Page 1 of 11 1234 ... LastLast
Results 1 to 20 of 212

Thread: American Tanks - General discussion

1. Back To Top | #1
    Registered User Anubis22's Avatar

American Tanks - General discussion

Discutii despre tancurile americane.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails American Tanks - General discussion-us-tree-1.jpg  

2. Back To Top | #2
    Registered User GothicQQ's Avatar
    Never Out Of Beer

3. Back To Top | #3
    Registered User slicker's Avatar
    Varza noile americane. Aim de 2.9 sec iar cireasa de pe rahat, la Medium-ul de Tier 9 acuratetea e de .4 /facepalm.

4. Back To Top | #4
    Registered User
    Eu ti-am zis ca esti gutuie. Tu dupa 15k meciuri inca mai crezi in Mos Craciun? Cumpara T62A si E50M ca alea sunt tancuri. Si hai sa ne jucam in puii mei. Tu cum crezi ca balanseaza imbecilii autoloader-ul? Cu rof, aiming time, accuracy si gun depression, ca atata stiu. Si ca sa fim sinceri nici nu prea au cum altfel.

5. Back To Top | #5
    Manic Miner burebista's Avatar
    Ha? Baga autoloadere si la americani?
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

6. Back To Top | #6
    Registered User
    pai nu ai vazut pozele bure chiar dupa 8.1 ? turela oscilanta, sau cum ii zice... ca parca e corcitura de T110 cu amx... cica ei au incarcat prima data, si francezii doar i-au copiat, istoric vorbind.

7. Back To Top | #7
    N-am citit absolut nimic despre tancurile din 0.8.2. Am Premium si n-am timp pentru prostii.
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

8. Back To Top | #8
    Registered User doru2010's Avatar
    T57 cu magazie de 4 obuze si autoloader are cea mai ciudata turela.
    Zici ca e de alien
    Dar mie mi s- a parut prea lent iar gun depresion e slabut.
    Oricum, n-au ce sa-i nerfuiasca pe viitor asa ca pe undeva merita.
    Hull-ul mi s-a parut ca e de M103 iar turela aia de alien e penetrata 50% din cazuri de tunurile noi cu 268 pen.

9. Back To Top | #9
    Ceva decent pe la Tier 7-8 (medium sau heavy) este?

10. Back To Top | #10
    T92 powah. 6000 damage si am ramas cu un glont. Si ala aurit.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails American Tanks - General discussion-shot_067.jpg  

11. Back To Top | #11
    Registered User Anubis22's Avatar
    @Bure Vreau si eu modul sau ce naiba este: din poza de mai sus cum naiba ai facut sa iti are ingame Wins/Battle 16/22 etc. Vreau si eu sa imi arate aia, la moduri nu am vazut sa fie... NVM am gasit era in moduri se vede ca imi e somn...

On: Nu prea se merita sa mergi pe T57 daca ai AMX 50B in garaj.

12. Back To Top | #12
    Nick anterior: diddyfan2pac

M4

Vad ca nu prea s-a spus despre americanu' meu favorit: - tier5 medium M4 -
    Eu il vad ca o mica bestie (in special dupa 8.1) care este putin subestimata. Daca inainte de gold ammo singurele tancuri care te "enervau" erau heavy-urile de tier 5&6 pe care trebuia sa le abordezi la hartuiala (1-2 shot doua si fuga), acum ei trebuie sa aiba grija la tine. In general toate hvy de tier5 sunt 2shot si mai jos este prapad ( cu noroc scapa de oneshot )
    Plusuri : tun cu dmg excelent (105)/viteza buna/mobilitate ok/depresion ok
    Minusuri: aim time/ tanc inalt/ armura

Niste SS recente:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails American Tanks - General discussion-shot_064.jpg   American Tanks - General discussion-shot_069.jpg   American Tanks - General discussion-shot_070.jpg   American Tanks - General discussion-shot_071.jpg   American Tanks - General discussion-shot_072.jpg  

13. Back To Top | #13
    Tancul meu favorit este T29: o adevarata bestie pe senile, pana sa se introduca gold ammo pe silver eram o bariera de netrecut in hull down. Din pacate de cand cu gold ammo orice tanc heavy de tier 8 ma poate penetra usor frontal, armura nu mai e de mult un avantaj!

14. Back To Top | #14
    Quote Originally Posted by Anubis22 View Post
    @Bure Vreau si eu modul sau ce naiba este: din poza de mai sus cum naiba ai facut sa iti are ingame Wins/Battle 16/22 etc.
    l-a trecut Bure in pagina de moduri

15. Back To Top | #15
    am terminat aseara grindu pentru M103, vandut T32 fara pareri de rau cu toate ca am aproape 60% wr cu el - partea proasta e ca nu am avut free ex suficienta pentru primul tun( 120 mm T122), deci merg in continuare cu tunul de pe 105, acelasi tun de pe T29, acelasi tun de pe T32
    o sa revin cu review despre T29 si T32, tancuri asemanatoare ca si still de joc

16. Back To Top | #16
    T92 vs E-100. Urmatoarea a fost one-shot la un IS-8.
    Cind RNG-ul e de partea mea artileria asta e crima impotriva umanitatii.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails American Tanks - General discussion-shot_069.jpg  

17. Back To Top | #17
    O las aici ca n-o sa mai am asa meci in urmatoarele 32k battles.
    One-shot la un E-100 invizibil. Terminat alte 2 tancuri invizibile. Ramas cu 1 obuz la final. Mai erau fo' 2 minute si se termina meciul. E.P.I.C.
    N-am replay, poate Jaffar ca el a fost martor o bucata de meci.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails American Tanks - General discussion-shot_070.jpg  

18. Back To Top | #18
    Felicitari, excelent meci ...

19. Back To Top | #19
    Niste recomandari @ crew skills la t29 ? am ajuns la 100% repair .

20. Back To Top | #20
    Quote Originally Posted by robE View Post
    Niste recomandari @ crew skills la t29 ? am ajuns la 100% repair .
    Daca nu-ti permiti sa faci retraining cu gold, lasa vreo 20 000 xp fara sa bagi urmatorul skill, si da retrain cu 20k gold pentru Brother in Arms. Daca faci asta mai incolo, o sa-ti para rau pentru ca se pierde vreo 60k crew xp.

Daca faci asta, poti baga al 2lea skill repairs. Eu cel putin asa as face.

1.  
Page 1 of 11 1234 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks