Page 4 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 61 to 80 of 176

Thread: German Tanks - General discussion

1. Back To Top | #61
    Depinde cum il joci. Eu as merge pe toolbox. E mai heavy el de fel. Ajuta mult. Plus ca nu dai gold sa o demontezi si o poti schimba de pe un tanc pe altul. Daca nu ai Repairs e si mai indicat. Macar pana faci 75% la skill.

2. Back To Top | #62
    am 100% crew si ~70% repairs ... cred ca iau toolbox pe moment, poate am bulan de inca un special cu 50% discount -_-

3. Back To Top | #63
    Voi pe e100 ce echipamente tineti? Rammer si vents sunt cam standard pt mine pe toate tancurile. Oscilez intre egld sau vstab sau spall liner..am echipaj cu 3skilluri si unul din ele este repairs full, deci toolbox e cam inutil. La fel si cele care tin de view range...din moment ce sunt in permanenta primul pe harta nu simt lipsa unui view range mai mare. Multumesc de raspunsuri...

4. Back To Top | #64
    http://oi44.tinypic.com/b5k3yo.jpg

Uite ce poate face VK 3601 cand e top dog ... damage cat toata echipa plus 2000 potential damage primit, trageau pz3 aia cu gornete in mine ))
    SU-100 ala a frecat menta in baza, a facut si el 1 kill cu 3 damage ))

---------- Post added 01-06-2013 at 17:32 ---------- Previous post was 31-05-2013 at 19:53 ----------

... pe de alta parte tigerul cu short 88 e oribil, cred ca o sa fac rush grind pana iau ultimul tun
    Last edited by MosSpanac; 31-05-2013 at 22:07.

5. Back To Top | #65
    Registered User Wembley's Avatar
    Intrebare: joc numai random, fara gold - merita sa-mi iau E-100 care e la oferta? Sau o sa-mi blestem zilele?
    Precizare: trebuie sa vand 2 tankuri pentru el (NU si E75 care-mi place)

6. Back To Top | #66
    Quote Originally Posted by Wembley View Post
    Intrebare: joc numai random, fara gold - merita sa-mi iau E-100 care e la oferta? Sau o sa-mi blestem zilele?
    Precizare: trebuie sa vand 2 tankuri pentru el (NU si E75 care-mi place)
    Nu. Da. E-100 e tanc de gold. In plus, gandeste-te asa: E-75 vede tier 11 maxim. E-100 vede tier 12. Sansele sa ai artilerie pe capul tau sunt mari. Artileria cam ignora E-75, e si rezistent la arty. E-100 e tinta mare, si absoarbe si mult damage. O sa regreti E-100. In plus are si o reputatie proasta, foarte multi noobi il joaca.

"I protect arty, noob!"
    (under construction)

7. Back To Top | #67
    R3sp3kT Oka's Avatar
    merita sa-mi iau E-100 care e la oferta? Sau o sa-mi blestem zilele?(NU si E75 care-mi place)
    unde se poate vedea ce e scos la oferta si ofertele in general?

8. Back To Top | #68
    E-75 e ce vreti voi doar nu rezistent la arty, e "subtire" e "predictibil" in traiectorii pentru ca nu are mobilitate. Joc cu el si cred ca mai mult de trei sferturi din deaths sunt de la arty. Sa nu mai zic de foc. De la tier 5 in sus te poate arde grav orice SPG.

E un tanc bun, dar nu e un keeper. Preferintele mele ca si tancuri "de pastrat, ca la tier 10 e naspa" sunt M-103 si IS-8. Adica o combinatie de tun bun si mobilitate.

9. Back To Top | #69
    Registered User doru2010's Avatar
    Singurul tanc de tierX german care ofera satisfactie maxima este E50M.
    E superba jucaria. Nu ti-e frica de nimeni in acest medium.

10. Back To Top | #70
    'E-100' successfully purchased. You have spent credits: 4,270,000.

M-am jucat cu pz4 si stug 3 pana m-am saturat si am reusit sa-l achizitionez.... vanzand doar un tank tier 8

11. Back To Top | #71
    R3sp3kT Oka's Avatar
    la stug 3 am ramas si eu
    nu stiu daca merita mai departe lina de TD german nu prea mi-au placut
    Last edited by Oka; 12-06-2013 at 19:49.

12. Back To Top | #72
    Quote Originally Posted by Oka View Post
    la stug 3 am ramas si eu
    Eu am jucat cu stug3 sa strang bani pentru e-100

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

13. Back To Top | #73
    100 de meciuri cu E-100 / 60% winrate, fara gold, only random. Hai ca merge si asa desi are o penetrare de iti musti buzele....trebuie sa ai grija si la tier 8 in ce tragi )

14. Back To Top | #74
    La Jagdpanther II trebuie cumparate senilele ca sa "tina" ultima arma? Din calculele mele reiese ca nu, da' am mai dat-o in bara cu matematica.
    Multumesc!

15. Back To Top | #75
    Registered User
    La Tiger stock (ma rog are radioul cel mai bun :P) cu ce ar fi mai bine sa joc? Cu short 8,8 sau cu howitzer-ul de 10,5? Pana ajung la tunul ala bun. Cand sunt cap de lista merge cu 8,8 L/56 dar cand sunt ultima gaina din cotet macar stiu ca fac ceva damage (si multe critical-hit) cu tunul de 10,5.

16. Back To Top | #76
    Registered User
    Cu regret am vandut VK3601H elite dupa 8.8. Este imposibil de jucat cu tancul asta. Si de Tiger-e si-au batut joc dar VK-ul a fost efectiv daramat. Am inceput cu VK30.01P (vreau Panther-ul) dar e stoc si se misca mai incet decat un melc anesteziat.

17. Back To Top | #77
    Panther-ul e o dezamagire pentru mine, este foarte lent...am renuntat sa mai joc cu el dupa ce l-am echipat complet.... Damage mic, accelerare de heavy tank, fara armura...

18. Back To Top | #78
    Registered User slicker's Avatar
    Quote Originally Posted by Oka View Post
    la stug 3 am ramas si eu
    Cand ajungi la JP deja se schimba viata in roz. Nu mai zic de JP2 sau Ferdi. Iar cireasa de pe tort, the beast, aka JT! Toate merita cu varf si indesat.

19. Back To Top | #79
    Panther-ul e o dezamagire pentru mine, este foarte lent...am renuntat sa mai joc cu el dupa ce l-am echipat complet.... Damage mic, accelerare de heavy tank, fara armura...
    Este un sniper dedicat, tunul ala e un deliciu. Trebuie sa ma caut bine dar pot sa iti gasesc un meci in care am reusit aprox 3900 damage cu el. Nu ar fi foarte distractiv de vazut pentru ca tot ce am facut a fost sniping, dar se poate. Tot cu el am si un radley walters . Mi-a placut mult. Panther 2 insa e groaznic, de abia astept sa scap de el.

Edit: scratch that, am gasit una de-a cu 4558 damage . uite aici linkul: Wotreplays — Main Nu lasa alpha damage mic sa te descurajeze.
    O sa il recumpar sa vad ce au facut si mobilitatii, mai rau de cat era nu vad ce i-ar mai face. M-am distrat mult in el, regret ca l-am vandut dupa doar 100 meciuri.
    Last edited by [FriendlyAlien]; 13-09-2013 at 00:49.

20. Back To Top | #80
    R3sp3kT Oka's Avatar
    Quote Originally Posted by slicker View Post
    Cand ajungi la JP deja se schimba viata in roz. Nu mai zic de JP2 sau Ferdi. Iar cireasa de pe tort, the beast, aka JT! Toate merita cu varf si indesat.
    JP a fost super cu echipaj bun.
    deocamdata sunt la Ferdi, dar semistock e destul de naspa

as vrea sa incep asa usurel si mediile germane, dar sunt nehotarat pe care linie sa merg poate ma sfatuiti un pic. vad ca si la tier mic sunt mai mute trasee pe care ziceti sa merg?

1.  
Page 4 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks