Page 2 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 40 of 216

Thread: SPG ( arty) discutii

1. Back To Top | #21
    Manic Miner burebista's Avatar
    Man ai probleme cu tastatura ca inca ma doare capul dupa ce-am incercat sa traduc postul de mai sus?

Io unul am jucat cu toate artileriile din joc si slava Domnului ai de unde alege arty pentru toate gusturile.
    BatChat-ul poate suna bine pe hirtie cu 4x500 damage dar in practica nu e chiar asa. Mai ales dupa ultimul nerf.
    Dar are partea ei de fun asa ca o sa stea in garaj dupa cum am zis.
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

2. Back To Top | #22
    Registered User

3. Back To Top | #23
    Am intrebat p'acolo si se pare ca daca le am pe alea de Tier 8 celelalte vor fi unlocked automat fara grind.
    Interesant, noi jucarele de dat cu bomba.
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

4. Back To Top | #24
    Registered User doru2010's Avatar
    Omg noob arty
    Eu ma bucur.
    Mai multe jucarele noi care arunca cu bombe din cer, mai multa distractie cu scoutii mei Wz... wzzz ..

5. Back To Top | #25
    Quote Originally Posted by burebista View Post
    Am intrebat p'acolo si se pare ca daca le am pe alea de Tier 8 celelalte vor fi unlocked automat fara grind.
    Nu cred... pana acum cand au bagat tancuri noi top tier, cele de sub ele nu era cercetate. Asa a fost si cu T30 cand l-au pus pe linia de TD-uri...
    http://dac.areaten.net - Comunitatea Romaneasca de World of Tanks, World of WarPlanes, World of Battle Ships, War Thunder

6. Back To Top | #26
    Quote Originally Posted by doru2010 View Post
    Omg noob arty
    Eu ma bucur.
    Mai multe jucarele noi care arunca cu bombe din cer, mai multa distractie cu scoutii mei Wz... wzzz ..
    gata... aparu si primul post de arty hater )) cam tarziu mane, cam tarziu! glumesc!

io am prins aseara -azinoapte niste serii de meciuri de mi-a venit rau... am scazut de la wr 60+ la 40+ si pe m7priest si pe su-5. Numai echipe de rahat, care habar nu au sa nimereasca si sa opreasca un scout, sau sa faca spot. Plin de camperi. Trecea t-50-ul sau elc-ul pe langa ei si nici nu se sinchiseau... trageau tot in fatza dupa aia de pe deal. Adica vreau sa spun ca joc arty, da-o in ma-sa, singurul camper cu drepturi depline sunt eu. :P

7. Back To Top | #27
    Io-l astept pe rachetica cu comentarii la noile arty.

8. Back To Top | #28
    AWESOM-O
    Guest
    bad post

9. Back To Top | #29
    Victory!
    Battle: Airfield Wednesday, April 17, 2013 1:29:50 PM
    Vehicle: SU-5
    Experience received: 2,740 (nu e dala dublu, e normal. 7 tancuri distruse)
    Credits received: 16,243
    Battle Achievements: Top Gun, Reaper, Mastery Badge: "1st Class"

wow bun e su-5 cateodata. echipaj 78%.

Toata linia de rusi e asa precisa?

uite pt incepatori un link cu date utile ( spg range, mai jos pe pagina): http://forum.worldoftanks.eu/index.p...spg-gun-range/

10. Back To Top | #30
    Eu zic ca momentant artileria de high tier e impartita in doua.

- franceza cu auto-loader. In mare arty FR e diferit de restul. Reload rapid, precizie dar dmg slab dar ala de tier 8 are auto-loader.

- dupa aia vine "cealalta" arty, old school care toate seamana. Obj 261, GwTypeE si T92. La astea variaza dmg, precizie si reload.

La viitorul patch, ala cu arty de t10, o sa se mai schimbe lucrurile. Tier 9 si 10 au sa fie cam echivalente si poate au sa fie optiuni mai variate. Am vazut in poze ca sunt multe arty cu turela, inclusiv M53-M55 care o fi tier9(?).

11. Back To Top | #31

2000 XP ii ai de la event-ul cu Top Gun.

12. Back To Top | #32
    Quote Originally Posted by cib3 View Post
    Victory!
    Credits received: 16,243
    Cu arty primesti mult mai putin xp decat cu alte tancuri. La 2740xp trebuia sa primesti 50-60.000 de credite.

13. Back To Top | #33
    Quote Originally Posted by burebista View Post

2000 XP ii ai de la event-ul cu Top Gun.
    Aaaaaaaa, aha, nu stiam. Tot e bine! bun xp-ul. Pacat ca nu au fost si niste bani in plus pe langa xp

14. Back To Top | #34
    Registered User
    Quote Originally Posted by tar1901 View Post
    Eu zic ca momentant artileria de high tier e impartita in doua.

- franceza cu auto-loader. In mare arty FR e diferit de restul. Reload rapid, precizie dar dmg slab dar ala de tier 8 are auto-loader.

- dupa aia vine "cealalta" arty, old school care toate seamana. Obj 261, GwTypeE si T92. La astea variaza dmg, precizie si reload.

La viitorul patch, ala cu arty de t10, o sa se mai schimbe lucrurile. Tier 9 si 10 au sa fie cam echivalente si poate au sa fie optiuni mai variate. Am vazut in poze ca sunt multe arty cu turela, inclusiv M53-M55 care o fi tier9(?).
    actualele arty de 8 o sa devina 10...deci diferentele o sa ramana

alea din poze o sa fie intermediare

15. Back To Top | #35
    poate e careva din moderatori si imi da si mie liber la postat imagini pls. ca vad ca nu pot pune poze.

16. Back To Top | #36
    Registered User doru2010's Avatar
    gata... aparu si primul post de arty hater )) cam tarziu mane, cam tarziu! glumesc!
    Si cu toate astea... am mii de batalii cu arti si le am pe toate 4 de tier 7 si 3 de tier 8. Lipseste doar arty franceza de nivel maxim .

17. Back To Top | #37
    Quote Originally Posted by doru2010 View Post
    Si cu toate astea... am mii de batalii cu arti si le am pe toate 4 de tier 7 si 3 de tier 8. Lipseste doar arty franceza de nivel maxim .
    Glumeam mane.... ma distra ca pe forumurile jocului, la aproape toate discutiile legate de nerfuri sau si alte teme apar haterii care posteaza. Stii cum e acolo.

18. Back To Top | #38
    Am toate spg-urile de tier 4 cu toate modulele puse... cea mai buna performantza, de departe, e cu su-5. Imi si place cel mai mult din toate. Cea mai slaba performantza e cu grille.... nu-mi plac nemtii deloc, nici tancurile lor nu mi-au placut. Francezii si americanii sunt identici in statisticile mele.
    Intrebari pt cei avansati:
    1-Rusii isi mentin de la tier 5 in sus aceleasi caracteristici ca su-5... adica precizia, viteza obuzului, aiming, etc?
    2-Francezii de la tier 5 in sus devin mai buni, adica precizie, fire rate, aiming, etc?
    Sunt in joc cu numele _Fraud_. Poate arunca cineva un ochi si din statistici observa ceva de remediat, imbunatatzit la felul cum joc. Oricum spg-urile in general si cele nemtezti in special, mi-au bulit wr-ul. Bine, intr-un fel a fost normal... am jucat doar grind, fara echipaje antrenate, fara module, fara echipamente.

19. Back To Top | #39
    Am toate spg-urile de tier 4 cu toate modulele puse... cea mai buna performantza, de departe, e cu su-5. Imi si place cel mai mult din toate. Cea mai slaba performantza e cu grille.... nu-mi plac nemtii deloc, nici tancurile lor nu mi-au placut. Francezii si americanii sunt identici in statisticile mele.
    Intrebari pt cei avansati:
    1-Rusii isi mentin de la tier 5 in sus aceleasi caracteristici ca su-5... adica precizia, viteza obuzului, aiming, etc?
    2-Francezii de la tier 5 in sus devin mai buni, adica precizie, fire rate, aiming, etc?
    Sunt in joc cu numele _Fraud_. Poate arunca cineva un ochi si din statistici observa ceva de remediat, imbunatatzit la felul cum joc. Oricum spg-urile in general si cele nemtezti in special, mi-au bulit wr-ul. Bine, intr-un fel a fost normal... am jucat doar grind, fara echipaje antrenate, fara module, fara echipamente.

Abia acum am citit,bine eram si eu plecat in concediu timp de 1 luna.....

Rusii cum urci cum devin tot mai mocani,adica lovituri din fundul gradinii dar acuratete foarte proasta,de te nimereste esti mort,dar problema e sa te si nimereasca. Exceptia face 261 care mai mult seamana cu arty nemtesc si francez decat rusesc,este agil,trage bine la tinta,dar daunele sunt la nimereala,in multe ture ajungi sa dai cu pumnii in tastatura cand vezi ca faci 80 damage stiind bine ca un obuz te costa 2K credits.

Nemtii din punctul meu de vedere sunt cei mai echilibrati, nu inteleg de ce nu iti plac . Grille e enervant cateodata dar poate fi devastator in multe ocazii, Hummel face bine la bani iar gw panther este o bijuterie de arty,tiger e asa si asa iar type E daca inveti sa il manevrezi devine mult mai bun decat obj 261.

La francezi nu ma bag,nu stiu destule despre ei.

Cat despre WR,accuracy samd este de asteptat sa nu fie la fel de bun,esti artilerie...indiferent de natie damage ai sa faci cat incape,in rest la totul ai sa scazi,vei pierde mult mai multe meciuri decat cu alte tancuri,pe cand cu alte tancuri mai stai la gineala mai o manevra,una alta,cu arty daca aliatii tai au fost prosti si au facut lemmings sau ceva idiotenie si au murit ca prostii in un loc unde nu poti sa le acoperi spatele,mai ramane sa faci la bulan poate 1 kill cu cineva fata in fata si sa pierzi meciul.

20. Back To Top | #40
    @cib3
    1. Artileriile rusesti sunt damage dealeri cu mobilitate/reload/accuracy/aiming time de kko, exceptie facind doar 261 care e destul de agila/precisa dar damage cam moale.
    2. Francezele sunt ultra-mobile, reload/aimimg time/accuracy OK dar damage meh.

De la nemti mi-a placut GWPanther si TypE, de la rusi 212 pre-nerf (si S-51 lol, ce face aia la Tier 6), de la americani M40/43 si de la francezi F3 si Lorri 51 (BatChat-ul e mai speciala fiind singura arty cu turela si drum din joc si cred ca o s-o pastrez doar ca o anomalie ).

Astea sunt parerile mele bazate pe preferintele mele personale, tie poate o sa-ti placa altele.

1.  
Page 2 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks