Page 2 of 28 FirstFirst 1234512 ... LastLast
Results 21 to 40 of 550

Thread: Moduri

1. Back To Top | #21
    Manic Miner burebista's Avatar
    Am incercat. Nu merge cu JSGME, se blocheaza la loading battle. Plus de asta am inteles ca nu se vede server crosshair in arty God mode asa ca asta e.
    Cred ca e ceva cu niste fisiere care ar trebui originale cum e cu folderul Audio la Duke dar sincer nu-mi bat capul. Daca am jucat 31k meciuri fara astea cred ca n-o sa le simt lipsa.
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

2. Back To Top | #22
    Registered User puiutu's Avatar
    Exact asta e problema cu Jimbo 1.18, am uitat sa precizez, problema o aveam si eu - nu ai server crosshair in arty God mode.
    Am stat 3 ore pana m-am prins de unde e - foloseste Jimbo 1.17 si merge sigur.
    Codul de voucher OD1MA5N9 in comenzile la PC Garage aduce discount 1% !!!
    Vand Casti Gaming Logitech G633 Artemis Spectrum RGB 7.1
    Vand Ventilatoare, cabluri, adaptoare

3. Back To Top | #23
    As folosi dar nici macar nu trec de loading screen la battle.
    Da-o dreq ca nu mor fara ea.
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

4. Back To Top | #24
    Registered User rockets's Avatar
    Iti scade eficenta cu 0.031 totusi. Vorbind serios chiar ajuta.
    ©Eficenta nu conteaza, dar prefer o echipa de violeti. Pentru restul rosiilor s-a inventat salata.

5. Back To Top | #25
    Case closed man, n-am folosit pina acu' nici n-o sa folosesc mai departe.

LE: LOOOL! Bai de ce nu mi-a zis nimeni ca trebuie dat si Enable la Server side crosshair din Settings?
    Totul e OK acu' si parca intr-adevar miscarea nu mai este fragmentata. Ramine sa ma obisnuiesc cu 2 reticule acu'.

LE2: Mda, nu e de mine. E straniu cu asta. Back to good ol' client crosshair.
    Last edited by burebista; 14-11-2012 at 20:16.

6. Back To Top | #26
    Registered User sebid2k3's Avatar
    De ce va tot chinuiti cu Server side crosshair? La ce dumnezeu ajuta sa te chinui cu 2 reticule? Probabil doar daca ai latenta mare, dar in rest nu gasesc personal alte beneficii.

Si un alt must have, Premium hangar without premium account - Garage - World of Tanks WoT Mods - Curse

7. Back To Top | #27
    Registered User puiutu's Avatar
    Cand joci mai ales cu arty sau TD , conteaza, diferenta poate ajunge si la peste o secunda.
    Eu am garajul lui Scarab, care merge si pe premium si pe standard:
    NEW HD TexturePack for Premium Hangar
    Codul de voucher OD1MA5N9 in comenzile la PC Garage aduce discount 1% !!!
    Vand Casti Gaming Logitech G633 Artemis Spectrum RGB 7.1
    Vand Ventilatoare, cabluri, adaptoare

8. Back To Top | #28
    foloseste Jimbo 1.17 si merge sigur
    Şi ăsta de unde îl iei? Apare doar ultima versiune.
    Înţelept este cel care în sine însuşi îşi găseşte adevărata plenitudine.

9. Back To Top | #29
    Quote Originally Posted by FieryLoki View Post
    Şi ăsta de unde îl iei? Apare doar ultima versiune.
    J1mB0's Crosshair Mod - Sights - World of Tanks WoT Mods - Curse

10. Back To Top | #30
    [0.8.1] J1mB0's Contour Icon Mod - General Creativity - World of Tanks official forum

iconite simple colorate. recomand v2. arata si tierul tancului.
    (under construction)

11. Back To Top | #31
    Quote Originally Posted by ghe_rares View Post
    Sa pui, te rog, in sectiunea de mod-uri , si asta cu "frunze mici" :P
    Acest tip de mod-uri care raresc sau duc la disparitia vegetatiei sunt pe lista neagra. Majoritatea care au mai ramas pe "net" nu sunt compatibile cu 8.1. Am arhivat mod-ul pe care il folosesc si aveti link-ul de descarcare aici.
    ©Eficenta nu conteaza, dar prefer o echipa de violeti. Pentru restul rosiilor s-a inventat salata.

12. Back To Top | #32

13. Back To Top | #33
    Quote Originally Posted by burebista View Post
    cred ca instalez si eu asta, sper sa nu intre in conflict cu alte chestii

Ciudat e ca de cand am dezinstalat XVM, am inceput sa joc mai lejer si de la 49% win ratio, cu cateva infrangeri mai mult decat victorii, acum sunt la 50% cu vreo 55 victorii in plus spre 51%. Al naibii stres )

14. Back To Top | #34
    Da bre, ar trebui sa existe un avertisment: XVM dauneaza grav sanatatii tale. Si a celor din jur.

15. Back To Top | #35
    A aparut un mod pentru garaj cu tema de Craciun. Superb realizat. Link aici.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Moduri-shot_614.jpg  

16. Back To Top | #36
    XVM a iesit ieri cu un update care are cietva macro-uri noi

Code:
    {{tdb}}, {{tdb:4}} - average damage for current tank - damage/battles
    {{tdv}}, {{tdv:3}} - average damage efficiency for tank - damage/(battles*maxHP)
    {{tfb}}, {{tfb:3}} - average frags for current tank - frags/battles
    {{tsb}}, {{tsb:3}} - average number of spotted enemies per battle for current tank
    {{c:tdb}}, {{c:tdv}}, {{c:tfb}}, {{c:tsb}} - dynamic colors for this macros
    tdb ala mi se pare interesant. Tre' sa-mi schimb conf-ul ca sa-l bag si p'ala. Eficienta + nr. batalii cu tancul respectiv + WR cu tancul ala + avg. damage cu tancu = o imagine destul de corecta despre jucator.

17. Back To Top | #37
    Quote Originally Posted by burebista View Post
    XVM a iesit ieri cu un update care are cietva macro-uri noi

Code:
    {{tdb}}, {{tdb:4}} - average damage for current tank - damage/battles
    {{tdv}}, {{tdv:3}} - average damage efficiency for tank - damage/(battles*maxHP)
    {{tfb}}, {{tfb:3}} - average frags for current tank - frags/battles
    {{tsb}}, {{tsb:3}} - average number of spotted enemies per battle for current tank
    {{c:tdb}}, {{c:tdv}}, {{c:tfb}}, {{c:tsb}} - dynamic colors for this macros
    tdb ala mi se pare interesant. Tre' sa-mi schimb conf-ul ca sa-l bag si p'ala. Eficienta + nr. batalii cu tancul respectiv + WR cu tancul ala + avg. damage cu tancu = o imagine destul de corecta despre jucator.

Dupa ce faci modificarile, poti face un upload la configul tau de xvm?

18. Back To Top | #38
    Sigur. Momentan ma gindesc cum sa-l introbag p'asta nou.
    Ma gindeam ca in loc de eficienta sa pun avg damage si sa bag in plus numele jucatorului colorat dupa eficienta (sau sa nu mai bag numele jucatorului si sa colorez numele tancului dupa eficienta?).
    Am incercat acu' la munca da' nu stiu ce-a iesit asa ca il pun aici si astept ceva feedback sub forma de rosii sau ceva.
    Eventual si o poza sa vad cum arata.
    BTW e posibil ca avg. damage sa nu apara deocamdata ca nu era ca variabila in ultima lor actualizare de baza de date asa ca trebuie asteptat noul update la baza lor de date de pe proxy.
    Attached Files Attached Files

19. Back To Top | #39
    La mine asa arata pe moment, acuma nu stiu dupa ce sa ma uit sincer Numele apare de 2 ori, si normal si cand apas alt...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Moduri-shot_013.jpg   Moduri-shot_014.jpg  

20. Back To Top | #40
    Aha, ceva-ceva misca.
    Tre' sa dau numele mai jos ca intra peste health bar. Nu's ce dreq s-a cocotat asa de sus.
    Pai exemplu bun e acel A-20 (sau KV-1S) din prima poza. Ai numele jucatorului colorat dupa eficienta lui totala, in stinga numarul ala cu alb e avg. damage cu tancul respectiv iar in dreapta e numarul de batalii cu tancul respectiv colorat dupa WR cu tancul respectiv.

Referitor la tasta Alt recunosc cinstit ca n-o folosesc deloc si n-am umblat niciodata la setari cind apesi Alt. Sincer deja am taste destule si prefer sa vad toate info de baza direct fara sa mai apas Alt.

Multam' frumos pentru ca esti Guinea pig al meu.

LE: Ia incearca-l p'asta daca ai chef. O iau de la zero pe Y sa vad cum arata.
    Attached Files Attached Files
    Last edited by burebista; 27-11-2012 at 11:49.

1.  
Page 2 of 28 FirstFirst 1234512 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks