Page 5 of 9 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast
Results 81 to 100 of 176

Thread: German Tanks - General discussion

1. Back To Top | #81
    Moderator Ivan's Avatar
    disregard this one

2. Back To Top | #82
    Desi eu le joc pe cele nemtesti, recomand ce a zis ivan . Linia t34 85 si mai departe sunt medii adevarate, liniile panther sunt mai specializate.
    Depinde si unde vrei sa ajungi la tier 10. Eu vreau e50m, se potriveste perfect stilului meu de joc. Leopard 1 nu are prioritate, deja e pe drum un paper armour med, batchat.

3. Back To Top | #83
    Registered User
    Mediile germane nu sunt chiar stralucite: Pz III/IV e bunicel dar nu cel mai bun, PZ IV e firav, incaseaza de la toti si dupa patch-ul 8.8 tunul de 10,5 nu mai este chiar asa bun(au stricat proiectilele HE care erau o minunatie pe howitzerul de 10,5), VK-urile de cand l-au busit pe VK 3601 sunt toate sub T34-85. Wembley mi-a taiat avantul cu ce a spus despre Panther desi 55km/h nu mi se pare chiar o viteza mica.
    Last edited by Rocri; 13-09-2013 at 12:27.

4. Back To Top | #84
    Pai una e viteza maxima alta e mobilitatea. Se misca/invarte/accelereaza greu panther. Am jucat cu heavyuri care se miscau mai bine. Nevertheless, nu e chiar slab. Daca il compari cu alte medii de tier 7 nu e chiar asa cu mult sub ele .

Cele de tier mic nu le aduc in discutie, toate sunt o apa si un pamant.

5. Back To Top | #85
    Registered User Wembley's Avatar
    @ Rocri - ca sa-ti faci o idee, PZ IV este rapid in comparatie cu panther

@ [FriendlyAlien] - Ma bucur ca-mi dai dreptate, este un tank lent pantherul. Cateva cuvinte despre ultimul tun: 7,5 cm KwK 45 L/100. Pai cum vine asta? eu il aveam pe PZ IV la tier 5, inainte sa-l scoata. O versiune mai scurta ce-i drept, cu penetrare mai mica.....dar orice ai zice, un tun cotat ca fiind tier8 sa aiba 135 damage... este WAW. Daca compensa cu mobilitatea...mai ziceam. Exemplu: T20 este rapid si ai damage 240, parca e altceva, nu? Panther este strict sniper, pentru cei cu rabdare...iar eu nu am rabdare sa stau la ciupeala in boscheti. Am multe medium tanks, pentru asta sunt....sa joci tactic si agresiv, nu sa asculti mustele din spatele TD-urilor (linia MINUS unu).

Nu sunt anti sniper, mai fac si asta...insa nu-mi place sa fiu OBLIGAT sa stau in spate...sa nu ma fac de rusine. In fine, fiecare cu stilul lui de joc, oricum panther este un tanc de tranzitie, nu cred ca l-a pastrat nimeni. Asa ca Rocri, nu te descuraja... marseaza spre E-50 Ausf. M. Pentru asta am cumparat pantherul, insa nu am rezistat!

6. Back To Top | #86
    Registered User ecsodus's Avatar
    Quote Originally Posted by piticuu View Post
    Ce idiotenie, vaca mica alba nu beneficiaza de tunul de tier 9 de pe kt Din totdeauna a fost asa, intreb pt ca nu am avut tangenta cu linia mausului pana acum.
    si eu la vaca sunt. Uneori intra tot ,alteori am si 12000 damage potential primit. De cate ori am incercat sidescraping am avut ghinion pt ca eram flancat instant (sa zicem ca am grsit eu). Tunu e o p*ta bleaga fara depreion bun si cam atat. Se aude ca va fi pus la tier 8 si in locul lui vor sa bage un prototip de maus...deci nu stiu daca mai joc cu el :-s

7. Back To Top | #87
    Jocul cu vaca mica e cel mai dificil pana iei tunul de 10. Pentru ca oricum tu ai un tun care si la tier8 era slabit, dar sa mergi cu el si la tier9 e mistooooo.... Not. Am tras ca un chinez batran pana am luat tunul. Dupa aia lucrurile se imbunatatesc radical, insa tot nu e mai bun ca un E75, pentru ca LP ramane facut din branza pentru orice tanc de tier9 si cu atentie, chiar si pentru 8.

8. Back To Top | #88
    Registered User
    Multam de incurajari, dar am abandonat mediile nemtesti, raman pe heavy la hitleristi. Mai am putin si trec la KT dar o sa vand Tiger 1 din cauza de incendii multe si dese, in bot, in fund, in lateral practic oriunde, 5 meciuri la rand a luat foc uneori si de doua ori pe meci.

9. Back To Top | #89
    Registered User Wembley's Avatar
    Cum a fost la mine: KT (tancul pentru care am inceput sa ma joc wot) este o dezamagire, E-75 inainte de update cu motorul de 1200 era superb (acum nu am mai jucat cu el), E100 este superb. Chiar daca ai penetrare mica, iti pui vents si vstab pe el....si nu te grabesti cand tragi + stai in unghi. O sa vezi cum se feresc ceilalti de tine

10. Back To Top | #90
    Registered User
    Mdea si ieri pe Discovery spuneau ca cica KT era indestructibil de alte tancuri iar un Tiger 1 a incasat nu stiu cate zeci de proiectile si tot a reusit sa ajunga in baza.

11. Back To Top | #91
    Moderator Ivan's Avatar
    Ambele au fost cvasi-indestructibile imediat cand au aparut, dupa doi ani le penetra aproape oricine and his dog.

12. Back To Top | #92
    AWESOM-O
    Guest
    Tiger H. Mi-a placut mereu sa joc cu el, in ciuda problemelor. Ei, de la 8.8 tancul asta a devenit un adevarat monstru cu reload-ul la 5,6 secunde. Kt-ul, la fel, a primit buff de dpm. E primul patch care m-a facut fericit in jocul asta.

13. Back To Top | #93
    Registered User
    Dar Tiger P cum e comparativ cu Tiger H? Doar am zis ca renunt la medii-le germane si trebuie sa completez garajul dupa ce vand Pz IV .

14. Back To Top | #94
    AWESOM-O
    Guest
    Si Tiger P e bun. Nu a primit acest buff la reload, dar ar fi fost chiar culmea. Le pun pe picior de egalitate acum, desi pana la acest patch, P era net superior lui H.

15. Back To Top | #95
    5,6 secunde pt tigerh? Dafuq :O... Cu long 88 + bia si vents? Sau fara

16. Back To Top | #96
    AWESOM-O
    Guest
    fara bia, doar vents

17. Back To Top | #97
    Niciodata nu mi-am cumparat module de 500k considerand ca joc casual. Cred ca e timpu sa le cumpar avand in vedere ca-s tier 10 imediat ))

18. Back To Top | #98
    AWESOM-O
    Guest
    Am presupus ca se subintelege ca am si rammer, asta ca sa fie clar. Mai exact am rammer+eld+vents.

19. Back To Top | #99
    Mai suntem multi ''siemkas'' care n-au bagat bani si nah mai zgarciti din fire salivam la alea chiar daca avem cateva milioane in cont . Eu teoretic de cand joc doar grinding fac nu am apucat sa pastrez un tanc dupa ce am terminat cu el.(exceptia kv-2 ca n-am de gand sa iau s-51 si plus ca fac bani frumosi cu el

20. Back To Top | #100
    Registered User carez's Avatar
    Sal se merita sa iau E50 ? imediat il termin de cercetat....nu vreau sa ma leg la cap fara sa ma doara. E bun de ceva ?sau sa iau is8 mai bine cal am cercetat... sau nici unu )

1.  
Page 5 of 9 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks