Page 2 of 20 FirstFirst 1234512 ... LastLast
Results 21 to 40 of 398

Thread: Russian Tanks - General discussion

1. Back To Top | #21
    Eu am pus rammer, vents, vertical stabiliser. In ordinea asta cronologica.

2. Back To Top | #22
    Quote Originally Posted by DaBomb View Post
    Salut.Ce module sa pun si eu pe IS?
    Nu se poate Stabilizator pe un tank heavy rusesc de Tier 7, e voie de la 8 in sus la Rusi.

Primele doua sunt clare: Vents si Rammer
    Al 3-lea: Enhanced Gun Laying Drive(cost 10g sa il demontezi de pe tanc) sau Tool Box(poate fi mutata de la tanc la tanc pe gratis)

3. Back To Top | #23
    Registered User WarpS's Avatar
    Mai am ~17k xp pana la is-7 (dar milioane bune de silver lipsa). Am observat cu "stupoare" ca is-7 sare de la 4 membri la 5 membri. Ce naiba...totusi sper ca e radio operator, ca e cel mai inutil dintre toti.

4. Back To Top | #24
    Quote Originally Posted by WarpS View Post
    Mai am ~17k xp pana la is-7 (dar milioane bune de silver lipsa). Am observat cu "stupoare" ca is-7 sare de la 4 membri la 5 membri. Ce naiba...totusi sper ca e radio operator, ca e cel mai inutil dintre toti.
    tough luck, e inca un loader. Eu cand am ajuns la SU-152, am luat un loader de pe t-50-2 care avea primul skill la 75% ...

Si in alta ordine de idei, TA DAAAAAAAAA :

Researched:
    Object 704 researched. Undistributed experience spent: 176500. Free Experience spent: 0.

5. Back To Top | #25
    Registered User Wembley's Avatar
    Victory!
    Battle: Mines 29 noiembrie 2012 10:14:58
    Vehicle: T-54
    Experience received: 2.362 (x2 for the first victory each day)
    Credits received: 36.858 (compensation for damage caused by allies: 165)
    Battle Achievements: Sniper, Mastery Badge: "1st Class"

Ma dispera lipsa de mobilitate, momentan am decat turela montata, ma indrept direct spre tun... este naspa cu 175 penetrare si 230 damage la tier 9. Chiar si asa... mai face cate un joc bun, astept cu nerabdare sa-l vad full si sa ma arunc in lupta mai "cu talent". Jocul de mai sus l-am castigat pentru ca m-am aventurat sa atac un E50 + E50M care au ocupat "the hill". T110E5 care ajunsese inaintea mea batea in retragere... cu asemenea oameni se pierd multe jocuri. Norocul meu a fost ca m-a urmat cand am atacat + inca un IS8... ceea ce a insemnat ocuparea punctului strategic... detectarea artileriilor si implicit castigarea meciului cu un profit total de 20.000 de credite.

6. Back To Top | #26
    Registered User doru2010's Avatar
    Wembley nu ti-e dor de mobilitatea lui T44 ?

7. Back To Top | #27
    Registered User Wembley's Avatar
    Quote Originally Posted by doru2010 View Post
    Wembley nu ti-e dor de mobilitatea lui T44 ?
    Nu m-a lasat inima sa-l vand si l-am pastrat. Cu toate ca am 11 locuri in garaj, i-am gasit si lui un loc Cu ultimul motor si upgrade la tracks, ma astept ca T-54 sa fie cel putin comparabil ca mobilitate cu T44... daca nu o sa fie asa, nicio problema. Tinta finala este T-62A (tancul de la avatar)

---------- Post added 30-11-2012 at 11:34 ---------- Previous post was 29-11-2012 at 11:44 ----------

Pentru ca sunt zgarcit sau pentru ca nu am cont/tanc premium si doresc sa strang suma suficienta sa-mi iau minunatul Bat Chatillon 25, imi mut LB-1 de pe T54 pe T44 si invers. La jocul de mai jos am uitat si uite ca se poate si cu stock ))

Victory!
    Battle: Sand River 30 noiembrie 2012 11:19:28
    Vehicle: T-54
    Experience received: 2.008 (x2 for the first victory each day)
    Credits received: 33.390

8. Back To Top | #28
    Am zis ca-mi iau si eu un KV1S sa vad cum merge jucaria. Al doilea meci....

Victory!
    Battle: Fjords Thursday, December 06, 2012 8:22:18 PM
    Vehicle: KV-1S
    Experience received: 3,914 (x2 for the first victory each day)
    Credits received: 55,044
    Battle Achievements: Sniper, Master Gunner, Sharpshooter, Mastery Badge: "Ace Tanker"

Nimic special la meci, doar un tank rusesc OP. Cat despre tun, ce sa zic, am tras de 20 de ori si doar o data a mers pe langa.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Russian Tanks - General discussion-kv1s.jpg  

9. Back To Top | #29
    O mica precizare pentru oamenii care lucreaza la Object 263. A luat nerf a luat nerf pe test. Nu stiu daca a fost si inainte asa dar am tras de 3 ori in burta cu 268 pen si a intrat. Cred ca lfp e de 150mm pe la 35-40 de grade, oricum nu are mai mult de 175-180mm armura.

10. Back To Top | #30
    Big shit Sterge repede pana nu vede rachetica, nu stiu cum ai facut imprudenta asta...
    BL-10, restul e cancan... si da corespunde datelor tehnice Binilii invingii ! http://www.youtube.com/watch?v=E1Y8Q9Vr1Qo
    Jiji despre cultura:
    Ce cultură, mă? În capitalism nu există decât banul, asta-i singura cultură.

11. Back To Top | #31
    Registered User GothicQQ's Avatar
    care tun de la kv2? 107 sau 152
    Never Out Of Beer

12. Back To Top | #32
    Manic Miner burebista's Avatar
    Pai depinde ce vrei.
    Vrei meciuri normale unde tragi in voia cea buna ia 107. Vrei sa cazi de pe scaun de ris cind dai one-shot la unu'-altu' ia derpu'.
    Ca idee aseara eram cu Jaffar si Doru intr-un meci de Tier 10 (eu am vrut ca ma distrez de minune printre mastodonti). Rideam cu sughituri cind am snipuit un T71 si i-am dat one-shot din miscare iar finalul meciului m-a prins cu mai mult damage dat decit Object 268 al nostru.

Eu as zice sa le incerci pe ambele, fiecare e OP in felul lui. Dar e drept ca la mine echipajul e la al patrulea schil...
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

13. Back To Top | #33
    Daca vrei 107mm, t150 e mai bun ca si KV-2, cel putin asta e opinia generala ... KV-2 se ia pentru derp, nu pentru altceva

14. Back To Top | #34
    Registered User GothicQQ's Avatar
    multumesc atunci distractie sa fie

de groaza sa distrugi arl44 dintr-una
    Last edited by GothicQQ; 19-12-2012 at 13:22.
    Never Out Of Beer

15. Back To Top | #35
    Registered User doru2010's Avatar
    Ca regula la kv2:
    - 107 mm in meciuri de tier mic
    - derpul de 152 mm cu HE sau HEAT in meciuri de tier cat mai mare. AP-urile sunt inutile pe derp.

Burebista cand joaca cu KV2 + derp intra in pluton de tier X cu mine si Jafar, deci ideal e sa ai in echipa adversa tancuri lente si mari de tier cat mai mare. Stie el ce stie

16. Back To Top | #36
    Registered User
    Iar skilul cel mai mare iti trebuie pentru a sti dinainte in ce meci vei nimeri. Asa iti poti alege tunul corect de fiecare data.

17. Back To Top | #37
    Manic Miner burebista's Avatar
    de groaza sa distrugi arl44 dintr-una
    GothicQQ ala e doar inceputul.
    Trebuie sa te obisnuiesti un pic cu reload-ul imens si viteza proiectilului dar dupa aia e floare la ureche. Io mi-am recumparat expres KV-2-ul pentru derp. Am si 2 medalii de Sniper cu derpu'. E belea.
    Doru are peste o mie de meciuri cu derpu' si s-a saturat dar eu il tin ca pe o delicatesa.
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

18. Back To Top | #38
    Registered User
    La fun factor SU-26 este in top fara drept de apel. Parca imi si pare rau ca am jucat 15k meciuri fara sa incerc pana acum.

19. Back To Top | #39
    Quote Originally Posted by tar1901 View Post
    Am zis ca-mi iau si eu un KV1S sa vad cum merge jucaria. Al doilea meci....

Victory!
    Battle: Fjords Thursday, December 06, 2012 8:22:18 PM
    Vehicle: KV-1S
    Experience received: 3,914 (x2 for the first victory each day)
    Credits received: 55,044
    Battle Achievements: Sniper, Master Gunner, Sharpshooter, Mastery Badge: "Ace Tanker"

Nimic special la meci, doar un tank rusesc OP. Cat despre tun, ce sa zic, am tras de 20 de ori si doar o data a mers pe langa.
    KV-1S e pure win 400 dmg in medie si 162 pen la tier VI e de neam prost. Are rezervat un loc in garaj pana la adanci batraneti daca nu-si ia nerf.
    " Know this: There is nothing on all the Planes that can stay the hand of justice when it is brought against them. It may unmake armies. It may sunder the thrones of gods. Know that for all who betray justice, I am their fate. And fate carries an executioner's axe. "
    ​- Vhailor, Planescape : Torment

20. Back To Top | #40
    Am luat in sfarsit BL-10, si s-a incheiat cosmarul cu 175 pen in meciuri de tier 9-10 cam in felul urmator:

Russian Tanks - General discussion-isu.png

Nu e rau zic eu, avand in vedere tierul dujmanilor si penetration-ul tunului. Ce e drept am mai bagat si gold ammo din cand in cand .

L.E. BL-10 e bestie cand vrea sa nimereasca:

Russian Tanks - General discussion-isu.png
    Last edited by Jaffar; 29-12-2012 at 10:16.

1.  
Page 2 of 20 FirstFirst 1234512 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks