Page 11 of 11 FirstFirst ... 891011
Results 201 to 216 of 216

Thread: SPG ( arty) discutii

1. Back To Top | #201
    Quote Originally Posted by turby View Post
    iti garantez eu ca sunt multi jucatori care agreaza artileriile si daca ai deschide ochii mai bine ai observa au rolul lor foarte important in joc .
    Pana atunci fi mai relaxat ca doar e forum si mereu cineva va fi in contradictoriu cu parerile tale .. si poate n-ar fi rau sa fi mai putin violent in limbaj .
    Pai vino si cu exemple care sa-ti sustina opinia. Care-i rolul lor asa de important in joc ca eu in cele 11K mediocre batalii nu l-am descoperit. De apreciat daca ai veni cu niste exemple de bun simt nu vesnicele fraze rumegate pana acum de artileristi (previne campingul, distruge tancurile cu armura etc). Exemple negative sunt o gramada.

Topicul este SPG (arty) - discutii si cum ai zis mai sus respecta la randul tau parerile altora ca nu este topic de lauda si comentariile negative trebuie cenzurate.

2. Back To Top | #202
    Registered User
    can we get along?

hai sa facem un meci, o echipa ceva daca tot ne certam, ne descaram in lupta

3. Back To Top | #203
    Registered User
    Bravo as vrea sa merg si eu pe linia aia , ma fascineaza sa am mai multe ghiulele .
    Nu te entuziasma, chiar daca ai 4 bucati pentru a da dammage cat de cat trebuie sa nimeresti 2 in acelasi tanc, mai si ratezi mai dai si gherle de 200 dammage si s-a dus clipul dupa care astepti iar peste un minut. Punctul forte la artileria asta este mobilitatea nu clipul.

4. Back To Top | #204
    Nu ma certam cu nimeni, eram curios de rolul important in joc al artileriilor ca eu nu l-am descoperit inca. Din moment ce n-am primit raspuns inseamna ca e 0

SPG ( arty) discutii-shot_001.jpg

Uite aici SKILL, BC spotat - iesit din artyview - AIM - 1265 damage si toata treaba asta in 5 sec. Balance.

5. Back To Top | #205
    Nick anterior: turbatul turby's Avatar
    Quote Originally Posted by Rocri View Post
    Nu te entuziasma, chiar daca ai 4 bucati pentru a da dammage cat de cat trebuie sa nimeresti 2 in acelasi tanc, mai si ratezi mai dai si gherle de 200 dammage si s-a dus clipul dupa care astepti iar peste un minut. Punctul forte la artileria asta este mobilitatea nu clipul.
    Pai si la GW tiger stai de te plictisesti pana incarca si din 3 trase una daca atinge e mare lucru . In minus se misca ca un melc ... de asta ma incanta ideea dar probabil mai am mult de tras .

6. Back To Top | #206
    Intrebare la un S-51 , incep sa atrenez echipajul , si as vrea sa pun la tunari tintas de elita ... are efect ? Undeva scrie ca functioneaza doar la munitie heat .

7. Back To Top | #207
    Am avansat si eu la crusadersp intr-un final ,dar pb este ca dmg -ul este mult mai mic de cele mai multe ori decât reclama din specs (folosesc al 2 le-a tun), ceva tips? Ms.

8. Back To Top | #208
    Registered User bogrado's Avatar
    Damage-ul respectiv îl dai doar daca penetrezi. Daca nu, te multumesti cu un splah.

9. Back To Top | #209
    Registered User
    Intrebare la un S-51 , incep sa atrenez echipajul , si as vrea sa pun la tunari tintas de elita ... are efect ? Undeva scrie ca functioneaza doar la munitie heat .
    creste sansele de lovituri critice la folosirea proiectilelor de tip ap.... apcr sau heat

iar la arty folosesti doar he de cele mai multe ori, cu toate ca pe 261 mai bag si ap daca tot are 360 penetrare .

10. Back To Top | #210
    Da am citit si eu insa nu sunt sigur daca la arty he este considerat heat . Vreau sa merg si pe linia asta si nu vreau sa antrenez inutil tunarii .

11. Back To Top | #211
    Registered User lazio's Avatar
    Il bagi degeaba, din cauza reloadului. Deadeye este (mai) eficient mai ales pentru tunurile cu reload mic si auto-loadere.

12. Back To Top | #212
    Registered User bogrado's Avatar
    BIA, snap shoot si cammo. Restul sunt cam inutile pentru arty.

13. Back To Top | #213

14. Back To Top | #214
    Registered User Chunkypops's Avatar
    Nu am mai jucat de prin 2012 WoT, am intrat ieri si am facut 5 killuri cu artileria... Unora le place controlul pe harta, altora sa faca push. Cu artileria e mai mult gambling la mijloc, dar mi se pare o clasa buna pentru inceput. Tot timpul gandesti cu 3 pasi in fata.

15. Back To Top | #215
    Am un S51 in garaj, inca nu e upgradat la ultimul tun, insa ma exaspereaza greutatea cu care tinteste. De cele mai multe ori dispar tancurile din view, pana apuc sa tintesc cum trebui.
    La celelalte natiuni, poate la francezi sau americani, este ceva mai rapid si mai precis? Cu alte cuvinte fix opusul, chiar daca cu mai putin damage per shot?

16. Back To Top | #216
    Francezii si britanicii au asemenea artilerii la tier mai mic,mai precise dar cu damage foarte mic ! Frumusetea la s-51 e ca deblochezi yunul pe care il folosesti si la tier VIII-IX si cu fiecare tier mai sus,tunul devine din ce in ce mai precis !

1.  
Page 11 of 11 FirstFirst ... 891011

Bookmarks

Bookmarks