Page 6 of 20 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast
Results 101 to 120 of 398

Thread: Russian Tanks - General discussion

1. Back To Top | #101
    Registered User WarpS's Avatar
    Alege tunul cu penetrare mai mică si încarcă niste obuze aurite pentru tancurile nemţeşti.
    10 boabe îti ajung.

Sent from my S500 using Tapatalk 4
    7EFWGA4U - ​Discount 1% PC Garage, lol.

2. Back To Top | #102
    Registered User AWE's Avatar
    Tunul cu 201 pen/320 dmg il am deja, cu el joc, intrebarea era daca sa cercetez senilele acum, sau sa le las ultimele, oricum am decis ca iau senilele daca tot am xp suficient, iar dupa, am tot timpul sa iau si celalalt tun, in fond dau acelasi damage amandoua, iar din lateral e suficient 201 pen, oricum T54 nu e tanc de schimbat shots frontal cu E100

A, si in plus, tunul cu 219 pen e si cu 257 kg mai greu, ceea ce nu ajuta la mobilitate...

I se mai pare cuiva ca T54 ia foc cam des?
    Ma multumesc cu mult.

3. Back To Top | #103
    Registered User Wembley's Avatar
    Catre ce te indrepti? Obj140 sau T62A?

4. Back To Top | #104
    eu joc T54 tot cu tunul cu 201 pen, e singurul tank la care am ales pen mai mic pentru acuratete si aim-time - am in garaj T-62A si inca putin pana la OBJ140 - cu toate ca am cercetat tunul cu pen 219, nu l-am folosit niciodata, ma inteleg prea bine cu tunul asta. cum spunea si WarpS, pastreaza niste munitie gold pentru sitatii delicate

in mai bine de 400 de jocuri am luat foc extrem de putine ori

5. Back To Top | #105
    Fara gold cum merge tunul cu 201 pen de pe T54?

6. Back To Top | #106
    decent, chiar nu am picat atat de des in meciuri in care heavy-urile de T10 sa fie predominte si sa nu pot face dmg fara gold

7. Back To Top | #107
    @Wembley: tunul de 201 e foarte bun, pen decent, acuratete si reload bune. Gold ai nevoie doar pentru confruntari frontale cu E100 sau alte dihanii asemenea, dar alea nu prea ar trebui sa se intample.

@mihaim5: Lol, eu pic in 1 meci din 10 la tier 9, in rest puzderie de tier 10. Am observat totusi ca performanta mea e mai buna cu cat sunt mai multe tancuri de tier 10 in meci, probabil inamicul nu vede un medium de tier 9 ca pe o amenintare reala. Daca sunt top tier (rar, cum ziceam) toata lumea si bunica-sa trage in mine.

PS: Hm, tu ai relatii la WG? Putine meciuri de tier 10, nu iei foc... hm...
    Ma multumesc cu mult.

8. Back To Top | #108
    Registered User
    Am ajuns la primul heavy sovietic, KV1, dupa un lung stagiu de antrenament pe heavy german plus american. Intru in joc si raman crucit: "zbang, ding, zbang", dupa experienta cu nemtii unde te penetreaza toti si cu americanul T1 cu burtica lui primitoare ma gandeam "wtf, tancul asta e facut din adamantium?" Apoi a venit reversul medaliei, pun tinta in sniper mode, astept de-mi creste barba sa se micsoreze si trag. Proiectilul s-a dus in balarii, la cules de mure. Pe principiul asta sunt toate rusoaicele?

9. Back To Top | #109
    Moderator Ivan's Avatar
    Oarecum. Dar te obisnuiesti

Linia lui KV-1S e un pic diferita, sunt un pic mai sprintene si mai moi, cam intra "lucruri" in ele.

10. Back To Top | #110
    eu am pus Enhanced Gun Laying Drive si Rammer pe KV1, sunt multumit de el asa. Pacat ca nu merge montat si Vertical Stabilizer

11. Back To Top | #111
    Registered User darlykappa's Avatar
    Eu am EGLD,Rammer si Vents pe KV-1 si papa tot ce ii iese in cale

12. Back To Top | #112
    @darlykappa - sper sa nu ne intalnim

13. Back To Top | #113
    Moderator Ivan's Avatar
    In ultimele meciuri jucate cu KV-1 am montat tunul "de jucarie" de 57mm si m-am distrat copios, majoritatea adversarilor sunt descumpaniti cand primesc 85 damage la 1.9 secunde (cu rammer, vent si BIA, e drept).
    Singura problema este ca incarca mai repede decat tinteste, poate ar trebui sa-i pun si EGLD (deocamdata tin un Toolbox in slotul ala).

14. Back To Top | #114
    Registered User XanRO's Avatar
    E cea mai rentabila treaba tunuletul ala pe KV.
    Daca ai MM cu tier mai mare oricum doar incasezi, asa cand pici cu tiers mai mici faci prapad.

15. Back To Top | #115
    T62A are radio 850 de metri (100% crew: 886.43 m; + Vents: 906.46 m; + BiA : 926.5 m)
    Obj 140 are 730 de metri (100% crew: 761.29 m ; + Vents: 778.49 m ; + BiA : 795.7 m; + Food: 830.11 m)

Acum intreb si eu sa ma mai mint pentru ca am cumparat T62A la oferta , nu este un atu foarte important? Il folosesc des ca sniper si atac doar atunci cand trebuie, sa ajut un coechipier aflat in dificultate, un scout sau alte situatii care impun lupta directa. Din ce am citit nimeni nu remarca superioritatea RADIO. Practic eu ii vad mult mai de departe, nu?

16. Back To Top | #116
    Registered User WarpS's Avatar
    Nu...din cate stiu cu radio vezi ce-ti raporteaza colegii (chiar si pe colegi) si invers. Radio de 700m e average la tier 8-10 si nu am bagat de seama sa nu vad vreodata pe harta ce au spotat colegii.
    7EFWGA4U - ​Discount 1% PC Garage, lol.

17. Back To Top | #117
    Ii vezi in minimap, insa nu ai tinta efectiva in care sa tragi. Si totusi, tinta efectiva cum e determinata? Clar nu are legatura cu visual range, pentru ca pot sa trag in tinte aflate la mai mult de 500 de metri (maximul cu tot cu telescop) si totusi trebuie sa te apropii suficient de mult sa se materializeze tinta din minimap. E ceva standard pentru toate tancurile?

18. Back To Top | #118
    Registered User
    Cica rusii nu sunt favorizati, oricare tanc joc (exceptie rusii) majoritatea meciurilor sunt in coada listei rar cand prind si eu un meci mai omenos. Cand ma enervez de mm-ul tampit bag KV1 si zbang top dog in 75% din meciuri. Si daca nu pica flancul celalalt(are viteza mica si nu poate sa defileze pe harta) sau nu ma prinde solo vre-un medium inteligent e win, plus un sac de credite. Chiar si cand pica in josul listei nu se face de rusine. KV1S-ul meu e mai slabut momentan ca nu am tunul cel bun dar pare promitator si asta.

19. Back To Top | #119
    Ok, am cercetat toate modulele pe T-54, sincer prefer tunul cu pen mai mic, toate celelalte atribute sunt mai bune, inclusiv tancul e cu 200 si ceva de kg mai usor si se simte.

@Rocri: rusii sunt favorizati mai mult la nerfs/buffs fata de restul, nu mi s-a parut ca MM ar fi in favoarea lor.
    Ma multumesc cu mult.

20. Back To Top | #120
    Registered User
    La KV1 sunt favorizati sau am eu bulan nesimtit la tancul asta. Rar de tot nu sunt in fruntea listei ca tier si il joc des sa fac bani pentru munitia KT-ului.
    P.S. M-am dumirit si eu ca ordinea este tier, tip de tanc, alfabet tanc, alfabet nume jucator.

1.  
Page 6 of 20 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks