Page 10 of 10 FirstFirst ... 78910
Results 181 to 193 of 193

Thread: French Tanks - General discussion

1. Back To Top | #181
    Fara VStab la un tanc rapid ca CDC-ul? rammer obligatoriu, optics dupa preferinte (eu am pe majoritatea tancurilor) si VStab obligatoriu. Stiam ca la tancurile puturoase ai putea sa renunti la stabilizator desi aimcircle cu 20% mai mic e oricand binevenit.

2. Back To Top | #182

Nu numai ca'i rapid, insa soft stats-urile tunului sunt printre cele mai proaste din joc.

VStab este practic obligatoriu.

3. Back To Top | #183
    Am vazut postari in care se recomanda:
    -VSTAB
    -GLD
    -Rammer

http://forum.worldoftanks.com/index.php?/topic/418550-amx-cdc-review/
    În fiecare secunda se naşte un prost. Important este sa îl gasesti !!

4. Back To Top | #184
    tu folosesti GLD pe vre-un MT ?

uite pe vbaddict AMX Chasseur de chars Statistics and Data, selectezi Equipment si vezi setup-ul folosit

5. Back To Top | #185
    GLD devine activ doar cand tancul sta pe loc si e bun pentru artilerie, autoloader (daca nu preferi optics) si tunurile cu aim mare desi eu nu il simteam la T49 cu ale sale 7-8 sec aimtime.

Am facut o comparatie pe serverul de test intre CDC si Panther 8.8 si cu toate ca Pantherul are aim 2.5sec fata de 2.2 sec cat are CDC mediul nemtesc punea imediat tinta, deci soft stat la francez sunt praf.

6. Back To Top | #186
    Registered User DasModell's Avatar
    nu ma inteleg deloc cu AMX30 1er shit
    am winrate 20%
    e drept ca e "vanilla"
    Originally said by Murphy the Bear
    Girls and Frogs reserve the right to change their minds – often.
    RIP Marco Simoncelli
    PC Garage Discount 1% SIDY4276

7. Back To Top | #187
    Registered User Dr_V's Avatar
    Cum adica "vanilla"? Stock?

Mie mi-a placut, seamana cu Leopardul.

0722859607

8. Back To Top | #188
    Quote Originally Posted by mihaim5 View Post
    am terminat grind-ul la AMX 30 1er prototype, mi-a placut mult, ramane in garaj.
    nu am cercetat ultimul motor si ultimul radio( 41k exp) si am terminat relativ usor grindul in 170 meciuri( cu ~ 40-50 meciuri mai putin ). o sa imi fac o parere dupa ce il fac elite daca ultimul motor aduce imbunatatiri majore
    l-am facut elite, am cercetat si motorul si radioul, nu se merita 41k exp daca nu pastrezi tancul, practic nu am simtit nici o imbunatatire cu noul motor

9. Back To Top | #189
    Quote Originally Posted by Dr_V View Post
    Cum adica "vanilla"? Stock?

Mie mi-a placut, seamana cu Leopardul.
    stock .. si noob crew
    RIP Marco Simoncelli

10. Back To Top | #190
    Registered User Wembley's Avatar
    Poate ajuta pe cineva, care a fost dezamagit de tier8 heavy de la francezi. Amx 50 100 nu mi-a placut deloc. Amx 50 120 a devenit unul dintre tancurile mele favorite (elevation/depression -9 °/+ 11) , e diferenta fata de fratele mai mic, ai tunul de pe amx 50b si rupe. L-am vandut pentru credite...si mi-am luat amx 50b... care este superb.

11. Back To Top | #191
    elevation/depression sunt noi balansari.
    n-au avut din "nascare" valorile astea daca tin minte

PS. . e mai ok acum AMX30-ul cu ultimul tun
    RIP Marco Simoncelli

12. Back To Top | #192
    The Tenacious Fruit mANGo's Avatar
    Quote Originally Posted by Wembley View Post
    Poate ajuta pe cineva, care a fost dezamagit de tier8 heavy de la francezi. Amx 50 100 nu mi-a placut deloc. Amx 50 120 a devenit unul dintre tancurile mele favorite (elevation/depression -9 °/+ 11) , e diferenta fata de fratele mai mic, ai tunul de pe amx 50b si rupe. L-am vandut pentru credite...si mi-am luat amx 50b... care este superb.
    Eu am terminat grind-ul cu 120 inainte sa iasa 9.17...sa vezi inainte cum era cu -6/+6...tancul clar mai prost ca 50 100, pentru mine mai prost tier-for-tier chiar si decat cele de 6 si 7. Acum e probabil mai ok, dar nu mai pot sa il incerc ca l-am vandut si eu inainte de patch.
    Below 90 Hz

13. Back To Top | #193
    Registered User Wembley's Avatar
    Eu am făcut 90% din grid înainte de ultimul patch. Știu cât de dificil era cu depression 6, însă cifrele mele sunt f bune cu el, pentru nivelul meu. 54% win rate, aproape 1600 wn8 in 480 meciuri only random. Pe hărțile cu orașe nu contează asta și acolo preferam sa fiu. Cu amx 50b am 2300 win8, însă 25 meciuri. Ideea e ca am vrut sa renunț de la tier 8 (nu am suportat tancul pur și simplu și aveam one Mark of excellence... deci aveam randament cu el) și dacă mai e și altcineva în situația asta... sa încerce amx 50 120 și dacă i place, atunci sa treacă la tier 10. Se simte diferenta

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

1.  
Page 10 of 10 FirstFirst ... 78910

Bookmarks

Bookmarks