Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 61 to 75 of 75

Thread: NOOB guide

1. Back To Top | #61
    Registered User
    +1 pentru ce spune Ivan.
    Totusi, problema lui e ca inca nu are pic de experienta acumulata pe tancuri, astfel incat sa aiba ce converti.
    Never say never!

2. Back To Top | #62
    Registered User Tracogetul's Avatar
    Mai am free exp pe multe tancuri pe care le-am vandut ca am trecut la un nivel superior si ele nu mai imi apar cum apareau o data cand vroiam sa schimb gold cu free exp............nu stiam de regula aceasta....deci trebuie sa ai si experienta pe tancuri astfel incat , pe ea sa o poti converti.....ce prostie...pai atunci la ce mai are rost goldul.....decat sa bagi putin pentru consumabile.....off doamne.....care dintre voi s-a chinuit cu t28 prot de la prima teava la a doua teava , ca sa nu mai zic de ultima.....

3. Back To Top | #63
    un alt exemplu de ce nu imi apar cand dau convert .....am verificat toate tancurile si pe tiger p mai am free exp 1300, pe t 34 900 exp si uite asa pe multe tancuri mai am free exp.....de ce nu imi apar in lista si apare doar vk 4502B?

4. Back To Top | #64
    Registered User bogrado's Avatar
    Ce strangi pe tancurile elite nu e free exp. E experienta convertibila care o transformi in free exp platind gold.

5. Back To Top | #65
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by Tracogetul View Post
    un alt exemplu de ce nu imi apar cand dau convert .....am verificat toate tancurile si pe tiger p mai am free exp 1300, pe t 34 900 exp si uite asa pe multe tancuri mai am free exp.....de ce nu imi apar in lista si apare doar vk 4502B?
    Poti pune o poza cu ele?
    E ciudat.

6. Back To Top | #66
    da nici o problema, diseara cand ajung acasa de la birou inserez cateva poze .....

7. Back To Top | #67
    Registered User
    Dar tancurile alea de care vorbesti, sunt toate facute Elite sau mai ai cate ceva de cercetat la ele? Daca e asa, atunci nu poti converti acea experienta in free xp, ci trebuie intai sa cercetezi tot ce se poate cerceta.
    Asta se aplica si daca mai ai tancuri de cercetat, nu doar module. Ca exemplu, iti dau T34 rusesc de tier 5, fiind mentionat de tine mai sus, unde ai 4 tancuri de cercetat pana devine Elite. Un tanc nu devine Elite dupa ce ai cercetat primul tanc ce te interesa pe tine, atata vreme cat mai sunt si alte linii care pleaca din acel tanc.
    In cazul tau cred ca exact asta e problema. Vezi ca exemplu si Tiger P. Ai cercetat toate cele 4 tancuri care pot fi cercetate cu el? Eu unul ma indoiesc ca ai facut asta si nu cred ca am auzit pe nimeni sa joace porcaria aia de Tiger P atat de mult.
    Verifica si ...probabil confirma ce am spus aici.
    Never say never!

8. Back To Top | #68
    Eu m-am chinuit si ma chinuiesc in continuare cu tancuri stock ( ultimul exemplu : Emil 2 posirca stock,monstru cu toate modulele cercetate si montate,de la 29% WR am sarit deja la 51% de cand l-am upgradat ) pentru ca prefer sa cercetez skiluri la echipaje gen "BIA" sau "Sixth sense" ( adica alea mai importante ) cu free xp .
    Pentru free xp,daca vrei sa convertesti pana la urma cu gold,cel mai bine e sa utilizezi tancuri premium datorita bonusului pe care il au si sa astepti promotiile spuse de Ivan ( la trei luni apare sigur cel putin o data ),ai si timp sa strangi free xp . Gold poti vastiga la CW,cu clanul,prin *** si faceIT ( parca ),nu e neaparat necesar sa bagi bani in joc . Din pacate pentru tine,banuiesc ca esti incepator ( dupa intrebarile pe care le-ai pus ) si o sa ai mult de tras pana sa ajungi la un nivel care sa-ti permita sa vastigi suficient gold ingame,deci tot cardul e cea mai usoara posibilitate momentan .
    Mai e o singura modalitate de a face free xp : joaca in nestire WoT,la fiecare lupta, 7,5% ( pe cont premium ) / 5% ( pe cont standard ) din experienta castigata se adauga la free xp ( cred ca astea erau procentele ) .
    Quote Originally Posted by bogrado View Post
    Free xp este 5% indiferent de tipul contului.
    Credeam ca si la free xp se aplica bonusul de cont premium .
    Last edited by VAX PMP; 12-04-2017 at 19:27.

9. Back To Top | #69
    Registered User bogrado's Avatar
    Free xp este 5% indiferent de tipul contului.

10. Back To Top | #70
    dupa cum am promis pun si screen shoturile de la fiecare natie in parte , de abia acum am ajuns si eu acasa .......cand un tanc devenea ,,elite'' cateodata uitam sa bifez antrenarea echipajul mai mult si se mai aduna acolo ceva....cert este ca acum cand dau sa convertesc nu mai imi apar toate....inainte imi apareau.....am pus de la fiecare natie in parte ce tancuri am cu free exp..... NOOB guide-shot_001.jpg NOOB guide-shot_002.jpgNOOB guide-shot_003.jpgNOOB guide-shot_004.jpgNOOB guide-shot_005.jpg

11. Back To Top | #71
    NOOB guide-shot_006.jpgNOOB guide-shot_007.jpg

12. Back To Top | #72
    Apollo.... ai dreptate, nu este ,,ELITE''

13. Back To Top | #73
    VAX PMP...e prima data cand bag bani in acest joc....tocmai credeam ca o sa-mi usureze munca la acest tanc, da se pare ca m-am inselat....toate tancurile mele premium, 3 la numar , unu de tier 8 si 2 de tier 5 mi le-a facut cadou un fost coleg de serviciu.... incerc sa-mi mentin cat dcand statusurile la normal dar cateodata jocul nu depinde numai de tine ci si de echipa, iar eu cum de fiecare data le umpleam frigiderul lui Kinsley si SERB cred ca m-au pus pe lista neagra.....ca de fiecare data cand joc cu amicul meu ...pierdem ....oricum am jucat pe contul lui cu Grile 15 ( doamne ce tanc, abia astept sa-l am si eu) si in 2 meciuri am facut 7000 damage......deci am ajuns sa cred ca daca ai statusuri bune , automat esti avantajat......

14. Back To Top | #74
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by Tracogetul View Post
    daca ai statusuri bune , automat esti avantajat......
    Asa e peste tot in viata, mai bine frumos si bogat decat sarac si bolnav.

15. Back To Top | #75
    Vrei stats bune ? Damage,damage si iar damage . Nu conteaza victoria,conteaza doar sa farmezi damage la maxim . Ratia de victorii oricum o sa creasca de la sine daca tu urmaresti doar acest scop . Merge doar in random,in luptele organizate gen CW sau turnee e mai important sa stii cum sa te coordonezi cu echipa,asta presupunand ca ai ajuns deha sa cunosti mecanicile jocului ( spoting,angling etc - sunt enpe mii de tutoriale ),hartile si tancurile cu care joci sau impotriva caror lupti ( puncte slabe/puncte tari).
    E bine sa mai cunosti ceva:castigi mai mult xp daca spotezi sau dai track unui inamic,si apoi coechipierii tai trag in respectivul inamic . Cel mai bun exemplu,artileriile de acum,dai tone de damage,si esti pe la mijlocul listei ca xp castigat pentru ca experienta care se castiga de pe urma unui tanc inamic farmat se imparte pe jumatate intre cel care il spoteaza/trackuieste (adica il imoblizeaza,ii distruge senilele) si cel care ii face damage . De asemenea,conteaza si tierul tancurilor in discutie ( adica castigi experienta invers proportionala cu tierul tancului inamic, adica daca esti tier mai mic decat inamicul,iei mai multa experienta decat daca tu esti mai mare in tier decat tancul inamic ) .
    Sfatul meu ( a unuia scarbit de un joc unde RNGul si MMul decid cel mai des ce se intampla,adica poti fi Superman,Batman si Trump in acelasi timp,daca MM si RNGul se decid sa te reguleze,esti mancat,oricat de bine ai juca ; un alt exemplu,full speed cu un tanc rapid in zigzag,PAC oneshoot de la arty,verifici si vezi ca ala cu arty are stats mult mai slabe decat tine - asta se intampla chiar ff des in joc/focusat de XVMistii ... etc si sunt o gramada de alte exemple negative) este sa joci putin cand ai pofta si SA NU INVESTESTI TIMP SI BANI in mizeria asta numita WoT. Posibil sa mi se schimbe parerea daca va aparea si PvE,dar pana atunci,sunt ala care regreta ca a investit foarte mult timp si ceva bani intr-o porcarie .

1.  
Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Bookmarks

Bookmarks