Page 4 of 60 FirstFirst 12345671454 ... LastLast
Results 61 to 80 of 1182

Thread: WoT - Questions & Answers

1. Back To Top | #61
    Registered User V1P3R's Avatar
    Quote Originally Posted by Wembley View Post
    Mai bine mergi pe o linie de heavy, la inceput, si te opresti la tier 5. Cu ele faci credite ca sa-ti sustii distractia de pe linia medium tanks. Iti recomand din toata inima Pz4 cu depth gun (ala mare si scurt) si cand o sa ai bani sa pui pe el echipamente... sa vezi distractie.
    "depth gun" ? wtf ?

2. Back To Top | #62
    Quote Originally Posted by V1P3R View Post
    "depth gun" ? wtf ?
    Cred ca a vrut sa spuna "derp gun"...adica "tun obuzier"

3. Back To Top | #63
    salut. am jucat si eu cam un an in beta, si vreo 2 ani pe release. 2-3 impresii din partea mea. in primul rand e un joc care-ti va manca banii la un moment dat. asta daca vrei 1 tier 10. de la tier 8 la 9 mai merge fara prem daca esti bun, dar de la 9 la 10, sa fii masochist. in primul rand, cand ai tanc tier 7 deja incepi sa dai nas in nas cu baietii cu tier 9. aici e si smecheria wot, te enerveaza. (ca sa-ti cumper prem sa scapi mai repede). sa vezi cum nici nu contezi la tier 7 in fata unui tier 9. artileria am vazut ca e din ce in ce mai abandonata. in random battles la tier 8-9 , cand conteaza fiecare banut pe care-l faci , faptul ca nu e unitate in echipa te va dispera. am avut TOATE tancurile de la americani, germani si rusi (adica si td) mai putin artileriile care nu-mi plac.
    in random battle (pentru ca , acolo vei sta 90% din timp) e foarte frustrant, pentru ca jocul e facut sa nu te lase sa castigi. te pune cu idioti, cu tancuri stock, in asa fel incat sa nu ai peste 60% win ration. daca stai in boscheti, te plictisesti, si daca te duci la atac esti mort pentru ca stau aia in boscheti. jocul e cam prost gandit aici. adica vezi un copac cum cade, dar nu vezi un TANC la 2 cm de el? ce naiba ma? jocul a fost amuzant pentru mine la inceput, cand toti se duceau la atac ca sa-si faca experienta, dar dupa release, au inceput tipii care `aveau frica in ei`. ce vreau sa zic prin asta. daca tu ai 50% hp, si dupa colt e un inamic, NIMENI nu se va duce sa-i atraga atentia inamicului, chiar daca maxim incaseaza o bucata. nu vor. fiecare e pentru el si asta strica jocul in cel mai urat mod.
    e posibil sa joci peste tier 8 fara prem, dar sa fii idiot. sa faci 2 batalii cu un tier 5 (asta daca le castigi) ca sa joci una cu tier 8.
    la tier 10 nici sa nu sperati sa jucati fara prem. ca pierzi bani si cand castigi (cu 2-3-4 kills chiar).
    singura sansa e sa ai un pluton de TREI , in felul asta faci un mic nucleu de putere. intr-o parte a hartii. atat.

4. Back To Top | #64
    asta este o viziune simplista ... poti juca lejer tier X si fara premium, doar ca trebuie sa fii mai atent si sa gasesti un tanc de tier 5 care sa te atraga si ca gameplay, nu doar ca moneymaker. Pana la urma chiar daca bagi ~40 euro sa-ti iei un tanc premium ca sa n-ai probleme cu banii, daca iti place jocul nu vad ABSOLUT nici o problema sa bag ceva bani in el. Pana la coada cozii orice joc bun costa cam tot asa, 50-60$

5. Back To Top | #65
    Tancuri de tier 10 merg poate pentru CW dar nici un caz pentru random battle, nu in momentul asta. "End game" la jocul asta e dezastru. La tier 10 e plin de artilerie de tier 7-8 sau nimeresti prin echipe de retardati cu IS-7/E-100. Joc cu Wz-131 acum si de cateva zile cand pic in meciuri de tier 10 jumate din echipa e formata numai din maimute cu 7-800 rating. Toti ratatii au ajuns dupa un an la tier 10 si paraziteaza jocul. Am prins meciuri in care 4 prosti cu tier 10 trageau unii in alti de 5 minute pana la draw.

Pentru jucatorii noi: nu pierdeti nimic daca va opriti la tier 5 sau la tier 7, tier 10 e facut doar sa bagati premium. In momentul de fata MM la mid tier merge bine si nimeresti cel mult in meciuri cu +1 tier si in majoritatea meciurilor esti top tier. Puteti sa alegeti niste tancuri bune pentru tierul lor si sa va opriti acolo. KV-1, Stug3, T29, KV1S

6. Back To Top | #66
    tar, nu e aghiuta asa negru, eu joc aproape exclusiv tier 10 si imi place, meciuri mai bune si meciuri mai putin bune, dar per total pentru mine e ok si la tier 10

7. Back To Top | #67
    Registered User
    Nu se merita sa mergi mai sus de tier 8, poate doar daca e un tanc exceptional pentru tier 9(de ex. E75)(daca vrei NEAPARAT tier 10 mergi spre t110e5)
    KV1 e cel mai noob friendly - o sa faci sigur destule greseli la inceput si nu te taxeaza asa rau ca celelalte
    Altele care ar trebui sa fie detul de usor de jucat : stug III,vk3601H,T29( mergi pe linia spre t29 dupa ce mai inveti heavy cu kv-ul altfel o sa ai ceva probleme cu T1,M6 pana ajungi la bijuteria T29!)
    Ti-as mai sugera sa mergi pe linia kv1s-is-is3( dar sa te opresti la is3 daca vrei neaparat un tier 8)
    Dupa ce o sa capeti destul de multa experienta sugerez sa mergi spre amx 13 90 , e de departe cel mai fun tanc din tot jocul , dar asta dupa ce te plictisesti de restul

8. Back To Top | #68
    Registered User Wembley's Avatar
    "depth gun" ? wtf ?
    Cred ca te-ai prins din prima, derp gun am vrut sa zic. Nu ma suparam daca ma corectai, asa cum a facut-o Vali1005. Mai departe poate ne explici ce inseamna gun depression and elevation / "hull down" position.

9. Back To Top | #69
    la cum arunci cu sfaturi pe`aici , n`are rost sa ma bag peste tine..

10. Back To Top | #70
    Registered User Wembley's Avatar
    la cum arunci cu sfaturi pe`aici , n`are rost sa ma bag peste tine..
    Tank profitability

11. Back To Top | #71
    Quote Originally Posted by mihaim5 View Post
    tar, nu e aghiuta asa negru, eu joc aproape exclusiv tier 10 si imi place, meciuri mai bune si meciuri mai putin bune, dar per total pentru mine e ok si la tier 10
    Pf, meciuri bune la tier 10 sunt foarte rare, eveniment special. Parca e un meci la tier 1 cand jumatate din loltraktors fug in stanga si in dreapta ca niste maimute drogate.

Am avut ieri in South Coast un meci cu AMX 12 90 cu fo 5 tier 10/echipa de am crezut ca explodez de nervi. L-am pus pe replay. Pluton de 2 E-100 cu retardati de 700 rating plus cateva tier 10 inutile care nu au fost in stare sa faca 1 kill si am facut eu 5 cu AMX 12.

Pur si simplu nu se merita sa scoti un tier 10 din garaj. Peste tier 8 nu se merita efortul, nu in starea in care e jocul in momentul asta. Multi cu tier 10 nu au ce cauta in tancuri peste tier 5. Joci frumos cu tancuri bune la tier 5-7 ca nu se merita sa-ti pierzi vremea la tier mai mare.

12. Back To Top | #72
    n`are nici o treaba tabelashu , daca nu reusesti sa dai damage si sa ramai in viata cu tancul indiferent the tier , si crede`ma ca am farmat credite pentru 3 tier 10 cu vehicule de tier 5....

13. Back To Top | #73
    n`are nici o treaba tabelashu , daca nu reusesti sa dai damage si sa ramai in viata cu tancul indiferent the tier , si crede`ma ca am farmat credite pentru 3 tier 10 cu vehicule de tier 5....
    da, dar conteaza si credit multiplicator, alea alea ... nu toate tier 5 au acelasi credit multiplicator, la acelasi damage cu diferite tier 5 sunt mari diferente cateodata
    Daca nu esti maimuta cu fundul rosu, faci credite cu orice tanc pana la tier 7, la tier 8 iesi pe plus daca joci binisor - depinde de tanc totusi. IS-3 daca joci bine e chiar money maker, pe cand KT, vai si-amar ...

14. Back To Top | #74
    Registered User
    Dupa cateva incercari cu KV-1, m-am lasat ca ma scotea din sarite MMR-u, picam constant cu 80% tier 6 pe care nici macar nu ii zgariam.. iar comunitatea in mare masura e ca a oricarui MMO sau ca in viata, plina de personaje cu talas in cap.
    Vreau sa va multumesc tuturor pt sfaturi si timpul acordat!
    Toate cele bune!

15. Back To Top | #75
    Quote Originally Posted by DragonLord View Post
    Dupa cateva incercari cu KV-1, m-am lasat ca ma scotea din sarite MMR-u, picam constant cu 80% tier 6 pe care nici macar nu ii zgariam.. iar comunitatea in mare masura e ca a oricarui MMO sau ca in viata, plina de personaje cu talas in cap.
    Vreau sa va multumesc tuturor pt sfaturi si timpul acordat!
    Toate cele bune!
    pai nu-i zgariai cu tunul stock ... daca ai putintica rabdare, o sa vezi ca este un tanc bun spre excelent.

16. Back To Top | #76
    Registered User
    @MosSpanac: imi zici ca daca reusesc sa grinduiesc cate 50exp din fiecare lupta pierduta si am rabdare sa ajung la tunul mai mare, am sanse impotriva la tier 6 (ma refer macar sa le fac ceva damage, nu sa ii vad sa le trag vreo 5-10 ricoseuri pana ma vad si imi dau ei 2 de ma lasa mort)?

17. Back To Top | #77
    sunt foarte putine tancurile care nu pot da damage la tier +1 fata de ei, KV nu este unul dintre ele.

18. Back To Top | #78
    Registered User
    @MosSpanac: hmm, mersi de lamuriri, poate ii mai dau o sansa, sa vad... pt moment PoE rullz

19. Back To Top | #79
    Ce credeti despre tancurile chineze, eu am ajuns la A-20 ,si vreau sa avansez la T-34 ?, Im spuneti niste modalitati cum sa fac mai repede experienta si banuti?
    Am inceput sa ma joc pe acest joc de 5 zile,si chiar im place.
    As dori sa im fac si niste prieteni romani cu care sa ma mai joc in lupte .
    Numele meu de joc este vali1994
    Mai am si thankuri precum Cruisher4 si Covenanter, si inca 2 mai micute.

20. Back To Top | #80

Post le

Salutare! DragonLord, eu spun să insişti Cu ultimul tun, KV1 e un tanc bun, la 175 de meciuri am 178 de giumbicşi îmbălsămaţi cu el, printre care şi câţive de tier7, un IS, un Tiger... Şi ia-ţi şi arty, eu am ales linia germană, azi mi-am luat Hummel, cu Grille am luat medalii ca Invadator şi Ninja
    Am încercat să pun şi un printscreen dar nu mi-a ieşit

1.  
Page 4 of 60 FirstFirst 12345671454 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks