Page 6 of 11 FirstFirst ... 3456789 ... LastLast
Results 101 to 120 of 212

Thread: American Tanks - General discussion

1. Back To Top | #101
    Wembley, joci bine cu mediile, vroiam doar sa subliniez asta, nu a fost un reply rautacios ci din contra - sper sa nu fi fost inteles gresit ...

---------- Post added 17-11-2013 at 17:27 ---------- Previous post was 16-11-2013 at 20:13 ----------

pe linia de medii catre M48 Patton, la T6, ce ati ales/recomanda M4A3E2 Sherman Jumbo sau M4A3E8 Sherman ?

2. Back To Top | #102
    e simplu..daca vrei doar mediile, E8 ca este asemanator ca stil de joc cu restul tancurilor de pe linie. E2 este mai degraba un heavy, cu armura f buna

3. Back To Top | #103
    Quote Originally Posted by hihi_hehe View Post
    e simplu..daca vrei doar mediile, E8 ca este asemanator ca stil de joc cu restul tancurilor de pe linie. E2 este mai degraba un heavy, cu armura f buna
    T110E5 e de mult in garaj, E8 o sa fie atunci, asta era si ideea mea, doar ca turela stock de la E2 imi facea cu ochiul - merci

4. Back To Top | #104
    E2 > E8. Viteza E8ului si agilitatea sa nu-s suficiente sa poata compensa armura aia frontala a E2ului. Plus ca te cam saturi de Sherman si vrei ceva diferit ca playstyle.

5. Back To Top | #105
    Ce skiluri ati ales la m4? Sincer cred ca o sa-l pastrez. E mult prea fun cu derp-ul. Cu derp-ul am luat gold noob-ul de la un pz4 full healt care si-a luat one shot de la derp.

6. Back To Top | #106
    Registered User goguxx2000's Avatar
    Ce părere aveți de T20?

Ce skill-uri aveți la echipaj și ce echipamente ?

7. Back To Top | #107
    Registered User Wembley's Avatar
    Ultimul tun T5E1M2 poate fi montat pe turela stock de la M48 Patton?

8. Back To Top | #108
    Registered User darlykappa's Avatar
    Da click dreapta pe turela stock, si iti arata ce tunuri pot fi montate pe ea

9. Back To Top | #109
    interesant, de acum o sa ma uit

10. Back To Top | #110
    Victory!
    Battle: Sand River 1/11/2014 4:02:42 PM
    Vehicle: M46 Patton
    Experience received: 2,698 (x2 for the first victory each day)
    Credits received: 43,534

5 kills, fara sa iau damage deloc. Cont standard

11. Back To Top | #111
    Am luat pershing-ul dar mi se pare destul de rau. Sincer nu e ce ma asteptam de la el. mai mult heavy decat med. Mare greoi incet imi aduce aminte de IS3 care nu mi-a placut.

12. Back To Top | #112
    Presupun că ai 560HP pe el şi îţi dai cu părerea uitând de faptul că ai upgrade la 704HP. Nu ştiu cum ai ajuns la el fără să realizezi că un tank stock e groaznic şi că nu-ţi poţi oferi o părere despre trânsul până nu-i pui măcar 2-3 module.

13. Back To Top | #113
    am motorul de 704 hp, dar comparand-ul cu un T44 de la rusi sau cu centurion-ul de la englezi...... oricum in ultima vreme am jucat mai mult cu light-uri si e posibil sa fie doar o prima impresie. Oricum este un mediu greoi si din stas-urile de pe hartie si sa nu uitam ca a fost gandit si construit ca un heavy deci oarecum normala lipsa de mobilitate. momentan nu sunt impresionat dar nici nui de aruncat. Astept sa-i pun si ultimul tun si ma pronunt dupa.

14. Back To Top | #114
    Mie unul mi s-a părut absolut senzaţional din pricina depressionului bun. Nu e nici brawler şi nici sniper, dar poţi face de toate cu el, inclusiv cele premenţionate. În schimb iubeşte dealurile, că ai un mantlet rezistent şi un depression tare bun.

15. Back To Top | #115
    Quote Originally Posted by maximtank View Post
    Am luat pershing-ul dar mi se pare destul de rau. Sincer nu e ce ma asteptam de la el. mai mult heavy decat med. Mare greoi incet imi aduce aminte de IS3 care nu mi-a placut.
    Am avut aceeași senzație când l-am luat...

Acum este full și este foarte agil. E drept că nu are super viteză, dar este foarte iute, se întoarce f. repede.

Partea proastă este tunul care, deși pe hârtie pare OK, mi se pare că dă ding-uri destul de des și asta-n lateralele tancurilor de T8, nu mai spun de T9 și T10.

T-20 a fost super, by the way

16. Back To Top | #116
    T 20 da, o placere sa joci cu el. La tier 8, medul care mi-a ramas la suflet este t44 de la rusi. da, ia amorak des, da nu are nici armura si nici gun mantlet, in schimb e rapid intoarce ca un light si trage din miscare foarte bine. acuma repet eu am vreo 10 lupte cu pershing-ul e doar o prima impresie.

17. Back To Top | #117
    La a doua parere e bun pershing-ul dar e cam incet si destul de mare.

18. Back To Top | #118
    Nu e pershingul la fel de iute ca t44, dar rau nu e. Doar trebuie sa te obisnuiesti cu el.

19. Back To Top | #119
    Quote Originally Posted by maximtank View Post
    Nu e pershingul la fel de iute ca t44, dar rau nu e. Doar trebuie sa te obisnuiesti cu el.
    Da, așa e...

Dar tunul mi se pare că dă prea des ding cu toate că are 180 pen

20. Back To Top | #120
    Dupa patch-ul 8.9 am observat un pic mai mult RNG. La tunuri cu acuratete de 0.35 si distanta de pana in 200 m nu cred ca are voie sa iasa din cerc obuzul in conditiile in care esti stationat si ai full aim. CAm acelasi lucru cred ca se intampla si la pershing. Ca idee ai stasbilizatorul vertical pe el? eu dupa ce lam montat am vazut o mareee diferenta.

1.  
Page 6 of 11 FirstFirst ... 3456789 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks