Page 5 of 20 FirstFirst ... 234567815 ... LastLast
Results 81 to 100 of 398

Thread: Russian Tanks - General discussion

1. Back To Top | #81
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by Wembley View Post
    daca zic de T54 o sa zici ca e tier9 si nu se pune, nu?
    Man, esti inconsecvent.
    Poti sustine in joc teoria ca tancurile medii bat heavy-uri, nu ma deranjeaza, dar atata timp cat te straduiesti din rasputeri sa dai un exemplu care sa-ti sustina teoria si nu gasesti decat in satele vecine ar trebui sa-ti dea de gandit.

Intrebarea referitoare la mediile mele ce rol are, sa-ti ajute la argumentatie?

2. Back To Top | #82
    Registered User Wembley's Avatar
    Am dat exemple de tancuri care-mi plac si pe care insist sa joc.... si cu care am succes
    M-ar fi ajutat sa stiu ce experienta ai cu aceasta categorie de tancuri... daca ai Bat Chat 25t (B-C mai nou), atunci poti sa compari etc etc. Oricum, nu insist...fiecare joaca cu ce-i place. Tie iti place KV4, eu nu-l am...am mers pe IS3 care-mi place, cu siguranta amandoi am intalnit in joc toate tancurile si le stim slabiciunile. KV4 este pur si simplu un melc, o avea armura (ma cam enervea cand eram centurion1, fara ultimul tun...cu penetrare mica) si tun...dar nu prea se misca.

3. Back To Top | #83
    Registered User
    Quote Originally Posted by Ivan
    I beg to differ. Cred ca mediile sunt ultimele lucruri de care se teme un heavy.
    Quote Originally Posted by Ivan View Post
    Jocul e construit dupa principiul rock-paper-scissors (unii spun ca e un singur ciclu de 5, altii ca sunt doua cicluri de 3). In ambele situatii un tanc heavy bate unul mediu, cum e si normal. Dupa cum unul mediu bate unul light.

Comparatia facuta de tine nu e corecta, 13 90 e light ceea ce duce la alta mancare de peste. Si pe mine m-a batut un ELC AMX in KV-1 dar nici situatiile astea nu sunt 100% certe, eu ii acord macar o sansa din trei (sau patru) heavy-ului.

Un heavy bate un mediu dar nu in orice conditii, discutand de doi jucatori cu skill sensibil egal, sansele as zice ca sunt 50%. Mediile sunt mai putin rezistente dar sunt mult mai agile. Si pot inconjura si avea grija sa nu ia bucati de la un heavy, nici nu vorbesc de light-uri.

In alta ordine de idei, a testat cineva MT-25? Cum vi se pare? E comparabil cu chinezaria, neamtul? La IX, X mai face ceva? Sau devine scout pasiv?

Multumesc de feedback!

4. Back To Top | #84
    Salut, ce parere aveti despre KV-5 ?

5. Back To Top | #85
    Moderator Ivan's Avatar
    Personal am o parere buna, imi place sa ma joc cu el.
    Din pacate uneori uit ca nu e KV-4 si o iau inainte voiniceste cu cabina aia telefonica din fata. Caz in care lupta dureaza foarte putin

6. Back To Top | #86
    Ivan, cum rezisti sa joci cu el ? Cel putin eu am cumparat acest tank cand au fost ofertele cu GamesCom si vreau sa iti spun ca ma dezamageste total tunul, pur si simplu are penetratia prea mica...

7. Back To Top | #87
    Moderator Ivan's Avatar
    Cu grija, la propriu. Penetrarea e mica doar daca vrei sa joci voley cu tancuri tari la distanta. Caz in care vei fi dezamagit (adica esti deja, presupun ), dar daca te insinuezi mai aproape, ascunzi cabina telefonica (sau macar o bâțâi pe cat posibil), le arati laterala (chiar si la 45 de grade) si le strecori obuze pe unde trebuie (de regula machinegun port, commander's cupola, burtica etc) poti face o gramada de nervi adversarului (un T28 Prot m-a facut "russian gold noob", cea mai mare onoare din joc).
    Desigur, vei avea si meciuri proaste cu 280 damage, senila rupta tot timpul si sfarsesti omorat de vreun Luchs, dar daca esti grijuliu astea vor fi mai curand exceptiile.

Daca vrei lasa-mi id-ul tau pe PM, poate intr-o seara jucam pluton cu KV-5.

8. Back To Top | #88
    Ti-am trimis un PM.

9. Back To Top | #89
    Registered User wardog69's Avatar
    Ivan,daca aveti de gand sa trageti un pluton de KV5 si sunt si eu in joc vin cu placere. per ansamblu nu e un tanc rau, faci banii cu el cateodata e chiar distractiv (mai ales cu tier mai mic) dar merge si cu tier mai mare.Id-ul meu in joc este:catalinuuu.
    bafta

10. Back To Top | #90
    Moderator Ivan's Avatar
    OK, o sa va adaug pe amandoi in lista, cand o sa avem timp sa ne vedem tustrei cu hambarele pe senile.

11. Back To Top | #91
    Registered User wardog69's Avatar
    cu frigiderele te rog frumos

12. Back To Top | #92
    Se pare ca object 140 este mai bun fatza de T62A
    World of Tanks ► Object 140 - 8.8 Update / Patch Test Server - Glenn0010 - YouTube

---------- Post added at 15:14 ---------- Previous post was at 15:09 ----------

Acum nu stiu ce sa fac...as cumpara T62A pentru ca e la oferta, clar nu am bani pentru ambele. Si pentru un tank de tier 10 este un efort financiar

13. Back To Top | #93
    Nick anterior: diddyfan2pac
    Am intalnit aseara de vreo 5 ori obj 140 (eu fiind cu E50M) si mi s-a parut mai slab fata de T62A, cel putin la turela are un weakspot...

14. Back To Top | #94
    pt CW se merita luate ambele...daca ai t62a blocat, poti fara probleme sa folosesti obj 140. In cazul meu asta este singurul motiv pentru care o sa le iau pe amandoua.

15. Back To Top | #95
    Purchased:
    'T-62A' sucessfully purchased. Spent credits: 4,270,000.

Na ca l-am luat, o fi obj 140 mai bun dar asta e la oferta. Pretul conteaza, degeaba imi place honda civic daca am bani doar pentru focus.

16. Back To Top | #96
    Victory!
    Battle: Sand River 9/17/2013 12:16:46 AM
    Vehicle: T-62A
    Experience received: 1,089
    Credits received: 85,069
    Battle Achievements: Mastery Badge: "1st Class

Nu am luat asul, dar merge...dau destul de des 4000 damage. Imi place jucaria

17. Back To Top | #97
    Registered User AWE's Avatar
    Am si eu o intrebare: mai nou joc cu T54, am tot in afara de D-54 si senile. Momentan am vreo 25k xp pe tanc, merita cheltuiti pe senile pt traverse cu 2 grade/sec mai bun sau sa mai trag sa iau D-54? Asta pentru ca as vrea sa compar performanta celor 2 tunuri, aici parerile sunt foarte impartite...

Cu D-10T2C ma descurc binisor dar n-ar strica ceva mai mult pen uneori...
    Ma multumesc cu mult.

18. Back To Top | #98
    Quote Originally Posted by AWE View Post
    Am si eu o intrebare: mai nou joc cu T54, am tot in afara de D-54 si senile. Momentan am vreo 25k xp pe tanc, merita cheltuiti pe senile pt traverse cu 2 grade/sec mai bun sau sa mai trag sa iau D-54? Asta pentru ca as vrea sa compar performanta celor 2 tunuri, aici parerile sunt foarte impartite...

Cu D-10T2C ma descurc binisor dar n-ar strica ceva mai mult pen uneori...
    fa intai calculul daca il poti monta fara senile, si daca da, eu zic ca merita sa iei intai tunul.
    PS: vezi ca senilele mai au si alte caracteristici ascunse, gen terrain penalty mai mic cand o iei prin mlastina, etc etc ...

19. Back To Top | #99
    Registered User AWE's Avatar
    Toate modulele se pot monta fara ultimele senile (oricum mai am pe undeva un set de Enhanced torsion bars la o adica pt diferenta de greutate), dar voiam sa stiu daca e vreo diferenta (in afara de alea 2 grade) la mobilitatea generala a tancului, ca daca nu e, as prefera sa iau tunul celalalt intai, iar mai apoi senilele.

M-ai uitat si pe forumul WoT, unii zic ca prefera D-54 pentru plusul de penetrare, altii prefera D-10T2C pentru acuratete si reload ceva ceva mai bun. Totusi la tier 9, 201mm pen e destul de putin, nu intotdeauna ajungi sa flanchezi, si 219mm pen la celalalt pot face diferenta in unele cazuri. Hm, decizii, decizii...
    Ma multumesc cu mult.

20. Back To Top | #100
    dupa parerea mea cel mai bine alegi pen-ul.vei avea mare nevoie in meciurile cu tier X.
    accuracy & aiming time le rezolvi cu Egld si cu vertical stabilizer.

1.  
Page 5 of 20 FirstFirst ... 234567815 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks