Page 1 of 10 1234 ... LastLast
Results 1 to 20 of 193

Thread: French Tanks - General discussion

1. Back To Top | #1
    Registered User Anubis22's Avatar

French Tanks - General discussion

Discutii despre tancurile frantuzilor.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails French Tanks - General discussion-french_tank_tree_full.jpg  

2. Back To Top | #2
    Registered User Wembley's Avatar
    Victory!
    Battle: Fisherman's Bay 14 noiembrie 2012 02:07:21
    Vehicle: AMX 13 90
    Experience received: 2.024 (x2 for the first victory each day)
    Credits received: 26.115
    Battle Achievements: Pascucci's medal, Sniper

Pascucci's medal sa da pentru distrugerea a 3 arty

3. Back To Top | #3
    O natie care ofera tancuri rapide si foarte foarte distractive.

Ca preferinte:

AMX 50 B - pe departe cel mai fun tanc din joc

AMX 1390 - un foarte bun scout si un adevarat killer de tancuri grele prinse cu pantalonii-n vine

Batchat - cel mai bun medium

ELC AMX - cu camo net, camo skill si binoclu poate face ravagii in meciuri de tier mare

4. Back To Top | #4
    Un pic de ajutor cu AMX M4 45. Nu prea stiu cum sa il joc. Armura este 0 pe el, cu ARL am dat nenumarate dinguri, asta parca indeamna proiectilele sa intre in el. Nu are flexibilitatea unui medium sau armura de un heavy. Tunul e bunicel, cam la fel ca cel de pe Tiger 1.
    Cand pic cap de lista mi-este cel mai dificil, nu stiu care mi-este locul in echipa. Cand pic cu tier 8 sau 9 e clar, suport din linia 2-3 , dar culmea e ca are un matchmaking foarte favorabil.

5. Back To Top | #5
    Nick anterior: diddyfan2pac
    Quote Originally Posted by [FriendlyAlien] View Post
    Un pic de ajutor cu AMX M4 45. Nu prea stiu cum sa il joc. Armura este 0 pe el, cu ARL am dat nenumarate dinguri, asta parca indeamna proiectilele sa intre in el. Nu are flexibilitatea unui medium sau armura de un heavy. Tunul e bunicel, cam la fel ca cel de pe Tiger 1.
    Cand pic cap de lista mi-este cel mai dificil, nu stiu care mi-este locul in echipa. Cand pic cu tier 8 sau 9 e clar, suport din linia 2-3 , dar culmea e ca are un matchmaking foarte favorabil.
    Eu tocmai ce am trecut de el (well am mai bagat 10k free xp) si nu prea i-am gasit si eu locul. De obicei ma duceam cu alt heavy de t7 si incercam sa ii ofer support. Head on attack is a no go!

6. Back To Top | #6
    Manic Miner burebista's Avatar
    Pai il joci cam ca Tiger. Mai din spate asa...
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

7. Back To Top | #7
    Yup, e bun doar la gineala, ultimul tun e chiar bun, in rest e doar un grind pana la amx 50/100...abia am asteptat sa scap de el. Arl a fost naspa, dar cu ultimul tun e distractiv, amx 45 e doar un grind lung pana la 50/100.

8. Back To Top | #8
    Uf, o sa fie un grind obositor (dar nu plictisitor, sa oferi suport acolo unde trebuie e mai solicitant, parerea mea).

9. Back To Top | #9
    Registered User doru2010's Avatar
    Daca iti place Tiger 1 atunci iti place si AMX1945.
    Sunt ca doua picaturi de apa.

10. Back To Top | #10
    Quote Originally Posted by doru2010 View Post
    Daca iti place Tiger 1 atunci iti place si AMX1945.
    Sunt ca doua picaturi de apa.
    Nu chiar. Au tunuri asemanatoare dar au si diferente. Tiger H are ceva armura si daca stai intors la 30 de grade mai daca cate un bouce/ding la tunuri de 144-150pen. AMX nu are armura dar are gun depression. Poti sa gasesti niste pozitii de hull down dar sa nu crezi ca esti T29. Tragi si te ascunzi.

11. Back To Top | #11
    Quote Originally Posted by Denis123 View Post

AMX 1390 - un foarte bun scout si un adevarat killer de tancuri grele prinse cu pantalonii-n vine
    Eu cu amx 90 am recordul de experientza 2800(cu premium). Fiind un light iei experiantza pt spotting si din cauza armei poti sa omori foarte usor orice tier 10 daca este sub 50% viatza.

12. Back To Top | #12
    Researched:
    Bat Chatillon 25 t researched. Undistributed experience spent: 200000. Free Experience spent: 0.

Pacat ca nu am si bani sa-l cumpar, abia astept sa alerg td-urile de tier 10 ))))))))))))

13. Back To Top | #13
    Quote Originally Posted by Wembley View Post
    Researched:
    Bat Chatillon 25 t researched. Undistributed experience spent: 200000. Free Experience spent: 0.

Pacat ca nu am si bani sa-l cumpar, abia astept sa alerg td-urile de tier 10 ))))))))))))
    Va trebui sa fii precaut impotriva Foch tier 9 si 10, precum si Object 268 si Object 263...nu-ti inchipui ca o sa poti sa te invarti in jurul lor la pas...Bat-ul e mai putin mobil decat 62A si M48....in spatele unui JagdTiger, JPE 100, E3, poate chiar si E4(dar cu grija) poti chiar sa si reincarci Bat-ul, dar la francezi si la rusi, nu-ti poti permite sa pierzi timpul in jurul lor, pentru ca se intorc repede...

14. Back To Top | #14
    Quote Originally Posted by Vali1005 View Post
    Va trebui sa fii precaut impotriva Foch tier 9 si 10, precum si Object 268 si Object 263...nu-ti inchipui ca o sa poti sa te invarti in jurul lor la pas...Bat-ul e mai putin mobil decat 62A si M48....in spatele unui JagdTiger, JPE 100, E3, poate chiar si E4(dar cu grija) poti chiar sa si reincarci Bat-ul, dar la francezi si la rusi, nu-ti poti permite sa pierzi timpul in jurul lor, pentru ca se intorc repede...
    Daca stilul de joc seamana foarte mult cu amx 13 90, atunci stiu ce am de facut.

15. Back To Top | #15
    Bai ai grija sa nu fii dezamagit.
    Io tot ce-ti pot spune e ca Bat-ul nu e scout.
    In rest te descurci, o sa ai meciuri de ramii cu gura cascata dar o sa ai meciuri in care o sa pleci cu coada-ntre picioare mai de la inceput asa.
    Last edited by burebista; 28-11-2012 at 07:27.
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

16. Back To Top | #16
    Coated Optics(10%) + Recon(2%) = 448 View Range. In combinatie cu camouflage rezulta un radar mobil care, atunci cand este detectat, dispare repede. Eu fac safe scout, daca-mi permiti expresia. Faza e ca nu stiu ce skill sa aleg la Commander: am nevoie de 3: reparatii, Sixth Sense + Recon... mi-ar trebui toate 3 in acelasi timp pentru necesitatile mele... momentan pe Lorraine 40 t am skillul 2 la 70%. Imi vine sa -mi antrenez echipajul de pe amx 13 90 care e la 99% la second skill (reparatii + recon, insa nu am beculetul ). Toate 3 sunt imperative!

17. Back To Top | #17
    Registered User
    Amx 13 90 e light, vei pierde 20% la skilul primar. Mai bine folosesti de la Lorraine.

18. Back To Top | #18
    Eu am renuntat la Repair pe BatChat. Nu prea te ajuta cu nimic ca stai cu fo' secunda doua mai putin detracked ca tot varza te fac oamenii rai.
    In general m-am axat pe view-range si camo in ideea ca vezi mai mult si esti mai greu de detectat. Cred ca o sa renunt si la Vert stab ca oricum nu nimeresti nimic din mers cu dracia asta si o sa pun Coated Optics poate.

19. Back To Top | #19
    Pune neaparat Coated Optics, sa vezi ce repede se inroseste ecranul cand scoti nasul de pe un deal . Pentru mine Coated Optics+v. stab sunt batute in cuie. La ultimul nu m-am hotarat, poate o sa-mi pun celebrul si nefolositul Enhanced Gun Laying Drive pentru performante maxime la tun. Legat de reparatii, m-a ajutat in nenumarate randuri cand am jucat cu amx 13 90, dureaza foarte putin pana se repara senilele, ai sanse mari sa scapi... pentru mine este ultra necesar.

---------- Post added at 10:47 ---------- Previous post was at 10:39 ----------

Quote Originally Posted by iulian600 View Post
    Amx 13 90 e light, vei pierde 20% la skilul primar. Mai bine folosesti de la Lorraine.
    Asa este, insa am nevoie de mai putina experienta sa revin la 100% fata de crescut skill 2 de la 70 la 99%

20. Back To Top | #20
    Registered User doru2010's Avatar
    La mine Bat-ul echipat cu optics, camo, bino iar echipaj specializat pe 6th sense + cammo+ view range face minuni. Pe harti precum Sand River sau Prohorovka fac efectiv ravagii, evident prin capacitatea de a spota fara sa fiu detectat cu mentiunea ca esti util pentru echipa doar daca te menajezi si nu mori ca prostul in 1 minut de joc cand luminezi echipa adversa.

1.  
Page 1 of 10 1234 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks