Page 2 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 40 of 212

Thread: American Tanks - General discussion

1. Back To Top | #21
    mentor nu merita ? ca din cate am inteles tot mai greu vor creste in skill ?

mersi!

2. Back To Top | #22
    T29 isi ia detrack foarte des, primul skill a fost repair si la mine iar al doilea a fost BIA - diferenta la load undeva la 0,4 secunde pentru tunul de 105. invata tunul asta, o sa il folosesti inclusiv la M103( daca nu vei avea 25.000 free exp)

3. Back To Top | #23
    Quote Originally Posted by burebista View Post
    O las aici ca n-o sa mai am asa meci in urmatoarele 32k battles.
    One-shot la un E-100 invizibil. Terminat alte 2 tancuri invizibile. Ramas cu 1 obuz la final. Mai erau fo' 2 minute si se termina meciul. E.P.I.C.
    N-am replay, poate Jaffar ca el a fost martor o bucata de meci.
    Superb meci, felicitari man. Nu am reluare, ca piticul meu m-a invatat sa dezactivez aia, si acum imi pare rau.
    Ai jucat fara skills puse la echipaj?

4. Back To Top | #24
    One-shot la un E-100 invizibil. Terminat alte 2 tancuri invizibile. Ramas cu 1 obuz la final. Mai erau fo' 2 minute si se termina meciul. E.P.I.C.
    bure, nu stiu de ce am avut impresia ca asta e shotul de 2600 la e100( postul anterior) si nu am mai dat click pe poza - acum am vazut grozavia 9500 dmg, 7T10 distruse, frumos meci, pacat ca nu aveti replay

le: am prins si eu un meci frumos ca si dmg cu M103( 6700)
    Victory! Map: El Halluf 10 decembrie 2012 21:35:54
    Vehicle: M103
    Exp: : 2.245 Credits: : 84.237
    Achievements: : Top Gun, Mastery Badge: "Ace Tanker"
    American Tanks - General discussion-shot_090.jpgAmerican Tanks - General discussion-shot_091.jpgAmerican Tanks - General discussion-shot_092.jpgAmerican Tanks - General discussion-shot_093.jpg
    Last edited by mihaim5; 10-12-2012 at 22:29.

5. Back To Top | #25
    Registered User slicker's Avatar

CUM SA NU AI WAY REPLAY >?>>??!?!??!?!

Pe bune, nu ai voie sa ratezi asa ceva, mergi te rog inapoi in timp si activeaza replay-ul

6. Back To Top | #26
    Manic Miner burebista's Avatar
    Mda, pentru un meci la citeva mii care merita revazut nu-mi activez dracia aia nici mort.
    Daca bulumacii astia de rusnaci ar fi facut customizabila calea de salvare pentru replay/screenshot l-as activa ca am un HDD aproape gol dar asa nu stau sa-mi aduc aminte la citeva zile sa sterg folderu' replay ca sa nu-mi umplu SSD-ul cu junk.

Gigea Mihai. Se pare ca te intelegi bine cu M103-ul.
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

7. Back To Top | #27
    Ma joc acum cu T71, un tanculet mic, nervos, voios si foarte op
    Attached Files Attached Files

8. Back To Top | #28
    Nici o postare despre tancul gift? Mie mi se pare extraordinar de fun. Am jucat un singur meci cu el (ma puteti verifica), astea sunt rezultatele. Nu am facut decat sa duc echipajul la 75% si improved vents (ca e ieftin).
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails American Tanks - General discussion-shot_065.jpg   American Tanks - General discussion-shot_066.jpg   American Tanks - General discussion-shot_067.jpg  

9. Back To Top | #29
    Tancul gift e bun de distractie, ai acel pea shooter pe post de tun, insa te poti distra de minune cu el. Nu face nu stiu ce bani sau XP dar e ok din cand in cand doar pentru o destindere asa, sa mai uiti de hoarda de frustrati la lvl 9-10.

