Page 4 of 20 FirstFirst 123456714 ... LastLast
Results 61 to 80 of 398

Thread: Russian Tanks - General discussion

1. Back To Top | #61
    Russian Tanks - General discussion-shot_103.jpg Russian Tanks - General discussion-shot_101.jpg 7 critical
    Ma cam saturasem in ce echipe ma punea cu 268, asa ca am cautat ceva de rontait prin casa si am scos uratenia la plimbare
    BL-10, restul e cancan... si da corespunde datelor tehnice Binilii invingii ! http://www.youtube.com/watch?v=E1Y8Q9Vr1Qo
    Jiji despre cultura:
    Ce cultură, mă? În capitalism nu există decât banul, asta-i singura cultură.

2. Back To Top | #62
    Registered User Wembley's Avatar
    Researched:
    T-62A researched. Undistributed experience spent: 200000. Free Experience spent: 0.

Mai am nevoie doar de 6,1 milioane de credite, doar atat. Alt tier 10 pe care nu mi-l permit

3. Back To Top | #63
    Manic Miner burebista's Avatar
    Ia d'aici una calda atunci.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Russian Tanks - General discussion-shot_013.jpg  
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

4. Back To Top | #64
    Purchased:
    'IS-7' successfully purchased. You have spent : 6,100,000.

Grind OK cu IS-8. Tun cu personalitate, armura bizara, dar overall m-am simtit ca intr-un medium care da ding la un JgPzE100 dar incaseaza in serie de la un AMX12t.

5. Back To Top | #65
    @ Matrix / ai "pierdut" 2 milioane de credite, zilele trecute a fost la oferta.
    @ burebista / arata interesant pe mana ta. Multe tancuri sunt bune cand le joci tu Nu stiu cum o sa ma impac cu el, cu T54 nu prea mi-a placut. Am facut doar daily double. Ma scoate din minti lipsa de penetrare, poate ca asta o sa faca diferenta la T-62A. Eu sunt fascinat de Bat Chatillon 25 t, imi place stilul exploziv... cred ca ma potriveam mai bine cu noul Leopard 1, care este foarte rapid

6. Back To Top | #66
    Cum mai e linia heavy de la rusi, mai exact cea cu kv3-kv4-st-1 ? e ok ? sau recomandati alta...?

7. Back To Top | #67
    KV3 = foarte bun, rupe tot la tier 7 (peste IS) / IS3, muuuuult peste tiger2, practic defilezi cu el. Imi place foarte mult, e un tanc foarte capabil pe stilul agresiv. In rest, nu am ce sa comentez decat ca IS7 e peste IS4, din ce se comenteaza pe aici. Prea putini prefera IS4. Pe scurt, linia heavy de la rusi este buna.

8. Back To Top | #68
    Quote Originally Posted by robE View Post
    Cum mai e linia heavy de la rusi, mai exact cea cu kv3-kv4-st-1 ? e ok ? sau recomandati alta...?
    Daca te tin balamalele si iti convine linia KV: T-150/KV-3/KV-4(cea mai slow si cea mai sado-maso) mergi pe drumul asta.
    daca nu, te duci pe linia mai rapida si powerful: KV-1S/IS/IS-3/IS-8.
    imo

9. Back To Top | #69
    Thx

M-ati cam lamurit, cred totusi ca ma duc pe linia cu IS pentru ca sunt oarecum mai mobile si mai agresive, that kv`s are damn slow

10. Back To Top | #70
    Intraspecies predator Clopotel's Avatar
    Eu am un kv-3 si... doamne cum da cu d-25T. Pana acu' o luna nu jucam cu el mai deloc, acum joc aproape tot timpul de s-a strans praful pe obj 704 in garaj.

11. Back To Top | #71
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by robE View Post
    Thx

M-ati cam lamurit, cred totusi ca ma duc pe linia cu IS pentru ca sunt oarecum mai mobile si mai agresive, that kv`s are damn slow
    E o idee buna, prefer sa ma intalnesc cu IS/IS-3 pe campul de lupta decat cu KV-3/KV-4.

12. Back To Top | #72
    Dap, KV4 are o armura puternica, insa... IS3 este pur si simplu prea puternic si prea rapid
    @Ivan, daca joci cu tier8 (sau mai mic)...si IS3 te prefera pe tine

13. Back To Top | #73
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by Wembley View Post
    Dap, KV4 are o armura puternica, insa... IS3 este pur si simplu prea puternic si prea rapid
    Cand spui ca IS-3 este "prea puternic" te referi la ce anume? Tunul nu e mai bun decat la KV-4, armura e mai slaba, mai putine hit points.
    In ce anume consta prea puternicia lui?

La partea cu viteza probabil ai dreptate, dar diferenta intre IS-3 si KV-4 nu e atat de mare. Cred ca cea mai mare diferenta este la forma, IS-3 poate ricosa proiectile, KV-4 este un frigider.

14. Back To Top | #74
    Registered User doru2010's Avatar
    Mergeti pe linia IS. E mai distractiva decat linia de tancuri lente KV.
    Plus de asta poate veti vrea sa jucati si CW in vreun clan.
    IS7 e tanc bun pentru CW. E un tanc de tier X foarte bine balansat. Ai armura, viteza, mobilitate, putere de foc.

15. Back To Top | #75
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by doru2010 View Post
    Mergeti pe linia IS. E mai distractiva decat linia de tancuri lente KV.
    Asta nu contesta nimeni
    Eu sunt angajat pe post de avocat al KV-urilor, nimeni nu le iubeste, saracutele qq.

Question: care e scorul IS-8 vs ST-I respectiv IS-7 vs. IS-4? La Tier X banuiesc raspunsul. La IX cum e?

16. Back To Top | #76
    greu de spus scorul.
    daca esti intr-un "frigider" gen KV-4 ti-o iei lejer de la un med tank

17. Back To Top | #77
    Moderator Ivan's Avatar
    I beg to differ. Cred ca mediile sunt ultimele lucruri de care se teme un heavy.

18. Back To Top | #78
    AMX 13 90 ocoleste fara probleme un KV4, primeste o singura lovitura cand se apropie, daca e atent kv-ul. Atat. Cu alte cuvinte cred ca are o mare problema cu mediile, pentru care am o afinitate.

19. Back To Top | #79
    Moderator Ivan's Avatar
    Jocul e construit dupa principiul rock-paper-scissors (unii spun ca e un singur ciclu de 5, altii ca sunt doua cicluri de 3). In ambele situatii un tanc heavy bate unul mediu, cum e si normal. Dupa cum unul mediu bate unul light.

Comparatia facuta de tine nu e corecta, 13 90 e light ceea ce duce la alta mancare de peste. Si pe mine m-a batut un ELC AMX in KV-1 dar nici situatiile astea nu sunt 100% certe, eu ii acord macar o sansa din trei (sau patru) heavy-ului.

20. Back To Top | #80
    daca zic de T54 o sa zici ca e tier9 si nu se pune, nu?
    De curiozitate, care sunt cele mai bune mediumuri pe care le ai in garaj?

1.  
Page 4 of 20 FirstFirst 123456714 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks