Page 3 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 41 to 60 of 176

Thread: German Tanks - General discussion

1. Back To Top | #41
    Mentor la commander nu ajuta mare lucru. Mult mai folositor este sixthsense.

2. Back To Top | #42
    Registered User DasModell's Avatar
    as zice ca e musai . pe orice tank
    Originally said by Murphy the Bear
    Girls and Frogs reserve the right to change their minds – often.
    RIP Marco Simoncelli
    PC Garage Discount 1% SIDY4276

3. Back To Top | #43
    Registered User
    mentor e f folositor ca prim skill mai ales pt echipaj de 4-5 tankisti
    dupa 100% plus rezerva il resetezi pt sixth sense si eventual altceva, chiar si cu pierderea de 10% pe skillul comandantului tot ai beneficiat de bonus mai mare pt ceilalti tankisti

4. Back To Top | #44
    Te contrazic. Bonusul de xp pentru restul tanchistilor este mic. Chiar daca il alegi ca prim skill si mergi pana la 3 skilluri pe respectivul echipaj, bonusul de xp este mic, timp in care ai fi putut folosi slotul respectiv (al skillului) pentru ceva mai folositor. Deja 4 skilluri devine utopic.
    BIA (combinat cu vents) e mult mai folositor overall, eventual combinat si cu consumabile gold (food, cola, etc) in caz de joc competitional in clanwars sau e.s.l. Mai departe repairs pe heavy sau camo pe lights + al 3-lea skill/perk la alegere. Sixtsense la commander e cheat .

5. Back To Top | #45
    Ceva tips&tricks pentru Tiger II ? Am facut in sfarsit saltul la tier 8 dupa multa aiureala pe toate liniile, vad din nou la fata tier 10 si e cam trist cu tunul stock
    " Know this: There is nothing on all the Planes that can stay the hand of justice when it is brought against them. It may unmake armies. It may sunder the thrones of gods. Know that for all who betray justice, I am their fate. And fate carries an executioner's axe. "
    ​- Vhailor, Planescape : Torment

6. Back To Top | #46
    Registered User Wembley's Avatar
    This is Sparta! 300 - this is sparta - YouTube

Victory!
    Battle: Himmelsdorf 11 ianuarie 2013 12:56:20
    Vehicle: PzKpfw IV
    Experience received: 1.003
    Credits received: 19.753
    Battle Achievements: Steel Wall, Top Gun, Sniper, Spartan

---------- Post added at 13:01 ---------- Previous post was at 13:00 ----------

Quote Originally Posted by Kelemvor View Post
    Ceva tips&tricks pentru Tiger II ? Am facut in sfarsit saltul la tier 8 dupa multa aiureala pe toate liniile, vad din nou la fata tier 10 si e cam trist cu tunul stock
    Un sfat prietenesc: cerceteaza tot, o sa ai nevoie la E75

7. Back To Top | #47
    Ce tun sa aleg la hetzer ? cel cu penetratie mai mare sau cel cu dmg mai mare ?

8. Back To Top | #48
    Mda, se vede ca-i Stug3 special....

Victory!
    Battle: Cliff Sunday, January 20, 2013 12:44:20 PM
    Vehicle: StuG III
    Experience received: 1,567
    Credits received: 70,354

Battle Achievements: Top Gun, Master Gunner, Reaper, Mastery Badge: "Ace Tanker"

Ajungi sa faci Ace cu 1045xp. Poate si din cauza ca toate maimutele au coborat in stug3 si kv1s

9. Back To Top | #49
    Registered User infernos's Avatar
    Alege tunul de 10,5 la Hetzer, poti sa ii faci praf dintr-un foc pe unii.

10. Back To Top | #50
    E-100 researched. Undistributed experience spent: 183010. Free Experience spent: 0.

Probabil nu o sa-l cumpar niciodata, 235 penetrare la tier 10 mi se pare o mizerie... nu e medium tank sa fac cercuri in jurul unui is7

11. Back To Top | #51
    Registered User doru2010's Avatar
    Mie imi place E100. Chiar foarte mult.

12. Back To Top | #52
    Quote Originally Posted by Wembley View Post
    E-100 researched. Undistributed experience spent: 183010. Free Experience spent: 0.

Probabil nu o sa-l cumpar niciodata, 235 penetrare la tier 10 mi se pare o mizerie... nu e medium tank sa fac cercuri in jurul unui is7
    E-100 se joaca cu proiectile gold cumparate pe credite si devine o fiara semnificativ mai buna.

13. Back To Top | #53
    Registered User doru2010's Avatar
    Fiindca ma consider si artilerist am zis ca e frumos sa am in garaj si o artilerie de suflet.
    Asa ca mi-am luat Bisonul.
    I-am pus echipaj 100%, rammer, gun laying drive si cateva proiectile Heat (250 pen ! ) si am intrat in vreo cateva batalii.
    Ce a urmat tine de cascadorii rasului fiindca la cel putin jumatate din echipa adversa ii dau one shot iar daca nimeresti cu tier 5 (mai rar) iti trebuie 2 obuze.
    Va recomand cu caldura Bisonul, mai ales cand cand va enervati .

14. Back To Top | #54
    Ceva informatii noi despre Indien-Panzer si ceva Panter 2(?)

http://img197.imageshack.us/img197/2508/2222ct.jpg

La prima vedere, Indien-Panzer pare a fi doar un Panter 2 cu raport HP/tona mai bun.

15. Back To Top | #55
    MaX's Avatar
    frumos Panther 2, dupa 5 meciuri are totul researched acum cu X5 si Mastery , ciudat credeam ca e mai sus xp-ul pentru panther II, oricum un tanc ok
    Free space

16. Back To Top | #56
    Quote Originally Posted by Vali1005 View Post
    E-100 se joaca cu proiectile gold cumparate pe credite si devine o fiara semnificativ mai buna.
    Nu joc cu gold... NU pentru ca vreau sa fiu Mihai Viteazu in camasa alba, atacand singur cu barda imperiul otoman. Nu am bani, in ultima luna m-am mentinut constant la 100.000 de credite si 128.000 free xp (tragic)- no premium tank. Ultimul special m-a facut sa joc pentru credite (atat cat am avut timp) si mi-am achizitionat 2 tancuri tier 8. Am oscilat intre M26 Pershing si Panther 2.... am ales linia americana fiind extrem de dezamagit de comportamentul mediumului tier 7 (panther - pe care l-am vandut fara regrete) care este foooooarte lent. E praf! Totodata m-am uitat pe statistici, E50M sta mai psost decat M48 Patton (cam pe toate serverele)

Cand mai apare la oferta, il iau si cercetez panther 2.

17. Back To Top | #57
    Quote Originally Posted by Wembley View Post
    Nu joc cu gold... NU pentru ca vreau sa fiu Mihai Viteazu in camasa alba, atacand singur cu barda imperiul otoman. Nu am bani, in ultima luna m-am mentinut constant la 100.000 de credite si 128.000 free xp (tragic)- no premium tank. Ultimul special m-a facut sa joc pentru credite (atat cat am avut timp) si mi-am achizitionat 2 tancuri tier 8. Am oscilat intre M26 Pershing si Panther 2.... am ales linia americana fiind extrem de dezamagit de comportamentul mediumului tier 7 (panther - pe care l-am vandut fara regrete) care este foooooarte lent. E praf! Totodata m-am uitat pe statistici, E50M sta mai psost decat M48 Patton (cam pe toate serverele)

Cand mai apare la oferta, il iau si cercetez panther 2.
    Sigur, fiecare dupa posibilitati ... eu cand am luat E-100 stiam in ce ma bag, in ceea ce priveste cheltuielile, plus ca l-am cumparat in timpul unui week-end 5x, tocmai ca sa avansez mai repede catre tunul cel bun, dar nu e ca si cum il joc in serie, 10-15 meciuri pe seara...imi acord 2 incercari de victorie, daca ambele sunt infrangeri, ramane pe seara urmatoare...

La un E-100, fiind singurul heavy de Tier 10 care trage de 750, efectul psihologic al unor lovituri reusite nu trebuie sub-estimat deloc...o data ce dovedesti inamicului ca e "pe bune" si angling/armura frontala nu ii prea ajuta, putini se baga la "inaintare" pe partea ta, de teama sa nu fie urmatorii Iar proiectilele "gold" maresc sansa de penetrare foarte mult...in principiu, la o victorie(Premium account), in functie de damage, pierd intre 20.000 si castig cam pana in 20.000....cred ca cea mai mare pierdere care am avut-o pe o infrangere a fost in jur de 40.000(dar astea sunt credite care se fac inapoi intr-un meci jucat pe un Tier 8 Premium)

18. Back To Top | #58
    Cam trist cu E-75 stock . Pana adun 150k xp sa-i iau motorul si ultimul tun presimt ca o sa albesc.
    " Know this: There is nothing on all the Planes that can stay the hand of justice when it is brought against them. It may unmake armies. It may sunder the thrones of gods. Know that for all who betray justice, I am their fate. And fate carries an executioner's axe. "
    ​- Vhailor, Planescape : Torment

19. Back To Top | #59
    Registered User
    Are acelasi motor cu E50. Daca joci cu ambele, poti cerceta motorul acolo.

20. Back To Top | #60
    Victory!
    Map: Arctic Region
    Date: Monday, May 20, 2013 11:39:35 AM
    Vehicle: VK 36.01 (H)
    Exp: 1,377 + Credits: 41,135
    Achievements: : Steel Wall, Confederate

O bijuterie VK 3601 ... fix 3333 damage intr-un joc de tier 6 si am motor stock, am si incasat vreo 2 din cauza asta. Konisch gun rupe norma.

/edit : urmatorul meci inca 3 kills + confederate ... ~3500 damage ! Crima si pedeapsa )

Victory!
    Map: Ruinberg
    Date: Monday, May 20, 2013 11:56:08 AM
    Vehicle: VK 36.01 (H)
    Exp: 1,276 + Credits: 32,090
    Achievements: : Confederate, Sniper

Wow, si acum am observat ... 72% win ratio dupa 25 meciuri(o sa scada, evident ... la tier 6 nu prea vezi asa des 70+ win ratio, lol), 1.88 kills per battle, 1328 dpb

Ce ar merge luat ca al treilea modul in afara de vent + rammer ? Daca avea vert, era super ... dar asa nu stiu ce sa aleg intre egld si toolbox ...
    Last edited by MosSpanac; 20-05-2013 at 11:08.

1.  
Page 3 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks