Page 6 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast
Results 101 to 120 of 176

Thread: German Tanks - General discussion

1. Back To Top | #101
    Registered User NOOXY's Avatar
    dc nu ai free exp sa il faci full de la inceput o sa plangi cu el.......nu poti sa montezi nimic dc nu ii pui senile....e lent chiar si cu ultimu motor , nu mai vb de primul motor, cu primul tun de panther 2 nu o sa faci nimic,nici macar cu gold....ultimu tun e bun doar la damage si la rof dar la penetrare e varza tinand cont ca nu poti flanca cu tancul asta....peste toate iei foc cel putin 1 data la 3 jocuri chiar si cu skillu de mentenanta preventiva ...singura modalitate sa il joci cat de cat e ca sniper din linia a 2 sau chiar mai in spate ,dar nu consider ca un mediu are rolul asta in joc.....camo este cred cel mai prost din mediile de tier 9 si poate chiar mai mare ca unele heavy de 9.......in conluzie te sfatuiesc sa iei is8 ..e mai fun de jucat si la cat de agil e poti sa il joci aprope ca un mediu

2. Back To Top | #102
    Registered User
    Ce aratare de hmm, tanc, este Pz.Sfl. IVc. E o cutie cu tun. Chiar s-a construit asa ceva?

3. Back To Top | #103

4. Back To Top | #104
    se merita linia germana de med-uri care duce la leopard? Cea care incepe acum la PZ3/4 si continua cu vk30.01d etc

5. Back To Top | #105
    Registered User doru2010's Avatar
    Nu prea...
    Mult mai fun e linia de medii (light) de la chinezi sau francezi.

6. Back To Top | #106
    linia lui tiger sau linia tigerP? pe care se merita sa merg? Eu unul as vrea sa merg catre e75/100 nu catre maus. Mausul mi se pare muuuult prea mare, in schimb am inteles ca are armura de trol. Ce linie recomandati? La partea de med-uri linia e50 merita? e ceva de capul panther-urilor sau sa ma duc pe linia leopard. As vrea ceva diversificare pe langa linia rusa si chineza, iar la americani mai am nevoie de vreo 5k free xp pentru M4 si cu m3 in nici un caz nu mai joc. Linia luchs, leopard, vk 28.01 e buna ca si scout?

7. Back To Top | #107
    Registered User
    Tiger H, cu ROF-ul de acum e superior P-ului plus ca si E75 e foarte bun. Panther 2 e bun, panther 1 e asa si asa, mi se pare cam lent pentru un med. De restul nu ma pronunt.
    Toata lumea spune ca Tiger 1 i-a foc des. De cand am perk-ul de la driver cu intretinerea motorului i-a foc odata la 10-15 meciuri ceea ce e mai mult decat acceptabil. Si un proiectil la 5 secunde si ceva e chiar bine pentru un heavy.
    Last edited by Rocri; 18-11-2013 at 08:34.

8. Back To Top | #108
    Am inteles. Deci pz4 tiger plus linia de meduri catre e50m. Ms mult de info.

9. Back To Top | #109
    linia lui e75 este foarte buna, dar nu stiu ce sa zic de e50m. leopard 1 este un tanc foarte misto, cu siguranta mai folosit si in clan wars fata de e50m. plus ca are un camuflaj foarte bun. iar la tier 8, indie pz mi se pare peste panther2.

10. Back To Top | #110
    intre leopard si e50m care e mai mobil? stiu ca mobilitatea vine la pachet cu armura moca dar la tier 10 nu stiu in ce masura te mai ajuta armura pe un med.

11. Back To Top | #111
    leopard este mai mobil. gandeste-te ca este la fel de mobil ca batchat, doar ca accelereaza un pic mai usor.

12. Back To Top | #112
    WAW dupa masa iau pz 3/4 si ma apuc de grind.

13. Back To Top | #113
    Registered User goguxx2000's Avatar
    Salut,

Care jucați linia nouă de TD-uri, este bună de ceva ?

Se merită să mă apuc de ea?
    Pe linia veche sunt la JP2 - mai am vreo 50K Xp să cercetez JTiger-ul.

14. Back To Top | #114
    Registered User
    Tunuri nesimtite pentru tier-ul lor(am simtit-o pe pielea mea) si nema armura. Pe hartile deschise sunt OP cat timp sunt ascunse, pe hartile cu orase sunt carne de tun.

15. Back To Top | #115
    Registered User
    Am inceput si eu linia noua de TD-uri. Am vandut Marder II-ul cand mi s-a facut rusine de mine si am trecut la Marder 38T. Toate bune si frumoase dar MM isi bate joc de mine, nu am vazut nici un meci de tier 4 in 21 de meciuri, toate au fost cu tier 5 si 6 . Dar tot fac damage frumusel. uneori mai prind cate un KV1 de la distanta si il mitraliez.

16. Back To Top | #116
    Nick anterior: JohnDoe13 Costel.M's Avatar
    Pentru un echipaj de heavy-uri, incepand cu VK 36. ce skill-uri/perk-uri sunt recomandate.

Multumesc.

17. Back To Top | #117
    Registered User darlykappa's Avatar
    ^ Repairs ca prim skill, cand ajungi cu Repairs la 100% schimbi cu Brothers In Arms perk, si pui iar Repairs ca skill secund.

Astea sunt cele mai importante pe un heavy tank.Mai incolo o sa trebuiasca sa faci niste ajustari in functie de tier(7-10) spre ex. Preventive maintenance, pentru ca nemtii au prostul obicei sa ia foc des etc.

18. Back To Top | #118
    Nick anterior: JohnDoe13 Costel.M's Avatar
    Noob question:
    La inceput sa le pun la toti aceleasi skill-uri si de pe la skill-ul 3-4 in colo sa le pun specifice sau cum ?

Thx.

19. Back To Top | #119
    Moderator Ivan's Avatar
    Le pui de care vrei dar trebuie sa citesti atent cerintele pentru ca un skill/perk sa functioneze.
    Unele merg dupa ce ajung la 100%, BIA merge doar dupa ce ajunge la 100% pentru toti membrii echipajului.

Pentru inceput alege repair dupa cum ai fost deja bine sfatuit. Cand il termini o sa stii deja mai multe

20. Back To Top | #120
    Registered User
    Io nu mai inteleg jocul asta. Cu E75 am dat ding la tancuri de tier 9 si 10 inclusiv Foch si Object 704 si ma penetreaza perpendicular fix deasupra botulului ala ascutit un rahat de IS3. Nici in cel norocos RNG nu ar fi trebuit sa se intample asta cat e el de BL9 de smecher.

1.  
Page 6 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast

Bookmarks

Bookmarks