Page 6 of 60 FirstFirst ... 34567891656 ... LastLast
Results 101 to 120 of 1182

Thread: WoT - Questions & Answers

1. Back To Top | #101
    Registered User
    Pff, ce mai injuram mmr-u la kv-1, macar ala e o conserva inceata dar cu armura buna dupa gustul meu.
    Am ajuns la kv-1s, cred ca o sa imi manance nervii rau.. Doar cat de cat viteza ce e de el.. restu e o gluma.. si iar am noroc sa pic cu tier 8 sa isi bata joc de mine...

In alta ordine de idei:
    - fara a investi bani in cont premium, tanc premium, ce posibilitati relativ la indemana am sa fac si eu niste credite?
    Am inteles ca ar fi T6 heavy american dar recunosc ca e un grind mare si nu stiu daca sunt in stare sa ajung pana acolo curand..
    E vreun low-tier care poate scoate un raport timp/credite ok? Cu kv -1 si tunu de 85 tot scot sub 10k, ceea ce mi se pare putintel..

Daca vrea cineva plutoane cu un relativ incepator si cu win ratio sub 50% (stiu ca e anti-publicitate asta dar nu ma intereseaza), am tier 6.

Duminica frumoasa!

2. Back To Top | #102
    Nick anterior: Dio[blu] Dio's Avatar
    Si eu sunt blocat la kv-1s si am tot injurat. Intre timp am apucat sa cumpar cam tot pe el, inclusiv tunul de 122 si in sfarsit am inceput sa fiu util si in meciuri de tier 7-8. Da cam 300-400 dmg si penetreaza si tieruri mai mari, chiar si din fata. Sunt incepator cu aprox. 700-800 meciuri.
    REGULAMENT - cititi daca postati la publicitate

ATENTIE! Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban. Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură.

3. Back To Top | #103
    Registered User
    Am 122 cel de pe kv-1, dmg bun cu reload catrastrofal, si acuratate la fel de proasta, plus ca nu fac credite cu asa tun.. Pana la D-2 mai am si nici macar nu cred ca bag 17k in el, ma duc spre IS cat pot de repede
    Daca vrei plutoane impreuna, zici.
    Sporuri!

4. Back To Top | #104
    Nick anterior: xslvry
    Eu am renuntat la Heavy ptr moment ! Sunt la M4A3 E2 si merg spre T20 , cred ca linia medium USA e de mine !

5. Back To Top | #105
    Registered User
    @adicodlea: Nu stiu de ce, dar am preferat sa merg liniile de medii rusesti si nemtesti. De la americani, trag doar sa imi iau td-urile hibride, multi zic ca sunt slabe, ca mostenesc tot ce e rau de la td/ht, dar nu imi pasa. Vreau sa vad asta singur.
    Sporuri!

6. Back To Top | #106
    Nu faceti greseala facuta de catre mine... Desi toata lumea mi-a spus sa merg de la KV-1 pe KV1-S, eu m-am incapatanat sa merg pe T-150 - KV-3 - KV-4, cu care sunt pe la jumatatea experientei pentru ST-1. Drumul insa a fost unul foarte greu...
    Plictisandu-ma, m-am hotarat sa trec si pe KV-1S. Ei, alta viata! Am ajuns rapid la IS, cu care mai am un pic si trec la IS-3. Cu totul alta distractie in joc.
    KV-1S, mie mi-a adus satisfactii grozave, nu reusesc sa urc un screenshot drept exemplu...
    In orice caz am luat 51.682 credite si 1.894 experienta, un rezultat multumitor pentru mine, la nivelul la care ma gasesc in acest moment, dupa 2 luni de joc. Intr-adevar am cont premium, luat cand m-am enervat la grind-ul pentru ST-1...
    Spor la joc!
    Last edited by Byk; 18-03-2013 at 21:01.

7. Back To Top | #107
    Registered User
    Diferenta dintre 1 si 1s mi se pare enorma, citind in stanga si in dreapta mi se confirma; dupa gustul meu de incepator 1s incearca sa fie un super-medium cu viteza mica.. cat despre tunuri nu se arata nimic promitator. Da, D-2-5T, scump si cu obuze scumpe, greseala facuta si pe 1 cu U-11-ele.. meh, speram sa am 2 moneymakere dar se pare ca doar 1 va fi cu adevarat.. Ma voi indrepta spre altceva pt moneymaking, linia ruseasca de heavy o tin ca si linia principala de joc/exp..

8. Back To Top | #108
    WTF man....1S is chiar un heavy rapid nu un medium( face bonce daca stai in unghi sau uneori si din noroc) cu un tun fenomenal pentru tire-ul lui la 175 pen si 390 average dmg, iti promit eu ca ii fenomenal si o sa iti placa la nebunie tunul ala( da, costa 1025 credite un shell si are 14 sec reload time) dar cand dai uneori 430 sau mai mult dmg uiti cat costa un shell si nu te mai intereseaza..si legat de kv 1..pune tunul de 85 mm care are cost pe shell de 250 parca si o sa faci bani cu el daca faci damage....so...just have fun

9. Back To Top | #109
    Buna ziua,

As dori sa stiu si eu parerile voastre despre tancul premium de la nemti, Lowe tier 8 ce tocmai l-am cumparat . Ma intereseaza tacticile adoptate , optimizare in joc, up-gradeuri etc.
    Parerile mele nu sunt tocmai bune in general desi observ unele caracteristici bune la el..
    Contra :
    -Chiar daca are puncte de integritate mare 1650, sufera rau la la lovituri. 5 bucati de la tier chiar de 6 este suficient sa te doboare.
    -Merge incet
    -Indiferent cu ce optional, ca si plasa sau skiluri de camunflare, tufisuri, este inutil sa te ascunzi, este prea mare.
    -Incarca lent
    -Tunul nu este grozav cu nici un fel de proiectil , imi trebuie 10 lovituri sau mai multe in plin sa il dobor pe unul tier 7 sau 8 care s-a dus sa manance ..hi hi
    -Este avariat din prima lovitura la senile, turela, ia foc repede , motorul se strica si compartimentul obuzelor se duce repede ..
    Sunt c-am frustrat deci , dar are si bune :
    Pro:
    -Vede departe
    -Este foarte precis la tinta
    -Dar cel mai important face bani si experienta la greu.
    Uzual fac 50-100k bani si 800-1000 exp. dar asta inseamna sa adopt o tehnica de sniper si sa stau sa astept, iar daca pica vreunul la distanta il fac .. Ma c-am plictiseste insa si nu prea este fun deloc.

In concluzie astept parerile vostre.
    O zi buna va doresc.
    Autotuner1
    P.S. Cum naiba fac sa intru si eu intr-un clan romanesc??

10. Back To Top | #110
    Registered User
    Quote Originally Posted by Byk View Post
    Nu faceti greseala facuta de catre mine... Desi toata lumea mi-a spus sa merg de la KV-1 pe KV1-S, eu m-am incapatanat sa merg pe T-150 - KV-3 - KV-4, cu care sunt pe la jumatatea experientei pentru ST-1. Drumul insa a fost unul foarte greu...
    Plictisandu-ma, m-am hotarat sa trec si pe KV-1S. Ei, alta viata! Am ajuns rapid la IS, cu care mai am un pic si trec la IS-3. Cu totul alta distractie in joc.
    KV-1S, mie mi-a adus satisfactii grozave, nu reusesc sa urc un screenshot drept exemplu...
    In orice caz am luat 51.682 credite si 1.894 experienta, un rezultat multumitor pentru mine, la nivelul la care ma gasesc in acest moment, dupa 2 luni de joc. Intr-adevar am cont premium, luat cand m-am enervat la grind-ul pentru ST-1...
    Spor la joc!
    Daca tot te-ai dus pe IS-3, nu cumpara ST-I pana nu cercetezi BL-9. Altfel, vei juca in tier 9-10 cu tun de tier 7. Nici nu te gandi sa il joci stoc, vei fi doar carne de tun.

11. Back To Top | #111
    Manic Miner burebista's Avatar
    Pai ca o regula generala tanurile Premium nu prea sunt de fun. Cu ele faci bani si atita tot.
    Lowe al tau e cu echipaj 100% si ceva schiluri suplimentare? Ai echipament pe el?

Fiind un heavy, da e lent. Burtica e weakspot la orice tanc din jocul asta dar turela e OK asa ca tre' sa cauti pozitii de hull-down si o sa fii mai greu de penetrat. Tunul mie mi se pare super-OK sub toate aspectele, daca-ti trebuie 10 lovituri sa darimi un tanc de Tier 7 ceva nu este in regula.

Nu-l am in garaj dar nu poate fi deosebit de celelalte tancuri.
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

12. Back To Top | #112
    Registered User
    Quote Originally Posted by autotuner View Post
    Buna ziua,

As dori sa stiu si eu parerile voastre despre tancul premium de la nemti, Lowe tier 8 ce tocmai l-am cumparat . Ma intereseaza tacticile adoptate , optimizare in joc, up-gradeuri etc.
    Parerile mele nu sunt tocmai bune in general desi observ unele caracteristici bune la el..
    Contra :
    -Chiar daca are puncte de integritate mare 1650, sufera rau la la lovituri. 5 bucati de la tier chiar de 6 este suficient sa te doboare.
    -Merge incet
    -Indiferent cu ce optional, ca si plasa sau skiluri de camunflare, tufisuri, este inutil sa te ascunzi, este prea mare.
    -Incarca lent
    -Tunul nu este grozav cu nici un fel de proiectil , imi trebuie 10 lovituri sau mai multe in plin sa il dobor pe unul tier 7 sau 8 care s-a dus sa manance ..hi hi
    -Este avariat din prima lovitura la senile, turela, ia foc repede , motorul se strica si compartimentul obuzelor se duce repede ..
    Sunt c-am frustrat deci , dar are si bune :
    Pro:
    -Vede departe
    -Este foarte precis la tinta
    -Dar cel mai important face bani si experienta la greu.
    Uzual fac 50-100k bani si 800-1000 exp. dar asta inseamna sa adopt o tehnica de sniper si sa stau sa astept, iar daca pica vreunul la distanta il fac .. Ma c-am plictiseste insa si nu prea este fun deloc.

In concluzie astept parerile vostre.
    O zi buna va doresc.
    Autotuner1
    P.S. Cum naiba fac sa intru si eu intr-un clan romanesc??
    Te-ai grabit cam tare cu Lowe ala. Nu imi permit sa te critic, dar uitandu-ma pe profilul tau vad ca nu ai nici un joc cu un tanc heavy, ca sa nu mai spun ca heavy german are particularitatile sale. Ce faci tu acum cu Lowe, in afara ca faci ceva credite, ii ingrasi pe pe cei din echipa adversa. Cu cont premium nu ai nevoie de tanc premium la 2000 de batalii si tanc de tier 5 maxim. Daca iti place jocul si vrei sa faci si altceva in afara de autoaim and click, incearca sa iti umbunatatesti performantele.

Si acum serios. 39% wins cu Lowe? Faci ceva total gresit. Iti recomand sa te uiti pe youtube la niste meciuri cu Lowe, sa vezi cum se joaca acest tanc.

13. Back To Top | #113
    baga plutoane cu jucatori de lowe,poate ajuta.lowe e de stat camper,trage la 400m unde pui tinta,penetreaza cam tot ce vede deci nu e rau.

14. Back To Top | #114
    Registered User
    @Axxess89: mi se pare ca are armura slaba 1S, plus ca nu as investi 17k in tun avand in vedere ca IS-u ar fi la aproape 50k (parca).. pe kv-1 am schimbat tunul derp da, pt 85, si ajunge sa faca si ceva credite daca nu e echipa full retard mode..
    @Byk: multumesc de lamuriri, o parere mai buna imi voi face dupa 40-50 de meciuri.

Am vrut sa imi iau Lowe, dar am realizat ca experienta tre convetita tot cu bani reali, ca din ce imi spune si piticu, contul premium e mult mai util.. L-as fi vrut pt meoda simpla de facut credite.. Pt moment, trag la cont standard, oi mai vedea, nu vreau sa le ingras buzunarele la rusi.. Devine putin enervant asa plin de maimute si persoane ce vb orice altceva decat engleza..

Sfaturile sunt binevenite!

PS: Cu toate ca am senzatia ca jucatul in pluton devine defectuos, ca te pun in lupte mai mari (pe undeva logic, ca te coordonezi mai usor cu cel din pluton), si ca te pun cu echipe retardate cu care pierzi 99%, eu tot mai caut partener pt meciuri seara.

15. Back To Top | #115
    Quote Originally Posted by DragonLord View Post
    PS: Cu toate ca am senzatia ca jucatul in pluton devine defectuos, ca te pun in lupte mai mari (pe undeva logic, ca te coordonezi mai usor cu cel din pluton), si ca te pun cu echipe retardate cu care pierzi 99%, eu tot mai caut partener pt meciuri seara.
    nu neaparat, doar daca faci pluton gen tier 5 cu tier 7 ... atunci da, e posibil sa vezi tier 8-9 games toata seara
    Daca sunt 2 tancuri de acelasi tier in pluton de exemplu, nu ai matchmaking diferit decat ai fi avut daca erai singur. Cred

16. Back To Top | #116
    Nick anterior: turbatul turby's Avatar
    CAre-i treaba cu M6 ? Am reusit ei eu cu greu dupa ce mi-am vandut 3 sferturi de garaj sa-l iau si nici dupa 10 runde nu cred ca a fost o alegere buna , nici nu mai reusesc sa srang bani sa incep sa-l modernizez ... daca predecesorul sau era cat de cat efectiv in lupta asta dupa ce ca arata la fel si e imens ca o tinta pe senile dupa 2 3 lovituri sunt dus .. La Cel de tier 5 macar armura aia era folositoare , asta degeaba arata 800 puncte de integritate . Imi pare rau ca nu am trecut la tier 6 pe linia pz 3/4 .

17. Back To Top | #117
    Mie M6 îmi place mult, cu ultimul tun si echipaj de 98 % chiar face treabă. E cel mai bun tanc al meu, alături de VK3601H. Eu zic să mergi până la ultimul tun, dacă ai credite îi pui şi ceva echipamente, încărcător rapid, de exemplu... E un tanc bun pentru tier6, zic eu

18. Back To Top | #118
    Strange din dinti pana la T29

19. Back To Top | #119
    Registered User
    De la M6 trebuie sa incepi sa joci cu atentie. Nu mai face bani asa usor ca T1. Si tot pe M6 trebuie sa incepi "scoala" de heavy americane. Nu te expune, stai hull-down, ramai cat mai mult in viata sa dai damage. Nu esti un tanc de linia 1 asa ca trebuie sa exploatezi la maxim terenul. Ultimul tun de 90 este excelent. De la tier 6 nu prea mai este viata "flower-power", vrei sa mergi mai sus trebuie sa pui putin interes in ceea ce faci.

20. Back To Top | #120
    Quote Originally Posted by iulian600 View Post
    De la M6 trebuie sa incepi sa joci cu atentie. Nu mai face bani asa usor ca T1. Si tot pe M6 trebuie sa incepi "scoala" de heavy americane. Nu te expune, stai hull-down, ramai cat mai mult in viata sa dai damage. Nu esti un tanc de linia 1 asa ca trebuie sa exploatezi la maxim terenul. Ultimul tun de 90 este excelent. De la tier 6 nu prea mai este viata "flower-power", vrei sa mergi mai sus trebuie sa pui putin interes in ceea ce faci.
    Tot incepator aici , daca veni vorba de tancuri de linia 1 , zi-mi si mie care sunt alea.

1.  
Page 6 of 60 FirstFirst ... 34567891656 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks