Page 9 of 9 FirstFirst ... 6789
Results 161 to 176 of 176

Thread: German Tanks - General discussion

1. Back To Top | #161
    Registered User Dr_V's Avatar
    Fara intentia de a genera o noua polemica, motivul pentru care prefer vents este pentru ca bonusul se aplica la TOATE aspectele echipajului, inclusiv la skill-urile comune, exact la fel ca (si cumulativ cu) BIA.

Wot Wiki: "Improved Ventilation is a credit bought equipment for close-topped tanks only that increases the skill level of the primary skill and non-role specific secondary skills of every crew member by 5, i.e. effectively +5 for the Commander and +5.5 for his crew."

La medii asta se vede semnificativ in manevrabilitate si cammo factor (daca ai cammo la skills pe echipaj, eu am la toate), pe reload diferenta e abia perceptibila (cu exceptia autoloaderelor, la care este foarte notabila). In ce priveste viewrange-ul nu sunt sigur daca este influentat direct sau indirect prin cresterea eficientei camuflajului, dar in joc tancuri similare echipate cu Optics nu au un avantaj sesizabil la acest capitol.

Initial si eu foloseam Optics, dar dupa discutii cu alti jucatori si chestii vazute pe net am facut teste comparative pe multiple vehicule si am ajuns la concluzia ca prefer Vents, am pastrat Optics doar pe Leopard, Centurion 7, STA1, Pz.IV.S si Chi-Nu-Kai.

Foarte probabil depinde mult si de stilul de joc, nu am pretentia ca as juca bine cu tancurile medii, dar pentru mine trecerea la Vents a reprezentat un plus de eficienta cu aceasta clasa de vehicule.

0722859607

2. Back To Top | #162
    Registered User bogrado's Avatar
    Alegerea este intre o imbunatatire infima globala sau una majora la viewrange. Inclin sa cred ca optics te ajuta mai mult.

3. Back To Top | #163
    dar in joc tancuri similare echipate cu Optics nu au un avantaj sesizabil la acest capitol.
    Glumesti?

Una la mana, cu 390/400 base view range + Optics atingi automat 445+ metri spotting range (care e maximul posibil), iar doi la mana orice % in plus la view range ajuta la anularea camo factorului inamic.
    Da, tot la ~450 de metri maxim ii spottezi, dar diferenta intre cineva cu 450 de metri view range si altcineva cu 520 (pe hartie) metri view range inseamna diferenta intre un TD inamic spottuit sau nu.

Sigur, poti sa maxezi view rangeul (sa atingi acei 455m) cu BIA, Vents, Recon, Sit. Awareness si Prem. Consumables si sa zici pass la Optics, dar pana ai un echipaj suficient de buna cat sa aiba BIA, Camo, Repairs SI Recon/Sit. Awareness 100% o sa treaca mult timp.

4. Back To Top | #164
    Sa atingi spotting range-ul maxim e greu, chiar imposibil in cazul td-urilor bine camuflate. Dar evident ca are logica sa cresti cat mai mult viewrange-ul.

5. Back To Top | #165
    Registered User Dr_V's Avatar
    Eu mi-am exprimat opinia, e treaba fiecaruia cum procedeaza. Nu postez aici glume sau teorii pe care nu le-am testat personal, incercati si voi cele 2 variante si lamuriti-va care va place mai mult.

0722859607

6. Back To Top | #166
    Corect, fiecare dupa gusturi, dar eu unul nu ma simt bine stiindu-ma "chior". La naiba, pe toate lighturile mele am si Optics, si Binos pt momentele in care chiar vreau sa "ard" orice camo pe care l-ar avea tancurile inamice

7. Back To Top | #167
    Am incercat ambele variante. In cazul E50-ului prefer imbunatatirea viewrange-ului.

8. Back To Top | #168
    Nick anterior: turbatul turby's Avatar
    Quote Originally Posted by Dr_V View Post
    Nu poti, ar trebui sa le dai retrain de cate ori ii multi de pe unul pe altul.

Contacteaza-l pe sfert si roaga-l sa faca pluton cu tine sa-ti arate cum se joaca WT-Pz.IV, eu nu mai am ragalia in garaj. Nici WT-ul de 10 nu l-am mai jucat de multa vreme, e tare enervant, imediat ce apare alt tanc interesant la germani o sa-l vand, nu e fun in random si in echipe e absolut inutil.
    Si n-am contactat pe nimeni , dar multumesc frumos . Azi am scapat de Wt/pz4 .. ca sa iau Wt/e100 ca tot e mare discount ... si-mi statea pe suflet de mult sa-l dau fiindca fie si cu premium rar am vazut sa scot profit 20k la lupta castigata si ceva dmg facut .
    Deci din puntul meu de vedere Rhm e de pastrat , wt/pz4 ... doar daca ai bani de cheltuit , mi-au ajuns 400 runde . La tierul lui nu prea nimeresti cum nimeresti cu rhm-ul care-i inca o bijuterie de td pentru echipele unde-l baga . Am jucat mai intai cu tunul de 12 si spre final am trecut la tunul de 15 . Singurul avantaj la wt/pz4 e ca are factorul de penetrare mai mare parca si asta se simte si-n joc fata de Rhm .

Dar am ajuns in sfarsit si la al2lea autoloader din garaj (primul e amx 50 100 ) . Wt / E 100 cred ca multi care inca nu-l aveti ati vazut ceva filmulete cu el .. Merita !!!! merita tras pentru el , chiar daca-i mai scump de intretinut ca wt/pz4 feelingul in joc este mortal cand trage un is7 in tine si apoi incepi tu sa-i cari 4 sau 5 boabe .
    Si asta-i de pastrat !!! Clar .. pentru cine prefera mai mult td-urile cu turela .
    Ferdinand de exemplu l-am abandonat pana sa-i deblochez si ultimul tun tocmai ca m-am invatat sa joc cu turela .
    Am pe wt/e100 doar mecanismul de pozitionare a tunului deocamdata . Ce sa mai pun pentru un joc pasiv si campalau cum sunt eu ? (nu uitati joc numai random)
    Echipajul e complex si sper sa nu iasa cu scantei .. 2 muieri si restu :P ele au cate 2 randuri de abilitati si restu cate 3 sau 4 .. la gramada fiindca este din primul meu echipaj de td care n-am stiut sa-l formez calumea. Ventilatie am vazut ca nu e ...?

9. Back To Top | #169
    Registered User TKD29's Avatar
    Ventilatia nu este pe tancurile cu turela deschisa
    Intel i5-8400 ,GA-Aourus Z730 , Sapphire Nitro+ RX580 , Corsair 16GB DDR4 , SSD 120GB, 1TB Samsung , LG 4K , DVD-RW Pioneer DVR-216D , Sound Blaster Z, Logitech G19s, Logitech G402, Magnat 880, Case CM Storm

10. Back To Top | #170
    Quote Originally Posted by TKD29 View Post
    Are logica ... hehe,.

11. Back To Top | #171
    Registered User
    @turby: mare greseala cu echipajul mixt pentru ca renunti la bonusul de la BIA(BIA nu e compatibil cu SOS).
    Nu prea ai ce sa pui pe WTaufE100 ca echipamente, mecanism de pozitionare a tunului si inca ceva acolo sa fie, eu am pus spall-liner pentru un plus de protectie contra arty si plasa de camuflaj ca e cat casa si poate nu ma spoateaza din fundul curtii. Cu TD-ul asta mica mea placere perversa este sa vanez alte autoloadere de genul cate un bat-chat prea aventuros sau AMX50B, cand incep sa curga 5 proiectile cu precizie laser cam naspa pentru adversar - bine cand incarci e total pe invers.
    P.S. : timpitii de la WG pe site-ul oficial au "uitat" ca nu mai sunt 6 proiectile pe incarcator .

12. Back To Top | #172
    Da asta cu BC-ul am nimerit-o si eu ieri si o mare avalansa de injuraturi mi-au urmat :P .

13. Back To Top | #173
    Cum va merg td-urile cu turela in ultima vreme ? Am avut vre-o luna pauza si acum cand am revenit nu mai reusesc sa fac dmg mai mult de 2500 maxim 3000 nici cu rhm-ul nici u c Wt /E100 .

14. Back To Top | #174
    Registered User
    Pura intamplare. Sunt ok si cele cu si cele fara turela. Tocmai ce am dat cateva x2-uri zilele trecute cu un coleg de clan, ca sa il ajut la grind (eu am terminat linia, dar l-am pastrat pentru ca imi place), el grinduind exact linia asta. Nu mi se pare ca a suferit vreo schimbare.
    Never say never!

15. Back To Top | #175
    Registered User mac80's Avatar
    Quote Originally Posted by TKD29 View Post
    Macar o umbrela ceva in loc de ventilatie sa nu le bata soarele in cap ar fi buna.
    Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta...Inteligenta are limitele ei, prostia nu.

16. Back To Top | #176
    Am ajuns la al 4 skill pe E100 si nustiu ce sa alegl momentan am asa ceva:
    Commander – BIA, 6 senses, repairs
    Gunner – BIA, snapshot, repairs
    Driver – BIA, preventive maintenance, smooth ride
    Radio guy – BIA, situational awareness, repairs
    Loader 1 – BIA, safe stowage, repairs
    Loader 2 – BIA, adrenaline rush, repairs
    Care ar fi cele mai bune skilluri?

1.  
Page 9 of 9 FirstFirst ... 6789

Bookmarks