Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 40 of 75

Thread: NOOB guide

1. Back To Top | #21
    Banned Rholes's Avatar
    si eu sunt noob si am crescut exact ca tine, singur si nepriceput si am tras din greu pt asta dar am mai crescut in stats in ultimele o mie de batalii dupa ce am mai cunoscut lume prin joc si am inceput sa intreb ce si cum
    - invata mecanismele de punctaj, cat iei la spoting, cat iei la dmg etc etc si in functie de tancul cu care joci
    - in primul rand citeste tot ce poti despre tancurile cu care joci sau cu care ai de gand sa joci
    - cu orice tanc ai juca td, medium ht, light sau arty asuma-ti rolul din batalie si nu fii erou fara cauza spre ex esti td stai in spate si campezi stai in linia doi pana cand inveti sa joci de la apropiere invata sa omori de la distanta si tot asa
    - nu te arunca in linii de tancuri daca nu stii exact unde vrei sa ajungi
    - intotdeauna, in orice meci din random incearca sa faci dmg cat mai mult dmg, macar cat ai hp la tanc, nu o sa iti iasa intodeauna dar trebuie sa ai in cap tot timpul asta sa faci dmg sau spoting ca sa iei puncte
    - invata punctele slabe la tancuri
    - stai in viata cat mai mult timp, invata sa joci conservator adica iesi de dupa casa, deal, cadavre de tancuri etc orice te poate proteja tragi si te retragi sau te ascunzi dupa colt ca sa nu fii lovit
    - invata hartile si locurile pe unde sa pleci sau sa stai in functie de clasa cu care joci
    - foloseste moduri care sa iti arate eficienta in lupta ca sa iti dai seama ce e bine si ce e rau

- si nu in ultimul incearca sa intri intr-un clan de unde sa poti invata cat mai multe de la oamenii mai experimentati de obicei comunitatile sunt foarte ok si te ajuta, eu personal pana acum am avut numai de castigat

- pana nu ajungi la cw sau sa ai multe mii de lupte foloseste ap sau he, in functie de tun, e ok,
    inveti multe despre tancuri folosind ap, eu unu asa am crescut si tancurile pe care le am au destula penetrare ca sa nu am nevoie de gold in random, acum se pare ca voi fi obligat sa folosesc la cw

cam asta e in mare, restul de amanunte le afli pe parcurs pe masura ce cresti

2. Back To Top | #22
    Multumesc de raspuns .

3. Back To Top | #23
    Registered User
    si eu am descoperit kitul de reparatii dupa 5k meciuri, ma miram cum isi dau unii detrack asa repede :)

4. Back To Top | #24
    Registered User Tracogetul's Avatar
    Salut Mihai, te rog explica-mi si mie cum convertesti experienta in freexp? Sa zicem ca platesc cu cardul la WOT si cumpar de la ei 30.000 de gold sa fiu sigur. Mai departe cum procedez , pe ce butoane sa apas pentru a converti experienta de pe fiecare tanc mentionat in free XP? Nu am gasit nimic care sa ma lamureasca in acest sens si de aceea cer ajutorul.

5. Back To Top | #25
    Registered User bogrado's Avatar
    Ai butonul "convert" in dreapta sus. Pentru fiecare gold convertesti 25 din experienta de pe tancurile elite in free exp.

6. Back To Top | #26
    Salut Bogrado, cand dau click pe butonul convert si selectez doar tancul KV1 imi apare ca si cum as transforma tot goldul meu in free XP fara sa implice tancul KV1. Nu vreau asa, vreau sa transform experienta de pe tanc adica133.864 in free XP adica la 6065 cat am acum Free XP sa mi se adune cat pot sa transform cu gold acei 133.864. Cum procedez?

7. Back To Top | #27
    Uite atasez o poza cu tancul caruia vreau sa ii transform experienta de pe el in free xp. NOOB guide-shot_004.jpg

8. Back To Top | #28
    Lasi selectat doar KV1, la "convert xp" bagi cat vrei sa convertesti (133864) iar costul in gold se va modifica automat. Te va costa 133864/25=5354 gold.

9. Back To Top | #29
    Am inteles, mersi mult de ajutor.

10. Back To Top | #30
    Salutare baieti, am o nelamurire....echipajul de pe un tanc sa spunem HT de level 10 il pot trece fara penalizare pe un alt tanc de aceeasi natie , acelasi tier si acelasi level? De exemplu acum am E100 in garaj si acum ma gandesc ca pe linia lui Maus sa nu mai cresc echipajul ci atunci cand il cumpar fara echipaj, sa pun direct echipajul de pe E100. Se poate asa ceva, sau merge doar daca pun echipajul de pe un tanc normal pe un tanc premium? Multumesc.

11. Back To Top | #31
    Fara penalizari poti pune un echipaj de pe un tanc normal doar pe unul premium. Cu conditia sa fie acelasi tip de tanc si aceeasi natie.

12. Back To Top | #32
    Fir-ar...si io care ma gandeam sa nu mai antrenez si alt echipaj de pe un tanc normal.....offf...mersi frumos

13. Back To Top | #33
    Nu va suparati dar ce inseamna BIA?

14. Back To Top | #34
    Registered User TKD29's Avatar
    Brothers in Arms
    Intel i5-8400 ,GA-Aourus Z730 , Sapphire Nitro+ RX580 , Corsair 16GB DDR4 , SSD 120GB, 1TB Samsung , LG 4K , DVD-RW Pioneer DVR-216D , Sound Blaster Z, Logitech G19s, Logitech G402, Magnat 880, Case CM Storm

15. Back To Top | #35
    Va rog sa ma ajutati.Am Tiger 2 si am dat urmatoarele specializari:comandant-ochi de vultur,tunar-tintas de elita,sofer-camuflaj,transmisionist-reparatii,servant-intuitie.Acum trebuie sa dau a 2 abilitate.Ce ma sfatuiti sa dau/sa fac avind in vedere ce am dat deja?
    Last edited by tgv9698; 27-04-2016 at 18:22.

16. Back To Top | #36
    Primul rand de skill-uri ar trebuie sa fie 6th sense pe comandant si reparatii pe restul.

17. Back To Top | #37
    Salut baieti...va rog o lamurire...ce parere aveti de tancul premium Churchil III de pe linia ruseasca? Ma intereseaza sa antrenez echipajul de pe tancurile grele rusesti si dupa cum vad am 2 optiuni Churchil III si IS 6. De IS6 am auzit si lucruri bune si mai putin bune asa ca mi-am facut o parere. Vis a vis de churchil III exista o informatie ca are cea mai buna rata de calificare a unui echipaj. Voi ce parere aveti? Pe care dintre cele 2 sa il achizitionez. Va multumesc anticipat.

18. Back To Top | #38
    Registered User
    De cand joci, ce tancuri ai in garaj? Daca esti mai pe la inceput, atunci nu ai ce sa cauti cu IS-6, decat daca nu te deranjeaza injuraturile colegilor de echipa.
    Never say never!

19. Back To Top | #39
    Joc din februarie 2013...am la activ aproape 21.000 lupte.....strict ma intereseaza pentru antrenarea echipajului , nu pentru credite. Am in garaj IS7 si mai am putin si-l iau si pe IS4, Maus, E5, E100 cam astea sunt de tier 10.

20. Back To Top | #40
    Registered User
    Pai, daca te intereseaza strict pentru echipaj, va trebui sa alegi Churchill III. IS-6 are doar patru oameni in echipaj, iar IS-7 are 5, deci nu te ajuta IS-6.
    Eu pe IS-6 pun echipajul de pe IS-3.
    Never say never!

1.  
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks