brat WoT - Discutii generale - Page 630
Thread Introduction
Page 630 of 1426 FirstFirst ... 1305305806206276286296306316326336406807301130 ... LastLast
Results 12,581 to 12,600 of 28502

Thread: WoT - Discutii generale

Registered User doru2010's Avatar
    Uite 2 speciale zilele astea pe serverul american US:

Tankers!
    We have often stated that Tier IX vehicles will be never dicounted. But there is always place for surprises and all rules have exclusions. The time has come for an exceptional special!
    Starting at 4.30 AM PDT (11.30 UTC) July 28th and lasting until 4.30 AM PDT (11.30 UTC) August 1st enjoy the following discounts! Curious what time this is in your region? Use this handy Time Zone Converter to help you out.
    Following Tier 9 Tank Destroyers will cost as current Tier 8 TD's during the special:

• Tier IX Object 704 (cost during special - 2 520 000)
    • Tier IX Jagdtiger (cost during special - 2 570 000)
    • Tier IX T30 (cost during special - 2 650 000)
    • Tier IX Т95 (cost during special - 2 580 000)
    • Tier IX AMX 50 Foch (cost during special - 2 570 000)

And this is not all! Following Medium Tanks also get their place in the discount!

• СТ IX Т-54 (cost during special - 2 085 000)
    • СТ IX Е-50 (cost during special - 1 991 000)
    • СТ IX M46 Patton (cost during special - 2 003 000)
    • СТ VIII Lorraine 40t (cost during special - 1 345 000)

Tankers!
    Operation Cobra started on July 25, 1944 and pushed holes in the German Defensive line that had formed after the landings on D-Day. The success of Operation Cobra and other supporting actions caused the complete collapse of the German organization in northwestern France. To honor the victories won there, we're offering up some discounts and bonuses for you over the weekend, enjoy!
    Starting at 04:30 PDT (11:30 UTC) on July 27, 2012 and lasting until 04:00 PDT on July 30, 2012 (11:00 UTC) the following bonuses will be active. Curious what time this is in your region? Use this handy Time Zone Converter to help you out.
    50% discount on the following tanks:

• M7 Priest
    • M4A3E2
    • M4 Sherman
    • M5 Stuart
    • M10 Wolverine
    • PzKpfw IV
    • PzKpfw V Panther
    • PzKpfw VI Tiger
    • Stug III
    • Grille

Credit income bonus: 2x

• Grille
    • M7 Priest

Crew experience rate increase: 2x

50% discount on a garage slot

Premium Account Discount:

• 3 days for 250 gold
    • 7 days for 650 gold

Please keep in mind that selling the above listed tanks during the sale will only yield a 50% return of the sale price.

Deci pe serverul EU e bataie de joc !!!

Registered User
    DHB14 - 300 - Thread
    De ce excluzi kv5?

Registered User mascotzel's Avatar
    eu?
    am incercat sa-l testez pe testserver, nu mai e disponibil

Registered User furceag's Avatar
    Quote Originally Posted by burebista View Post
    Bai misticu' e tata lu' KV-5. Face bani pe banda rulanta cu el.
    Quote Originally Posted by [FriendlyAlien] View Post
    Ca jucator de weekend ce sunt, ma mananca sa imi iau si un premium pentru bani. Ma gandeam la Lowe sau T34. Care ar fi mai banos? Sau sunt ok si cele de tier mai mic (gen Churchill)? Exclus KV5.

Edit: o sa aleg T34.
    Uite la Lowe:

Victorie!
    Lupta: Abbey Thursday, July 26, 2012 5:04:36 PM
    Vehicul: Löwe
    Experienta primita: 3,434 (x2 pentru prima victorie a fiecarei zile)
    Credite primite: 104,692
    Realizari în lupta: Tintas, Tragator de elita

zi si tu ca e cu premium

Registered User rockets's Avatar
    Tier IX Object 704 (cost during special - 2 520 000)
    Tier IX Jagdtiger (cost during special - 2 570 000)
    Tier IX T30 (cost during special - 2 650 000)
    Tier IX Т95 (cost during special - 2 580 000)
    Tier IX AMX 50 Foch (cost during special - 2 570 000)
    Oh, asa ceva nu am vazut nici pe US server pana acum. Probabil au cam inceput sa ramana fara jucatori caci multi au plecat spre alte jocuri online. Astept si oferta de tipul asta pe EU server dar pt T110 E3. Sunt rabdator.

Slugger wr 54% si creste. Mai e ceva de zis?! Parca a luat-o razna. Medalii peste medalii de nici jt-ul in zilele lui bune nu mi le aducea. I-am ghicit cat de cat unghiul la care mai da bounce, extrem de ciudat, 34 grade este enorm dar da rezultate.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails shot_189.jpg  
    Last edited by rockets; 27-07-2012 at 18:22. Reason: more info
    WOT © -> JagdTiger: the ability to absorb shots and lose HP in this TD is unbeatable. | T95: so slow that a turtle can beat it in a race. | Eficenta nu conteaza, dar prefer o echipa de violeti. Pt restul rosiilor s-a inventat salata.

Registered User
    E si pe EU: Tier IX Dispatch | News | World of Tanks

Reducerile sunt consistente. Nu e de vrajeala.

SVT
    SVT is offline
    Registered User SVT's Avatar
    ce module sa pun pe T-28... pt E S L? deocamdata am doar rammer si camo pe el
    ma intereseaza sa iau mai putin damage cand trage un alt T-28 in mine cu HE, imi ia cam 300hp damage...
    enhanced candle suspension ajuta cu ceva la agilitatea tancului?

Registered User
    Bine ca am cumparat Lorraine acu 3 zile,daca stiam mai bine asteptam, plm am pierdut la credits gramada pe faza asta.

Registered User furceag's Avatar
    Quote Originally Posted by mascotzel View Post
    zi si tu ca e cu premium
    Da, asa este... nu cred ca fără premium se poate face atât.

Registered User WarpS's Avatar
    Trebuie sa am T-54 in garaj sau ajunge sa fie cercetat? Si ce se intampla cu el, devine tier 10 sau...?

Banned
    Quote Originally Posted by WarpS View Post
    Trebuie sa am T-54 in garaj sau ajunge sa fie cercetat? Si ce se intampla cu el, devine tier 10 sau...?
    cu el nu se intampla nimic, ramane tier 9, dar apare un tier 10 si daca ai de gand sa grinduiesti, e preferabil sa-l iei acum la pret de tier 8 ^^

Registered User WarpS's Avatar
    Pff...Am vazut ca e cu 900k mai ieftin...dar trebuiesc grinduite cele 2 bulioane de la 300k . Poate reusesc sa-l cumpar, fara module ce-i drept...

Registered User
    Ahahahhahahahahhahahahahhahahhaha!!!
    Mi-am luat in sfarsit BL10 pentru ISU si asa ma face sa rad de fiecare data, ba marturisesc ca uneori ma gadila in locuri analfabete. BL9S a fost ok, nu imi pare rau ca l-am incercat, 65k exp cu el nu au fost un chin, cum ar fi fost cu derpul. Dar BL10...
    Lasa ca am rupt un IS8 din doua boabe, ca dau onehsot la orice tier 5 sau arty, dar ce e formidabil e respectul pe care il inspira. NIMENI nu vrea sa ii stea in fata, nici nu are nevoie de armura, ca toti fug. Iar pen de 286 e ridicol, cred ca e cel mai mare din joc (cu AP). Precizia e buna, as zice (clar nu e mai rau ca 128 de pe Ferdi), dar aim time cam doare.
    Eu am pus pe el vents rammer si bino, credeti ca merita GLD? (am echipaj cu camo aproape 100%)
    Si spuneti pentru echipaj ce skill-uri aveti, ca o sa-i dau un reset in curand.

Registered User Wembley's Avatar
    Sa-mi bag picioru.... mi-am luat ca disperatu Lorraine 40t cu 2 milioane crezand ca o sa se scumpeasca dupa update. Acum costa 1 345 000 Si pentru mine chiar sunt multi bani, joc doar pe standard si fara niciun tank premium...
    Last edited by Wembley; 28-07-2012 at 00:28.

Registered User
    Quote Originally Posted by Wembley View Post
    Sa-mi bag picioru.... mi-am luat ca disperatu Lorraine 40t cu 2 milioane crezand ca o sa se scumpeasca dupa update. Acum costa 1 345 000 Si pentru mine chiar sunt multi bani, joc doar pe standard si fara niciun tank premium...
    Asa am patit si eu,acu 3 zile am luat, si sunt si dezamagit . 1 la mana lorraine nu e nici pe departe asa de bun precum ma asteptam sa fie, reload de 55 sec? las-o in plm de treaba, cu amx 50/100 am avut max 48 sec, in rest la toate amx nu treci de 40 sec reload time.

Pe langa aia are un aim time cat incape, cu amx 13/90 trebuie sa astepti un pic pana se incarca din nou cercul, aici astepti chiar si 3-4 secunde, e degeaba cand un T54 are 6-7 sec reload, degeaba ai tu "revolver" cand esti doar cu max 2 secunde mai rapid decat un medium.

Da e drept, abia acum am montat primul engine, in rest am totul pus,tunul era deja de pe amx-ul mare asa ca aia nu mai trebuie cercetat, iar crew este doar la 85%, totusi nu ma asteptam la performante asa de slabe. Mi se pare chiar hilar pentru lvl 8, cu un T44 iti manc acel lorraine, de amx 13/90 sa nici nu discutam, ala da lectii la orice ora, amx 50/100 la fel.

Nu inteleg ce vrea sa fie exact lorraine? Nu te poti baga cu el ca si cu amx, nici de la distanta nu e prea bun, tunul nu e asa de precis si ai si acel aim time tampit, armura nu ai, deci ce faci? Stai la camp dupa stanci?

nu mai faceti cumparaturi fara sa va uitati pe calendar sau macar sa asteptati weekened-ul...

Quote Originally Posted by nosferat View Post
    Asa am patit si eu,acu 3 zile am luat, si sunt si dezamagit . 1 la mana lorraine nu e nici pe departe asa de bun precum ma asteptam sa fie, reload de 55 sec? las-o in plm de treaba, cu amx 50/100 am avut max 48 sec, in rest la toate amx nu treci de 40 sec reload time.

Pe langa aia are un aim time cat incape, cu amx 13/90 trebuie sa astepti un pic pana se incarca din nou cercul, aici astepti chiar si 3-4 secunde, e degeaba cand un T54 are 6-7 sec reload, degeaba ai tu "revolver" cand esti doar cu max 2 secunde mai rapid decat un medium.

Da e drept, abia acum am montat primul engine, in rest am totul pus,tunul era deja de pe amx-ul mare asa ca aia nu mai trebuie cercetat, iar crew este doar la 85%, totusi nu ma asteptam la performante asa de slabe. Mi se pare chiar hilar pentru lvl 8, cu un T44 iti manc acel lorraine, de amx 13/90 sa nici nu discutam, ala da lectii la orice ora, amx 50/100 la fel.

Nu inteleg ce vrea sa fie exact lorraine? Nu te poti baga cu el ca si cu amx, nici de la distanta nu e prea bun, tunul nu e asa de precis si ai si acel aim time tampit, armura nu ai, deci ce faci? Stai la camp dupa stanci?
    Exact acelasi lucru am experimentat si eu. Poate am avut asteptari prea mari de la el... ca jucator de AMX 75 si 90, credeam ca o sa rupa norma. Nu-l mai scot decat pentru daily double si-mi pun sperantele in ultimul tun. Momentan mi se pare praf ca tier 8... la tier 9 o sa fie dezastru, cel putin pentru mine. Se pare ca Lorraine 40t este un tanc oportunist 100%, astepti sa se ia lumea la tranta dupa care dai si tu perversa ... Cu amx mai fac un scout... sau daca prind un heavy singur care are sanse mari sa fie macelarit sau vanez artileria... 75-ul este chiar si un sniper bun - drepd dovada stau cele 32 de medalii castigate cu el, doar de sniper ma refer.

medalia de sniper nu inseamna ca tancul e sniper bun
    inseamna doar ca nimereste ce loveste ( asta indiferent de distanta), daca le dai toate bine din 5m inamic tot medalie de sniper iei

Da, dar am lovit mai bine decat restul echipei... am si Boelter's Medal cu AMX 13 75. Lorraine 40t nici nu viseaza sa la asa ceva.

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post