Page 1 of 28 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 550

Thread: Moduri

1. Back To Top | #1
    Registered User Anubis22's Avatar

Moduri

Asta o sa fie topic pentru moduri. Sa fie simplu de genul:

Nume mode - mica descriere - link

Ex:

Braniak - iti face minimapurile HD - www.giwfgi43wfwf.org
    Last edited by Anubis22; 14-11-2012 at 00:25.

2. Back To Top | #2
    un pack cu toate modurile il astept si eu

3. Back To Top | #3
    Manic Miner burebista's Avatar
    Modurile folosite de mine.

XVM. Pe linga mult-hulita eficienta mie imi este mult mai util la customizarea interfetei jocului.
    zuamgua tank icons. Niste iconite mai simpatice decit alea stock.
    Disable bloom. Dap, scoate uritenia aia de bloom introdusa cu 0.8.0
    Jimb0's Crosshair. Crosshair mult mai OK decit cel stock. Sunt nspe versiuni de crosshair-uri dar eu m-am oprit la asta.
    Sniper clean. Fara chenarul ala negru in sniper mode.
    Damage panel. Un hitlog cu damage-ul primit.
    Ingame clock and compass. Ceasul e de pamplezir dar compasul e util pentru TD/arty sa vezi unghiul de traverse la tun sau chiar la tancurile normale sa apreciezi exact unghiul la care sa inclini hull-ul.
    No fog. Alta "imbunatatire" adusa de 0.8.0 a fost ceata care se intindea pe harta in departare. Nu mai e cu modul asta.
    Minimap HD. Incercati-l si o sa vedeti despre ce-i vorba. E alt minimap.
    Duke. Daca jucati WoT fara vocea lui Duke pierdeti jumatate din savoarea jocului.
    Ceas in hangar. Alegeti unul care va place.
    Mesaje colorate after battle. Cosmetic, in loc de alea albe acu' o sa fie colorate.
    Vertical research tree. Alta abominatie introdusa cu 0.8.0. Modul asta va readuce tech-tree-ul familiar pe verticala.
    Sauron Sixth Sense. In loc de becul ala anemic cind esti detectat acu' o sa-ti apara ochiul lui Sauron si plus de asta si o voce de avertizare. N-ai cum sa-l mai ignori acu' trust me.

In atasament aveti si fisierul meu de configurare pentru ultimul XVM beta cu hitlog si damage colorat in functie de sursa. La colegii de pluton e violet iar al vostru e galbui, restul e clasic rosu la inamic si verde la colegii de echipa. Am mai vazut albastru la team damage si un gri pentru aia care cad de pe stinci sau fac ramming.
    Attached Files Attached Files
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

4. Back To Top | #4
    In primul rand multumesc. in al doilea rand o intrebare: pot sa pun si primul xvm si cel din attached?

5. Back To Top | #5
    Silent battle timer -> in caz ca va enerveaza acel timer de 30 sec inainte sa inceapa batalia

6. Back To Top | #6
    Registered User rockets's Avatar
    Pe langa ce a mentionat @bure mai sunt cateva mod-uri folositoare:

Custom Serverside Crosshairs, nu pot juca fara acest mod.
    Train Wagon Collision Model Visibility Mod, pentru doua harti in care aveti de a face cu vagoane. Usureaza foarte mult luptele printre ele.
    Lens correction and Flare reduction, ma enerveaza orice distorsiune iar mod-ul asta mi-a salvat ochii.
    Annoying Features Remover, cand eram in clan ma enervau teribil stickerele de pe tancuri. Acum ma ajuta sa scap si de cele puse recent care transforma jocul mai mult in Pimp My Ride.
    WoT Replays Manager v.0.0.8, un manager pentru aceia care vor sa caute mai usor in istoric sau vor sa faca diverse calcule/statistici.
    ©Eficenta nu conteaza, dar prefer o echipa de violeti. Pentru restul rosiilor s-a inventat salata.

7. Back To Top | #7
    In mare parte modurile care ar fi de recomandat tuturor, au fost deja mentionate de catre bure si rockets, in mare alea le folosesc si eu si presupun ca majoritatea celora care mai instaleaza moduri cam tot alea le folosesc.

Pe langa aia, cei care sunt satui de sunetele "seci" din wot, eu astea le folosesc...

GnomeFather's Engine Pack - World of Tanks Mods & Addons - World of Tanks official forum

GnomeFather's historical gun sounds mod - World of Tanks Mods & Addons - World of Tanks official forum

Inainte erau probleme cu modurile de sunete, mai nou acel workaround este inclus si in historical gun sound mod. Pentru cei care nu stiau, nu mai este suficient copierea intregului folder audio din res in res mods si acolo inlocuite fisierele, mai trebuie inlocuit si folderul scripts din res/scripts, altfel se va auzi doar un bazait urat, sunetele nu vor functiona.

Aa, si pentru cei care s-au plictisit de Duke, mai este si Arnold Schwarzenneger meets World of Tanks - General Creativity - World of Tanks official forum

8. Back To Top | #8
    DaBomb in atas am pus fisierul de configurare care trebuie pus in plus fata de mod in \res_mods\0.8.1\gui\flash\

nosferat eu sunt multumit de sunetele de la motoare incepind cu 0.8.0. Imi place si sunetul motorului si scirtitul senilelor cind trec peste obstacole.
    Am incercat si realistic gun sounds dar pentru urechile mele sunau ca dracu'.

rachetica io am incercat de vreo 3 ori server crosshair dar nu m-am putut impaca cu miscarea aia sacadata. Vad ca ma descurc onorabil si cu client crosshair.
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

9. Back To Top | #9
    @bure, se misca bine cel putin la mine, nu sacadeaza. Impreuna cu Jimb0 sunt tot ce iti poti dori.
    ©Eficenta nu conteaza, dar prefer o echipa de violeti. Pentru restul rosiilor s-a inventat salata.

10. Back To Top | #10
    Quote Originally Posted by burebista View Post
    DaBomb in atas am pus fisierul de configurare care trebuie pus in plus fata de mod in \res_mods\0.8.1\gui\flash\

nosferat eu sunt multumit de sunetele de la motoare incepind cu 0.8.0. Imi place si sunetul motorului si scirtitul senilelor cind trec peste obstacole.
    Am incercat si realistic gun sounds dar pentru urechile mele sunau ca dracu'.

rachetica io am incercat de vreo 3 ori server crosshair dar nu m-am putut impaca cu miscarea aia sacadata. Vad ca ma descurc onorabil si cu client crosshair.

Pentru mine si astea imbunatatite de la WG sunt plictisitoare dupa o vreme, nu spun,au facut pasi mari fata de sunetele alea de tractor de dinainte, dar tot nu e suficient pentru mine. Cat despre historical gun sounds, nu e cel mai bun mod de sunete,dar pentru mine suna mai bine decat cele obisnuite din wot. Modul meu preferat de sunete a fost WoT War Atmosphere de la Jafdet, dar modul nu a mai fost updatat de luni bune. Mai aveam si un epic battle music pe undeva, nu mai stiu parca pe forumul wot american am vazut... cu muzica in genul Two Steps From Hell - To Glory - YouTube

11. Back To Top | #11
    Registered User
    Pentru cei mai "proaspeti" (si nu numai)

Camera Zoom Mod - User Interface - World of Tanks WoT Mods - Curse - super zoom-out
    Alphawave Recordings WoT - texturi comprimate la 25% , pentru calculatoare mai slabe
    Шкурки с зонами пробития "Красная звезда" | World of Tanks - Мир Танков - WoT - skin-uri colorate cu vulnerabilitatile tancurilor

si sa nu reaprindem flacara violeta despre cat e de corect sa folosesti asa ceva . Cine vrea le foloseste, cine nu e de acord cu ele, nu e obligat.

Mai era un mod cu niste texturi normale mult mai reusite, dar acum nu il mai gasesc. Poate ne ajuta careva coleg.

12. Back To Top | #12
    Quote Originally Posted by ghe_rares View Post
    Mai era un mod cu niste texturi normale mult mai reusite, dar acum nu il mai gasesc. Poate ne ajuta careva coleg.
    Tot drax dar momentan nu e updatat pentru 0.8.1.
    Sincer mie nu mi-a placut, prefer jocul cu Improved graphics plus SweetFX.

13. Back To Top | #13
    Uitasem de _DraX_, eu le folosesc fara probleme in 8.1 si schimbarea grafica este de 100%. Am incercat si Improved graphics plus SweetFX, dar pentru ochii mei nu mergeau cum trebuie.

14. Back To Top | #14
    Eu folosesc din comoditate pt. instalarea pachetelor acestea Wot Mod Installer.La xvm ceva ceva s-a instalat vad ceasul, s-a schimbat modul in care ii vad pe ceilalti, vad jos in stanga damage-ul facut.Ce nu vad este chestia aia cu eficienta si nu stiu ce sa-i fac.Merci si nu va pierdeti rabdarea cu mine

15. Back To Top | #15
    Quote Originally Posted by DaBomb View Post
    Ce nu vad este chestia aia cu eficienta si nu stiu ce sa-i fac.
    Ca sa vezi chestia cu eficienta trebuie sa pui si pachetul xvm-stat de pe pagina de download XVM si sa lansezi WoT-ul prin intermediul acestuia.

16. Back To Top | #16
    Registered User puiutu's Avatar
    Quote Originally Posted by rockets View Post
    @bure, se misca bine cel putin la mine, nu sacadeaza. Impreuna cu Jimb0 sunt tot ce iti poti dori.
    Si la mine merge perfect, fara sacadari.
    Doar ca folosesc Jimbo 1.17, deoarece Serverside Crosshair nu merge impreuna cu Jimbo 1.18, la mine cel putin.
    Codul de voucher OD1MA5N9 in comenzile la PC Garage aduce discount 1% !!!
    Vand Casti Gaming Logitech G633 Artemis Spectrum RGB 7.1
    Vand Ventilatoare, cabluri, adaptoare

17. Back To Top | #17
    Registered User DasModell's Avatar
    exista o varianta de "Damage panel. Un hitlog cu damage-ul primit." dar la care sa apara si tancul care a facut damage-ul?
    Originally said by Murphy the Bear
    Girls and Frogs reserve the right to change their minds – often.
    RIP Marco Simoncelli
    PC Garage Discount 1% SIDY4276

18. Back To Top | #18
    Nope.

---------- Post added at 14:38 ---------- Previous post was at 12:55 ----------

Quote Originally Posted by rockets View Post
    @bure, se misca bine cel putin la mine, nu sacadeaza.
    Quote Originally Posted by puiutu View Post
    Si la mine merge perfect, fara sacadari.
    Bine bre, o sa incerc pentru a patra oara deseara.

19. Back To Top | #19
    Mod sa se vada obuzele mai este? Inainte mergea cu wot tweaker doar sa scot unele chestii,acum ba vad obuzele ba nu le vad. De ex la is4 vad in directia in care se duc dar la kv1 nu vad, am inteles ca au modificat una alta cu noile patchuri, dar nu mai inteleg ce trebuie facut sa vad din nou unde merge obuzul. Putin ma intereseaza efectele alea si fumul care iasa dupa tragere, mai mult ma intereseaza obuzul in sine, sa stiu cat ar trebui sa ajustez incat urmatorul obuz sa ajunga la tinta.

LE: iulian e scos extra effects in sniper mode, grass in sniper mode+ cu wot tweaker am mai scos "smoke and flames when firing"
    Last edited by nosferat; 14-11-2012 at 17:53.

20. Back To Top | #20
    Registered User
    Verifica sa ai bifat remove effects in sniper view.

1.  
Page 1 of 28 123411 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks