153
    Credits received: 36,049
    Battle Achievements: Top Gun, Boelter's Medal

Costurile ma cam omoara: 16 trase, 14 nimerite, 2 ding, 2 overkill (aveau putina viata la inamic), supravietuit dar cu 50 HP, profit 2000. Hm...
    Daca t34 premium castiga ca Lowe, ii iert ca imi iau T34 tier 9.

Ca sa fiu sincer as vrea sa imi iau si T30, mai am 230k xp, cam mult, si mai ales 6 milioane credite. Oare cand iese patchul ala?
    Nu o sa intru pe test, ca trag tare la T30, asa ca vreau sa va intreb:
    - T34 premium intra si cap de lista, sau numai in tier9?
    - ce precizie are tunul pana la urma, 0.35 sau 0.4 (adica ramane la fel sau e mai mica)?
    - se roteste turela la fel de repede, accelereaza bine, intoarce bine, etc?
    - au bagat fizica in joc, gen apa care te ineaca, stanci de pe care sa cazi, piruete cu t50-2?

Nu prea intra T34 premium cap de lista in test server. Am intrat din greseala in apa cu amx 12t si nu am vazut nimic sa apara (gen Oxigen bar), dar nu am stat mult. Se misca bine overall T34, doar rof a fost scazut daca nu ma insel (nu-mi dau seama ca nu-mi mergeau modurile ieri, azi nu am intrat ca nu a fost loc)

Registered User
    Quote Originally Posted by Lorrena View Post
    Ideea generala e ca, pe standard, la max tier, cu tot cu aia 10% tot nu vei putea sa te autofinantezi si, mai nou, nu o sa mai poti sa te autofinantezi nici la tierurile ceva mai mici asa ca o sa trimita tot mai multi playeri fie sa cumpere tancuri premium (la care s-a scris ca NU se modifica) fie cont premium.

Gold, I see more gold MWHAHAHAHHA, pana la urma nu ma surprinde, tipic WG.

Apropo, cei care tot bagati pe test server, ati incercat acele crew skills, care pare a fi cel mai...bun? Am vazut genul off road master samd, poate o fi bun pentru light+mediums. De ex Last Ditch Attempt ar fi interesant pentru scouts, te bagi si si daca mori, daca nu a murit operatorul radio, continui sa transmiti locatia inamicilor pentru inca cateva secunde, suficient as putea spune pentru arty sa dea lovitura de gratie.

Alt exemplu ar fi

Expert - Perk

When aiming at a vehicle, a list of all its damage will be shown.

Nu vad rostul la asa ceva, sau nu inteleg ce dracu ar vrea sa fie acest skill. Ar trebui sa arate cat damage as face? Stiu eu, folositor la dota cand ai un cooldown de 1-2 minute la ultimata, la wot nu ma prind cine ar folosi asa ceva...

Quote Originally Posted by nosferat View Post

Expert - Perk

When aiming at a vehicle, a list of all its damage will be shown.

Nu vad rostul la asa ceva, sau nu inteleg ce dracu ar vrea sa fie acest skill. Ar trebui sa arate cat damage as face? Stiu eu, folositor la dota cand ai un cooldown de 1-2 minute la ultimata, la wot nu ma prind cine ar folosi asa ceva...
    Cand pui tinta pe un tanc iti arata ce module are distruse. Ex: te bati cu cineva face-to-face si ii tragi in tun, daca il distrugi (il pui pe rosu) o sa iti arate si tie ca ai distrus tunul. Cel mai fain pe test server pt mine a fost cand am pus perkul asta si i-am dat foc la un T34. Prima data vedeam ca are doar senila pe galben apoi au inceput sa se aprinda pe rand ammo rack, radioul... parca era ca o instalie.

Este folositor perkul asta, spre exemplu te bati cu unu si vezi ca are ammo rackul picat, sau te duci la un maus cu motorul stricat si ii dai cerculete and so on...

Primul skill care merita pus pe comandat este Mentor - da bonus xp la tot echipajul, cu cat este mai mare skillul cu atat mai mult exp. Bonusul asta nu il primeste si comandantul.

Registered User
    Quote Originally Posted by Anubis22 View Post
    Primul skill care merita pus pe comandat este Mentor - da bonus xp la tot echipajul, cu cat este mai mare skillul cu atat mai mult exp. Bonusul asta nu il primeste si comandantul.
    Bun, dar cand le vei avea pe toate full la ce te mai ajuta? Ce faci atunci, il schimbi?

Banned
    Quote Originally Posted by iulian600 View Post
    Bun, dar cand le vei avea pe toate full la ce te mai ajuta? Ce faci atunci, il schimbi?
    dai reset la comandant doar

Registered User mascotzel's Avatar
    Quote Originally Posted by WarpS View Post
    Nu prea intra T34 premium cap de lista in test server. Am intrat din greseala in apa cu amx 12t si nu am vazut nimic sa apara (gen Oxigen bar), dar nu am stat mult. Se misca bine overall T34, doar rof a fost scazut daca nu ma insel (nu-mi dau seama ca nu-mi mergeau modurile ieri, azi nu am intrat ca nu a fost loc)
    nu e cap de lista ca e sunt foarte multe tancuri mari probabil

eu am uitat de fizica , n-am observat asa la intamplare sa fie in joc ( o sa ma azvarl de pe-o stanca de proba)
    pensionar...ciocu' mic / RDS: 0765485461
    Fabrica de discounturi - cum sa dai teapa cu reclama TV

Registered User
    Mai, dupa cum vad ca se plang unii si altii, eu sunt foarte incantat de 120mm ala. Dar costa al naibii:

Victory!
    Battle: Steppes Sunday, March 11, 2012 3:14:52 AM
    Vehicle: T34
    Experience received: 1,386
    Credits received: 47,501
    Battle Achievements: Steel Wall, Top Gun, Boelter's Medal

Profit 10000.

Registered User
    Nu se plange nimeni de 120. Si ai facut profit doar 10k pentru ca probabil ai murit. Reparatiile costa 17k la T34 si e si normal.

1.