Btw acum am pus si eu ultimul tun pe T21,pentru lvl 6 e chiar foarte bun Am pus coated optics si binoculars, am facut deja 3 scout si 2 patrol duty cu el. Nu are view range suficient ergo coated pentru miscare, iar binoculars sa dea acel extra range ceea ce poate fi foarte folositor pe unele harti unde nu iti permiti sa mergi zig zag. Un scout chiar bun, agil, tun cu suficient pen pentru tierul in care se afla, MM generos as putea declara si scoate bani ok,luand in considerare alte tancuri la lvl 6,asta face destul de bine la credits. Astept sa vad cum va fi T71..

10. Back To Top | #30
    Quote Originally Posted by nosferat View Post
    Tancul gift e bun de distractie, ai acel pea shooter pe post de tun, insa te poti distra de minune cu el. Nu face nu stiu ce bani sau XP dar e ok din cand in cand doar pentru o destindere asa, sa mai uiti de hoarda de frustrati la lvl 9-10.
    nah, nu e bun de nici o distractie ... nici nu stiu ce vrea sa fie, exista nspe catralioane de tancuri mai bune ca el la tier 2, eu sunt mai bucuros pentru slotul care a venit cu el )

11. Back To Top | #31
    Just for fun!! Si nu, nu e dubla:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails American Tanks - General discussion-shot_001.jpg   American Tanks - General discussion-shot_003.jpg  

12. Back To Top | #32
    ai prins si experienta bonus de 1500 pentru top gun - fain tanc T29, primul pe lista de buy-back imediat ce ajung termin grindu la T110E5

13. Back To Top | #33
    Registered User doru2010's Avatar
    T29 e cel mai fun tanc de pe linia de heavy de la US.
    Am omorat odata un Maus cu T29, i-am bagat un HE in moaca cand mai avea 100 hp si l-am trimis in lumea viselor, asta dupa ce vreo 2 maimute cu T110 e5 se chinuiau sa-l termine de la distanta dar nu reuseau sa-i dea in weakspots.
    Nu stiu de ce, dar t110e5 mi se pare tancul potrivit pentru prosti, are penetrare foarte mare si rof bun. Nu necesita prea mare skill cum e nevoie cand joci cu tunul de 12,8 de pe E75 sau Maus.

14. Back To Top | #34
    Cum e M48A1? Sunt acum la T20, la care am deja modulele cercetate, inclusiv tunul de 90, si mi se pare excelent. Am jucat M48 pe test si dintre toate mediile de tier X mi-a placut cel mai mult si am avut WR, XP mediu cel mai mare. Intreb totusi pt ca probabil e diferentza intre test si normal.
    Si o a doua intrebare ar fi daca are vreo utilitate mediumul de tier X, in spetza M48-ul? Adica in afara de fun pe publice, care nu stiu cat de fun e, pt ca se pierd bani in general, e util la ceva M48 in CW?
    Last edited by cib3; 27-12-2012 at 22:53.

15. Back To Top | #35
    Quote Originally Posted by [FriendlyAlien] View Post
    Nici o postare despre tancul gift? Mie mi se pare extraordinar de fun. Am jucat un singur meci cu el (ma puteti verifica), astea sunt rezultatele. Nu am facut decat sa duc echipajul la 75% si improved vents (ca e ieftin).
    foarte tare tanculetul. m-am distrat pe cinste cu el. viteza foarte buna , din pacate nu si la turela, tun foarte bun. insa daca vrei sa faci slalom cu el ai cam da de dracu pentru ca e foarte incet la schimbarea directiei chiar si la un unghi mic si d-asta nu prea il recomand ca tank de spotting. In rest am prins partide foate bune cu el. Foarte bun pe spatii largi unde il salveaza viteza si unde ai loc sa te duci drept @ full speed.. De 2 lei in spatii inchide , gen orase. Nu e tanc de boschetar.

Foarte distractiv de jucat cu el.

16. Back To Top | #36
    Registered User rockets's Avatar
    Nu stiu de ce, dar t110e5 mi se pare tancul potrivit pentru prosti, are penetrare foarte mare si rof bun. Nu necesita prea mare skill cum e nevoie cand joci cu tunul de 12,8 de pe E75 sau Maus.
    Chiar este tancul pt "pentru prosti". Este singurul tanc in care am vazut maimute ce au rezultate (ma refer la polaci ce merg pe minus cu tancuri ca E100, E75...). De fapt daca tot am o echipa de rosii atunci macar sa conduca E5 sau 268.
    ©Eficenta nu conteaza, dar prefer o echipa de violeti. Pentru restul rosiilor s-a inventat salata.

17. Back To Top | #37
    Registered User AWE's Avatar
    Cum vi se pare T57? Am jucat cateva meciuri pe testserver si pare chiar foarte ok, l-am luat cu crew 75% si fara gold ammo ca sa am o imagine realista asupra a ce poate sa faca si mi se pare cel putin decent, daca nu cumva un pic OP...
    Ma multumesc cu mult.

18. Back To Top | #38
    Quote Originally Posted by AWE View Post
    Cum vi se pare T57? Am jucat cateva meciuri pe testserver si pare chiar foarte ok, l-am luat cu crew 75% si fara gold ammo ca sa am o imagine realista asupra a ce poate sa faca si mi se pare cel putin decent, daca nu cumva un pic OP...
    Si eu tot pe test l-am jucat....e clar tank de linia a doua sau snipe: tragi setul de obuze, omori prostu, te ascunzi sa reincarci. Da damage ff mult, + killuri multe. Tancul mi s-a parut agil si rapid pt clasa lui.... fain de jucat.
    Din pacate ca sa ajungi la el sunt ciudateniile alea de light-uri la tier 6 si 7, ceea ce pt mine a fost clar un impediment major.

Oricum acum am jucat iar pe test... castigator la medii, cel putin pt mine, de departe m48a1... rezistent si tun f bun. Iar determinant e gun depression.
    T110 nu mi-a placut, dar fatza de alte heavy-uri mi se pare cel mai placut de jucat. Tot datorita gun depression.
    Last edited by cib3; 28-12-2012 at 22:22.

19. Back To Top | #39
    Quote Originally Posted by cib3 View Post
    Cum e M48A1? Sunt acum la T20, la care am deja modulele cercetate, inclusiv tunul de 90, si mi se pare excelent. Am jucat M48 pe test si dintre toate mediile de tier X mi-a placut cel mai mult si am avut WR, XP mediu cel mai mare. Intreb totusi pt ca probabil e diferentza intre test si normal.
    Si o a doua intrebare ar fi daca are vreo utilitate mediumul de tier X, in spetza M48-ul? Adica in afara de fun pe publice, care nu stiu cat de fun e, pt ca se pierd bani in general, e util la ceva M48 in CW?
    Nu zici acum cat timp l-ai jucat pe "test"...banuiesc ca te referi la 8.3 "test", si, daca intr-adevar e asa, felicitari ca ti-a placut M48-ul cel mai mult, inseamna ca ti se potriveste cu stilul tau de joc preferat.

Ca toate mediile de tier 10, M48-ul are penetrare 269, damage bun, aim time bun, si, peste toate celelalte medii, depresie la tun(poate la egalitate cu FV4202). Ce nu mi-a placut mie personal este viteza de 45 km/h, lucru neplacut cand T-62A-urile si E-50M-urile zburda pe coclauri, plus ca ma asteptam la ceva mai multa agilitate la 50 de grade pe hull, dar nu, parca M48-ul e putin cam "mosneag". Turela, pentru un tanc care isi castiga cam juma din paine cu "hull down", nu are armura foarte buna. Ca ultim punct negativ, acuratetea in miscare este dezamagitoare...nu poti sa tragi din miscare intr-un T-50-2 sau AMX 13 90, peste anumite distante...lucru care T-62A-ul il poate face mult mai bine, in opinia mea de proprietar de M48 si T-62A.

Si asa ajungem la raspunsul cu privire la rolul M48-ului in CW...unde, din ce am inteles eu, M48 nu prea isi gaseste locul...BatChat-urile, urmate de T-62A, sunt cele mai folosite medium-uri in CW...ambele au viteza si DPM foarte bun. View range, unde M48-ul le bate, se compenseaza cu set-up-uri de camuflaj pe Bats si T-62A, ambele avand inaltime mica.

20. Back To Top | #40
    Victory! Map: Murovanka Friday, December 28, 2012 10:50:22 PM
    Vehicle: T26E4 Super Pershing
    Exp: 1,644 + Credits: 113,676
    Achievements: : Confederate, Mastery Badge: "1st Class"

1.  
Page 2 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks