Page 2 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 40 of 176

Thread: German Tanks - General discussion

1. Back To Top | #21
    A aparut acest pz38NA in drumul meu spre tiger, ma cam dispera tancul asta mai ales ca 8/10 sunt jos in lista.... ceva tips and tricks? am vreo 15k free xp dar nu vreau sa ii folosesc chiar asa, daca am rezistat sa fac grind la t1 heavy, rezist cumva si la asta

2. Back To Top | #22
    In vreo 50 de meciuri sari de el

3. Back To Top | #23
    Quote Originally Posted by robE View Post
    A aparut acest pz38NA in drumul meu spre tiger, ma cam dispera tancul asta mai ales ca 8/10 sunt jos in lista.... ceva tips and tricks? am vreo 15k free xp dar nu vreau sa ii folosesc chiar asa, daca am rezistat sa fac grind la t1 heavy, rezist cumva si la asta
    Ai matchmaking de scout cu el.. din pacate nu esti avertizat de asta si te trezesti ca pici sub senila lui e-100. Joaca-l ca un scout si atat, o sa treci peste el si revii la normal.

4. Back To Top | #24
    A aparut acest pz38NA in drumul meu spre tiger, ma cam dispera tancul asta
    Din pacate e socotit scout tank desi nu se misca bine si ajungi in meciuri de tier 8. La tancul asta e o tactica diferita.

Tancul asta e un scout pasiv pentru ca are view range bun si camo. Asta daca ai echipaj la 100%. Trebuie sa fugi repede si te bagi in ceva tufe sa vezi cine trece pe acolo. Pentru asta trebuie sa inveti hartile si o sa te ajute in viitor sa sti pe unde se pot ascunde scout/td. Stai ascuns, faci spotting si primesti 50% din dmg/xp facut de altii. Ar fi probabil util sa ai camo-net si binoclu.

E important sa nu tragi in tancurile pe care le vezi pentru ca pierzi camo si esti terminat. Nu cred ca la tier 8 este un tanc care sa te poata vedea la peste 350 de metrii in camp deschis. Daca esti bagat in tufe nu te vede decat sub 50m. Toata faza e sa nu tragi ca pierzi camo de la tanc si de la tufe.

PS. si la UK Cursader se poate folosi tactica asta

5. Back To Top | #25
    Ba eu zic ca Pershing cu Binoculars sau Optics te vede si peste 400m, ca are 390 view range fara nimic. In camp deschis, sigur.
    Dar ramine valabila tactica. Face parte din tancurile "ciudate".

6. Back To Top | #26
    Una este View range alta este spotting range .

7. Back To Top | #27
    Quote Originally Posted by sebid2k3 View Post
    Mai mult ca sigur.

In alta ordine de idei, m-am apucat pe E50 de crescut crew pentru cand o veni ziua pentru E50M. Nu stiu exact daca ordinea aleasa pt crew skills e corecta.

Am mers pe Repair intai, apoi Camo, ca am inteles ca are un camuflaj tancul de tot cacao-ul, si ma gandesc apoi sa fac mentor/snap shot/off road/situational /safe stowage, e OK asa? Sau are altcineva alta ordine de progres?
    Camo este inutil pe un E-50, tancul e foarte inalt, deci Camo e irosit pe un E-50, cel putin ca skill in primele 4. Chiar si pe mediile scunde, gen T-54, T-62A, BatChat, exista skill-uri mult mai bune in primele 4 decat sa alegi Camo.

Exista doua filozofii pentru crew skills:
    1) "Repair" este in continuu skill-ul care nu e 100%. Adica incepi primul skill Repairs, ajungi la 100%, treci in skill-ul 2 si ajungi pe la vreo 50%, dupa care dai "drop skill" fie pentru gold fie pentru 20,000 pe membru echipaj si faci "rocada"...primul skill o sa fie "ce vrea muschii tai", iar al 2-lea skill o sa fie acum Repair. Cand ai terminat si al 2-lea skill si e 100%, treci in al 3-lea, avansezi iarasi pana pe la 50%, dai "drop skill", si repeti morisca(numai ca acum ai 2 skill-uri la 100%).

2) "Repair" este al 2-lea skill(dar tot faci "rocada" o data). Exista situatii si situatii, to felul de vehicule, unde poate vrei alte chestii decat Repair in primul skill. Pe TD-uri cu Camo bun se incepe cu Camo, urmat de Repairs(fara nici-o "rocada"). Poate pentru unele vehicule vrei diverse chestii in primul skill, dar nu merg decat la 100%, deci mai bine incepi cu repairs in primul skill la tot, ajungi la 100%, dupa care faci "rocada", alegi ce vrei pentru primul skill, dupa care termini repairs in al 2-lea skill

Pe medium-uri si pe heavy-uri, se poarta punctul 2) ca sa obtii BIA in primul skill si Repairs in al 2-lea skill. Uneori se poarta Repairs in skill 2 la toti, cu exceptia driver-ului, care primeste "Clutch Braking" sau "Off-road Passability"(eu prefer "Clutch Braking", dar sunt teorii care spun ca "off-road" ar trebui ales inainte de "Clutch braking")

La TD-uri cu Camo bun dureaza mai mult sa ai tot ce vrei, pentru ca, ideal, ai vrea sa ai BIA, Camo si Repairs toate 3 la 100%(in cazul asta as face rocada in asa fel incat Camo sa fie al 3-lea skill pe la 50%)

La TD-uri inalte(Ferdi, JT, JPE, E3, E4), BIA si Repairs.

Acum, pentru E-50 specific, as urma secventa urmatoare:
    1) Primul skill repairs 100%
    2) al 2-lea skill alege ce vrei tu pana pe la 50%
    3) fa "rocada", BIA primul skill, repairs al 2-lea skill(ramane la latitudinea ta daca ii dai driver-ului "Clutch Braking" in al 2-lea skill, E-50 are 26 de grade viteza de intoarcere a sasiului, deci la 100% "Clutch Braking" se intoarce cu 27.3 grade, dar, E-50M are 44 de grade viteza de intoarcere a sasiului, deci la 100% "Clutch Braking" se intoarce cu 46.2 grade, agilitate mai ruseasca sau americana)
    3) al 3-lea skill e cam ce ar prinde bine: Mentor pe Commander(unii pun Mentor la al 2-lea skill), Ramming sau Passability pe Driver, Safe Stowage pe Loader, Increased Visibility pe Radio Man, Accuracy on the Move pentru Gunner

Mult succes si sper ca nu ti-am incurcat capul!

8. Back To Top | #28
    Cu reducerea la gold ammo, am luat si eu niste boabe pt lowe meu ca ma ajunge gold ammo la 2000 de credite fata de 1000 ap-ul.Si am testat intr-un joc:
    Victory!
    Battle: Arctic Region Sunday, November 25, 2012 2:18:48 PM
    Vehicle: Löwe
    Experience received: 2,161
    Credits received: 146,865
    Battle Achievements: Steel Wall, Confederate

As putea sa fiu taran prost si sa cumpar camm inca 2000 de boabe si sa joc numai cu gold ammo. Dar aia ar duce numai la umflat de statsuri si m-ar face sa nu mai am grija la ca fac. 294 pen pt gold = joc fara griji impotriva la orice tanc din joc.

9. Back To Top | #29
    Registered User Wembley's Avatar
    Quote Originally Posted by Vali1005 View Post

2) "Repair" este al 2-lea skill(dar tot faci "rocada" o data). Exista situatii si situatii, to felul de vehicule, unde poate vrei alte chestii decat Repair in primul skill. Pe TD-uri cu Camo bun se incepe cu Camo, urmat de Repairs(fara nici-o "rocada"). Poate pentru unele vehicule vrei diverse chestii in primul skill, dar nu merg decat la 100%, deci mai bine incepi cu repairs in primul skill la tot, ajungi la 100%, dupa care faci "rocada", alegi ce vrei pentru primul skill, dupa care termini repairs in al 2-lea skill
    Intreb si eu... cum faci rocada? Alta metoda inafara de DROP exista? La drop se pierde IMENS, imi este frica sa caut sa fac calcule...

10. Back To Top | #30
    Quote Originally Posted by Wembley View Post
    Intreb si eu... cum faci rocada? Alta metoda inafara de DROP exista? La drop se pierde IMENS, imi este frica sa caut sa fac calcule...
    Din pacate, daca nu vrei sa pierzi nici un punct la "rocada", trebuie sa cheltuiesti gold.

Poti face calcule daca te gandesti sa cheltuiesti credite, din ce imi aduc aminte, parca pierderea pe al 2-lea skill cu credite, scazi de la 60% la 50%(cam astea erau exemplele date, il duci pe la 60%, si, doar cu credite, o sa scada la 50%), dar ar fi bine sa faci calcule sa nu fie surprize.

Nu se merita sa faci "rocada" pe gratis. Macar pe credite, in cel mai rau caz, e 120.000 pe echipaj.

11. Back To Top | #31
    Quote Originally Posted by Vali1005 View Post
    Din pacate, daca nu vrei sa pierzi nici un punct la "rocada", trebuie sa cheltuiesti gold.

Poti face calcule daca te gandesti sa cheltuiesti credite, din ce imi aduc aminte, parca pierderea pe al 2-lea skill cu credite, scazi de la 60% la 50%(cam astea erau exemplele date, il duci pe la 60%, si, doar cu credite, o sa scada la 50%), dar ar fi bine sa faci calcule sa nu fie surprize.

Nu se merita sa faci "rocada" pe gratis. Macar pe credite, in cel mai rau caz, e 120.000 pe echipaj.
    Si cata experienta pierd? daca am 2 skill-uri la 100%? De cata experienta am nevoie sa revin la ce am avut inainte sa dau drop? Vorbim de 100.000 XP? (am ales un numar la intamplare)

12. Back To Top | #32
    Manic Miner burebista's Avatar
    Cu cit mai multe schiluri ai cu atita mai multa XP pierzi.
    Merge smecheria asta cu drop-ul cind ai un schill la 100% si ceva in al doilea. Cu scrisnet de dinti merge si daca ai 2 schiluri la 100% si ceva in al treilea dar mai sus deja se simte tare.
    Era pe undeva pe forumul lor graficul cu XP-ul pentru fiecare schil si cresterea nu era liniara ci spre exponential asa ca una e sa dai drop la un schil cind ai 200000 XP (sa zicem) si pierzi doar 20000 XP si alta e sa dai drop cind ai 3-4 schiluri cu fo' 2 meleoane XP si pierzi fo' 200k XP. Aia cam doare.
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

13. Back To Top | #33
    Quote Originally Posted by Wembley View Post
    Si cata experienta pierd? daca am 2 skill-uri la 100%? De cata experienta am nevoie sa revin la ce am avut inainte sa dau drop? Vorbim de 100.000 XP? (am ales un numar la intamplare)

Uite aici un Google spread-sheet cu experienta care trebuie pentru fiecare procent, la fiecare skill:
    https://docs.google.com/spreadsheet/...jeDdCRWc#gid=0

14. Back To Top | #34
    Ce idiotenie, vaca mica alba nu beneficiaza de tunul de tier 9 de pe kt Din totdeauna a fost asa, intreb pt ca nu am avut tangenta cu linia mausului pana acum.
    BL-10, restul e cancan... si da corespunde datelor tehnice Binilii invingii ! http://www.youtube.com/watch?v=E1Y8Q9Vr1Qo
    Jiji despre cultura:
    Ce cultură, mă? În capitalism nu există decât banul, asta-i singura cultură.

15. Back To Top | #35
    Quote Originally Posted by piticuu View Post
    Ce idiotenie, vaca mica alba nu beneficiaza de tunul de tier 9 de pe kt Din totdeauna a fost asa, intreb pt ca nu am avut tangenta cu linia mausului pana acum.
    Cred ca asa a fost din totdeauna...nu e ca si cum VK A-ul se joaca la fel ca un KT. VK-A-ul e cel mai bun vanator de medii, nu iti poate da ocoale nici-unul si daca faci angle la hull ai foarte buna protectie din fata, iar tunul de 10.5 da 320 damage, peste toate celelalte medii de Tier 8.

16. Back To Top | #36
    Nick anterior: diddyfan2pac
    Quote Originally Posted by piticuu View Post
    Intotdeana a fost asa. Se joaca putin diferit de un heavy normal.In principiu cam esti dupa meds la viteza deci poti sa le asiguri un suport la inceputul meciului cand se ocupa pozitiile.
    Daca avea si tunu t9 era chiar bun...

17. Back To Top | #37
    Victory!
    Battle: Fisherman's Bay 29 decembrie 2012 14:26:20
    Vehicle: E-75
    Experience received: 6.060 (x5 for the first victory each day)
    Credits received: 38.423
    Battle Achievements: Steel Wall, Cool-Headed

Cool-Headed Survive at least 10 ricochets and non-penetrations in a row from enemy players / Cand esti top tier cu E75 (si nu sunt artilerii) trebuie doar sa apesi tasta W

18. Back To Top | #38
    German Tanks - General discussion-shot_030.jpg e bun micro mausu asta
    BL-10, restul e cancan... si da corespunde datelor tehnice Binilii invingii ! http://www.youtube.com/watch?v=E1Y8Q9Vr1Qo
    Jiji despre cultura:
    Ce cultură, mă? În capitalism nu există decât banul, asta-i singura cultură.

19. Back To Top | #39
    Cam ce skills/perks recomandat pentru un vk3601(h) ? nu prea am jucat cu mediumuri la viata mea...m-am gandit la repairs si doar la commander un mentor maybe ?

20. Back To Top | #40
    Cam ce skills/perks recomandat pentru un vk3601(h) ? nu prea am jucat cu mediumuri la viata mea...m-am gandit la repairs si doar la commander un mentor maybe ?
    Cam asa ceva am folosit eu:
    Commander - Mentor
    Gunner - Snapshot
    Driver - Clutch braking sau Off-road Driving
    Radio operator - Situational Awareness
    Loader - Repair sau Firefighting

1.  
Page 2 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks