Page 4 of 11 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 61 to 80 of 216

Thread: SPG ( arty) discutii

1. Back To Top | #61
    Am redescoperit recent arty, dupa nerful de acum cateva patchuri. Dupa ce era sa renunt la tier4, am rezistat pana am ajuns la Bishop. Artileria mea preferata. Daca te iveti sa stai cum trebuie, nu trece meci fara macar un kill

2. Back To Top | #62
    Registered User Dr_V's Avatar
    Stai sa vezi FV304 ce misto e
    Impune un stil de joc absolut unic, foarte dinamic si foarte diferit de alte artilerii.

0722859607

3. Back To Top | #63
    Quote Originally Posted by Dr_V View Post
    Stai sa vezi FV304 ce misto e
    Impune un stil de joc absolut unic, foarte dinamic si foarte diferit de alte artilerii.
    Are acelasi tun ca bishop-ul dar e mai fun de jucat. Are viteza unui light si camo foarte bun. Plus ca poti trage usor dupa bolovani si cladiri, traiectoria avand un arc foarte inalt. E singura arty cu care am dat kill din viteza.

4. Back To Top | #64
    Este singurul SPG cu care am luat medalie de "Sniper"
    L-am pastrat si dupa trecerea la CrusaderSP, joc cu el ocazional pentru distractie si credite.

0722859607

5. Back To Top | #65
    Registered User
    A fost ieri vreun event ceva ca au fost mai multe arty decat de obicei?

6. Back To Top | #66
    Registered User
    buna,
    am inceput si eu SPG.
    ce natie sa aleg, sa fie buna la tier 10?
    multumesc

7. Back To Top | #67
    Registered User Korbu's Avatar
    Quote Originally Posted by ioask4it View Post
    buna,
    am inceput si eu SPG.
    ce natie sa aleg, sa fie buna la tier 10?
    multumesc
    Uita-te si tu pe youtube la cateva video si vezi ce si cum iti place, eu merg pe linia franceza spre exemplu si e ok, imi place.

8. Back To Top | #68
    Korbule trebuie sa ai o rabdare de fier daca-ti plac caricaturile alea frantuzesti cu tunuri de jucarie. Ca sa omori un greu de tier echivalent iti trebuie cel putin 3 lovituri in plin si asta daca ai bafta sa nu le nimeresti in armura frontala...

Personal le prefer pe cele americane, sunt cele mai echilibrate (ROF acceptabil, DMG mediu spre mare, gun-ark mare, precizie acceptabila, mobilitate buna).

0722859607

9. Back To Top | #69
    Registered User
    @Dr_V: cineva trebuie sa le joace si pe astea. . Am ajuns la tier 6 deja, saptamana asta trec la tier 7. Cu asta de tier 6 daca nu am ghinion de harta proasta dau cam 1500 dmg., meci de meci. As da si mai mult dar are ROF prost.

10. Back To Top | #70
    Quote Originally Posted by Dr_V View Post
    Korbule trebuie sa ai o rabdare de fier daca-ti plac caricaturile alea frantuzesti cu tunuri de jucarie. Ca sa omori un greu de tier echivalent iti trebuie cel putin 3 lovituri in plin si asta daca ai bafta sa nu le nimeresti in armura frontala...

Personal le prefer pe cele americane, sunt cele mai echilibrate (ROF acceptabil, DMG mediu spre mare, gun-ark mare, precizie acceptabila, mobilitate buna).
    M-am obisnit cu ele si oricum alta linie de SPG-uri nu mai incep momentan pana nu o duc pe asta pana la capat. Mai am putin si ajung la lvl 9.

11. Back To Top | #71
    Registered User
    Arty francez de tier 7, cea mai tampita arty cu care am jucat.

12. Back To Top | #72
    Registered User
    Subscriu la ce spune Rocri. Am achizitionat-o si eu si pot sa spun ca cel putin stoc e sub orice critica. Din cate vad pana acum(30-40 de meciuri) nu se merita trecerea de la arty tier 6 francez la tier 7, e nulitate absoluta. Arty de Tier 7 american si german e incomparabil mai bun decat Arty de tier 7 francez, strict parerea mea. Cele englezesti sunt putin altfel, dar daca deprinzi stilul de joc sunt chiar foarte bune si enervante
    Devine mai buna arty francez de tier 7 daca fac totul ful? Am pus echipaj 100% pe ea si tot miss da chiar si cu cercul compet pe tank de ii scapa doar marginile(in 7 din 10 cazuri).

13. Back To Top | #73
    Inca n-am trecut de 13 F3 la frantuji, abia reusesc sa fac ceva cu ea, parca trage cu petarde si este enervant de imprecisa la distanta mare. Dar cel mai nasol aspect este traiectoria obuzului foarte "plata", nu poti trage peste nici peste pietricele mici si nu te poti ascunde decat in boscheti. Daca urmatoarea e si mai proasta nu stiu daca voi avea rabdare sa ajung la tier mai mare.

0722859607

14. Back To Top | #74
    Registered User
    Daca o faci full e chiar "descurcabila", dar arty de tier 7 stoc e pur si simplu jale si eu credeam ca Birch Gun(tier 4 eng) e prastie dar asta o intrece rau.

15. Back To Top | #75
    Eu am cateva batalii pe la franta cu SPG, dar nu cu 7, nici mie nu prea mi-a placut standard, full paraca sa imi aduc aminete ca a fost mai bine,

16. Back To Top | #76
    Registered User
    Reload imens fata de ce ofera ca dammage, timp de ochire mare si nici cammo nu e stralucit la asta de tier 7 (aia de 6 stia sa se piteasca bine ). Bine macar ca arty joc numai cand sunt obosit si nu am chef de alergatura.

17. Back To Top | #77
    Registered User wardog69's Avatar
    salut, poate sa-mi spuna si mie cineva care a jucat cu M12 daca se merita sa fac pasul de M44, vreau sa va spun ca joc cu arty dor for fun.m44 imi place la maxim chiar ieri am reusit sa iau master-ul pe ia, face si banii daca ai echipa buna rar se intampla sa nu dai peste 1000 dmg (minim),nu tin neaparat sa ajung la tier 10 prea curand .
    multumesc

18. Back To Top | #78
    Am luat de curand M12, inca nu am tunul mare pe ea. E mai greoaie in miscari decat M44 si cu gun-ark mai ingust, dar pare ceva mai precisa si e usor de folosit. N-am iesit pe minus cu creditele nici pe defeat, dar eu am cont Premium, cu standard s-ar putea sa fie mai greu.

0722859607

19. Back To Top | #79
    Registered User
    Maine cred ca iau tunul mare la Lor 155 50(lvl7 francez) si vad cum se descurca dupa. Daca tot rahat pe bat arunca il arunc si eu. F13-le de lvl 6 e cel putin de 2x ori mai bun ca Lor 155 50 stoc, ajuta si camo mut. Cei de la WG cred ca au prostit-o rau cand au "setat" arty Lor 155 50, ce pot sa zic e ca prinde viteza destul de bine si e destul de mobila....dar e mare ca mobila de sufragerie si te vad toti

20. Back To Top | #80
    Registered User
    Pai vezi ca tunul mare(mai bine spus ultimul tun) nu are decat 0,5 s aimtime mai mic si posibilitatea de a folosi un tip de proiectil (goldammo) cu splah-area mai mare(cu vreo 2m). In rest aceiasi porcarie. Ba nu, ultimul tun are si arc-ul putin mai mare dar nu ceva de speriat. In privinta preciziei, a dammage-ului si a reload-ului tot un kkt e si ultimul tun. 13F-ul e cu mult mai misto decat loredana asta, abia astept sa scap de ea.

1.  
Page 4 of 11 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks