Page 1 of 20 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 398

Thread: Russian Tanks - General discussion

1. Back To Top | #1
    Registered User Anubis22's Avatar

Russian Tanks - General discussion

Discutii despre tancurile rusesti.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Russian Tanks - General discussion-soviet_tank_tree_full.jpg  
    Last edited by Anubis22; 14-11-2012 at 00:04.

2. Back To Top | #2
    Cum e KV-4 ? Il am cercetat de ceva vreme dar acum m-am hotarat sa iau un T8 cand oi strange bani si oscilam intre el si Tiger II.

3. Back To Top | #3
    Hm ... pai depinde de stilul tau de joc. E incet, max 30km/h, armura impenetrabila pentru oricine mai mic de tier 8 daca stai in unghi, tunul de pe KV1S/IS/IS3, cel cu 175 pen si 390 average damage si 6 oameni echipaj.
    Eu unul ma descurc cu el decent.
    De Tiger2 nu stiu ce sa-ti spun, n-am ajuns inca la el.

4. Back To Top | #4
    Registered User slicker's Avatar
    Eu l-am vandut intr-un "fit of rage" dupa vreo 6 meciuri de Tier 10 consecutive. Pierdere de timp, dar daca vrei musai ST-I atunci da-i inainte. Mie imi ajunge un Maus pe post de ciuca batailor.

5. Back To Top | #5
    Registered User
    Pai mai are un tun pe langa pocnitoarea de 175 pen. Tun care este comparabil cu cel de pe tiger 2 si la damage si la penetrare. Mie mi-a placut, dar l-am jucat doar la dubla. Un tanc cu care poti pune probleme oricui. Oricum as alege tiger 2 si l-as lasa pe asta pentru mai tarziu.

6. Back To Top | #6
    Registered User AWE's Avatar
    Imi face impresia ca KV-4 are si MM destul de favorabil, de obicei fiind top tier.
    Ma multumesc cu mult.

7. Back To Top | #7
    Acum da, dar inainte nu prea era asa.
    Exista si tunul acela de care vorbeste iulian600, dar eu n-am ajuns la el ca sa pot aprecia ceva.

8. Back To Top | #8
    Manic Miner burebista's Avatar
    Eu l-am jucat direct elite pe vremea cind era ciuca batailor si nu prea m-am simtit bine in el. Acum se pare ca l-au reparat si este mai placut de jucat.
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

9. Back To Top | #9
    Registered User doru2010's Avatar
    KV4 merita luat pentru motivul ca te duce la ST1, care pentru mine e o bestie. Urasc sa ma intalnesc cu ST1 fiindca stiu ca in unele situatii nu am ce sa-i fac.

10. Back To Top | #10
    Quote Originally Posted by Kelemvor View Post
    Cum e KV-4 ?
    Acum e ok. Nu are armura frontala prea grozava si trebuie sa-l ti tot timup in unghi. E lung tancul si daca-l ti la 30-35 de grade pun toti botul si trag in sidearmor.

Inainte de fix era o varza si l-am lasat. Dupa fix m-am apucat iar de grind si a fost ok pana la ST-1. Am adunat o gramada de steelwall si sniper cu el.

11. Back To Top | #11
    Registered User Wembley's Avatar
    Se poate monta ultimul tun de pe T54 ( 100 mm D-54), fara sa am suspensiile? Simt ca un pic mai mult de scout nu prea am ce sa fac la tier 9-10 cu LB-1 si vreau sa ma duc direct catre tun.

12. Back To Top | #12
    Registered User
    Quote Originally Posted by Wembley View Post
    Se poate monta ultimul tun de pe T54 ( 100 mm D-54), fara sa am suspensiile? Simt ca un pic mai mult de scout nu prea am ce sa fac la tier 9-10 cu LB-1 si vreau sa ma duc direct catre tun.
    da, poti lasa senilele pe mai tarziu
    dar referitor la tun, io am trecut pe D-10, cel cu penetration ceva mai mic dar cu aiming time si accuracy mai bune
    imi place mult mai mult t54 de cand e si sniper

13. Back To Top | #13
    Registered User Wembley's Avatar
    Quote Originally Posted by Cosmin Craciun View Post
    da, poti lasa senilele pe mai tarziu
    dar referitor la tun, io am trecut pe D-10, cel cu penetration ceva mai mic dar cu aiming time si accuracy mai bune
    imi place mult mai mult t54 de cand e si sniper
    Mi-am montat Vertical Stabilizer si enhanced gun laying drive (+coated optics). Imi imaginez ca o sa se comporte aproape la fel ca D-10T2C, insa cu penetrare mai mare. Munitia este mult prea scumpa sa risc sa dea DING.... Multumesc pentru raspunsul promt

o sa am 2,61 aiming Time

14. Back To Top | #14
    turela de 122+ tunul de 122 de pe IS pot sa le pun si fara senile?

15. Back To Top | #15
    Registered User
    wotdb.info

acolo vezi toate tancurile, toate modulele. Apoi vezi diferenta de greutate intre module, incarcarea actuala si maxima pe senile si faci un calcul.
    Personal nu mai tin minte daca se poate sau nu, e mult timp de atunci.

16. Back To Top | #16
    Quote Originally Posted by DaBomb View Post
    turela de 122+ tunul de 122 de pe IS pot sa le pun si fara senile?
    da, le poti pune si fara senile.

17. Back To Top | #17
    Quote Originally Posted by Wembley View Post
    Mi-am montat Vertical Stabilizer si enhanced gun laying drive (+coated optics). Imi imaginez ca o sa se comporte aproape la fel ca D-10T2C, insa cu penetrare mai mare. Munitia este mult prea scumpa sa risc sa dea DING.... Multumesc pentru raspunsul promt

o sa am 2,61 aiming Time

Eu raman la rammer...acel timp de incarcare e important+vents un boost per total la toate skills+coated optics. Am instalat si modul sixth sense cu sauron, epic cand spune "you cannot hide"

Din pacate rar poti juca T54 la valoarea lui adevarata, pentru mine de obicei se rezuma la a fi scout/spotter pentru echipa. Nu de alta dar de fiecare data am cel putin inca 2 mediums in echipa, dar ei 2 au un fel de fetish cu stancile, isi gasesc un ditamai bolovan sau o stanca si se freaca de acel bolovan timp de vreo 8 minute, ma mira cum la sfarsit nu iasa si cate o roca vulcanica mica si proaspata de la atata frecat.

In asemenea situatii nu am ce face dacat sa fiu scout pentru echipa,altfel pierdem sigur, de fapt si asa sunt sanse mari sa pierdem, de fiecare data cand un medium de tier 8-10 sta la camp, sansele de castig pentru intreaga echipa scad dupa mine cu cel putin 20%. Isi pierd tancul principal de suport...e ca si cum, stiu si eu mergi la clan wars si nu ai healer, cum nu ai macar pe unul cu heal in echipa? Crezi ca doar forta bruta conteaza? Sau si mai rau ii cand ai un elc, T50/2 sau alt light care merge pe alte rute sau sta la gineala, ai o reteta perfecta pentru dezastru.

Pacat de saracul tanc, rolul lui nu este de spot ci este un brawler, un bataus care mereu se baga, ca un boxer bun, se stie apara, una doua se intoarce si iti da una de nu stii cum sa te aperi iar pe cand mintea proceseaza sa ridici stangul pentru a bloca deja pumnul e in fata ta. Nu stiu astia care isi iau tancuri usoare sau medii genul patton au macar atata minte sa se uite , da e greu cu engleza dar nu cred ca "speed" si "view range" sunt niste cuvinte foarte greu de descifrat si de inteles chiar si pentru unul care abia baga 3-4 vorbe, macar sa foloseasca google translate sau ceva, poate le intra la mine ce tanc pentru ce e bun si ce nu e bun.
    Last edited by nosferat; 17-11-2012 at 20:15.

18. Back To Top | #18
    Manic Miner burebista's Avatar
    Dupa citeva incercari esuate lamentabil a venit si tripla zilei. Echipaj la 90%, tun stock, turela stock dar asul din mine a fost gold-ammo.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Russian Tanks - General discussion-shot_064.jpg  
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

19. Back To Top | #19
    Salut.Ce module sa pun si eu pe IS?

20. Back To Top | #20
    Quote Originally Posted by DaBomb View Post
    Salut.Ce module sa pun si eu pe IS?
    alegerea mea : vents, loading, stabilizator

1.  
Page 1 of 20 123411 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks