Page 4 of 28 FirstFirst 123456714 ... LastLast
Results 61 to 80 of 550

Thread: Moduri

1. Back To Top | #61
    Manic Miner burebista's Avatar
    Pai pune si conf-ul atunci. Banuiesc ca trebe' instalate XVM fonts alea a lu' daemon nu?
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

2. Back To Top | #62
    Registered User rockets's Avatar
    Am modificat amplasarea informatiri privind tancul si am activat mesajul in procente doar pentru inamici. @bure, nu stiu fisierul lui daemon, eu am folosit unul de pe deviantart care mi s-a parut ca se potriveste. In loc de tanc sau de steluta poti pune biciclete, pasarele, in functie de placerile fiecaruia.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Moduri-shot_065.jpg  
    ©Eficenta nu conteaza, dar prefer o echipa de violeti. Pentru restul rosiilor s-a inventat salata.

3. Back To Top | #63
    Imi place noul layout asa ca-mi trebuie steluta, iconita de tanc si conf-ul. Presto.
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

4. Back To Top | #64
    O sa le pun probabil pe seara, mai vreau sa fac niste modificari.
    ©Eficenta nu conteaza, dar prefer o echipa de violeti. Pentru restul rosiilor s-a inventat salata.

5. Back To Top | #65
    Oki-doki.
    Cu toate ca vreau sa ma las de eficienta&sh!t si sa ramin numa' cu customizarea interfetei o sa incerc si varianta ta ca pare mai aerisita.

6. Back To Top | #66
    Acum sunt prea multe culori pentru eficenta. O sa las doar 4 culori: rosu (monkey); galben (jucator ok), verde (jucator bun) si violet (gold ammo noob). Ametesc de la curcubeul de culori, cu cat o tin mai putin complicat cu atat ma descurc mai bine. Nu e nevoie de violet si ar merge execelent doar cu 3 culori dar am mandria mea si trebuie sa imi fac de cap. O sa pun si un cerc langa nr de partide -> rosu (sub 100, galben 101-500; verde >501) ca sa nu mai stau sa ma chiorasc sa vad cate partide are x-ulescu cu tancul respectiv. Pt mine mai pun si un procentaj langa bara de hp (cu var. coloristice - rosu <20%, galben <50%) caci ma intereseaza sa fac calcule in % plus de asta o sa incerc sa inserez dmg-ul facut de mine pe fiecare tanc tot pt a ma ajuta la calcule. Nu am timp sa urmaresc hit log si sa si calculez cum ma misc in fata tancului advers. Daca mai sunt idei astept.

La dmg per partida nu merita joaca cu culori caci nu le pot integra corect, un medium face un anumit dmg, o arty altul si nu se pupa verdele (exemplu) la fiecare.

PS. @bure, asa cum este acum sa stii ca este ne N ori mai usor de citit decat ce era inainte. Din SS nu iti dai seama dar in timpul partidei o singura privire ajunge ca sa stii cu cine ai de a face.

7. Back To Top | #67
    Registered User slicker's Avatar
    De ce joci cu grafica asa de stearsa Racheta? Parca ti-ai schimbat placa video nu? Damn cand ma gandesc la preturile de la voi, mor de draci!

8. Back To Top | #68
    Nu, mi-am schimbat monitorul si intr-adevar pe laptop vad SS lipsit de vivid dar pe desktop este perfect. Probabil setarile monitorului sunt de vina. Monitorul este luat din Romania unde sunt momentan si se vede, am un backlight albastrui pe negru de imi vine sa dau cu el de pereti. Garantia este si nu este, vorba multa si atat. Nu au astia nici o treaba cu vorba "clientul nostru stapanul nostru". Si da, preturile din tara chiar nu le inteleg, tot ce este electronic este imposibil de scump. Are lumea bani ce vrei.

9. Back To Top | #69
    Pe cand apare 0.8.2 va fi careva amabil sa faca un fel de compilatie de moduri? Nu neaparat sa le impacheteze in un self installer, ci doar sa faca copy/paste la modurile care merg.Stim cu totii,dupa fiecare patch, vine harababura,haosul de a sorta ce moduri merg,ce nu mai merg,ce da eroare,ce ruleaza fin si tot asa.

10. Back To Top | #70
    Daca tot ma plictisesc la munca si rachetica n-a mai pus config-ul lui m-am apucat io de sapat prin conf.
    Cine vrea sa fie porcusor de Guinea si sa faca o poza dupa ce instaleaza ultimul XVM Beta si fonturile (ambele sunt in arhiva din atas) ii ramin profund recunoscator.

Ca schimbari ar fi o steluta colorata dupa eficienta globala a jucatorului apoi linga numele tancului prieten/inamic ar trebui sa apara iconita Moduri-turret.png daca are turela stoc sau iconita Moduri-gun.png daca are turela stoc dar tunul bun iar linia urmatoare ar trebui sa contina in alb damage mediu cu acel tanc urmat de o iconita de tanc colorata dupa eficienta cu tancul respectiv si la final alt numar cu totalul luptelor cu tancul respectiv colorat dupa WR cu acel tanc.

Asta am vrut sa iasa acu' ce-o fi iesit prin conf habar n-am ca sigur am halit niste ,[]{} sau dracu stie ce semne d'astea.
    Attached Files Attached Files

11. Back To Top | #71
    Se vede in mijloc un sem gresit presupun?intre eff si turele jucate []

In rest,ce nu as da sa faca cineva un mod cu sunetul asta, sa fie start-up music cand ii dai drumul la wot

PlayStation Intro 1080p [Remastered] - YouTube
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Moduri-shot_013.jpg   Moduri-shot_014.jpg   Moduri-shot_015.jpg   Moduri-shot_016.jpg   Moduri-shot_017.jpg  

12. Back To Top | #72
    Hmm, semnul ala gresit trebuia sa fie un simbol de tanc. Ai instalat si fontul ala XVM Symbol?
    Ah, multam' mult de poze, pare ca-s pe drumul cel bun.

13. Back To Top | #73
    Quote Originally Posted by burebista View Post
    Hmm, semnul ala gresit trebuia sa fie un simbol de tanc. Ai instalat si fontul ala XVM Symbol?
    Ah, multam' mult de poze, pare ca-s pe drumul cel bun.
    Yup am dat si install la acel font, nu stiu de ce apare asa, oricum e...diferit asa Inca nu sunt obisnuit sa arate iconita genul care are upgrade,care nu. Ceea ce e placut, fontul e mai puternic pentru cap base, se vede mai....stralucitor cumva,bate mai tare la ochi incat il vezi mai repede.

14. Back To Top | #74
    Daca nici acu' n-apare tanculet in loc de semnul ala ciudat ma las.
    Daca apare tanculetu' tre' sa mai umblu la incadrare pe ultima line cred.

15. Back To Top | #75
    Much better now, multam

le: Tot nu m-am prins exact cu acele culori, ce culoare exact ce ar dori sa insemne? La steluta m-am prins, insa la iconita de tank? Ba e alb,roz,albastru. Eff dupa tanc inteleg,dar nu stiu ce ar dori sa semnifice culoarea albastra, sau roz? De obicei nu ori rosu,galben,verde deschis,verde inchis si violet. Ma rog, aici sunt un pic in ceata...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Moduri-shot_018.jpg   Moduri-shot_019.jpg  

16. Back To Top | #76
    Ioi Doamne ce de-a stelute colorate.

Sa traiesti nene.

LE: Roz? Albastru? WTF a facut ala cu paleta de culori?
    Am luat-o pe-a lui implicita. Se pare ca tre' sa-mi bag nasu' si pe acolo ca sa-l aduc in rind cu eficienta clasica.

LE2: Ia vezi acu' mai apar roz?
    Am mai umblat si la incadrarea cifrelor si stelutei sper ca n-am stricat mai tare.
    Cred ca pina la urma o sa reduc drastic si culorile. O sa ramina doar 3: rosu/galben/verde. Ura si la gara.
    Last edited by burebista; 11-12-2012 at 14:02.

17. Back To Top | #77
    Moduri-back_12_without_sparks.jpg

Moduri-shot_1212.jpg

Nu am uitat de configurator doar ca vroiam sa il pun pentru 8.2 caci vor fi mai multe modificari si nu vedeam rostul sa il atasez acum. Dar pentru ca mai multe persoane au insistat il puteti dwd de aici. Instalati ttf-ul pentru simboluri - este o compilatie luata de pe deviantart asa ca nu pot sa dau un autor (am ales ce mi s-a parut mai interesant, se va modifica in timp). Pentru mai multe informatii aveti SS.

Joc cu setarile de mai sus de aproximativ o saptamana si mi s-a usurat enorm munca, am scapat de o mie de variabile fara sens si am redus numarul culorilor pentru eficenta. Calculul sanselor de victorie mi se pare mai apropiat de realitate acum. Din pacate nu am putut sa le testez decat la rezolutie full HD asa ca nu stiu cum se comporta la rezolutii mici.

PS. Modificand swf-urile am reusit sa pastrez dmg-ul facut pe fiecare tanc dar se ridica problema update-urilor. Pt fiecare update trebuie sa modific swf-ul. Momentan ramane asa pana gasesc un workaround sau pana se lanseaza versiunea 4.0 ce permite html/css. Sper sa ii ajute si pe cei care folosesc config-ul si daca aveti idei noi sa imi ziceti.

PS2 Verdictul colegilor din EFE/EFE-X este ok. Se pare ca de acum se joaca in clan cu config-ul asta. Albul l-am pastrat pentru cifre ca sa am lizibilitate maxima si sa nu imi pun mintea sa coreleze culori/cifre. Sunt sutimi de secunda salvate.
    Last edited by rockets; 11-12-2012 at 15:34. Reason: typo

18. Back To Top | #78
    Quote Originally Posted by burebista View Post
    Ioi Doamne ce de-a stelute colorate.

Sa traiesti nene.

LE: Roz? Albastru? WTF a facut ala cu paleta de culori?
    Am luat-o pe-a lui implicita. Se pare ca tre' sa-mi bag nasu' si pe acolo ca sa-l aduc in rind cu eficienta clasica.

LE2: Ia vezi acu' mai apar roz?
    Am mai umblat si la incadrarea cifrelor si stelutei sper ca n-am stricat mai tare.
    Cred ca pina la urma o sa reduc drastic si culorile. O sa ramina doar 3: rosu/galben/verde. Ura si la gara.
    Asa arata pe moment, incerc imediat si al lui rockets, mi se pare interesant. Pe moment trebuie un pic ochilor sa se obisnuiasca, stelute, iconite de tanc fara upgrades+iconita normala de tanc samd.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Moduri-shot_020.jpg   Moduri-shot_021.jpg  

19. Back To Top | #79
    XVMconfig pentru versiunea 8.2 -->dwd<---

20. Back To Top | #80
    locastan a inceput sa-si actualizeze modurile.

1.  
Page 4 of 28 FirstFirst 123456714 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks