Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 75

Thread: NOOB guide

1. Back To Top | #41
    "according to Russian sources the 9.16 Test Server is planned to start on 8 of September if everything goes accordingly, as for the patch hitting live, expect it at the beginning of October" - o sa poti sa testezi ambele tancuri

2. Back To Top | #42
    Registered User Irenicus's Avatar
    Quote Originally Posted by Tracogetul View Post
    Salut baieti...va rog o lamurire...ce parere aveti de tancul premium Churchil III de pe linia ruseasca? Ma intereseaza sa antrenez echipajul de pe tancurile grele rusesti si dupa cum vad am 2 optiuni Churchil III si IS 6. De IS6 am auzit si lucruri bune si mai putin bune asa ca mi-am facut o parere. Vis a vis de churchil III exista o informatie ca are cea mai buna rata de calificare a unui echipaj. Voi ce parere aveti? Pe care dintre cele 2 sa il achizitionez. Va multumesc anticipat.
    Informatia e corecta Churchill III are un bonus la coeficientul de experienta, care poate fi transformata in experienta pentru echipaj. IS 6 nu are si are echipaj mai mic.
    N-ai cum sa faci ceva dintr-o tara in care 7,4 milioane sunt spalati pe creier

3. Back To Top | #43
    Registered User Tracogetul's Avatar
    Va multumesc mult pentru informatii...ramane sa cumpar Churchill III.....o zi buna.....

4. Back To Top | #44
    Registered User Silviu26's Avatar
    Ai grija la Churchill III sa pui turela in unghi fiindca are o armura slabuta.
    MCV owner

5. Back To Top | #45
    Buna ziua...va rog o lamurire...am in garaj cateva tancuri pe care le joc tot timpul cu placere....chiar daca am avasat destul de mult pe liniile respective pe ele le-am pastrat ( KV1 si Matilda). Pe ele am pus asa Rammer , EGLD si la al treilea modul m-am blocat, nu stiu ce sa pun...inclin spre Optics dar din ce am citit se pune optics doar pe tancurile cu peste 400 view range , la celelalate cu view range mai mic nu ar avea effect. Vents nu prea se merita deoarece cu 2,5 pe om nu prea esti in castig. Voi ce spuneti?

6. Back To Top | #46
    Moderator Ivan's Avatar
    Ventilator negresit.

7. Back To Top | #47
    ok, pun atunci vents....oricum si Binoculars e degeaba ca tancul KV1 e orbete rau de tot......

8. Back To Top | #48
    Intrebare pentru WOT Blitz: Cum merge folosita Matilda cel mai eficient? Ca e un tanc incet (24 km/h), cu traversa sasiului proasta (26.69 deg/s) si traversa turelei execrabila (17.58 deg/s). Mi se pare un tanc prea incet si prea putin manevrabil pentru sidescraping. Banuiesc ca trebuie sa stau in spatele liniei si sa fac plinking cu Mk. X-B-ul. Derpul are pen prea mic pe HE (20) si n-am gold pentru HEAT.

9. Back To Top | #49
    Salut. Va rog sa-mi spuneti ce caracteristici urmariti atunci cind cercetati un tanc. Cam care ar fi ordinea natiunilor in functie de tipul de tanc. Vreau sa iau citeva si nu stiu la care sa ma opresc, eu am ajuns la tier 8-9 cam la toate tipurile de tanc.

10. Back To Top | #50
    Moderator Ivan's Avatar
    Preferabil ar fi sa cauti tancuri care sa-ti placa, nu care sa fie generic bune.
    Daca ai unele preferate scrie-le si vei primi sfaturi. E inutil sa-ti recomande cineva un TD fara blindaj daca tie iti place ST-I.

11. Back To Top | #51
    Registered User
    Quote Originally Posted by tgv9698 View Post
    Salut. Va rog sa-mi spuneti ce caracteristici urmariti atunci cind cercetati un tanc. Cam care ar fi ordinea natiunilor in functie de tipul de tanc. Vreau sa iau citeva si nu stiu la care sa ma opresc, eu am ajuns la tier 8-9 cam la toate tipurile de tanc.
    Atunci cand cercetezi o linie, o faci din trei motive:
    1. Ai auzit ca linia e misto in cea mai mare parte;
    2. Ai auzit ca un anumit tanc de Tier 10 merita cercetat, chiar daca linia poate nu e prea grozava pana la el;
    3. Vrei sa joci in CW si stii ca se cer anumite tancuri, iar tu nu le ai.

Tu ai cercetat o gramada de tancuri de tier 8-9. De ce ai facut-o? Nu ca sa mergi pana la capat? Sfatul meu e sa te duci mai departe pe linia care ti-a placut tie cel mai mult pana acum. Chiar daca unele caracteristici sunt diferite de la tier 8/9 fata de cel de 10, stilul de joc e in general acelasi acelasi.
    Never say never!

12. Back To Top | #52
    Iata un exemplu:
    -am cercetate urmatoarele heavy, T10, ST1, E 75, M103. Acum intrebarea mea este care din ele vi sa parut mai bun, la un heavy ce conteaza mai mult puterea de foc, armura, mobilitatea.Cam acest lucru vreau sa stiu despre ele in functie de tipul de tanc.La TD care vi sa parut ca e mai bun?Si asa mai departe.
    apollo ai dreptate am cercetat mai multe de tier 8/9, vreau sa am idee pe care sa-l iau mai inainte.

13. Back To Top | #53
    Registered User
    Intre cele 4 enumerate de tine, as elimina tancurile rusesti ca prima optiune, indiferent ca joci CW sau nu. As alege intre E100 si E5. Daca joci si CW, atunci probabil ca e mai ok E5. Daca nu, atunci as alege in functie de care tanc de 9 ti-a placut mai mult. Daca ti-a placut E75, atunci mergi pe E100 si invers. Pe cele doua linii, stilurile de joc sunt asemanatoare.
    In ceea ce priveste tancurile rusesti, doar STi si IS4 au acelasi stil de joc. Intre T10 si IS7 sunt diferente mari ca stil de joc. IS7 il joci in stilul lui IS3.

Cred ca ti-am oferit destule elemente ca sa poti alege. Eventual, mai vezi niste filme pe Youtube ca sa vezi ce si cum.
    Never say never!

14. Back To Top | #54
    Moderator Ivan's Avatar
    Cate jocuri ai? WN8? (stiu ca pare tendentios, dar cred ca sunt tancuri mai usoare si tancuri mai greu de jucat)

Probabil T-10 e cel mai bun intre ele dar E75 e mai usor de jucat.
    Preferatul meu e M103, dar asta nu inseamna nimic pentru tine.

15. Back To Top | #55
    multumesc de sfaturi.pe E75 si M103 vroiam sa le iau si eu.

16. Back To Top | #56
    Buna seara ...va rog sa ma autati cu o problema. Am rata de FPS foarte mica uneori cand incepe jocul ajunge si la 9 FPS apoi urca 20 , maxim pana acum am avut 35 cand inainte aveam si 60 - 70. Am citit pe forum de ,, Vsync ON'' ...si nu stiu ce este aceasta ...am cautat la mine in calculator dar nu am gasit , iar pe net , nu spune nimic de pasii de dezinstalat, cum procedezi , unde il gasesti , pe ce buton sa apesi ...etc. Am placa video AMD Radeon R7 200 series , iar la monitor am rezolutia 1440 x 900 , display 1.SyncMaster cu CPU Intel(R) Core (TM) 2 CPU 6300 @ 1,86GHz 1,86GHz, 3 GB RAM .

17. Back To Top | #57
    Moderator Ivan's Avatar
    Vsync ON este o setare grafica din joc, dar nu cred ca e de acolo.

Eu in locul tau as sterge tot din C:\Users\<whatever>\AppData\Roaming\Wargaming.net\WorldOfTanks si as relua setarile de la zero.
    Primul meci joaca-l cu setarile pe care le pune implicit jocul.

18. Back To Top | #58
    Salutare......am si eu o problema cu conversia de gold in free exp. De ce nu pot sa convertesc? Cand inserez 1000 de gold sa vad cat exp trebuie sa coverteasca , pur si simplu ramane la aceste setari din poza ..... care o fi problema? NOOB guide-shot_002.jpg

19. Back To Top | #59
    Registered User
    Simplu, nu ai experienta acumulata pe tancuri, astfel incat sa o poti converti in free xp.
    Faptul ca ai gold nu inseamna ca poti cumpara free xp dupa bunul plac. Trebuie intai sa acumulezi experienta pe tancurile elite (tancuri normale pe care ai cercetat absolut tot), ori pe tancurile premium. Apoi, o sa o poti converti platind cu gold.
    Never say never!

20. Back To Top | #60
    Moderator Ivan's Avatar
    Eu as astepta o rata mai buna de schimb, ocazional se modifica de la 25:1 la 35:1, practic economisesti 40% din gold.

1.  
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks