Page 5 of 60 FirstFirst ... 23456781555 ... LastLast
Results 81 to 100 of 1181

Thread: WoT - Questions & Answers

1. Back To Top | #81
    Nick anterior: turbatul turby's Avatar
    Vali pe a20 am mers si eu la inceput , si asta fiindca imi placea la nebunie bt si ce reuseam cu el pe mines sau malikova . Am ajuns pana la t34 dar deja la tier mare 4,5,6, tancurile usoare din linia asta nu prea folosesc daca nu sti sa te invarti repede , sunt slabe ca armura si te fac toti din 2 lovituri . Oricum pentru cineva care-i place mobilitatea si nu sta la boscheti ( :P ) sunt tancuri bune . Personal de cele chinezesti am parerea ca sunt doar replici dupa alte tancuri si consider ca nu se merita sa pierzi timpul cu ele decat daca vrei sa gasesti la ele ce-ai gasi defapt la cele originale . Candva cad te mai plictisesti si vrei sa diversifici sa incerci sa mergi si pe antitancuri - alea chiar sunt super din 2 cateodata o singura ghiulea dobori inamicul .

2. Back To Top | #82

Antitancuri

Quote Originally Posted by turby View Post
    Vali pe a20 am mers si eu la inceput , si asta fiindca imi placea la nebunie bt si ce reuseam cu el pe mines sau malikova . Am ajuns pana la t34 dar deja la tier mare 4,5,6, tancurile usoare din linia asta nu prea folosesc daca nu sti sa te invarti repede , sunt slabe ca armura si te fac toti din 2 lovituri . Oricum pentru cineva care-i place mobilitatea si nu sta la boscheti ( :P ) sunt tancuri bune . Personal de cele chinezesti am parerea ca sunt doar replici dupa alte tancuri si consider ca nu se merita sa pierzi timpul cu ele decat daca vrei sa gasesti la ele ce-ai gasi defapt la cele originale . Candva cad te mai plictisesti si vrei sa diversifici sa incerci sa mergi si pe antitancuri - alea chiar sunt super din 2 cateodata o singura ghiulea dobori inamicul .
    Multumesc pentru informatii, dar care sunt antitancurile ?

3. Back To Top | #83
    Quote Originally Posted by vali1994 View Post
    Multumesc pentru informatii, dar care sunt antitancurile ?
    tank destroyers
    Clap clap !

4. Back To Top | #84
    Registered User
    Quote Originally Posted by dinaric View Post
    Salutare! DragonLord, eu spun să insişti Cu ultimul tun, KV1 e un tanc bun, la 175 de meciuri am 178 de giumbicşi îmbălsămaţi cu el, printre care şi câţive de tier7, un IS, un Tiger... Şi ia-ţi şi arty, eu am ales linia germană, azi mi-am luat Hummel, cu Grille am luat medalii ca Invadator şi Ninja
    Am încercat să pun şi un printscreen dar nu mi-a ieşit
    Multumesc frumos de sfaturi. Merg cam pe toata linia ruseasca (light, heavy, td si arty) plus mici scapari pe alte natii.. scapam mai mult daca ma tineau creditele. Dar cum meciurile mele merg aiurea si nu fac mare lucru,nici de credite nu am parte.

@vali: ce mi s-a zis si mie, depinde foarte mult de stilul tau de joc, ce tanc iti alegi, pe ce linie mergi. Succes! (antitanc - tank destroyer/td)

De unul singur e destul de enervant, f multi retardati. Nu ca eu as fi vreun jucator minune, sunt chiar slab, dar nici nu fac tampenii (cum sa "izbesti" un Hetzer cu un amarat de tier3 light? cat s-o fi gandit?)

Oferta de jucat duo cu 2 clase cat de cat complementare este inca in picioare, doar ca specific din nou, nu joc bine, joc de fun, nu voi atinge un nivel competitiv, realizez asta si nici nu mi-am dorit in acest joc. (Orice atac/jignire la persoana la ultimul "paragraf" se lasa cu report (nu vreau sa se repete ce am vazut pe un alt thread))

Numai bine tuturor!

5. Back To Top | #85
    Salutare,

Sunt, de asemenea un incepator in ale WoT, am mers mai mult pe linia germana (t4 maxim momentan, nu ma agit sa cresc pana nu mai invat ce si cum), am PzIII, Hetzer si mai tin Pz38t si Luchs elite pentru fun/crescut echipajele. De la rusi am T46 si T28.

daca vreun incepator ca mine vrea sa facem pluton sa mai crestem impreuna, sunt disponibil ig pe nick dr0psu. (sper sa nu va speriati de "my imba stats")

6. Back To Top | #86
    Gata, sunt multumit au reparat mm-ul
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails WoT - Questions & Answers-shot_068.jpg  
    BL-10, restul e cancan... si da corespunde datelor tehnice Binilii invingii ! http://www.youtube.com/watch?v=E1Y8Q9Vr1Qo
    Jiji despre cultura:
    Ce cultură, mă? În capitalism nu există decât banul, asta-i singura cultură.

7. Back To Top | #87
    Registered User
    Vezi ca ai icoanele de la tancuri in oglinda. Modifca xvmconfig si pune disable la mirror tank icons or smth.

8. Back To Top | #88
    Da din ce tara sa incep la anti-tancuri ?,ca este anti-tanc la franta , germania ,SUA si China , unde is cele mai bune, de la care sa incep ca voi va pricepeti mai bine?

9. Back To Top | #89
    Manic Miner burebista's Avatar
    Rusi.
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

10. Back To Top | #90
    Registered User
    @piticuu: dafuq, scouts inteleg dar ce cauta td-uri de 5? am patit-o si eu cu hetzer de am vazut un ditai IS-u.. si inca nu aveam derp gunu...

@vali: rusii damage, nemtii as zice pt acuratete, dar nu te baza pe ce zic, ca si eu tot newbie sunt.
    Incearca si restu sau macar uita-te in jur in meciuri si vezi ce ti-ar placea sa faci in meciuri.

11. Back To Top | #91
    Oricum pentru mine td-urile sunt asa pe post de bibelouri , la inceput erau folositoare dar cum am ajuns la un grile (tier 4) cum se misca tintele nonstop ca sa previna lovitura din partea mea .
    Acum deviez putin d ela subiect , daca-mi vand tancurile ajunse la elita sau cele de tier 4 cu care am jucat mult pierd ceva ? Am facut-o de vre-o 3 ori ca sa obtin banii necesari pentru un kv sau un havy .

12. Back To Top | #92
    Registered User
    Nu pierzi nimic, doar sa zicem credits, daca te hotaresti ca iti e dor si vrei sa revii la ele. Cam atat. Doar vezi ce faci cu crew-u, daca ii dai dismiss, muncesti iar..

13. Back To Top | #93
    Da .... dar ce inseamna credits ? La ce folosesc ? Ehipajele de regula le concediez ca nu apuc sa ajung cu ele la 70 pe tancurile ce le vand . Multumesc .

14. Back To Top | #94
    Registered User
    Credits = Silvers = cu ce cumperi tancuri/echipament/munitie pe langa exp

15. Back To Top | #95
    Pai si sa inteleg ca de fiecare data cand vand vre-un tank mi se ia din bani ?
    Vali daca-ti plac tancurile usoare rapide si efective poti incerca covenanter/panzerIII , muncesti putin pana le obti dar merita si cu ele te distrezi de minune mai ales daca pui pe ele tun cu rafale cu nu ghiulea. Nu produci bani prea multi cu ele la tier 4 dar sunt rapide . Dintre td-uri cel mai efectiv mi s-a parut su-85b cu tunul cel mai puternic din variantele lui , cu el faceam treaba mai buna chiar decat cu urmatorul su-85.

(scuze in postul de mai sus ma refeream la arty nu td-uri)
    Last edited by turby; 04-03-2013 at 07:25.

16. Back To Top | #96
    Nu ti se iau din bani.Ideea este ca la vinzi cu mult mai putin decat le-ai cumparat.Si daca vrei sa revii la vreunul o sa te coste iarasi pret intreg.Dar oricum la tier mic nu cred ca o sa mai revii.

17. Back To Top | #97
    turby, mersi pentru lamuriri eu chiar cu astea joc adica am covenanter , a-20 , hetzer ,Su-26 si medium 3 am momentan.
    Si vreau sa avansez la ele la fiecare.

18. Back To Top | #98
    A-20 mi-a placut destul de mult , m-am oprit insa la urmatorul lui fiindca aveam nevoie de bani , dar as reveni pe linia aia daca as mai reusi sa strang ceva . pacat e e prea slab in armura si desi e rapid o ia repede , parca mai bune sunt cele nemtesti .

19. Back To Top | #99
    Salut nu stiti exista vreun cod ce ofera premium macar pentru o zi sau ceva tanc pe gratis ,si unde se introduce acel cod ?

20. Back To Top | #100
    Cred că astea se oferă de sărbători... De Crăciun au dat un cod şi un tanc mic, de Valentine's Day iar un cod cu o zi premmium.

1.  
Page 5 of 60 FirstFirst ... 23456781555 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks