Page 3 of 28 FirstFirst 12345613 ... LastLast
Results 41 to 60 of 550

Thread: Moduri

1. Back To Top | #41
    Ceva mai bine
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Moduri-shot_001.jpg   Moduri-shot_002.jpg   Moduri-shot_003.jpg  

2. Back To Top | #42
    Manic Miner burebista's Avatar
    Ultima incercare inainte de a ajunge acasa sa-l testez pe pielea mea.

Multumiri omu'.
    Attached Files Attached Files
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

3. Back To Top | #43
    Acum e mult mai bine, pana la urma mersi si din partea mea, eu si cu XVM nu ne intelegem prea bine De obicei folosesc configul altora, ba nu am rabdare, timp sau chef sa ma apuc sa manevrez si eu acolo prin config.

Apropo ca intrebare, nu inteleg am server reticle si la arty sau nu? La tancurile normale am 2 tinte, aia normala+server side cu rosu, la arty am doar 1? pana la urma care e dintre ele? Nu de alta dar as prefera sa am server reticle si la arty, chiar si acele cateva milisecunde conteaza foarte mult, poate fi diferenta intre full shot damage sau doar un "that was close"
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Moduri-shot_004.jpg   Moduri-shot_005.jpg   Moduri-shot_006.jpg  

4. Back To Top | #44
    Mda, arata OK acu'. Sa traiesti.

Server reticle pentru arty si ultimul Jimb0 nu se prea inteleg. A zis ceva puiutu de o versiune anterioara care merge dar server reticle nu e de mine asa ca nu stiu prea multe.
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

5. Back To Top | #45
    Registered User GothicQQ's Avatar
    {{c:tdb}}, {{c:tdv}}, {{c:tfb}}, {{c:tsb}} - dynamic colors for this macro

unde gasesc tabela de echivalente dintre culoare si valoare?
    Never Out Of Beer

6. Back To Top | #46
    Registered User
    Toate setarile se fac in // COLOR SETTINGS. Acolo definesti toate culorile. O parte din aceste macros au si valori implicite, nu trebuie definite decat daca vrei sa schimbi culoarea default. Ia configul lor full si cauta definitiile care te intereseaza. Ulterior poti sa le schimbi.

7. Back To Top | #47
    Corect, ce nu e by default trebuie definit de tine.
    Dar sincer pe mine nu ma intereseaza sa le colorez ca pentru un scout damage-ul este irelevant sau pentru o arty spotting e inutil, de exemplu. Asa ca daca scout-ul e rosu la damage nu ma ajuta la nimic.
    Ar fi fost oarecum interesant daca puteam programa ce sa-mi apara in cimpul ala unde am pus damage-ul. Adica in functie de tipul tancului sa am pentru heavy/medium/TD/ arty damage-ul iar pentru light/scouts spotting. Ceva de genul, dar sincer deja sunt prea multe date si nu merita aglomerat ecranul cu tspe numere.

8. Back To Top | #48
    Registered User GothicQQ's Avatar
    Quote Originally Posted by iulian600 View Post
    Toate setarile se fac in // COLOR SETTINGS. Acolo definesti toate culorile. O parte din aceste macros au si valori implicite, nu trebuie definite decat daca vrei sa schimbi culoarea default. Ia configul lor full si cauta definitiile care te intereseaza. Ulterior poti sa le schimbi.
    multumesc. nu m-am uitat niciodata atit de jos in fisier

---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 16:10 ----------

{{tdv}}, {{tdv:3}} - average damage efficiency for tank - damage/(battles*maxHP) toate arty sunt mov
    Never Out Of Beer

9. Back To Top | #49
    Am luat un xvm nou si are un folder clanicons.Unde ar trebui el pus?

10. Back To Top | #50

11. Back To Top | #51
    Quote Originally Posted by robE View Post
    Silent battle timer -> in caz ca va enerveaza acel timer de 30 sec inainte sa inceapa batalia
    Nu funcționează. Altul pentru aceeași problemă există?
    Înţelept este cel care în sine însuşi îşi găseşte adevărata plenitudine.

12. Back To Top | #52
    ai tinut cont de:

NOTE: Do NOT add this to res_mods but overwrite the files in res\audio\ with this mod (using mod-enabler or per hand backing up orignials ofc.). The res_mods seems buggy with audio mods as all you can hear then is the modded files while the rest is muted, if you do not include all audio files
    ?

Mie imi merge

13. Back To Top | #53
    Evident că am ținut cont. Nu-i nimic, înseamnă că trebuie să-mi fac singur un astfel de mod.
    Înţelept este cel care în sine însuşi îşi găseşte adevărata plenitudine.

14. Back To Top | #54

15. Back To Top | #55
    Quote Originally Posted by adriancyborg View Post
    Il dau jos si unde il pun ? Daca nu cer prea mult , ca nu prea ma pricep
    Doar trebuie dezarhivat si copiat totul in res_mods asa cum e...

On different note, un hangar dupa EVE Ангар для World of Tanks базовый и премиум | World of Tanks - Мир Танков - WoT

16. Back To Top | #56

17. Back To Top | #57
    Registered User rockets's Avatar
    XVM-ul meu ajunsese brad de craciun. Nu mai distingeam cifrele din cauza curcubeului de culori si nici nu mai stiam ce inseamna fiecare in parte. Mi-am facut putin timp si mi-am reconfigurat xvmconfig-ul. Am pastrat deasupra doua cercuri (primul este eficenta per toatal si al doilea este eficenta cu tancul din joc) iar sub am pus in alb pentru a fi lizibil: dmg-ul mediu, frags mediu si numarul de jocuri cu tancul respectiv. Alta viata, acum pot sa imi dau seama din prima secunda cu ce am de a face.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Moduri-shot_025.jpg  
    ©Eficenta nu conteaza, dar prefer o echipa de violeti. Pentru restul rosiilor s-a inventat salata.

18. Back To Top | #58
    Mda, prea multe info in ultimele XVM-uri. Io nu mai am mult si cred ca o sa pastrez numai partea de customizare si nu mai rulez proxy-ul.

19. Back To Top | #59
    locastan tocma' a lansat Enhanced HD Minimap.
    Laser beam si icoane diferite pentru toate masinariile din joc in functie de tier.
    Poate asa n-o sa mai dau cu presupusul la ce tanc e ala care a aparut pe harta.

20. Back To Top | #60
    Registered User rockets's Avatar
    M-a prins nepregatit inspiratia si am intrat mai puternic in xmv. Am pastrat in partea superioara o steluta care sa simbolizeze eficenta, imi sare mai repede in ochi. In partea inferioara am pus dmg mediu cu tancul repectiv, iconul cu eff tancului respectiv si nr de partide. Turela am schimbat-o in reprezentare grafica iar textului de dmg i-am adaugat si porcentajul (este musai pt mine caci folosind td-uri pot sa interpretez si sa imi dau seama mai usor de cate lovituri am nevoie sa termin o tinta). Alta viata.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Moduri-shot_053.jpg   Moduri-shot_054.jpg   Moduri-shot_058.jpg  
    ©Eficenta nu conteaza, dar prefer o echipa de violeti. Pentru restul rosiilor s-a inventat salata.

1.  
Page 3 of 28 FirstFirst 12345613 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks