Page 5 of 11 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast
Results 81 to 100 of 212

Thread: American Tanks - General discussion

1. Back To Top | #81
    Registered User
    Hellcat-urile ar trebui sa fie interzise prin conventia de la Geneva. Singurul tanc cu care am reusit sa consum toate proiectilele (si nu are chiar putine). Cea mai mare slabiciune a lui este viteza. Da viteza pentru ca daca nu esti atent si mergi full-speed pur si simplu ai toate sansele sa te opresti intr-un tanc inamic pe care il vezi prea tarziu pentru a mai trage in el iar colegii nu pot tine pasul cu tine si te trezesti singur intre 2-3 heavy care atat asteapta.

2. Back To Top | #82
    Registered User Wembley's Avatar
    Si-am mai luat o pocnitoare la oferta

Purchased:
    'M46 Patton' sucessfully purchased. Spent credits: 2,415,000.

3. Back To Top | #83
    felicitari pentru achizitie este unul din cele mai misto tancuri din joc. si acum imi pare rau ca l-am vandut si am cumparat m48

4. Back To Top | #84
    Manic Miner burebista's Avatar
    Pre-nerf-uri Patton a fost unul din preferatele mele si avind in vedere ca io n-am fost jucator de medii ar trebui sa spuna ceva despre cit de misto era.
    Mobilitatea plus accuracy la shoot-on-the-move erau atuurile lui principale.

Din pacate nu mai stiu cum presteaza acu' dar la vremea lui a fost o bijuterie.
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

5. Back To Top | #85
    Quote Originally Posted by burebista View Post
    Din pacate nu mai stiu cum presteaza acu' dar la vremea lui a fost o bijuterie.
    toate au fost bijuterii pe vremea dinozaurilor

6. Back To Top | #86
    banuiesc ca tu vb de m48, care din pacate a ajuns sa fie printre cele mai putin folosite medii in CW, datorita nerf-urilor primite. pentru random inca este foarte misto; eu il joc cu placere si am o medie de dmg pe el mai buna decat pe E5
    dar vb referitor la m46...este demential tancul ala. este pe locul 2 in clasamentul mediilor de tier9 pentru ca t54 este mult prea "nesimtit".

7. Back To Top | #87
    Ce sa fac Mihai, imbatrinesc si io.

Hihi, vorbesc de M46 Patton pe care l-am vindut instant inainte de baga peciul 0.7.5.

M46 Patton:

Slightly changed the influence of movement on both suspensions.
    Increased the reload time of the 105mm Gun T5E1M2 from 8.9 to 9.3 seconds
    Increased the 105mm Gun T5E1M2 shooting dispersion during movement by 50%
    Increased the price from 2980000 to 3450000 credits.
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

8. Back To Top | #88
    oricum cu toate nerf-urile primite...eu reusesc constant shoturi din mers pana la 300m fara probleme. cu echipamentele si skill-urile necesare, tancul este foarte bun si acum.

9. Back To Top | #89
    Atunci imagineaza-ti cum era inainte de nerfuri.

10. Back To Top | #90
    Bine ca iau eu pe toate tancurile dupa ce au fost nerfuite, ma simt de parca as cumpara masini SH

11. Back To Top | #91
    ))
    din pacate nu l-am prins atunci...dar imi pot imagina
    oricum, am auzit lucruri f bune si de lorr 40t cand a aparut prima oara si tragea la 2 sec intre focuri ) iar acum este considerat unul din tancurile cele mai chinuitoare prin care trebuie sa treci :P

12. Back To Top | #92
    Wembley lol asa e, mai ales daca ai avut cumva ocazia sa compari personal un tanc pre si after-nerf chiar ca ti se pare ca-i un SH.
    T30, diferenta mare cind era tanc fata de ce i-au facut cind l-au facut TD.
    IS-4 cind era Tier 9 era beleaua de pe lume, preferai mai bine sa dai nas in nas cu un ISU/Object decit cu monstru' ala.
    Object 704 la inceputuri cind avea un gun traverse de aproape trageai dupa colt cu el si nu mai exista ceva asemanator cu BL-10 pe cimpul de lupta.
    Si au mai fost si altele dar ma lasa memoria.

LE: Ma scuzati, am uitat de cel mai OP tanc din istoria WoT: T-54 din Closed Beta Test. Era efectiv de necrezut cum presta pe vremea aia. Viteza, manevrabilitate, RoF si cireasa de pe tort daca-i dadeai detrack se repara intr-o secunda sau asa ceva. Practic daca era o haita de T-54 meciul era gata pe partea pe unde treceau.
    Last edited by burebista; 15-11-2013 at 12:52.

13. Back To Top | #93
    si pun pariu ca urmeaza la nerfuit t54. si pe la patch-ul 9.2 parca vezi ca noua linie de td-uri germane o sa fie nerfuite si uite asa o sa ajunga tier 10 egal cu tier 5

14. Back To Top | #94
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by maximtank View Post
    si pun pariu ca urmeaza la nerfuit t54
    Probabil, mai ales ca m-am apucat de grinduit pentru el.

15. Back To Top | #95
    Registered User
    Orice nerf or sa aplice daca nu se ating de Hellcat si Tiger H io sunt multumit.

16. Back To Top | #96
    chiar uite uitasem de hellcat. sunt 50% sigur ca e in pole position pentru viitorul set de nerfuri. tiger nu cred. la cat dedes ia foc nu cred ca o sa fie nerfuit.

17. Back To Top | #97
    Moderator Ivan's Avatar
    Cred ca nu ajusteaza decat tancurile care ies din tipar la winrate, de regula in plus.
    Altfel exista un catralion de useri care se plang de amorack la tancul X, de foc ambulant la Y si de penetrare la KV-5 dar asta nu inseamna ca vor fi modificate. Dar daca se misca de langa axa de simetrie a clopotului lui Gauss la winrate - pac!
    Ceea ce are sens tinand cont de baza enorma de jucatori.

18. Back To Top | #98
    Momentan 100% winrate cu pattonul (e adevarat, numai 3 meciuri... dar stock. Nu m-am indurat sa folosesc din 192.000 de free xp )
    Last edited by Wembley; 16-11-2013 at 13:07.

19. Back To Top | #99
    Quote Originally Posted by Wembley View Post
    Momentan 100% winrate cu pattonul (e adevarat, numai 3 meciuri... dar stock. Nu m-am indurat sa folosesc din 192.000 de free xp )
    fu noob

20. Back To Top | #100
    ??

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

1.  
Page 5 of 11 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks