Page 3 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 41 to 60 of 212

Thread: American Tanks - General discussion

1. Back To Top | #41
    merci pt raspuns....am jucat pe 8.2 test si acum pe 8.3 foarte putin, dar mi-a reconfirmat ca mi se potriveste cel mai bine dintre medii. Nu imi plac tancurile fara gun depression pt ca ma enerveaza sa ma expun f mult ca sa trag. si ma gandesc eu ca daca o fi sa fiu in vreun clan decat sa merc in war cu t62 si sa-l joc prost mai bine sa merg cu un medium pe care il joc bine. batchat-ul mi-a placut, dar din pacate nu imi plac deloc tancurile pana la el. plus ca i-au micsorat, daca nu ma insel, magazia de obuze de la 6 la 5. plus ca nu are arura. in m48 rezist la destule lovituri.
    La t62 nu mi-a placut nici faptul ca e foarte jos...ca sa trag cu el peste alt tank sau damburi nici nu se pune problema...tre sa fiu in varful movilei mereu.
    In general prefer sa fiu intr-un medium, pt ca deja cand e lovit cu gold, heavy-ul nu e o foarte mare jmecherie... mai bine un tank mai agil un pic cu care sa pot sa ma ascund mai usor si mai repede cand e cazul.

2. Back To Top | #42
    Registered User AWE's Avatar
    Si cu heavy poti sa te misti agil, depinde de tanc... Cat despre gold, mda, aici e o problema, eu pastrez cateva obuze gold pe fiecare tanc (cu durerea respectiva in suflet pentru creditele consumate) pentru situatii mai delicate...
    Ma multumesc cu mult.

3. Back To Top | #43
    Researched:
    T110E5 researched. Undistributed experience spent: 185000. Free Experience spent: 0.

cu exceptia grindului pentru primul tun de 120 mm care a fost teribil, restul drumului a fost foarte placut as putea spune
    sa vedem cum se va comporta T110E5...

4. Back To Top | #44

5. Back To Top | #45
    Are cineva T57 cercetat/cumparat? Mi se pare cel mai stupid de greu grind pana la asta, o adunatura ilogica de lights si mediums pana la SINGURUL heavy de pe linie!... Wtf au avut si astia in cap?
    Ma multumesc cu mult.

6. Back To Top | #46
    Registered User Anubis22's Avatar
    Quote Originally Posted by AWE View Post
    Wtf au avut si astia in cap?
    Vodka...

7. Back To Top | #47
    E foarte bine gandita treaba pana la t57. Tancuri praf pana la ultimul .Tier 9 cu penetrare 210 facut sa-ti dai palme ca de fapt toata linia doar doar iti vine sa arunci cu gold si sa iei direct t57 si nu sunt putini cei care au dat o caruta de gold pt asta .

8. Back To Top | #48
    Mda, in cazul asta cred ca n-o sa am T57 prea devreme
    Cine dreq ar da sute de euro pt convertit xp sa ia un tanc care, pana la ora aia probabil va fi nerfuit, ca orice altceva ne-rusesc.
    De fapt, cel mai probabil ca se vor gasi unii...
    Ma multumesc cu mult.

9. Back To Top | #49
    Nick anterior: diddyfan2pac

Din nou M4

Victory! Map: !
    Battle:: Lakeville 2 ianuarie 2013 14:22:02
    Vehicle:: M4 Sherman
    Exp: : 1.447
    Credits: : 30.460
    Achievements: : Pool's medal, De Lagland's medal, Top Gun, Defender

10. Back To Top | #50
    Sfatul meu nu te du pe linia de medii la americani ca sunt varza . Daca trage cineva cu prastia in tine mori .. Salut.
    Am ajuns eu pana la pershing si iti vine sa te dai cu capu de toti peretii .. Te bate si un tier 5 :-j

11. Back To Top | #51
    Quote Originally Posted by eusuntliviu View Post
    Sfatul meu nu te du pe linia de medii la americani ca sunt varza . Daca trage cineva cu prastia in tine mori .. Salut.
    Am ajuns eu pana la pershing si iti vine sa te dai cu capu de toti peretii .. Te bate si un tier 5 :-j
    In general meds nu vin echipate cu armura. Au un stil de joc mai avansat bazat pe viteza si agilitate si trebuie sa folosesti terenul, cladirile si alte obiecte de pe harta. Nu-i treaba lu meds sa incaseze lovituri si sa atace frontal.

Sincer, nu inteleg de ce te bazezi pe armura la Pershing. Pana la el ce ai facut? T20 are armura?

12. Back To Top | #52
    Manic Miner burebista's Avatar
    Corect. T20-Pershing-Patton au fost foarte OK pentru mine dar recunosc ca au fost jucat deeemuuult si nu mai stiu cum presteaza acu'.
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

13. Back To Top | #53
    Nu mai sint ce erau odata cu siguranta. Si pe mine m-a disperat T20 care era penetrat si de Pz3NA frontal.

14. Back To Top | #54
    Quote Originally Posted by eusuntliviu View Post
    Daca te-a omorat un Tier 5 in Pershing, atunci ai gresit tu undeva. Evolutia naturala e destul de bine definita in
    WoT, asa ca este umilitor daca te omoara un vehicul de tier mai mic, pentru ca asta nu ar trebui sa se intample daca ai grija cum joci.
    Mi s-a intamplat si mie odata sa ma prinda un T-50-2 singur in Panther 2 si m-a facut 0% facand cercuri in jurul meu, dar macar scuza mea
    este ca Panther 2 se intoarce ca o broasca testoasa comparat cu un T-50-2, scuza care nu merge la Pershing.

Nu imi dau seama ce Tier 5 poate sa te omoare in Pershing, unul contra unul nu ai absolut nici o scuza sa pierzi in Pershing,
    poate un scout cu HEAT shells pe care l-ai ignorat sau un M4 cu gold derp adus intr-o batalie Tier 8 de un pluton(altfel, ca Pershing, nu ai cum sa vezi
    toate vehiculele astea de Tier 4/5 cu abominatiile alea de proiectile gold derp)

15. Back To Top | #55
    AWESOM-O
    Guest
    tu stii ce-i ala sarcasm, nu?

In alta ordine de idei, imi place armura de pe Jumbo, ma gandesc sa il iau.

16. Back To Top | #56
    Registered User bogrado's Avatar
    Merita cumparat E110E5? Ce impresie v-a facut?
    Tunul este acelasi cu cel de M103, dar ar trebui sa fie mai agil si cu ceva mai multa armura.

17. Back To Top | #57
    E mai bun decat M103, pacat ca in ultima vreme il vad doar prin meciuri gen CW, rar de tot mai pica top dog

18. Back To Top | #58
    Quote Originally Posted by Vali1005 View Post
    Evolutia naturala e destul de bine definita in
    WoT
    Poate la liniile rusesti, la T57 ai 5 light si 3 mediums dupa care brusc singurul heavy de pe linie. Pai daca as fi genul care sa prefere lights, la ce m-as obosi sa ajung la acel heavy?
    Ca sa nu mai zic ca nici nu sunt in ordine, dupa 3 lights ai un medium dupa care iar 2 lights, wtf?
    Ma multumesc cu mult.

19. Back To Top | #59
    Quote Originally Posted by Jim Beam View Post
    tu stii ce-i ala sarcasm, nu?

In alta ordine de idei, imi place armura de pe Jumbo, ma gandesc sa il iau.
    Ai dreptate, m-a suparat asa de tare ideea ca cineva ar putea sa piarda intr-un Pershing de la un Tier 5, incat am uitat sa raspund la opinia ca "linia de medii la americani e varza".

Ce vroiam sa spun este tancurile medii americane nu sunt varza aproape deloc(cu exceptia M48-ului), dimpotriva, sunt printre cele mai bune de la Tier 7 la Tier 9.
    La Tier 7, T20-ul e foarte competitiv, poate chiar cel mai bun mediu, prin mobilitate, flexibilitate si penetrare.
    La Tier 8, la fel, Pershing-ul e considerat in primele doua(dupa T-44, sau locul 3, daca tinem cont de Type 59), tot prin mobilitate si flexibilitate.
    La Tier 9, Patton-ul se situeaza pe locul 2 sau 3, dupa stilul preferat de joc, fie doar dupa T-54, fie dupa T-54 si E-50. Mobilitatea e mai buna ca la E-50, cel mai bun view range, tunul are penetrare competitiva, dar nu are acuratetea E-50-ului

La Tier 10, M48, din pacate, in pofida faptului ca tancul are depresie a tunului foarte buna, faptul ca are penultima viteza la mediile de Tier 10(mai rapid doar decat FV4202) este un dezavantaj care da tancului un handicap deloc neglijabil.

20. Back To Top | #60
    Registered User DasModell's Avatar
    la tier 8-9 ai uitat de Centurioane
    Originally said by Murphy the Bear
    Girls and Frogs reserve the right to change their minds – often.
    RIP Marco Simoncelli
    PC Garage Discount 1% SIDY4276

1.  
Page 3 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks