Page 3 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 41 to 60 of 216

Thread: SPG ( arty) discutii

1. Back To Top | #41
    Eu am inceput sa joc de curand, iar cele mai multe lupte le-am avut pe arty pe linia nemteasca.
    Sincer, mi se pare cel mai greu de obtinut XP cu arty (dupa vreo 20 de lupte am facut abia 1500 xp si pentru tier 3 imi trebuie 3500; deci e infernal fata de Panzer spre exemplu, cu care ma apropii de 1000 dupa vreo 5 lupte, in care in majoritatea am murit). O alta problema este ca tragi extrem de rar. Daca treci peste partea cu cele 16 sec la reload, ai 5 secunde la aim. Si cand reusesti sa tragi si tu un foc, adversarul e in miscare sau nu nimeresti.
    Partea proasta e ca din cate vad, la nemti timpul de reload si aim cresc, la fel si la americani. Francezii am vazut ca au aim si reload foarte mici la primele modele, dar la zona de impact e de 3 ori mai mica decat la ceilalti. Asta n-am priceput-o dar cred ca se traduce in mai multe ratari si damage mai mic. In plus, degeaba ai reload mic daca ai doar 20 de obuze pe lupta.
    O alta problema la arty este ca sunt cateva harti pe care n-ai loc sa te ascunzi. Eu ma mai bag pe dupa pietre si altele, dar degeaba. Iar cand harta e mai mica sau adversarul ajunge rapid in zona mea, sunt ca si mort. Pana acum cred ca am murit de vreo 3 ori mai multe ori decat am doborat inamici.
    Daca este vreun expert in arty pe aici si este dispus sa-si imparta cunostintele.

2. Back To Top | #42
    Registered User doru2010's Avatar
    Ah... si vezi ca T92 e greu jucabila fara premium ammo si coca cola.
    Inainte de nerf era ok, macar aveai splash.
    Daca joci in CW atunci merita, dar pentru random a devenit frustranta ca-ti vine uneori sa o vinzi sau sa joci mai bine cu M40/43.

3. Back To Top | #43
    Manic Miner burebista's Avatar
    Quote Originally Posted by doru2010 View Post
    Ah... si vezi ca T92 e greu jucabila fara premium ammo si coca cola.
    Io o joc fara premium ammo si in loc de Coca Cola beau multe cafele si trag tigara dupa tigara. Se pune?
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

4. Back To Top | #44
    thx pt sfaturi... m-am oprit in a mai juca arty pana nu vad ce drac fac astia cu ele in 8.6. Pe urma mai vedem. Oricum la lvl peste 5, bataia decurge astfel:
    vad tinta pe minimap.. pun target pe ea... plec la toaleta, cand ma intorc e aproape gata aimul.... trag... zbang 50 dmg splash.... plec la chiosc sa imi iau niste eugenii, cand ajung inapoi, daca mai sunt in viatza si camperii mei reusesc sa omoare cei 3 scouti ai lor, incep sa tintesc... in timpul asta ma duc sa imi fac un ness... ma intorc... bau, 220 dmg intr-un td cu 1300 hp...astept sa se reincarce, timp in care noi castigam meciul, vine weekend-ul cu specialul si astia nerfeaza iar arty.

5. Back To Top | #45
    Registered User Korbu's Avatar
    Salut, eu m-am gandit sa imi pastrez AMX 13 F3 AM-ul asa ca am pus si primele skills perks..

Comman: 6 Sense
    Gunner: Snap Shot
    Driver: Clutch Braking
    Loader: Adrenaline Rush
    Loader: Safe Stowage

la al 2-lea rand ma gandeam la Camouflage iar la al 3-lea BIA
    Voi ce ziceti??

6. Back To Top | #46
    nici ca puteai sa pui ceva mai prost pe o artilerie cel mai important skill de pus pe arty este BIA urmat foarte de aproape de camo si 6th sense. eu de obicei pun camo prima oara pt a profita din start de el iar cand creste suficient sa pot da retrain, il schimb pe BIA si pun iar al doilea skill camo si 6th sense. arty frantuzesti, mai ales cele de tier mic, au un camo factor f bun.

7. Back To Top | #47
    Ok, sa zicem ca reconsider ce am spus mai sus si am pus:

Comman: BIA
    Gunner: BIA
    Driver: BIA
    Loader: BIA
    Loader: BIA

Al 2-lea o sa fie:

Comman: Camo sau e mai bine sa pun la comander 6 sense??
    Gunner: Camo
    Driver: Camo
    Loader: Camo

Al 3-lea o sa fie:

Comman: Signal bosting
    Gunner: Snap Shot
    Driver: Clutch Braking
    Loader: Adrenaline Rush / repair
    Loader: Safe Stowage / repair

Deci? sfaturi, pareri?

8. Back To Top | #48
    6th sense neaparat si el ca e f important sa sti dc ai fost spotat...sa schimbi pozitia

9. Back To Top | #49
    deci zici ca la al 2-lea skill sa pun 6 sense.. si restul camo?

Al 2-lea o sa fie:

Comman: 6 sense
    Gunner: Camo
    Driver: Camo

Merci

10. Back To Top | #50
    Registered User
    Am inceput de cateva zile sa ma dau si eu cu arty. Rezultatul: mi-a scazut hit ratio de la 80% la 69%. In rest plictiseala si frustrare la greu.

11. Back To Top | #51
    Registered User darlykappa's Avatar
    E nasol sa te mai dai cu arty in zilele astea , de la nerf s-a pus praful pe G.W. E-100,la modul ca nu o mai scot in random, doar CW.In random fac super ocazional platoon cu S-51 si o artilerie/tanc de tier 9-10 for fun

12. Back To Top | #52
    Registered User
    Parca s-a mai facut un mininerf la artyuri din experienta de pana acum. Cu 2 randuri de skill perks dupa ce s-a implementat patchul cu meganerf la arturi dadeam destul de bine, in sensul ca atunci cand aveam full aim pe tinta rar dadeam pe langa, iar acum RNGul lu' stupid WG da rateuri in 60-70% din cazuri strict atunci cand am full aim pe tinta iar tinta e stationara. De ex. dau detrack la un tank si trag in el(reload de 8s pe arty francez premium LeFH18B2), iar la a 2-a sau a 3-a tragere da pe langa(si avand splash damage mic tankul inamic reuseste sa plece), chiar si daca tankul e pe loc(ca are detrack) si full aim. Asta m-i se intampla in 80% din cazuri. Consecinta>>m-ia scazut hitrate-ul cu cel putin 10%.
    La artyurile de tier mare nici nu are rost sa vorbesc. Cum se spunea adineauri, la G.W. sau oricare arty de tier mare daca nu nimeresti bine(ceea ce e foarte probabil) si echipa adversa joaca acceptabil nu mai apuci sa mai tragi odata, deci fara un pluton de artyuri sau tankuri care acopera/spoteaza bine esti condamnat la pierdere.

13. Back To Top | #53
    Am descoperit de 2 zile Bishop. Vreau sa spun ca nu am mai jucat cu altceva decat pt. duble. Daca treci peste faptul ca trebuie sa te pozitionezi f aproape de inta pentru ca are o raza extrem de mica, toate restul sunt plusuri. Ma distreaza cum se ascunde lumea dupa bolovani si le cade moartea din ceruri din pacate restul liniei nu e la fel de amuzanta, dar cred ca o sa pastrez aceasta arty pentru distractie chiar si dupa ce cercetez mai departe

14. Back To Top | #54
    Registered User
    Sunt sau nu idiot/noob?
    Intr-un meci cu arty (franceza de tier 6) un sarb cu T32, mare scula pe bascula, (sef de clan sau ceva de genul asta) m-a facut albie de porci (bot,noob,etc) ca de ce nu imi schimb locul. Si nu intelegeam de ce. Eram intr-un colt al hartii, plasat sus si puteam lovi pana in coltul celalalt. De asemenea puteam lovi cam orice punct de pe harta mai mult sau mai putin (arty asta e destul de ciudata nu prea tine cont de obstacole) nici nu fusesem reperat iar arty inamic murise. Problema e ca timpii de reincarcare si de ochire sunt destul de mari si nu prea loveam, plus ca fiind meci de tier 8 nici damamge-ul nu era consistent dar oricum tot am avut un kill si ceva damage dat.
    Deci repet intrebarea, unde greseam?
    Sau tipul nu stia cum e cu arty si era un cretin?
    Recunosc, arty nu prea e punctul meu forte, joc mai bine cu un scout decat cu arty de exemplu.

15. Back To Top | #55
    Majoritatea care se plang si urla in chat noob arty si cacaturi in genul sunt doar niste cretini,merita un ignore,ca sunt romani,maghiari,polska kurwa,ca sunt din clanuri de renume si au stats de unicum sau doar niste jucatori mai rosii decat ardeiul.

Cei mai multi sunt doar niste frustrati,depinde de frustrari,unii sunt frustrati ca nu vor reusi sa faca acel + la eff points,altora le trebuie inca nu stiu cate victorii pentru a urca WR,altii poate au avut o zi proasta la servici,altii habar nu au ce inseamna sa joci arty si tot asa. In orice caz,cand joci arty asta e un lucru la care te astepti,daca nu esti injurat cel putin de 3 ori/meci de arty,inseamna ca nu iti faci bine treaba,ceva nu e bine daca nu te injura careva de mama,nu ti se spune noob arty si tot asa.

Cel mai mult ma amuza cand un TD ce are un reload mai bun si da damage de 2-3 ori mai mare decat un arty de lvl 10,incepe sa injure artileria pentru lipsa de skill,mai ales cand el e cel care da rateu dupa rateu si nu arty.

In orice caz,relax,acuma din cele spuse de tine nu ai jucat rau,poate un replay ar fi ajutat,am si eu arty de la francezi,momentan sunt la cel de lvl 7(sincer si asta de lvl 7 mi se pare o tortura fata de un gw panther de ex). Stiu cat de imprecis e ala de lvl 6,si mai ales ce aleatoriu baga damage,o data dai 200 in alte ocazii 800,shell travel time e al dracului de mare,e o artilerie destul de enervanta de jucat.

Cand joci arty la aceste lucruri mereu trebuie sa te astepti,cel mai usor,dat rapid un ignore si iti vezi de treburi,frustrati care sa injure artileria au existat si vor exista mereu in wot.

16. Back To Top | #56
    Registered User
    Replay-uri nu salvez . Ce nu intelegeam era ca de ce ma tot freca la cap sa ma mut in alt punct. Injuraturi eram obisnuit sa-mi iau de la adversari desi eu cand primesc una in scafarlie ii laud pe adversari mai ales daca eram in miscare. Harta era Severogorsk iar eu eram plasat in coltul din dreapta sus, punctul cel mai din colt, A0.

17. Back To Top | #57
    Quote Originally Posted by Rocri View Post
    Replay-uri nu salvez . Ce nu intelegeam era ca de ce ma tot freca la cap sa ma mut in alt punct. Injuraturi eram obisnuit sa-mi iau de la adversari desi eu cand primesc una in scafarlie ii laud pe adversari mai ales daca eram in miscare. Harta era Severogorsk iar eu eram plasat in coltul din dreapta sus, punctul cel mai din colt, A0.
    In cazul in care aty de la echipa inamica este inca in viata, este recomandat sa te muti dupa fiecare foc. Ai tras, te muti 10m din locul de unde ai tras, tragi, iar te muti 10 metri , asta ca sa nu te bubuie arty de la inamici. Multi stiu locurile pe harta unde se aseaza arty de obicei si la inceputul meciului le urmaresc, daca vad ca pleca din locul ala un obuz, in functie de directia acestuia trag acolo un BLIND SHOT cu 2~3m mai in spate, aka locul unde puteai fi tu Mi-am luat-o si eu o data asa, iar de atunci fac exact cum am spus: targ / ma mut / trag / ma mut si tot asa

18. Back To Top | #58
    Registered User
    Era bolnav de deces arty inamic. Counter arty stiu de el si il mai aplic si eu pe unele harti. Merci oricum ca mai linistit, credeam ca e vreo chestie de arty pe care nu o stiam de ma tot balacarea ala.

19. Back To Top | #59
    Quote Originally Posted by Rocri View Post
    Era bolnav de deces arty inamic. Counter arty stiu de el si il mai aplic si eu pe unele harti. Merci oricum ca mai linistit, credeam ca e vreo chestie de arty pe care nu o stiam de ma tot balacarea ala.
    poate nu a jucat cu arty si credea ca nu ai raza pana unde trebuie..

20. Back To Top | #60
    Registered User
    joc cu arty de placere,chiar imi place.mereu sunt frustrati care injura artileria dar nu se uita la final cat damage au dat sau poate se uita si se musca de limba am mers pe linia germana.gw e100 e mortal.am luat AS in cateva zile important este sa ai rabdare si sa nu bagi in seama pe cei care te injura caci pana la urma arty face diferenta in w.o.t. am avut si e100 si gj e100 dar ce-a mai mare experienta de joc este cu arty.

1.  
Page 3 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks