Page 3 of 10 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 41 to 60 of 193

Thread: French Tanks - General discussion

1. Back To Top | #41
    Registered User scuterone's Avatar
    Bat-ul este destul de greu de jucat pt ca in opinia mea ai responsabilitati foarte mari fata de echipa iar de la un bat se asteapta in general foarte mult.Nu se compara cu nici un medium la stil de joc si probabil un jucator bun isi va forma stilul dupa 500-1000 partide.

regula simpla la un bat este sa fii detectat ultimul si sa vezi primul , vei trage din mers in cel putin 30% din cazuri iar echiparea ideala ar fi vents,optics,vertical stabilizer.. cu camo obligatoriu la tot echipajul..daca sistemul de spotting iti este familiar poti avea succes,de asemenea camo nu este necesar doar sa nu fii detectat ci si cat de repede vei disparea de pe harta inamica dupa ce ai fost detectat..vei lua foc de la engine deobicei cand momentul e hotarator pentru win or lose..cu repairs 100% la doi membri echipaj (deci 66%) o arti bat-chat ma tinea pe loc doar din splash,imi dadea detrack (tragea la 5 sec cred)

daca esti bun cu heavy sau med nu inseamna ca esti bun cu bat-ul ..dupa parerea mea singurul tanc din joc care poate hotara soarta partidei de unul singur. visul meu este sa fac un platoon de 3 bat-uri si sa dau in joc de baietii aia care se cred buni.

mai adaug ca aim time-ul este mai lent decat reloadul iar daca vrei sa tragi in tinte rapide este destul de greu eu fiind nevoit sa trag "la intalnire"

2. Back To Top | #42
    Registered User Wembley's Avatar
    @scuterone Coated Optics + Vertical Stabilizer imi este foarte clar. De ce nu si Enhanced Gun Laying Drive? Practic cu Bat-ul trebuie sa te misti repede, asta inseamna ca trebuie sa ai un tun cat mai precis! Ai incercat cu EGLD? Legat de repairs, eu vad diferenta intre amx 13 90 unde am la 3 membri, fata de Lorraine 40 t unde am pe 2. La AMX imi este de folos deoarece se repara repede, pe lorr nu prea, dureaza mai mult... se vede clar diferenta. Imi tot fac calcule deoarece stau prost cu credite si goldul (100 gold datorita lui bure)

3. Back To Top | #43
    Quote Originally Posted by Wembley View Post
    Legat de repairs, eu vad diferenta intre amx 13 90 unde am la 3 membri, fata de Lorraine 40 t unde am pe 2.
    efectul placebo poate, poti sa ai si 15/15 crew members cu 100% repairs, fata 2/2 member crew cu 100%, conteaza doar media.

4. Back To Top | #44
    nu am simtit niciodata nevoia sa am EGLD contra vents iar EGLD nu prea iti foloseste sau ma rog nu i-am simtit lipsa ,in opinia mea vents obligatoriu,coated optics obligatoriu acum mai ramane alegerea intre EGLD si Vertical stabilizer unde Vertical stabilizer este mult superior la avantaje fata de EGLD.cei ce renunta la coated optics sau mai ales pun binoculars pe bat au probabil un stil de joc pe care eu nu il inteleg. Cu bat-ul te misti repede dar pentru trasul din miscare iti trebuie stabilizer,pentru detectarea la timp si in timp ce te misti a eventualelor tancuri iti trebuie coated, pentru a intra in pozitie de tragere plus a vedea unde tragi coated plus camo la echipaj(primul skill la comandant 6-th sense iar dupa camo). Eu din fericire sunt cu echipaju' la skilu' 5 unde am toate skillurile de view range..nimeni nu misca fara sa-l vad indiferent daca sunt in miscare sau stationar.

5. Back To Top | #45
    Registered User doru2010's Avatar
    Pe Bat iti trebuie musai Coated Optics daca vrei sa ajuti echipa in mod hotarator pe harti deschise.

6. Back To Top | #46
    Manic Miner burebista's Avatar
    Eu stau si cujet de citeva zile daca sa-mi scot Vert stab si EGLD si sa pun Coated si Bino/Camo net.
    Initial ideea mea e sa am Bat-ul o platforma care trage bine din miscare ca odata oprit Bat-ul e papa bun pentru orice tanc de pe la Tier 4 in sus.
    Problema e ca odata cu introducerea Physics si modificarea hartilor cu tot felul de dimburi trasul din miscare a devenit practic imposibil asa ca alea doua mi se par cam obsolete acum.
    Daca renunt la ele si le pun pe alealalte ma transform din miscator in spotter/sniper.
    O sa experimentez sa vad ce si cum.
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

7. Back To Top | #47
    Registered User
    Aveti si repair pe bat sau e mai util camo? Ma gandesc sa fac un retrain.
    @scuterone poti pune un print cu echipajul tau?

8. Back To Top | #48
    Manic Miner burebista's Avatar
    Eu n-am decit 2 skill-uri 100% si al treilea e in curs de umplere. N-am repair. Primul detrack il repar cu kitu' iar urmatorul asta e.
    Cred ca depinde de stilul de joc, daca te bagi la babardeala Repair e cam musai, daca preferi linia a doua Camo e mai OK. Bine, ideal e sa le ai pe toate.
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

9. Back To Top | #49
    nu stiu daca a incarcat imaginea vad ca nu ma lasa sa atasez jpg-ul
    nici cu insert image nu mere mai caut o varianta de a uploada screen-ul

---------- Post added at 19:07 ---------- Previous post was at 04:18 ----------

Imageshack - shot094forumcopy.jpg

a mers in varinta asta pana la urma

10. Back To Top | #50
    Registered User ciocanul's Avatar
    De ce au tancurile franceze oglinzi retrovizoare ?
    R: Ca sa vada linia frontului.

/offtopic
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

11. Back To Top | #51
    Registered User
    Mersi scuterone. Se pare ca iti cam place Bat-ul. 2600 meciuri

12. Back To Top | #52
    French Tanks - General discussion-1.jpg

Poate sa-mi zica si mie cineva de la ce vine acel 100+10 ?
    La E75 am 100+5+11 (5 stiu ca e de la vents, dar 11?)

13. Back To Top | #53
    Quote Originally Posted by Wembley View Post
    French Tanks - General discussion-1.jpg

Poate sa-mi zica si mie cineva de la ce vine acel 100+10 ?
    La E75 am 100+5+11 (5 stiu ca e de la vents, dar 11?)
    pe E75 probabil ca ai si BiA

restul echipajului primeste 10% bonus din skillul commanderului. fara BiA si doar cu vent, primesc 10%, cu vent si BiA commanderul face 110% deci bonusul echipajului e 11%. E valabil chiar si pentru crew cu 50%

14. Back To Top | #54
    French Tanks - General discussion-2.jpg
    Pentru cine nu a vazut cum arata AMX 13 90 dedesubt

15. Back To Top | #55
    Quote Originally Posted by MosSpanac View Post
    pe E75 probabil ca ai si BiA

restul echipajului primeste 10% bonus din skillul commanderului. fara BiA si doar cu vent, primesc 10%, cu vent si BiA commanderul face 110% deci bonusul echipajului e 11%. E valabil chiar si pentru crew cu 50%
    Nu am bia....

16. Back To Top | #56
    ciudat faptul ca imi place la nebunie sa nimeresc in echipe cu 5% sanse de castig dar pe harti deschise .. pierd la siguranta dar tot iau 2,3,4 uneori chiar 5,6 dupa mine.ma rog pot aproxima doar sansele dupa cum mor baietii de la mine din echipa ..

iar cel mai important este ca ma distrez cu bat-ul indiferent de ce echipe prind

Imageshack - shot086o.jpg

17. Back To Top | #57
    Purchased:
    'Bat Chatillon 25 t' successfully purchased. You have spent credits: 6.100.000.

Oh yeaaaaaaaaaaaaaaa. Am intrat in clubu lBat Chatillon Nu am bani nici sa dau retrain la echipaj ))) , important e ca il am in garaj !!! Primul meu tier 10 este un medium tank

18. Back To Top | #58
    Registered User
    Grats.

19. Back To Top | #59
    platoon de bat-uri ,amx 120 ,50B ,lorraine (lorri n-am da intru cu amx120) amatorii bagati-ma in seama .. donscuterone

20. Back To Top | #60
    Dupa meciul care tocmai l-am avut am zis sa aprind o tigara si sa intru pe forum.

Un meci extraordinar cu amx 13 90. Extraordinar putin spus. Mi-a batut inima atat de tare in a 2-a parte a meciului de-mi tremura mana pe maus. Am salvat de cateva ori jocul, am stat fata in fata cu toti greii lor, nu stiu cum de mereu m-am pus exact unde trebuie ca sa nu mor. Spre sfarsit toata echipa lor era "why won't you die amx"
    Ce am avut acum cateva zile meci cu damage 4k este un nimic pe langa asta, de data aceasta am si reluare. Screenshoturile nu spun mare lucru, uitati-va la reluare.
    Inca incerc sa ma linistesc
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails French Tanks - General discussion-shot_047.jpg   French Tanks - General discussion-shot_048.jpg   French Tanks - General discussion-shot_049.jpg  
    Attached Files Attached Files

1.  
Page 3 of 10 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks